ODJEKUJU EKSPLOZIJE OKO AMERIČKE AMBASADE! Pet raketa EKSPLODIRALO!

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.102
Izrael

26.01.2020. • 18:05 26.01.2020. • 18:38 Srbija Danas/RT
ODJEKUJU EKSPLOZIJE OKO AMERIČKE AMBASADE! Pet raketa EKSPLODIRALO! (VIDEO)
Foto: Profimedia
Pet raketa eksplodiralo je u "Zelenoj zoni" u Iraku u blizini američke ambasade.

"Zelena zona" u Bagdadu područje je u kojem su smeštene državne institucije Iraka, uz brojne strane ambasade i diplomatske misije.


Prisutnima u ambasadi je rečeno da potraže zaklon i da se sklone od prozora, a u gradu se čuju i sirene.


Prema prvim informacijama, radi se o raketama koje su ispaljene iz "kaćuše" i nije bilo ljudskih žrtava.

Da podsetimo, ovo je još jedan u nizu izveštaja o raketnim udarima nedaleko od te ambasade od kada traju tenzije između Irana i SAD.


See The Up2Dater's other Tweets



Iran je nedavno gađao raketama dve američke baze u Iraku.

https://www.srbijadanas.com/vesti/s...sade-pet-raketa-eksplodiralo-video-2020-01-26


Nastavlja se bambusanje Amerikanaca u Bagdadu
 
Pratioci arapskog varalice?


Ivo Andrić: “Mene također ova sredina smrada, loja, lenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Beogradu nego u Bosni.’’


Objavljeno prije 7 godina . u pet, apr 12th, 2013
slika.php

Andirćeva misao iz naslova, njegov je odgovor i komentar na posvećenu mu pjesmu koju donosimo u cjelosti.
Pjesma “Kairski bazar’’, koju je napisao Niko Mirošević Sergo, prijatelj Ive Andrića i konzul nekadašnje Kraljevine Jugoslavije u Klagenfurtu u Austriji.
Kairski bazar – posvećeno mome prijatelju Ivi Andriću
Mujezin pjeva sure svome Bogu
Alah da mu oprosti, jerbo lažno pjeva.
Nije to ljubavi već pjesma gnjeva,
poziva na kavgu a odbija na slogu.
Pastirova koza,vezana za nogu,
oko sebe mlijeko nevješto proljeva.
A muhe se kupe, lijeni Arap zjeva
u prljavu svoju obavijen togu.
U prašini gustoj djeca zamazana,
otresaju nečist sa čupave glave,
dok džamija stara,
ko krastava rana zapušteno zjapi.
Svjedok prošle slave k nebu se uzdiše.
Miomiris gnoja i Homerov masni dio
ovnujskoga loja.
Ivo Andrić odgovorio je svome prijatelju Niki Miroševiću pismom u kome kaže: “Naročito me veseli tvoja lepa zbirka pesama, u kojoj ima i jedna posvećena meni. Mene također ova sredina smrada, loja, lenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Beogradu nego u Bosni.’’
 

Back
Top