Odmarajuće lice kučke (RBF)

Sensei

Master
Moderator
Poruka
62.892
Odmarajuće lice kučke (Resting Bitch Face - RBF) je izraz lica koji nenamerno stvara utisak da je osoba ljuta, iznervirana, iritirana ili prezriva, posebno kada je osoba opuštena, odmara se ili ne izražava nikakvu posebnu emociju.

1701559854133.png

Obično se javlja kod žena, a ređe kod muškaraca, kaže ova gore, Vanesa Van Edvards.

Da li uhvatite sebe ili druge previše "opuštene"?

Poslednja izmena:
Vanesa nastavlja
"Dok sam istraživala za svoju knjigu Captivate, pronašla sam fascinantnu studiju o nauci o licu kučke koja se odmara. Otkrila je zašto neki ljudi izgledaju mirno i opušteno kada se osećaju neutralno, dok drugi izgledaju kao ćudljive kučke."

Ljudi sa licem kučke u odmaranju (neću da menjam prevod, svidja mi se :)) takođe imaju tendenciju da imaju karakteristike koje su prirodno nagnute nadole.

Na primer, neki ljudi imaju oborene oči, zbog čega izgledaju umornije i depresivnije, dok drugi imaju usta okrenuta nadole zbog čega izgledaju neprestano uznemireni.

1701560374764.png

Vanesa daje uputstvo

Kako da se rešite (i izlečite) lice kučke u 7 koraka

Imati odmarajuće lice kučke i biti stalno percipiran kao neraspoložen je super dosadno. Evo 7 jednostavnih trikova da prestanete da patite od toga.

1. Kada nekoga gledate, podignite pogled na njega. Ovo čini vaše oči otvorenijim i manje oborenim.

2. Koristite šminku da preoblikujete oborene oči. Za oborene oči, žene mogu da koriste ajlajner i senku kako bi privukle više pažnje na gornji deo oka kako bi izgledale otvorenije.

3. Zamenite svoje neutralno mrštenje malim osmehom. Ako imate prirodno spuštena usta, blago podižući obraze – ne mora da bude skroz u osmeh – možete eliminisati izgled da ste namršteni.

4. Koristite blic obrva. Blic obrva je kada podignete obrve u znak prepoznavanja kad god vidite nekoga. Blic je odličan način da kažete: „Prepoznajem te i prijateljski sam raspoložena!“ To radimo našim prijateljima i voljenima. Flash da bi izgledao pristupačnije.

5. Stavite jezik na krov usta. Uzmite jezik i dotaknite zadnju strane prednjih zuba, slično mjauku. Ovo će vam pomoći da opustite mišiće lica i pomoći pri tom blagom osmehu.

6. Accessorize. Par naočara (čak i lažnih) može drastično promeniti vaš izgled, pa čak i pomoći da maskirate vaš RBF. Pokušajte da nosite naočare i minđuše koje su zabavne i nosite svetliju odeću - to će vam pomoći da se suprotstavite nepristupačnom licu.

7. Prihvatite ga. Niste u obavezi da menjate lice svoje kučke koja se odmara. To je deo onoga što jeste i ako odlučite da ga prihvatite, možete da obezbedite da ljudi koji su oko vas osuđuju vas na osnovu vaših reči i dela, a ne nečeg tako površnog kao što je vaše lice koje se odmara.

Muška lica kučke koja se odmara (poznata i kao Odmarajuće Lice Šupka)

Da, i muškarci mogu dobiti odmarajuće lice kučke... iako u ovom slučaju, nazovimo ga odmarajućim šupak licem (RAF)!

I možda je češće nego što mislite:

Nil Patrik Haris. „Moja odluka ove godine je da se ne mrštim toliko“, rekao je Nil Patrik Haris tokom dodele Zlatnih globusa 2018. . „Shvatam da čak i samo razmišljajući o tome, mrštim se. Nisam ljut. Očigledno, ovo radim dok razmišljam“, našalio se.

1701560953610.png

Imao sam problema kad gd su druga deca dolazila,po moju decu da izadju napolje na ulazna vrata,ili da dodju da se igraju sa mojom,decom i ako sam slucajno drema i kada izadjem na vrata,deca se uplase kada me vide,jer sam skoro uvek namrgodjen i strasne face za tu malu decu.medjutim sreca je da ih moja deca malo oslobode tog straha,jer ih ubede da uopste nisam strasan.Kasnije kada su odrasla deca,uvek smo se smejali tome.I bilo mi je drago sto sam toj deci ipak ostao u lepoj uspomeni,jer sam znao sa njima da se igram i smejem.tako da su ipak deca zakljucila da nisam toliko strasan.

Kako napraviti lice kučke koja se odmara

Želite odličan način da neverbalno kažete nekome da odie.. prošeta?

Glumica Ema Roberts usavršila je svoje odmarajuće lice kučke za televizijsku emisiju Kraljica krika. Zašto? Zato što njen lik, Šanel, daje mnogo kučkinog lica!

Evo kako da napravite najodvratnije lice kučke koja se odmara:

1701561733523.png

• Suzite oči. Izgledajte kao da ste stvarno ljuti i aktivirajte te brazde između obrva.
  • Stisnite usne. Zategnite ih i učinite da vam usne nestanu.
  • Trzati ustima kao da ste sagušeni bes.
  • Napravite izlaz. Ako ste u razgovoru, zabacite kosu i završite razgovor da biste izbegli neugodnost nakon RBF-a.
  • Možete koristiti RBF u svoju korist da se odbranite od neželjenih pozivalaca, da se usredsredite na svoj daljinski rad bez da vas drugi ometaju, ili čak da date smelu izjavu sa svojim najvećim neprijateljem.

Drugi tipovi lica u mirovanju

Nisu sva lica koja se odmaraju kučkina. Na odmornim licima možete pronaći skoro sve vrste emocija:

Mirno lice ubice
Tip lica kakav samo možete zamisliti da ima serijski ubica. Hladan pogled je neophodan.

1701561934725.png

Cillian Murphy

Odmarajuće jezivo lice
je još jedno lice koje je popularizovao Netflix-ov Astronomski klub. Odmarajuće jezivo lice je svakako stvarno, i ako ga imate, možda biste želeli da savladate izraze lica sledeći put kada nekoga pozovete na sastanak.

1701562422864.png

Znam da se preko apaticnog i frustriranog lica covek tumaci kao taj rbf, ali od toga praviti nauku lica a ne nauku stanja psihickog e to je stvarno hit modernog doba...

Pa kad bi se ljudi vise smejali a da pri tome ne izazivaju zazubice i pakosti ostalih ljudi , mozda bi bilo bolje.....
Da u Srbiji ako si vedar kao srednjoskolac, odmah si pod okom ostalih bledih faca, da ne koristim neki drugi naziv, nenasmesenih , zauzetih umornih faca..

I da, i bez tog umora i stalne napetosti , ruzan smo narod u poslednjih 20 godina..valjda zato sto se lepi ljudi odselise.
Klinci koji nisu glupi imaju teoriju , cak prepoznaju koje godiste je koji standard lepote i nacionalne karakteristike...sto je mene sokiralo , oni su vec izveli zakljucak koji moje pretpostavke ustvari podize na nivo potvrdjenih...

Jedino sto je njima lepo ono sto je meni malo poruzno , a ok im je ono sto je meni ruzno i to oni znaju...otvoreno mi pricaju o tome...E to sto je to tabu tema, pa svasta je tabu tema, meni nije cim postoje klinci koji su dosli do zakljucka onog sto sam ja samo pretpostavio kao blago povecanje ruznoce...ne ne...oni to debelo vec znaju..

Back