Odlične vijesti iz Srpske

wwwlado

Ističe se
Poruka
2.054
kakoa javlja RTRS , MMF nam daje 300 miliona , divno .
kako javljaju ,pomalo drugi , treba samo smanjiti troškove u buđetu ,za socijalna davanja .

naravno radi se o novim zaduženjima kojima se prelazi zadužensot od 50 % BDP ,naravno da ni jedna marka od ovog kredita neće otići u razvoj industrije , jer je uslov MMF da se novac ne smije oplođavati . Sretstva će se utrošiti za nešto sasvim novo , tu riječ ili konstrukciju ja do sada nisam čuo , radi se o nekom novom jeziku .

Odlične vijesti Srpska neće bankrotirati ove godine , biće para da se vrate stari krediti . Ali imamo obilaznicu između dva nepostojeća autoputa , da čeka godinaam auto put .

Poslednja izmena:
kako javljaju ,pomalo drugi , treba samo smanjiti troškove u buđetu ,za socijalna davanja .

naravno radi se o novim zaduženjima kojima se prelazi zadužensot od 50 % BDP ,naravno da ni jedna marka od ovog kredita neće otići u razvoj industrije , jer je uslov MMF da se novac ne smije oplođavati . Sretstva će se utrošiti za nešto sasvim novo , tu riječ ili konstrukciju ja do sada nisam čuo , radi se o nekom novom jeziku .

Odlične vijesti Srpska neće bankrotirati ove godine , biće para da se vrate stari krediti . Ali imamo obilaznicu između dva nepostojeća autoputa , da čeka godinaam auto put .

Ko to "Vi", kako se ovde deklarises nemas ti veze sa Republikom Srpskom, a upitno je i kakve veze imas sa Srbima.
Aj sad ppk za ovcama. :bye:

Ko to "Vi", kako se ovde deklarises nemas ti veze sa Republikom Srpskom, a upitno je i kakve veze imas sa Srbima.
Aj sad ppk za ovcama. :bye:

Upitno je koliko TAdićev brat ima veze sa Srbima . Upitni su rezultati .

IMAMO obilaznicu ( iaako nemamo ) , sam rekao , a gdje si ti vidio VI . I nemam ja potrebu da se deklarišem , ja samo iznosim svoje stavove iz kojih se sve vidi .

A misliš na "VI" kao na "MI" , a kako se ja deklarišem ??? Što sam protiv Dodika ??? Protiv onoga ko je ukinuo VRS , zadužio se 2 milijarde , uništio ekonomiju , prepolovio broj rođenih ??? Protjerao 150 000 do 200 000 Srba iz republike Srpske ??? PA ima li on jedan rezultat ??? Ajde jedan ???

KAda je Dodik došao na vlast u RS u osnovne škole je išlo 120 000 učenika , ove godine ja mislim da padaMO ispod 100 000 . A čitam u novinama psiholog moli roditelje koji nisu poslali djecu u školu ,a rođeni su u tom mjestu da ih prijave , jer gdje su , toliko je glupa da nezna da od 180 rođene djece njoh 40 , je već odselilo . Vjerujem da je uspio da i broj Srba u Srpskoj spusti ispod 1 miliona .

Poslednja izmena:

IMAMO obilaznicu ( iaako nemamo ) , sam rekao , a gdje si ti vidio VI . I nemam ja potrebu da se deklarišem , ja samo iznosim svoje stavove iz kojih se sve vidi .

A misliš na "VI" kao na "MI" , a kako se ja deklarišem ??? Što sam protiv Dodika ???
Protiv onoga ko je ukinuo VRS , zadužio se 2 milijarde , uništio ekonomiju , prepolovio broj rođenih ??? Protjerao 150 000 do 200 000 Srba iz republike Srpske ??? PA ima li on jedan rezultat ??? Ajde jedan ???

KAda je Dodik došao na vlast u RS u osnovne škole je išlo 120 000 učenika , ove godine ja mislim da padaMO ispod 100 000 . A čitam u novinama psiholog moli roditelje koji nisu poslali djecu u školu ,a rođeni su u tom mjestu da ih prijave , jer gdje su , toliko je glupa da nezna da od 180 rođene djece njoh 40 , je već odselilo . Vjerujem da je uspio da i broj Srba u Srpskoj spusti ispod 1 miliona .

Original postavio wwwlado Pogledaj poruku

Ne brini se ti za RS.
Vidim okolo sve ostale velika sreca snasla. :roll:

Najkutak RS: Cvjetni trg u Trebinju

http://www.nezavisne.com/novosti/dr...anje-porodice-Cakarevic-iz-Doboja-148777.html

Glas Srpske - 08.07.2012 13:11

Iako je dugo bila skrivana tajna kak Dodikova vlast uspijeva da urbanizuje i uređuje Trebinje ipak su procurille informacije , na koji način se dolazi do takvih zavidnih rezultata na razvoju Republike Srpske .

120723-krave2.jpg

120723-krave1.jpg

http://www.lokoportal.com/index.php...226:krave-prosetale-gradom&catid=39&Itemid=53

Ovuda krave nisu hodale ni u doba kralja Petra čiji je tu spomenik ,ali zato je to uspio da izvede Dodikov lokalni šerif , čovjek je uspio i da uništi postojeću autobusku stanicu , da je nema , da ugasi sve osim jedne firme , zaista zavidni rezultati .

Projekata malih i srednjih perudzeća ,stanih investicvija , MMF kredita , zadržavanja dostignutog nivoa itd itd .

Poslednja izmena:

A misliš na "VI" kao na "MI" , a kako se ja deklarišem ??? Što sam protiv Dodika ??? Protiv onoga ko je ukinuo VRS , zadužio se 2 milijarde , uništio ekonomiju , prepolovio broj rođenih ??? Protjerao 150 000 do 200 000 Srba iz republike Srpske ??? PA ima li on jedan rezultat ??? Ajde jedan ???

Naravno da si protiv Dodika, svi turci su protiv njega.

Naravno da si protiv Dodika, svi turci su protiv njega.

NIšta više ta priča , imao je Dodik blanko Srbsku podršku 6 godina .

У Републици Српској дјелује 48 агенција и годишње потроше 154,2 милиона марака, а не дају никакав резултат .

У Републици Српској је од почетка 2008. до половине 2011. године покренуто око 420 а закључено око 370 стечајних поступака, док је од доношења закона о стечајном поступку, око 50.000 радника остало без запослења по овом основу.

Посматрано по подручјима дјелатности, до смањења броја запослених, дошло је у подручјима грађевинарство за 8,2 посто, пољопривреда, лов и шумарство за 3,0 посто, вађење руде и камена за 2,2 посто, трговина на велико и мало за 1,8 посто и прерађивачка индустрија за 1,1 посто.

Све ове области привреде требало је да јачају економску слику РС која све више тоне у непоправљиву стрампутицу, коју више не прикрива ни Завод за статистику.

У истом периоду повећан је број запослених у финансијском сектору и управи, која се финансира новцем из буџета, који се крпи све већим задужењима у које СНСД-ова власт увлачи РС.

Да чујемо који су то добри резултати Додика ???? Зна ли неко одговор на то питање ????

Što sam protiv Dodika ??? Protiv onoga ko je ukinuo VRS , zadužio se 2 milijarde , uništio ekonomiju , prepolovio broj rođenih ??? Protjerao 150 000 do 200 000 Srba iz republike Srpske ??? PA ima li on jedan rezultat ??? Ajde jedan ???

У Републици Српској дјелује 48 агенција и годишње потроше 154,2 милиона марака, а не дају никакав резултат .

У Републици Српској је од почетка 2008. до половине 2011. године покренуто око 420 а закључено око 370 стечајних поступака, док је од доношења закона о стечајном поступку, око 50.000 радника остало без запослења по овом основу.

Посматрано по подручјима дјелатности, до смањења броја запослених, дошло је у подручјима грађевинарство за 8,2 посто, пољопривреда, лов и шумарство за 3,0 посто, вађење руде и камена за 2,2 посто, трговина на велико и мало за 1,8 посто и прерађивачка индустрија за 1,1 посто.

Све ове области привреде требало је да јачају економску слику РС која све више тоне у непоправљиву стрампутицу, коју више не прикрива ни Завод за статистику.

У истом периоду повећан је број запослених у финансијском сектору и управи, која се финансира новцем из буџета, који се крпи све већим задужењима у које СНСД-ова власт увлачи РС.

Да чујемо који су то добри резултати Додика ???? Зна ли неко одговор на то питање ????

- полиција
- рафинерије нафте и уља
- аутопутеви (изградња у току, очекивани завршетак већине радова и за сад договорених пројеката око 2015.-2020.)
- повећање индустријске производње
- повећање покривености увоза извозом
- екстремна стабилизација и побољшање спољнополитичког положаја Р.Српске
...

Релативно кратак извјештај (15 страница) о економским кретањима у Р.Српској у 2011. години у односу на 2010. Ту су и други извјештаји, од раније, тако да нећеш бити незадовољан количином материјала. :)
http://www.irbrs.org/azuro3/azuro/uploads/monitor09_cir.pdf
http://www.irbrs.org/azuro3/a3/?id=222

Да сад чујемо резултате твојих миљеника...

- полиција
- рафинерије нафте и уља
- аутопутеви (изградња у току, очекивани завршетак већине радова и за сад договорених пројеката око 2015.-2020.)
- повећање индустријске производње
- повећање покривености увоза извозом
- екстремна стабилизација и побољшање спољнополитичког положаја Р.Српске
...

Релативно кратак извјештај (15 страница) о економским кретањима у Р.Српској у 2011. години у односу на 2010. Ту су и други извјештаји, од раније, тако да нећеш бити незадовољан количином материјала. :)
http://www.irbrs.org/azuro3/azuro/uploads/monitor09_cir.pdf
http://www.irbrs.org/azuro3/a3/?id=222

Да сад чујемо резултате твојих миљеника...

Statistika , čitao sam posljednji izvještaj REpubličkog zavoda za statistiku ( pad poljoprivredne proizvodnje i povećanje uvoza poljoprivrednih proizvoda , ako tu nismo u stanju da nešto uradimo ,ja ne znam gdje bi mogli biti ) .

TO su igre brojevima , ali vrijeme je majstorsko rešeto i ono na kraju pokaže rezulate i tu nema laži .

Više nezaposlenih , manje plate ( sa inflacijom mnogo manje ) , više iseljenih , manje rođenih , to su ISHODI , REZULTATI
. A ove igre brojevima , digne se strani kredit , pa se plati domaća firma da pravi bespotrebnu ( sada ) petlju , pa je to industrijska proizvodnja . Izvoz nam je kada sve Rusi uvezu ovdje prerade i onda izvoze u treće zemlje i to je kao naš izvoz . Sve je to zamazivanje očiju , ali se ne može zamazati ISHOD .

55 000 otpuštenih i 350 zatvorenih preduzeća od 2008. pa ja mislim da je samo DInkić bolji od Dodika , ili nije , trebao bi i Dodik dobiti nagradu za naj ekonomistu .

Vidi Srpskoj konstantno pada proizvodnja koja puni BUdžet ( preko raznih poreza ) u isto vrijeme se povećavaju izdaci iz BUdžeta ( bespotrebni , zapošljavanje SNSD kadrova i pljačka ) , ta razlika se nadoknađuje uzimanjem kredita . To je put u propast . Netreba ti statistika . Svi krediti se ulažu u obasti iz kojih neće donijeti profit , kao da digneš krediti i kupiš Auto ili asvaltiraš prilaz kući , uložio si u infrastrukturu . Kredit se diže samo u situaciji kada je Prihod veći od KAmate ( + glavnica ) , ostalo je glupost , šta se kod nas radi .

To što je Rusija ojačala , pa investirala u Srpsku , što je politički podržava pa Stranci ne mogu da više smijenjjuju , to najmanje veze ima sa Dodikom . KAad je ekonomska kriza to je viša sila , a kada je promijena geopolitičke situacije u svijetu to je Dodikova zasluga ????

Pusti te bajke o Autoputevima , jer kao prvo autoputevi ni jednoj zemlji nisu donijeli razvoj ( razvoj je dioio autputeve ) pa prpali su Hrvatska i Grčka koje od toga imaju direktnu korist , šta više reći , usotalom Put Čemerno kasni sa završetkom već 2 godine , a niko nezna kada se završava , pa su ti rokovi posebno sumnjivi , Stanari termoelektrana se gradi 6 godian , 6 presjecanja vrpce i okretanja volova ( a u GAcku tri puta ) , pa GAcko proaplo ,a Stanari nisu ni počeli .

FAbrika za proizvodnju magle , dizanje kredita , prodaju imovine , to je SNSD .

PAnika vladajućeg antisrbskog režima u Srbskoj republici .

http://pressrs.ba/sr/vesti/vesti_dana/story/20290/Zapaljeno+auto+Anđelka+Grahovca+iz+SDS-a.html

Zapalili auto ,člana SDS , počeli su opet sa terorističkim napadima , pred prošle izbore su ubili šefa SDS u Dodoju ,a potom pustili ubicu . NATO poslušnici , izleda da odlaze sa NATO terorističkim metodama .

Ostaje još da vidimo kako će da smanje izdadtke iz budžeta do septembra da bi dobili kredit MMF i izbjegli bankrotiranje još par dana . Najvjerovatnije da opet smanjuju primanja pravim Srbima , borcima VOjske republike Srpske ( koju su ukinuli suprtono UStavu ) , da ponižavaju Srbe i uništavaju Srbsku .

204326_banjaluka07-milorad-dodik-odlikovao-borisa-tadica--foto-s-pasalic_ff.jpg

Orden zasluga za uništavanje Srba , orden za 500 000 Srba manje u Srbiji , Dodik je bolji 250 000 Srba manje u Srbskoj ,ali veći je postotak . Bolji rezultat od Tuđmana i Alije zajedno .

Poslednja izmena:
Statistika , čitao sam posljednji izvještaj REpubličkog zavoda za statistiku ( pad poljoprivredne proizvodnje i povećanje uvoza poljoprivrednih proizvoda , ako tu nismo u stanju da nešto uradimo ,ja ne znam gdje bi mogli biti ) .

TO su igre brojevima , ali vrijeme je majstorsko rešeto i ono na kraju pokaže rezulate i tu nema laži .

Svi imaju pad poljoprivredne proizvodnje, pa čak i SAD. Suše. Rešeto ne gleda samo usko ispred sebe.

Više nezaposlenih , manje plate ( sa inflacijom mnogo manje ) , više iseljenih , manje rođenih , to su ISHODI , REZULTATI . A ove igre brojevima , digne se strani kredit , pa se plati domaća firma da pravi bespotrebnu ( sada ) petlju , pa je to industrijska proizvodnja . Izvoz nam je kada sve Rusi uvezu ovdje prerade i onda izvoze u treće zemlje i to je kao naš izvoz . Sve je to zamazivanje očiju , ali se ne može zamazati ISHOD .

Više nezaposlenih da, ali ne 55 000 koliko kažeš nego mnogo manje. Dok su neki otpuštani, drugi su zapošljavani, ne baš toliko, ali makar djelimično je pokriven broj otpuštenih brojem zaposlenih.
Više iseljenih, manje rođenih su ishodi i rezultati svih vlasti u svim državama ex-yu, možda sad Slovenija da je drugačija, nisam siguran. I nije to sve Dodikova zasluga, do 2006. smo imali SDS.

Zašto nije izvoz kad uvezemo sirovine od Rusa, preradimo i prodamo gotov proizvod? Šta je tebi izvoz?

Ovoliko ponavljanje "ishoda" i "zamazivanje očiju" smrdi na demagogiju. Jeftina upotreba zvučnih riječi.

55 000 otpuštenih i 350 zatvorenih preduzeća od 2008. pa ja mislim da je samo DInkić bolji od Dodika , ili nije , trebao bi i Dodik dobiti nagradu za naj ekonomistu .

Rekoh već, nije to potpuno tačna cifra. Da tako mjerimo ko zna kolika bi bila brojka za okolne zemlje.

Vidi Srpskoj konstantno pada proizvodnja koja puni BUdžet ( preko raznih poreza ) u isto vrijeme se povećavaju izdaci iz BUdžeta ( bespotrebni , zapošljavanje SNSD kadrova i pljačka ) , ta razlika se nadoknađuje uzimanjem kredita . To je put u propast . Netreba ti statistika . Svi krediti se ulažu u obasti iz kojih neće donijeti profit , kao da digneš krediti i kupiš Auto ili asvaltiraš prilaz kući , uložio si u infrastrukturu . Kredit se diže samo u situaciji kada je Prihod veći od KAmate ( + glavnica ) , ostalo je glupost , šta se kod nas radi .

Proizvodnja raste, samo je nešto pao broj zaposlenih. Kad je Dodik došao na vlast, zaduženost je bila 59% BDP, a onda smo je smanjili na 38% BDP, što otplaćivanjem, što rastom BDP-a. Sada je zaduženost 49% BDP, što znači da Dodik ima još ovoliko fore za zaduživanje prije nego što dostigne staru vlast. Dosta kredita ide na podsticaje privredi, a ne na budžetsku potrošnju. Veoma česta pojava je smanjivanje plata (u državnim službama) jer se nema para, ne zadužujemo se za to kao drugi. Pogledaj rast zaduženja Srbije, biće ti jasno o čemu pričam. Ne može se trošiti više nego što se zarađuje.

To što je Rusija ojačala , pa investirala u Srpsku , što je politički podržava pa Stranci ne mogu da više smijenjjuju , to najmanje veze ima sa Dodikom . KAad je ekonomska kriza to je viša sila , a kada je promijena geopolitičke situacije u svijetu to je Dodikova zasluga ????

Dodikova zasluga je to što je iskoristio situaciju. Dobri smo sa Rusima, sa Jevrejima, a i sa Amerima smo bolji nego ranije. To nije viša sila.

Pusti te bajke o Autoputevima , jer kao prvo autoputevi ni jednoj zemlji nisu donijeli razvoj ( razvoj je dioio autputeve ) pa prpali su Hrvatska i Grčka koje od toga imaju direktnu korist , šta više reći , usotalom Put Čemerno kasni sa završetkom već 2 godine , a niko nezna kada se završava , pa su ti rokovi posebno sumnjivi , Stanari termoelektrana se gradi 6 godian , 6 presjecanja vrpce i okretanja volova ( a u GAcku tri puta ) , pa GAcko proaplo ,a Stanari nisu ni počeli .

FAbrika za proizvodnju magle , dizanje kredita , prodaju imovine , to je SNSD .

Autoputevi su pozitivna stvar. Gradimo ih tako što dajemo koncesije, ne plaćamo mi sami autoputeve. U vrijeme krize to je prilično dobar način gradnje autoputeva rekao bih. Možda se ti ne slažeš.
Put Čemerno je jaaaaako težak za napraviti, to su sve sami tuneli i mostovi. Gradnja se privodi kraju, tuneli su probijeni, sređuje se unutrašnjost. To je veliki projekat koji će mnogo značiti za Hercegovinu i uopšte za istočni dio Srpske. Možeš pljuvati koliko hoćeš, ali uzalud. ;)

Stanari će biti izgrađeni, iako je bilo političkog reklamiranja nešto više, to ne znači da su napušten projekat. Takođe je već počela gradnja u Ugljeviku, a praviće se i mini hidroelektrana u istočnoj Srpskoj, a za Gacko se nisam mnogo informisao, tako da ne znam da li traže novog partnera ili su ga našli. ČEZ je taj koji je za**bao projekat, jer je firma htjela da se povuče nakon sklopljenog ugovora. Nimalo ti nije čudno da su par mjeseci nakon povlačenja objavili da se fokusiraju na gradnju nuklearnih elektrana i neće tražiti nove ovakve projekte?

Fabrika za proizvodnju magle, konjskih rogova i žabljih dlaka si, ipak, ti i tvoja klapa. ;)

Svi imaju pad poljoprivredne proizvodnje, pa čak i SAD. Suše. Rešeto ne gleda samo usko ispred sebe.

Više nezaposlenih da, ali ne 55 000 koliko kažeš nego mnogo manje. Dok su neki otpuštani, drugi su zapošljavani, ne baš toliko, ali makar djelimično je pokriven broj otpuštenih brojem zaposlenih.
Više iseljenih, manje rođenih su ishodi i rezultati svih vlasti u svim državama ex-yu, možda sad Slovenija da je drugačija, nisam siguran. I nije to sve Dodikova zasluga, do 2006. smo imali SDS.

Zašto nije izvoz kad uvezemo sirovine od Rusa, preradimo i prodamo gotov proizvod? Šta je tebi izvoz?

Ovoliko ponavljanje "ishoda" i "zamazivanje očiju" smrdi na demagogiju. Jeftina upotreba zvučnih riječi.

Rekoh već, nije to potpuno tačna cifra. Da tako mjerimo ko zna kolika bi bila brojka za okolne zemlje.

Proizvodnja raste, samo je nešto pao broj zaposlenih. Kad je Dodik došao na vlast, zaduženost je bila 59% BDP, a onda smo je smanjili na 38% BDP, što otplaćivanjem, što rastom BDP-a. Sada je zaduženost 49% BDP, što znači da Dodik ima još ovoliko fore za zaduživanje prije nego što dostigne staru vlast. Dosta kredita ide na podsticaje privredi, a ne na budžetsku potrošnju. Veoma česta pojava je smanjivanje plata (u državnim službama) jer se nema para, ne zadužujemo se za to kao drugi. Pogledaj rast zaduženja Srbije, biće ti jasno o čemu pričam. Ne može se trošiti više nego što se zarađuje.

Dodikova zasluga je to što je iskoristio situaciju. Dobri smo sa Rusima, sa Jevrejima, a i sa Amerima smo bolji nego ranije. To nije viša sila.

Autoputevi su pozitivna stvar. Gradimo ih tako što dajemo koncesije, ne plaćamo mi sami autoputeve. U vrijeme krize to je prilično dobar način gradnje autoputeva rekao bih. Možda se ti ne slažeš.
Put Čemerno je jaaaaako težak za napraviti, to su sve sami tuneli i mostovi. Gradnja se privodi kraju, tuneli su probijeni, sređuje se unutrašnjost. To je veliki projekat koji će mnogo značiti za Hercegovinu i uopšte za istočni dio Srpske. Možeš pljuvati koliko hoćeš, ali uzalud. ;)

Stanari će biti izgrađeni, iako je bilo političkog reklamiranja nešto više, to ne znači da su napušten projekat. Takođe je već počela gradnja u Ugljeviku, a praviće se i mini hidroelektrana u istočnoj Srpskoj, a za Gacko se nisam mnogo informisao, tako da ne znam da li traže novog partnera ili su ga našli. ČEZ je taj koji je za**bao projekat, jer je firma htjela da se povuče nakon sklopljenog ugovora. Nimalo ti nije čudno da su par mjeseci nakon povlačenja objavili da se fokusiraju na gradnju nuklearnih elektrana i neće tražiti nove ovakve projekte?

Fabrika za proizvodnju magle, konjskih rogova i žabljih dlaka si, ipak, ti i tvoja klapa. ;)

Uvijke planovi i najave ( toga neće nestati ) , rekoa sam otprilike da neću da raspravljam o statistici u detaljima ( a i nisam neki stručnjak ,mada sam prilično informisan ) , to je manipulacija , u BDP se uračunavaju Strani krediti i takve gluposti , ovaj broj je broj otpuštenih u privredi , naravno da je povećano zapošljavanje ,ali u DRŽAVNOJ uPRAVI i JAVNIM Preduzećima ( koja su zbog toga pred bankrotom , DUPLA ŠTETA ) , Dodik je bio na vlasti od 1999 do 2002 , a i od 2002 do 2006 je glavni bio PDP , SDS nije dozvoljneo od završetka rata da u miru razvija Srbsku .

INvesticije u mini hidroelektrana su propale , pa samo kada bi se napravio spisak Dodikovih propalih palnova i investicija , nema im borja ,a realizovanih nema , samo bajke , ni jedno obećanje nije ispunio .

Izvoz države nije kada strana kompanija , uzozi strane sirovine , preradi ih i potom izveze u treću zemlju . ZAto RUsija ne dozovoljava da na taj način neko kao Srbski proizvod izvozi u RUsiju po povlaštenim uslovima .

NE slažem se za aautoputeve , jedino što treba je investicije u domaće prirodna bogastva , domaće investicije u domaće resurrse . A to je Električna energija , i onda ne prodavati tu električnu energiju , već uvesti bezobrazno nisku cijenu El.energije za domaću industriju , obezbjediti obrazovan i kvalifikovan kadar i Struju još jednom preraditi u neki gotov proizvod . Samo tu nema šta das e ukrade pogotovo na brzinu .

Briga mene za ostale , kako je njima , pad proizvodnje , dizanje kredita u neproduktivne oblasti , pad budzeta , otpuštanje ljudi iz privrede i zapošljavanje na budzet vode u propast i tjeraju narod na iseljavanje .

Dodik nema rezultate , zapravo ima ali negativne .

SNSD ( tj. jedan njegov uži dio ) je postao jedna društvena kasta koja je parazit na narodu . PArazit raste ,a domaćin se smanjiva , jedini način je ostranjivanje parazita . POstali su strano tijelo sa različitim interesima od cjeline . To što ne dozovljavaju da se MUslimasnki parazit smjesti na njihovog domaćina ne čini njih dobrim i korisnim .

Poslednja izmena:
26.07.2012. - Prehrambeni artikli u BiH u posljednje dvije godine poskupjeli su do 34 odsto, dok je, u istom razdoblju, prosječna plata u našoj zemlji povećana za tek nešto više od pet procenata.

Kaže to analiza "Nezavisnih", bazirana na iznose ličnih dohodaka i cijene osnovnih životnih namirnica, a koja je pokazalo da prosječna zarada u našoj zemlji sve manje vrijedi. Plata u BiH u maju 2010. iznosila je 795 maraka, a dvije godine kasnije "porasla" je na tek 836 KM.

Za razliku od zarade, koja je "stidljivo" rasla, "tabla" od 30 jaja poskupjela je za 32 odsto, tako da je u maju pretprošle godine koštala 6,60, a dvije godine kasnije - 8,70 KM.

Cijena ulja u istom periodu "skočila" je sa 2,07 na 2,77, ili za 34 odsto, a šećera sa 1,45 na 1,86, ili za 28 procenata. U saopštenjima Agencije za statistiku BiH vidi se da su, u protekle dvije godine, značajno poskupjeli i hljeb, mlijeko, meso, te većina ostalih prehrambenih artikala. I užitak je sve skuplji.

Za 100 grama čokolade trebalo je u maju 2010. potrošiti 1,50 KM, a u istom mjesecu ove godine je koštala 20 feninga više, dok je kilogram mljevene kafe poskupio za čak 2,28 KM.

U udruženjima za zaštitu potrošača pitaju kako je moguće da plate gotovo stagniraju, dok cijene, kako hrane, tako i komunalnih troškova, dostižu evropske.

"Molim vas, prosječna penzija u našoj zemlji je 320 maraka. I što se tiče te prosječne plate, ona se dobije kada se uzme u obzir primanje vojske ljudi koja radi u administraciji. Dakle, taj iznos je nerealan. Evo, epilog svega toga je povećana stopa siromaštva. Oko 48 odsto ljudi već se brine šta će sutra jesti, a takvih će biti još više", upozorava Mesud Lakota, sekretar Udruženja za zaštitu interesa potrošača BiH.

Stavovi u sindikalnim organizacijama takođe su oštri. Pitaju sindikalci vlast čemu borba za fotelje dok građani gladuju.

"Čini mi se da bi nam bolje bilo bez vlasti nego s ovakvom, jer se većina bori gdje će se smjestiti. Niko u međuvremenu ne gleda koliko je u zemlji nezaposlenih i onih koji ne mogu da obezbijede normalan život svojim porodicama. Bogami, tjeraćemo vlast da se bavi politikom života u ovoj državi, jer ovdje dosta ljudi živi s primanjima ispod prosjeka", kritikuje Ismet Bajramović, predsjednik Saveza samostalnih sindikata BiH.

Brinu, svakako, najave da će i narednih mjeseci "divljati" cijene hrane u našoj zemlji, a posljedica je to izuzetno loše godine za poljoprivredu, kako kod nas, tako i u državama iz kojih uvozimo.

Problem dodatno dobija na intenzitetu ako se zna da na prehrambene artikle najviše trošimo.

"Ilustrativan je podatak da prosječna evropska porodica izdvoji za hranu 16 odsto od ukupnih prihoda. U BiH je taj udio 50 odsto", argumentuju u Instituciji ombudsmana za zaštitu potrošača u BiH.

Cigarete "najpaprenije"

Cijena kutije cigareta u posljednje dvije godine porasla je za čak 45 odsto, pokazuju podaci Agencije za statistiku BiH. Za paklu duvana (meko pakovanje) u maju 2010. godine trebalo je potrošiti 1,69, a u istom mjesecu ove godine bila je skuplja za 0,76 KM i koštala je 2,45 maraka.

Nezavisne novine

---------------------------

NAravno i ovi podaci su na nivou BIH , od strane Dodikovih Nezavisnih novina , što više BIH to manje Srbske , projekat na svakom koraku , osim na predizbornoj šupljoj priči .

Uvijke planovi i najave ( toga neće nestati ) , rekoa sam otprilike da neću da raspravljam o statistici u detaljima ( a i nisam neki stručnjak ,mada sam prilično informisan ) , to je manipulacija , u BDP se uračunavaju Strani krediti i takve gluposti , ovaj broj je broj otpuštenih u privredi , naravno da je povećano zapošljavanje ,ali u DRŽAVNOJ uPRAVI i JAVNIM Preduzećima ( koja su zbog toga pred bankrotom , DUPLA ŠTETA ) , Dodik je bio na vlasti od 1999 do 2002 , a i od 2002 do 2006 je glavni bio PDP , SDS nije dozvoljneo od završetka rata da u miru razvija Srbsku .

INvesticije u mini hidroelektrana su propale , pa samo kada bi se napravio spisak Dodikovih propalih palnova i investicija , nema im borja ,a realizovanih nema , samo bajke , ni jedno obećanje nije ispunio .

Izvoz države nije kada strana kompanija , uzozi strane sirovine , preradi ih i potom izveze u treću zemlju . ZAto RUsija ne dozovoljava da na taj način neko kao Srbski proizvod izvozi u RUsiju po povlaštenim uslovima .

NE slažem se za aautoputeve , jedino što treba je investicije u domaće prirodna bogastva , domaće investicije u domaće resurrse . A to je Električna energija , i onda ne prodavati tu električnu energiju , već uvesti bezobrazno nisku cijenu El.energije za domaću industriju , obezbjediti obrazovan i kvalifikovan kadar i Struju još jednom preraditi u neki gotov proizvod . Samo tu nema šta das e ukrade pogotovo na brzinu .

Briga mene za ostale , kako je njima , pad proizvodnje , dizanje kredita u neproduktivne oblasti , pad budzeta , otpuštanje ljudi iz privrede i zapošljavanje na budzet vode u propast i tjeraju narod na iseljavanje .

Dodik nema rezultate , zapravo ima ali negativne .

SNSD ( tj. jedan njegov uži dio ) je postao jedna društvena kasta koja je parazit na narodu . PArazit raste ,a domaćin se smanjiva , jedini način je ostranjivanje parazita . POstali su strano tijelo sa različitim interesima od cjeline . To što ne dozovljavaju da se MUslimasnki parazit smjesti na njihovog domaćina ne čini njih dobrim i korisnim .

Jao kako sam te pročitao. Nije ni čudo što naklapaš babine gatke, a *****š kako pojma nemaš o statistici. Dobro, to da pojma nemaš si u pravu. :D

Reći da neko nijedno obećanje nije ispunio je prilično teška izjava. Već sam ti naveo neke stvari, a ti okolišaš, pa ponavljaš ovo. Žao mi je momci, ali Dodik osvaja još jedan mandat na izborima, tako da vaša propaganda ni ovdje na Krstarici niti bilo gdje drugdje neće uspjeti. Da je po SDS-ovom bilo, sad bismo imali Policiju BiH. ;)

Nego šta treba sa električne energije? Proizvesti milion elektrana, kilovat je 0,0001 fening, ali ne izvoziti? :D To se, momče mlado, zove hiperprodukcija, kada na ograničenom tržištu nečega imaš previše. Jeftina struja za nas se izdržava izvozom viška struje strancima, a ne gradnjom elektrana tek tako bezveze... čuj ti njega ne izvoziti... xD

Ma Švabe bi trebale zabraniti izvoz automobila, uvesti bezobrazno niske cijene za građane Njemačke... :hahaha:

p.s. Neko ima inflaciju, a neko ima vezanu valutu, pa nedostatak inflacije se preslikava na povećanje cijena i smanjivanje plata. Šta je tu čudno? :)

Poslednja izmena:
Jao kako sam te pročitao. Nije ni čudo što naklapaš babine gatke, a *****š kako pojma nemaš o statistici. Dobro, to da pojma nemaš si u pravu. :D

Reći da neko nijedno obećanje nije ispunio je prilično teška izjava. Već sam ti naveo neke stvari, a ti okolišaš, pa ponavljaš ovo. Žao mi je momci, ali Dodik osvaja još jedan mandat na izborima, tako da vaša propaganda ni ovdje na Krstarici niti bilo gdje drugdje neće uspjeti. Da je po SDS-ovom bilo, sad bismo imali Policiju BiH. ;)

Nego šta treba sa električne energije? Proizvesti milion elektrana, kilovat je 0,0001 fening, ali ne izvoziti? :D To se, momče mlado, zove hiperprodukcija, kada na ograničenom tržištu nečega imaš previše. Jeftina struja za nas se izdržava izvozom viška struje strancima, a ne gradnjom elektrana tek tako bezveze... čuj ti njega ne izvoziti... xD

Ma Švabe bi trebale zabraniti izvoz automobila, uvesti bezobrazno niske cijene za građane Njemačke... :hahaha:

p.s. Neko ima inflaciju, a neko ima vezanu valutu, pa nedostatak inflacije se preslikava na povećanje cijena i smanjivanje plata. Šta je tu čudno? :)

NIsi razumio , ENERGIJA , ne treba da se izvozi u sirovom stanju , ENERGIJA TREBA da se pretvori u neki proizvod , nisam rekoa da struja bude jeftina za domaćinstva , već za industriju . Da se iskoristi i LJudski potencijal i druga prirodna bogastva .

NAprimjer , pilana na struju koja ne plaća struju ,ali ostvari prihod veći nego da je Struja prodata na tržištu . Energija je iskorištena kod nas , sa tom energijom pilamo drvo i obrađujemo drvaneriju i prodajemo gotove proizvode .

naprimjer električne bušilice za kamen i obrada kamena , pa taj kamen prodaš skuplje ne go utrošenu struju .

naprimjer električne hladnjače , koje otkupljuju poljoprivredne proizvode i skuplje ih prodaju , pa opet se više zaradi . , na povećanju poljoprivredne proizvodnje i većih cijena nego na prodaji sirove struje i voća koje nema gdje da stoji .

MMF nikada to neće finansrati ,a kada postojeći putevi budu pretjesni za tnspot te silne robe onda graditi autoputeve , ali to nije u Cilju OHR i njihovog službenika Dodika .

KAko je normalno povećanje cijena ???? ,ako je došlo do povećanja proizvodnje i BDP ,a u isto vrijeme je normalno smanjenje plata ???? TO su ti ISHODI , koji pokažu da li je statistika tačna ili nije .

Da je došlo do povećanja proizvodnje ( možad je ista ili manja ali se obračunava se u KM ,pa je zato vrijednost veća ,zato kažem da nisam stručnjak i da neznam detalje ,ali vidim da je laž po ishodu ) , pale bi cijene nekih proizvoda , povećale bi se plate ??? POrastao Budzet , rasle plate i penzije ???? obzirom da je sve obrnuto , statistika koju predstavlja vlast je lažna .

sada za SNSD jedino ostaje da proba da ubijedi čovjeka da nije naplatio 400 km , nego 800 km , da dobro ne vidi ili ne zna da broji , jer neće valjda da državna statistika pogriješi , valjda oni znaju da je bolje .

Poslednja izmena:
Odlične vijsti stižu iz BAnja lUke , Budzet veći za 40 % fenomenalan rezultat SNSD 10 godišnje vladavine :

Rebalansiran budžet Banje Luke zbog novih kredita i "pokrivanja" deficita
Skupština grada Banje Luke usvojila je danas rebalans budžeta za 2012. godinu u iznosu od 194.604.000 KM, što je za 40,05 posto više u odnosu na prvobitni budžetski okvir u ovoj godini.

Predsjednik Skupštine grada Banja Luka Slobodan Gavranović rekao je novinarima da je rebalans budžeta bio najavljen u prvom kvartalu ove godine, imajući u vidu ukupno stanje u ekonomiji i privredi, ali i iz potrebe da se „pokrije deficit od 912.000 KM te u budžet uvrste i nova kreditna zaduženja najvećeg grada RS-a"

Istovremeno odlukom se pokriva budžetski deficit iz prošle godine u iznosu od 912.000 KM i taj deficit je pokriven na teret tekućih prihoda", rekao je Gavranović.

TAkozvano presipanje iz šupljeg u prazno . JA mislim da oni dnevno uzmu na razne načine 100 miliona , svaki dan .

Poslednja izmena:
Nikako da demantuješ navode o nivou duga u odnosu na BDP. Tvoj SDS van krize došao do 59%, a Dodik sa 38% na 49% u najvećoj krizi. :)

U BDP , se računaju investicije od kredita , to ulazi u BDP , a Dodik je digao 2 milijarde kredita i prodao Telekom ,pa je na taj način prividno i vještački došlo do nekih statističkih povećavanja , problem je što krediti nisu ulagani u proizvodnju pa da dugoročno obezbijede privredni rast ( putevi i druge gluposti za koje oni dižu kredite ne obezbjeđuju privredni rast ) .

OHR podstiče zaduživanje ( a ovo je njihova vlast , pošto su nasilno smijenili one koje je narod izabrao i postavili neke piune kao Dodika ,a zaposlenike OHR ANA trišić BAbića su postavili na rukovodeća mjesta )

Back