Quantcast

Odnos prema dogadjajima u Blajburgeru

Gruban

Buduća legenda
Poruka
33.838
Rec dve o temi. U Srbiji bi malo ko spomenuo Srebrenicu da to nije zadatak mondijalista - drugosrbijanaca.Takav zadatak u pogledu Blajburgera ne postoji a i vecina drugosrbijanaca jesu bivsi clanovi i jesu jos uvek ljubitelji Josipa,partije i ostalih tekovina pa im kuknjava oko Blajburgera ne bi nista donela.Uosalom,znaju oni veoma dobro da Srbi sa Blajburgerom nemaju nista jer je Blajburger unutrarhrvatski obracun.(Jozovi pobili jedan broj Antinih) i da bi se Srbi lako obranili od optuzbi za likvidacije u Blajburgeru.

Ulični Hodač

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.998
Ma kakvih 700k i 1 200 000 nemoj pricati kojesta... Na teritoriji citave NDH ustase su likvidirale 300-400 hiljada Srba...
Ono sto je tacno to je da jeste u pitanju genocid jer je postojao jasan plan i program da se Srbi uniste..

Dok u Srebrenici to nije slucaj, tamo su civili poslati autobusima za Tuzlu... Streljano jeste nesto zarobljenika, odraslih muskaraca, ali je broj prenapumpan...
Sramota da ti kao Srbin relativiziraš ustaške zločine, a već si nekoliko puta dokazao da ti Istorija nije jača strana.
Odakle ti podaci da su ustaše na celoj teritoriji NDH likvidirale samo 300 000 -400 000 Srba?!
Jel ti uopšte znaš koliko je u NDH bilo konc. logora?
Jesi li ikad imao prilike da u ruci držiš dokumenta Vermahta, Vatikana ili NDH o sistematskoj eksterminaciji Srba?
Sam sebe brukaš svojim amaterskim upisima. Zanični podaci Vermahta govore o brojci preko milion ubijenih Srba u Jasenovcu, dok zvanična međunarodna komisija taj broj procenjuje na 700 000. Jel ti znaš šta je sve spadalo pod granicu NDH?

Poruka
21.526
Sramota da ti kao Srbin relativiziraš ustaške zločine, a već si nekoliko puta dokazao da ti Istorija nije jača strana.
Odakle ti podaci da su ustaše na celoj teritoriji NDH likvidirale samo 300 000 -400 000 Srba?!
Jesi li ikad imao prilike da u ruci držiš dokumenta Vermahta, Vatikana ili NDH o sistematskoj eksterminaciji Srba?
Sam sebe brukaš svojim amaterskim upisima. Zanični podaci Vermahta govore o brojci preko milion ubijenih Srba u Jasenovcu, dok zvanična međunarodna komisija taj broj procenjuje na 700 000. Jel ti znaš šta je sve spadalo pod granicu NDH?

Smanji ton i nemoj da izmisljas kako ja relativizujem jer to nije tacno. Ti moras prvo da naucis razliku izmedju demografskog gubitka i ubijenih.

Ulični Hodač

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.998
Smanji ton i nemoj da izmisljas kako ja relativizujem jer to nije tacno. Ti moras prvo da naucis razliku izmedju demografskog gubitka i ubijenih.
Pa očigledno da ih relativizuješ, čim drastično umanjuješ broj likvidiranih Srba u Jasenovcu od onog zvaničnog broja kojeg se drži Srpska strana, kao i međunarodna komisija. Nisi mi odgovorio na krucijalna pitanja, koja sam ti postavio?

Bren

Elita
Poruka
17.157

Sve fraze i prazna priča. Jel ti znaš koje su bile granice NDH 1941 i koliko je tamo živelo Srba? Uzmi popis iz 1931 , pa na to dodaj prirodni priraštaj za 15 godina, pa uzmi popis iz 1948 i nađi razliku. Naravno, ukoliko poznaješ elementarni račun. Nije to neka nauka. Videćeš da su te ptiče o 700 hiljada ubijenih samo u Jasenovcu i 1,2 miliona u NDH gluposti koje veze s mozgom nemaju. To ne umanjuje činjenicu da je u NDH od strane hrvatskih i muslimanskih ustaša izvršen jedan od najgorih genocida u 20-tom veku. 400 hiljadi stradalih Srba u NDH (od 2,1 miliona Srba) predstavlja užasno veliki gubitak. Stravičan.

Poslednja izmena:

snouden

Veoma poznat
Poruka
10.342
Sta je tito trebao uraditi sa okorelim koljacima?

suditi jedno po jednom? i da li bi to zlikovcima pomoglo?
lečiti obolele po zatvorima i psihiatrijskim klinikama?

ne, nema nema tog leka od ljudskih ruku stvorenog a koji bi izbrisao grehe njihovih duša!

stoga su ih.poslali su ih Bogu pa ko zasluži novi zivot neka mu ga Bog da.
i srebrenica isto.
i četnicki zločini isto.
i nemački zločinci isto.
i američki zločinci isto.

to vam je sudba sejača i kosača. što seješ to žnješ. zakon univerzumski,. i niko ga neće izbeći.
1591352401771.png

ne veličajte grešnike jer su to eto vaši dedovi i stričevi.

jedno je ljubav prema svome a drugo njihovo grešno postupanje. ne poistovećujte sebe zbog te ljubavi sa njihovim gresima.

Poslednja izmena:

Bren

Elita
Poruka
17.157
Tvoji komunisti su ponajpre štetočine a potom i zlikovci. Prvo su 1941 unesrećili Srbiju , odakle su prognani i nisu se vratili do 1944 sa Crvenom Armijom. Još više zla i štete su vaše "proleterske" brigade nanele Srbima u NDH. Te fraze "borba protiv okupatora" ostavi za sastanak SUBNOR-a. Toliko ste bili dobri da ste se održali još samo u Severnoj Koreji.

Gruban

Buduća legenda
Poruka
33.838
Sta je tito trebao uraditi sa okorelim koljacima?

suditi jedno po jednom? i da li bi to zlikovcima pomoglo?
lečiti obolele po zatvorima i psihiatrijskim klinikama?

ne, nema nema tog leka od ljudskih ruku stvorenog a koji bi izbrisao grehe njihovih duša!

stoga su ih.poslali su ih Bogu pa ko zasluži novi zivot neka mu ga Bog da.
i srebrenica isto.
i četnicki zločini isto.
i nemački zločinci isto.
i američki zločinci isto.

to vam je sudba sejača i kosača. što seješ to žnješ. zakon univerzumski,. i niko ga neće izbeći.
Pogledajte prilog 708468

ne veličajte grešnike jer su to eto vaši dedovi i stričevi.

jedno je ljubav prema svome a drugo njihovo grešno postupanje. ne poistovećujte sebe zbog te ljubavi sa njihovim gresima.
I sam je bio koljac Po tebi trebalo je prvo sebe da ubije.

piciginx

Buduća legenda
Poruka
39.391
Zar je zabranjeno?
Mozda sam pogrijesila.
I ne samo ja, nego i vas Visoki prekrsajni sud...ako je zabranjeno.
Tragicno da suci tog ranga ne poznaju propise drzave u kojoj sude!
Mozes li navesti propise kojima je zabranjeno uzvikivati ZDS, nositi ustaske oznake i slicno...ili je to samo rezervisano za antifa zvijezde?
Pogriješila si kao i prekršajni sud.
Oni su odobrili korišteje uzvika u pjesmi MTP, a to sigurno pada na Ustavnom sudu.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.