Quantcast

odlazak iz Srbije

AURA

Obećava
Poruka
66
Poludelo dete, sedi tu gde si, ili u krajnjem slucaju nadji nesto blize! Pa ovde ti i pertle skidaju na aerodromu da provere da je sve ok! A i nije sve tako zlatno kako to izgleda, ako nisi njihov gledaju te ko krpu za brisanje poda!
Good luck!

klika

Ističe se
Poruka
2.852
Mislim da postoji jedan paradoks u celoj ovoj prici gde vecina ljudi koji kukaju u emigraciji jos uvek, godinama, zive tamo negde daleko a niko od njih da se vrati u Srbiju. Slazem se sa konstatacijom da svi ti koji kukaju nisu navikli da rade a vreme je da se razbiju iluzije o nekoj utopiji, idealnoj drzavi gde se nista ne radi a pare padaju sa neba. Na zalost, Srbija ( i bivsa YU) je i dalje jedna virtuelna realnost a mladoj gospodjici koja je pokrenula post, a i svim ostalim mladim ljudima, bih rado preporucio da , ako nemaju sta da izgube ovde, a nemaju, odu preko i okusaju srecu. Pa cak i da ne uspeju u svojim namerama, steci ce jedno ogromno zivotno iskustvo koje ce im svakako dobro doci i ako se vrate jednog dana u Srbiju.
Ne slazem se jednim od ucesnika foruma da treba ostati ovde po svaku cenu i da je na zapadu sve trulo, itd.......pa zar ovde cvetaju ruze? U mojoj zgradi, gde kinezi drze neku radnju, devojke rade za 6000 dinara, US $ 100 , mesecno, bez osiguranja!!! Pa ako vec treba da budem sluga nekome, kao sto rece doticni gospodin, radije cu od dva zla izabrati ono koje se bolje placa, raditi za kineze za US $ 100 ili nekog Ujka Sema za recimo US $ 1500 , mislim da je odgovor na pitanje ocigledan. Ne mislim da je sve u novcu ali sa ovom platom u Srbiji ne mozete bukvalno nista!!!
Slazem se da u emigraciji nije lako, proputovao sam dosta toga i ziveo u inostranstvu u nekoliko drzava i doziveo na svojoj kozi surova realnost kapitalizama .
Neko je pomenuo rad na brodu, radio sam prosle godine za Royal Caribbean Cruise (imate jednu pricu o tome na http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=80318 ako nekoga interesuje) , mozda je to malo extremna situacija , jeste jako tesko jer je radna nedelja 70 casova i ne verujem da to moze porediti sa zivotom u USA , zatim rad na bezenima, sve su to neki poslovi na kratke staze bez resenog dugorocnog statusa, vise kao avantura i da se zaradi koji $$$.
Jos jedna stvar, ne znam zasto se bas svi fokusiraju na odlazak u USA, pa ima i drugih interesantnih kombinacija za odlazak. Nije tako lako dobiti cak ni turisticku vizu a kamoli stalne papire u USA.
Ja imam 37 godina i dalje radim na tome da odem odavde, a svi vi od 20-tak godina , samo napred, putujte gde god mozete, uvek mozete da se vratite u ovu kolotecinu, to vam je zagarantovano!

dolce4u

Početnik
Poruka
2
Ja sam se doselila u USA pre nesto vise od dva meseca. Udala sam se pre mesec dana. Beograd mi fali svakog minuta. Ovde imam svoj auto, ne moram da radim pa volontiram, zivim u lepom delu ali nema to bre nikakve veze. Kofere sam vec jednom pakovala. Mozda je to ok da dodjes, radis 6 meseci pa se vratis, drugaciji je osecaj valjda.
Nostalgija me gadna ubija pa bi mozda bilo najbolje da prestanem da pisem.
Srecno!

monstergirl

Početnik
Poruka
5
nije bas sve tako crno,ovdje na zapadu ti se bar pruze mogucnosti a na tebi je sta ces iskoristiti,ja sam krenula od nule(au pair)a sad sam i sretna i zadovoljna,kad se pozelim kuce u avion za 10ak sati i eto...ako te interesuje nesto takvo,boravak u americkoj porodici,cuvanje djece,ucenje jezika,velika sansa za ostanak(u krajnjem slucaju udaj se ,ni prva ni posljednja)a osim toga tek ti je 20,dodji,vidi,nemas sta izgubiti,najmanji problem se vratiti kuci,sretno!

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.