ОДЛУЧЕНО избори 18. децембра...или 13. новембра...обавештени извори, луд збуњеног

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
U najbližem okruženju predsednika Borisa Tadića napravljen plan
Vanredni izbori 18. decembra?

Autor: L. Valtner

Beograd - Vanredni parlamentarni izbori trebalo bi da budu održani 18. decembra, odmah nakon što Srbija dobije status kandidata za članstvo u Evropskoj uniji i pokrene se proizvodnja novog modela Fijata u Kragujevcu, saznaje Danas iz izvora u Demokratskoj stranci.


Kako nam je rečeno, radi se o planu koji je sačinjen u najbližem okruženju predsednika Borisa Tadića, a čija realizacija zavisi od mišljenja Evropske komisije o srpskoj kandidaturi, najavljenog za prvu polovinu oktobra. Ukoliko stav EK bude pozitivan, srpske vlasti bi odmah potom raspisale prevremene parlamentarne izbore.

Prema rečima naših sagovornika, u državnom vrhu se računa na to da će EK dati zeleno svetlo kandidaturi, što bi trebalo da se desi do 12. oktobra. Nedugo zatim, kako nam je objašnjeno, predsednik Tadić će u Kragujevcu otvoriti novu fabriku kompanije Fijat automobili Srbija i svečano će početi proizvodnja novog modela automobila. To bi trebalo da se dogodi 20. novembra. Upravo zbog preciziranja tog datuma, srpski predsednik je 19. marta boravio u Torinu, kako bi se sastao s predsednikom Fijata Serđom Markioneom.

Konačnu odluku o davanju statusa kandidata donosi Evropski savet, telo EU koje okuplja šefove država ili vlada 27 zemalja članica. Kako stav Saveta, koji će zasedati u prvoj polovini decembra, gotovo nikada nije bio drugačiji od mišljenja EK, u DS očekuju da će Srbija i zvanično preći još jednu stepenicu u procesu evropske integracije. Ukoliko se stvari zakomplikuju, pa Savet na decembarskom sastanku iz nekog razloga ne potvrdi kandidaturu, u Beogradu računaju na dosadašnju praksu tog tela EU da nikada eksplicitno ne odbacuje stavove EK, već da odluku odlaže za neko naredno zasedanje.

Kako nam je objašnjeno u DS, u vezi s raspisivanjem i održavanjem prevremenih izbora „presudna je brzina“. Sve mora da se odigra u roku od nekoliko dana. Entuzijazam i probuđene nade u bolji život kod birača zbog dešavanja oko Fijata i statusa kandidata brzo će narasti, ali će isto tako brzo i splasnuti. Vlast je toga svesna, pa planira da ponovi scenario iz proleća 2008, kada je pobedila na izborima zbog potpisivanja SSP-a i ugovora s Fijatom. Kao što su ljudi tada poverovali da slede bolja vremena, isto će se i sada desiti. Svakako, proizvodnja novog automobila i kandidature za EU „neće odmah moći da se mažu na hleb“, kažu naši sagovornici, pa je stoga neophodno da do izbora dođe što pre.

U vrhu srpskih vlasti računaju na još dva važna faktora, kada je reč o raspisivanju izbora za sredinu decembra. Prvi je da bi se time, prećutno, izašlo u susret naprednjacima, čime bi Tomislavu Nikoliću bio „sačuvan obraz“, a to je ključno u slučaju potrebe da se posle izbora pravi velika koalicija DS i SNS. Drugi faktor je procena istraživača i analitičara u DS da demokratama odgovara mala izlaznost birača, pa je i zbog toga dobro da se glasanje održi usred decembra, i to dan pred slavu Svetog Nikolu, koja „pada“ u ponedeljak.

http://www.danas.rs/danasrs/politika/vanredni_izbori_18_decembra.56.html?news_id=212640

Izbori će biti 13. novembra
Četvrtak - 31.03.2011
Predsednik Srbije Boris Tadić sa saradnicima iz vrha DS-a u načelu je dogovorio da se parlamentarni izbori u Srbiji održe 13. novembra, saznaje „Alo!“.



Ovaj datum je određen pošto se očekuje da u međuvremenu bude usvojen set zakona neophodnih da Savet ministara EU da pozitivno mišljenje i da Srbija dobije status kandidata za članstvo u Evropskoj uniji, što je glavni izborni adut vladajuće koalicije, kojim bi trebalo da se „ispeglaju“ drugi neuspesi.
- Posle brojnih problema, koji su doveli do veoma jakog negativnog marketinga na račun vladajuće koalicije, na čelu sa Demokratskom strankom, odlučeno je da izbori budu raspisani za 13. novembar. Do tog datuma biće usvojeni zakoni o restituciji, finansiranju stranaka i izborima, kao i još neki koji su neophodni za dobijanje pozitivnog mišljenja Saveta ministara EU, što samo po sebi znači i dobijanje statusa kandidata za članstvo u EU. A to sa sobom povlači i otvaranje brojnih pristupnih fondova, koji su opet neophodni da bi se do izbora izgradila što bolja pozicija - objašnjava naš izvor blizak vrhu vladajuće koalicije.
S našim saznanjima se slaže i politički analitičar Cvijetin Milivojević, koji smatra da je dobijanje statusa kandidata veoma bitno za DS.

- Ne volim da licitiram datumima, ali ovaj termin smatram realnim. Taj trenutak predstavlja najmanji zajednički sadržilac između želja opozicije i vlasti, iz kojeg bi s jedne strane SNS izašao čistog obraza, a DS dobio ono što želi, odnosno status kandidata. Takođe, na taj način bi Tomislav Nikolić pokazao Briselu da je ozbiljan igrač, koji ne želi da koči evropske integracije Srbije. S druge strane, ni DS-u nije u interesu da gura ceo mandat, jer time ne dobija ništa - smatra Milivojević.
On dodaje da se ovim datumom, ipak, SNS suočava s jednim interesantnim problemom.
- U ovom trenutku SNS je jača među biračima od DS-a za nekih pet, šest procenata. Krenuli su u „mitingaško proleće“ da bi održavali svoje biračko telo, ali teško je to raditi šest meseci, a da ne upadnete u zamku da vam birači prebace kako ne radite ništa. Zato je logično da nastave s mitinzima uz manje izmene i dopune zahteva prema vlasti, sve dok izbori ne budu konačno raspisani - smatra Milivojević.

http://www.alo.rs/politika/37070/Izbori_ce_biti_13_novembra
 
Ono cemu se DS po prvi put nada je mala izlaznost , naime jasno je da oni imaju jaku stranacku infrastrukturu i veci broj clanova kao i ljudi koji su povezani interesno sa njima i ti ljudi ce ih svakako podrazati .Ocekuju i bolje rezultate u Vojvodini gde bolje stoje zbog Pajtica koji ima jak marketing iako imaju katastrofalnu vlast i ljude u NS .
Ovoga puta nece moci da racunaju na obicne glasace i nece moci da ih prevare pricom o bajkama .Verovatno ce opet imati veliku predizbornu koaliciju sastavljenu od stranaka koje nece preci cenzus kako se ne bi rasipali glasovi .
 
Ono cemu se DS po prvi put nada je mala izlaznost , naime jasno je da oni imaju jaku stranacku infrastrukturu i veci broj clanova kao i ljudi koji su povezani interesno sa njima i ti ljudi ce ih svakako podrazati .Ocekuju i bolje rezultate u Vojvodini gde bolje stoje zbog Pajtica koji ima jak marketing iako imaju katastrofalnu vlast i ljude u NS .
Ovoga puta nece moci da racunaju na obicne glasace i nece moci da ih prevare pricom o bajkama .Verovatno ce opet imati veliku predizbornu koaliciju sastavljenu od stranaka koje nece preci cenzus kako se ne bi rasipali glasovi .

+ њихови приватни медији + полиција + судство ако затреба...баш као мр греенови социјалисти својевремено.
 
Ono cemu se DS po prvi put nada je mala izlaznost , naime jasno je da oni imaju jaku stranacku infrastrukturu i veci broj clanova kao i ljudi koji su povezani interesno sa njima i ti ljudi ce ih svakako podrazati .Ocekuju i bolje rezultate u Vojvodini gde bolje stoje zbog Pajtica koji ima jak marketing iako imaju katastrofalnu vlast i ljude u NS .
Ovoga puta nece moci da racunaju na obicne glasace i nece moci da ih prevare pricom o bajkama .Verovatno ce opet imati veliku predizbornu koaliciju sastavljenu od stranaka koje nece preci cenzus kako se ne bi rasipali glasovi .

Sve je to lepo. Ali ako ne sakupe 50% glasova, džabe im i na glavi da dube. A neće biti mala izlaznost. Toma momentalno drži sve karte u rukama. Takoreći ima mat u tri poteza, ali se nećka da završi partiju jer kalkuliše. Možda i previše za moj ukus. S jedne strane ima zapad sa kojim se trudi da održi dobre odnose jer zna da bez zapadne podrške i para nema vlasti, a koji ga tera da bude uzdržan i popustljiv prema DS-u, a sa druge strane i ma svoje birače koji ga teraju da vuče radikalnije poteze: mitinge, štrajkove...

Sve mu se namestilo. Ima podršku od oko 38% u ovom momentu. Ima kritičnu masu koju može da izvede na ulice. Ima besne i revoltirane sindikate koji bi ga podržali. Sve je tu, ali Toma čeka. Čeka i preračunava se. Bojim se da će propustiti priliku. Sa dobrim mitinzima i borbom za prevremene izbore, vrlo lako bi se moglo desiti da bude prepoznat kao vođa promena i da pokupi tih potrebnih 50% sam, bez tuđe pomoći pogotovo ako uspe da uhvati takav zalet..
 
Sve je to lepo. Ali ako ne sakupe 50% glasova, džabe im i na glavi da dube. A neće biti mala izlaznost. Toma momentalno drži sve karte u rukama. Takoreći ima mat u tri poteza, ali se nećka da završi partiju jer kalkuliše. Možda i previše za moj ukus. S jedne strane ima zapad sa kojim se trudi da održi dobre odnose jer zna da bez zapadne podrške i para nema vlasti, a koji ga tera da bude uzdržan i popustljiv prema DS-u, a sa druge strane i ma svoje birače koji ga teraju da vuče radikalnije poteze: mitinge, štrajkove...

Sve mu se namestilo. Ima podršku od oko 38% u ovom momentu. Ima kritičnu masu koju može da izvede na ulice. Ima besne i revoltirane sindikate koji bi ga podržali. Sve je tu, ali Toma čeka. Čeka i preračunava se. Bojim se da će propustiti priliku. Sa dobrim mitinzima i borbom za prevremene izbore, vrlo lako bi se moglo desiti da bude prepoznat kao vođa promena i da pokupi tih potrebnih 50% sam, bez tuđe pomoći pogotovo ako uspe da uhvati takav zalet..

Slazem se , tim pre sto kasnije postizborne koalicije podrazumevaju i dodatne probleme jer cesto manje stranke ucenama uspevaju da dodju do nerealno dobrih pozicija .
 
Po zasluzi. Imamo mi ideja. :per:

јашта...Па и слобу сте својевремено хтели да кандидујете за нобела за мир...додуђе, када видим ко је све добио ту награду н(Обама, ахтисари, анонимни кинез...) морам признати да сте били у праву, Слоба је у односу на поменуте био обер миротворац.


П.С.
Видим И мома (момир булатовић) сте запослили на приватном универзитету за дизајн да предаје моду.
 
Poslednja izmena:
Slazem se , tim pre sto kasnije postizborne koalicije podrazumevaju i dodatne probleme jer cesto manje stranke ucenama uspevaju da dodju do nerealno dobrih pozicija .

Upravo. Kod nas su te koalicije podrazumevana stvar... Dok su u ostatku sveta zapravo nužno zlo.
 
Upravo. Kod nas su te koalicije podrazumevana stvar... Dok su u ostatku sveta zapravo nužno zlo.

Тачно.
сада се Чеда ломи за будућу коалицију са ДС, Динкић испитује пулс СНС-а и ДСС-а а СПС ће кео и до сада..ко да више.
 
Ovog još nisu banovali ni okačili negde... :think:

јок........али су изгледе тебе, старог социјалисти окачили о к.... о клин.


биће да ниси довољно гласно кукумавчио код модерације...пробај јаче, користи све фејк налоге које имаш за пријаву прекршаја, отвори посебну тему....ево, ја ћу ти дати подршку.
 
Back
Top