Odlozena odluka o zabrani "Nacionalnog stroja"

fidelcastro011

Veoma poznat
Poruka
12.681
Kako je navedeno na sajtu Ustavnog suda, na današnjoj sednici tog suda vođena je opsežna rasprava o zabrani "Nacionalnog stroja" i odlučeno da je za donošenje odluke u tom predmetu neophodno prikupiti još bitnih činjenica.

"I pored opsežne rasprave koja je vođena na sednici Suda, ocenjeno je da postoji potreba da se rasprave još neke bitne činjenice za odlučivanje u ovom predmetu, te će rasprava biti nastavljena na jednoj od narednih sednica Ustavnog suda", navedeno je u saopštenju na sajtu Ustavnog suda.

U predlogu zabrane "Nacionalnog stroja" navedeno je da ta grupa deluje kao tajna organizacija koja svoje delovanje koristi za izazivanje nacionalne i verske mržnje, suprotno Ustavu Srbije.

Petnaestorica aktivista te neregistrovane neonacističke organizacije su u novembru 2005. godine upali na antifašističku tribinu na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu i vređali prisutne povicima "Komunistički retardi", "Ustaške sluge" i "Jevrejske svinje".

Veće Okružnog suda u Novom Sadu osudilo je u novembru 2006. godine prvooptuženog u tom procesu Gorana Davidovića, zvanog Firer, na godinu dana zatvora zbog širenja verske, nacionalne i rasne mržnje, a ostali optuženi su osuđeni na kazne u rasponu od uslovnih do osam meseci zakona zbog ugrožavanja sigurnosti.

Skupština Vojvodine je, takođe, u decembru 2005. godine usvojila zaključak kojim se od Vlade Srbije traži zabrana svih neonacističkih, rasističkih i klerofašističkih grupa i organizacija na teritoriji Srbije.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dakle, odlozili su odluku...:think::think:
Ipak, dokazi postoje da je u pitanju profasisticka i neonacisticka organizacija, a za one koji pamte dugo i pritom neselektivno, pomenut incident na tribini Filozofskog fakulteta u Novom Sadu je dovoljan pokazatelj o cemu se radi, tj. kakvi su monstrumi u pitanju. Ako ova drzava, i pored svih manjkavosti, ima imalo svesti o nasoj antifasistickoj tradiciji, jasno je sta treba ciniti.
 
A šta su uradili na toj navodno antifašističkoj tribini? Udarili šamar jednoj teškoj budaletini od profesora i to je to, a svi mediji od njih napraviše senzaciju.

Davidović dobije godinu dana za šamar, dok Cigani kad ubiju srpsko dete dobiju četri, a kad siluju pošalju ih na neko navodno lečenje.

Procitaj pazljivo uvodni post, a mozes da pogledas i video, ako ti ovo iz teksta nije dovoljno.
 
:cepanje:

Da, to je zaista bio monstruozan čin :mrgreen:

Ne znam samo sta je tu tako smesno??? Ajde zamisli da si ti bio na mestu tog profesora, i da je tebi nekakav balavac poput Davidovica tako lupio samar? Da je meni to ucinio, leteo bi kroz prozor, i on i stoka njegova nacisticka.
Ili, recim, da si bio na mestu ostalih ucesnika? Da je tebi vikao "Komunisticki retardi", "Ustase" i slicno? Da li bi ti se i tada smejalo, a?
Razmisli malo o svemu ovome, pa se javi na diskusiju kad zavrsis sa razmisljanjem.
 
Ne znam samo sta je tu tako smesno??? Ajde zamisli da si ti bio na mestu tog profesora, i da je tebi nekakav balavac poput Davidovica tako lupio samar? Da je meni to ucinio, leteo bi kroz prozor, i on i stoka njegova nacisticka.
Ili, recim, da si bio na mestu ostalih ucesnika? Da je tebi vikao "Komunisticki retardi", "Ustase" i slicno? Da li bi ti se i tada smejalo, a?
Razmisli malo o svemu ovome, pa se javi na diskusiju kad zavrsis sa razmisljanjem.

A kada mu je lupio taj monstruozni šamar?
I to što mu je govorio...zaista monstruozno :hahaha:
 
A kada mu je lupio taj monstruozni šamar?
I to što mu je govorio...zaista monstruozno :hahaha:

Sta tebi nije jasno??? Upao je sa stokom fasistickom na tribinu, nicim izazvan, opalio samar profesoru, poceo da vredja prisutne, pa postavio sam i video klip na kom se sve vidi.
Nema druge, ili ce da ih zabrane, ili lepo u zatvor, samo da se g*ovna ne setkaju slobodni.
P.S.:
To sto je rekao se zove govor mrznje. Ne znam da li si cuo za tu pravnu kategoriju, ali ako nisi, proguglaj, obrazuj se, uci. Ja te necu uciti.
 
Sta tebi nije jasno??? Upao je sa stokom fasistickom na tribinu, nicim izazvan, opalio samar profesoru, poceo da vredja prisutne, pa postavio sam i video klip na kom se sve vidi.
Nema druge, ili ce da ih zabrane, ili lepo u zatvor, samo da se g*ovna ne setkaju slobodni.
P.S.:
To sto je rekao se zove govor mrznje. Ne znam da li si cuo za tu pravnu kategoriju, ali ako nisi, proguglaj, obrazuj se, uci. Ja te necu uciti.

I baš se lijepo vidi taj monstruozni šamar, kažeš? :mrgreen:
 
Ма лупетају.Никакав шамар није добио, а то што му је рекао, изговорио би сваки нормалан човек .

Фашисти су ваљда ови што траже забрану.То је дискриминација.

Jel ti citas sta pises? Kazes, "svaki normalan covek bi to izgovorio", a?
Drugi deo posta je totalna zamena teza. O kakvoj ti, bre, diskriminaciji pricas? Jedna organizacija poziva na mrznju, linc, i propagira nekakve "arijevske" vrednosti (i to u Srbiji, ej, yebote). Ti, kao, ne bi zabranila takvu organizaciju?
To je ljudski sljam i otpad. Takve treba ne samo zabraniti, vec i apsolutno prezirati.
 
Jel ti citas sta pises? Kazes, "svaki normalan covek bi to izgovorio", a?
Drugi deo posta je totalna zamena teza. O kakvoj ti, bre, diskriminaciji pricas? Jedna organizacija poziva na mrznju, linc, i propagira nekakve "arijevske" vrednosti (i to u Srbiji, ej, yebote). Ti, kao, ne bi zabranila takvu organizaciju?
To je ljudski sljam i otpad. Takve treba ne samo zabraniti, vec i apsolutno prezirati.

Где позивају на мржњу и линч?
 
Pa ako ne vidis na ovom snimku sto ga postavih, ima ga na drugim (znam i na kojim, ali me mrzi sad da kopam).
Uzgred, sta ti mislis o samoj temi koju sam postavio? Da ostavimo malo po strani taj famozni samar, to je samo jedan aspekt cele price?

Ma koliko mi svi ti nacionalni strojevi i slični išli na tuki, ne mogu mu zamjeriti što je napravio incident na tribini kao što je ova.
Doduše, bolje da je to policija odradila, al' ajd' sad...

Naravno, to ne mijenja činjenicu da si smiješan k'o crtani sa onim ''monstruozan čin'', ''monstumi'' i slično.

Hahaha
 
Ma koliko mi svi ti nacionalni strojevi i slični išli na tuki, ne mogu mu zamjeriti što je napravio incident na tribini kao što je ova.
Doduše, bolje da je to policija odradila, al' ajd' sad...

Naravno, to ne mijenja činjenicu da si smiješan k'o crtani sa onim ''monstruozan čin'', ''monstumi'' i slično.

Hahaha

Pa monstruozno mi je, pre svega, to da u Srbiji ima ljudi kojima je sve to smesno.
I kad vec pomenu policiju, sta je tebi sporno u toj antifasistickoj tribini? Da mozda ti ne spadas u onu grupu sto negira nase antifasisticke tekovine?
 
Pa monstruozno mi je, pre svega, to da u Srbiji ima ljudi kojima je sve to smesno.
I kad vec pomenu policiju, sta je tebi sporno u toj antifasistickoj tribini? Da mozda ti ne spadas u onu grupu sto negira nase antifasisticke tekovine?

Monstruozno, slažem se :mrgreen:
Sporan mi je taj profesor, a usput se poserem na vaše crvene antifašističke tekovine. Dovoljno su nas sjebale.
 
Sporan mi je taj profesor, a usput se poserem na vaše crvene antifašističke tekovine. Dovoljno su nas sjebale.

zao mi je, moraces da se naviknes na cinjenicu da one postoje.
Evo i dokaza, da se podsetimo.
rp01.jpg
 
Хбт ... ови комунисти једва дочекају неку тему о фашизму па да пљују по Хитлеру и свастики ... Не могу да верујем ... Е посерем вам се на петокраку звезду и на срп и на чекић ... А што је најгоре, они пљују и по српској застави
 
Толико је исполитизована та прича око националног строја, а своди се на то да је тај Давидовић добио годину дана затвора, само зато што је оном црногорском усташи рекао истину; да јесте црногосрки усташа и да не трује децу тим злом.
 
Back
Top