Crna Gora - izbori i nova vlada

Koliko će trajati nova vlada?

  • Trajaće pun mandat

    glasova: 6 37,5%
  • Trajaće 2 - 3 godine

    glasova: 4 25,0%
  • Trajaće 1 godinu

    glasova: 6 37,5%

  • Ukupno glasova
    16
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Opozicija će se sastati do kraja ovog meseca da kolektivno odluči.

Vraćaju se Sporazumu sa narodom. Ali, postoji mogućnost da ne bojkotuju već svi izađu na izbore sa jednoj listi.

Prisećajući se iskustva iz Srbije, pod velikim je upitnikom koliko je to ostvarivo. Mada, to je ipak Crna Gora i nešto je drugačija situacija, a imamo sada i faktor Crkve koja se direktno umešala u političke dileme.
Pa tako i treba, ili svi bojkotuju ili svi na jednu listu. A ne kao kod nas što se desilo ovo.
 
Iskreno, iako stojimo tu nešto jače nego u Srbiji, mislim da je doslovno nemoguće objedinjenje kompletne opozicije.

Podrška Miodragu Lekiću na pretprošlim predsedničkim izborima je bila jedan eksperiment koji je bio i prošao tako kako jeste.

Ne treba prenebregavati dve stvari:

1) Opozicija je tamo podeljena čak i po pitanju nacionalne pripadnosti, što će reći da je humana distanca između političkih lidera u Crnoj Gori veća nego ona između Čede i Šešelja.
2) Teško je da će ovo proći bez Crkve. A jedan delić opozicije, koliko god malen bio u ovom trenutku, nije baš oduševljen litijama i svemu što se događa, da ni ne pominjemo da socijaldemokrate čak i podržavaju vlast po ovom pitanju

Zbog toga je jedinstvena lista tj. apsolutni front, u maniru tzv. Bijele Crne Gore pre nešto manje od jedne decenije, danas u potpunosti nezamisliv scenario. Dakle, ako će biti jedinstva, to može biti isključivo u bojkotu.
 
Iskreno, iako stojimo tu nešto jače nego u Srbiji, mislim da je doslovno nemoguće objedinjenje kompletne opozicije.

Podrška Miodragu Lekiću na pretprošlim predsedničkim izborima je bila jedan eksperiment koji je bio i prošao tako kako jeste.

Ne treba prenebregavati dve stvari:

1) Opozicija je tamo podeljena čak i po pitanju nacionalne pripadnosti, što će reći da je humana distanca između političkih lidera u Crnoj Gori veća nego ona između Čede i Šešelja.
2) Teško je da će ovo proći bez Crkve. A jedan delić opozicije, koliko god malen bio u ovom trenutku, nije baš oduševljen litijama i svemu što se događa, da ni ne pominjemo da socijaldemokrate čak i podržavaju vlast po ovom pitanju

Zbog toga je jedinstvena lista tj. apsolutni front, u maniru tzv. Bijele Crne Gore pre nešto manje od jedne decenije, danas u potpunosti nezamisliv scenario. Dakle, ako će biti jedinstva, to može biti isključivo u bojkotu.
A jel mogu DF, DCG i URA na jednu listu u smislu bojkota ili izlaska?

Mislim da su oni ključni.

SDP je kao Šapić kod nas koliko vidim.

Ostali su na nivou Serža i Radule kod nas, ispod cenzusa.
 
A jel mogu DF, DCG i URA na jednu listu u smislu bojkota ili izlaska?

Mislim da su oni ključni.

SDP je kao Šapić kod nas koliko vidim.

Ostali su na nivou Serža i Radule, ispod cenzusa.

Demokratski front je revoluciona masa; oni žive od Kosova, litija, protesta i sl. Tako da su oni definitivno bliži bojkotu. Demokrate, zapravo, su već nešto bliže Šapiću, rekao bih. :D

Bečić je pravi opozicionar samo onda kada se pojavi opasnost da može da nešto izgubi. Tako da bi bojkotom Fronta oni upravo definitivno najviše profitirali.
 
SDP je kao Šapić kod nas koliko vidim.

SDP je više u fazonu SRS, LDP, LSV. :lol:

Predsjednik Socijalisitičke narodne partije Crne Gore Vladimir Joković uputio je juče predsjednicima parlamentarnih opozicionih stranaka u Crnoj Gori Andriji Mandiću, Aleksi Bečiću, Dritanu Abazoviću, Milanu Kneževiću, Nebojši Medojeviću, Miodragu Lekiću, Draginji Vuksanović Stanković, Goranu Daniloviću i Maksimu Vučiniću poziv na sastanak povodom najnovijih dešavanja u Budvi, gdje je grubo narušena narodna izborna volja i upotrijebljena brutalna policijska sila, čime je učinjena nelegitimna okupacija zgrade SO Budva, a čelnici lokalne samoprave uhapšeni i prebijeni. Iz SNP-a predlažu da se sastanak održi u ponedjeljak, 22. juna, u predstavništvima tih partija u Podgorici.

https://www.dan.co.me/?nivo=3&rubrika=Politika&clanak=748524&datum=2020-06-18

Njih niko uopšte više ni ne zove na sastanke. :mrgreen:

A i iskreno, kako stvari idu koje se tiču polarizacije oko Crkve i litija, čini mi se da oni najviše stradaju. Situacija ih prirodno gura u ruke DPS-a. I mislim da će upravo gubiti birače i članstvo, koje će odlaziti Milu, a u mrvljenju vlasti i opozicije možda čak i malčice nastradati.
 
Demokratski front je revoluciona masa; oni žive od Kosova, litija, protesta i sl. Tako da su oni definitivno bliži bojkotu. Demokrate, zapravo, su već nešto bliže Šapiću, rekao bih. :D

Bečić je pravi opozicionar samo onda kada se pojavi opasnost da može da nešto izgubi. Tako da bi bojkotom Fronta oni upravo definitivno najviše profitirali.
Mislim da je većina opozicionih glasača na strani DF pa kako oni odluče to će pratiti većina biračkog tela opozicije. DCG bi bilo pametnije da njih prate šta odluče jer mogu izgubiti sve kao i ovde neki kod nas.
 
MUP: Biračko pravo ima 541.232 građana

Objavljeno: 22.06.2020, 17:54h

U odnosu na predsjedničke izbore, održane 15. aprila 2018. godine, broj birača se povećao za oko 8,6 hiljada, prenosi Mina.

https://www.pcnen.com/portal/2020/06/22/mup-biracko-pravo-ima-541-232-gradana/

I ovi imaju nenormalan spisak. Daj bre brišite više te ljude iz inostranstva. Nikada ne glasaju.

Први резултати пописа су показали да Црна Гора има 625.266 становника 2011.

Punoletnih stanovnika ima oko 480.000.
 
Poslednja izmena:
SDP je više u fazonu SRS, LDP, LSV. :lol:

Predsjednik Socijalisitičke narodne partije Crne Gore Vladimir Joković uputio je juče predsjednicima parlamentarnih opozicionih stranaka u Crnoj Gori Andriji Mandiću, Aleksi Bečiću, Dritanu Abazoviću, Milanu Kneževiću, Nebojši Medojeviću, Miodragu Lekiću, Draginji Vuksanović Stanković, Goranu Daniloviću i Maksimu Vučiniću poziv na sastanak povodom najnovijih dešavanja u Budvi, gdje je grubo narušena narodna izborna volja i upotrijebljena brutalna policijska sila, čime je učinjena nelegitimna okupacija zgrade SO Budva, a čelnici lokalne samoprave uhapšeni i prebijeni. Iz SNP-a predlažu da se sastanak održi u ponedjeljak, 22. juna, u predstavništvima tih partija u Podgorici.

https://www.dan.co.me/?nivo=3&rubrika=Politika&clanak=748524&datum=2020-06-18

Njih niko uopšte više ni ne zove na sastanke. :mrgreen:

A i iskreno, kako stvari idu koje se tiču polarizacije oko Crkve i litija, čini mi se da oni najviše stradaju. Situacija ih prirodno gura u ruke DPS-a. I mislim da će upravo gubiti birače i članstvo, koje će odlaziti Milu, a u mrvljenju vlasti i opozicije možda čak i malčice nastradati.
Zar nije Draginja SDP?

A i osudili su to u Budvi.
 
U pravu si promaklo mi.

Ali ostajem skeptičan da je dogovor moguć.
Nikada mi neće biti jasno da neko posmatra SDP kao opozicionu stranku.
Oni imaju neke svoje kalkulacije, zašto im sukob sa DPS-om odgovara, ali kada uvažimo činjenicu da je Draginja supruga Ivice Stankovića, ne treba previše vjerovati u iskrenost njihovih opozicionih namjera.
 
20200627_172242.jpg
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top