Odeća koju žene ne bi trebalo da nose ako imaju više od 40 godina

Како нисте носиле ранчеве, до 30.године нисам ни имала ташне, само ранчеве разних боја, материјала, величина :heart:
Преживела су 2, сад их госпођица носи и сви је питају где их је купила :rotf:
Жао ми је што јој нисам сачувала један црни кожни са алкама, тај је био нешто сасвим посебно.

Odeca ne cini coveka ali ga prezentuje.
Moda,odevanje je umetnost.

Sta ce ko nositi i sta kome pristaje,ne zavisi od godina ili cak ni toliko od "proporcija".
Po meni najvise od licnosti i karaktera.
Ali morao bi svako da bude bas ono sto zaista jeste.
kako bih slatko, da imam dozvolu, ovde okačila svoju komšinicu-prijateljicu od 80ak godina, kako ona sebi napravi autfit, roze Kroks papuče, roze lak za nokte, pa roze ešarpa, i na sve to roze šiške. šiške su joj inače uvek u boji i menja ih sezonski i u skladu sa njima uklapa autfite

nikad u životu nisam pomislila: vidi babe što se obukla neprimereno svojim godinama, nego uvek da je zrak sunca u moru dosade, i kako želim hiljadu njenih slika
Totalno razumem i slazem se.
Pogledaj recimo Vivien Westwood,kreator,umetnik,ekscentrik
IMG_20231206_114455.jpg

Nikad joj nisu nametnute bile ni godine ni pravila ali to je bila i njena bit.Respekt takvim ljudima.

Odeca ne cini coveka ali ga prezentuje.
Moda,odevanje je umetnost.

Sta ce ko nositi i sta kome pristaje,ne zavisi od godina ili cak ni toliko od "proporcija".
Po meni najvise od licnosti i karaktera.
Ali morao bi svako da bude bas ono sto zaista jeste.

Totalno razumem i slazem se.
Pogledaj recimo Vivien Westwood,kreator,umetnik,ekscentrik
Pogledajte prilog 1459080
Nikad joj nisu nametnute bile ni godine ni pravila ali to je bila i njena bit.Respekt takvim ljudima.
Ona je žena legenda. Treba se roditi takav! Prilično dobro izgleda,...tako da može nositi šta god.

Како нисте носиле ранчеве, до 30.године нисам ни имала ташне, само ранчеве разних боја, материјала, величина :heart:
Преживела су 2, сад их госпођица носи и сви је питају где их је купила :rotf:
Жао ми је што јој нисам сачувала један црни кожни са алкама, тај је био нешто сасвим посебно.
Pa nisam. Meni je to uvijek bilo kao da cu na trening. Neki sam toliko zenskast tip žene.
Lijepo mi je da vidim al uz mene ne ide.

Pa nisam. Meni je to uvijek bilo kao da cu na trening. Neki sam toliko zenskast tip žene.
Lijepo mi je da vidim al uz mene ne ide.
Kad se mali rodio sam kupila rancic na fazon onoga sa prve manastirkine fotke.
Mali kozni.
Mislim da sam takav osjecaj slobode dozivjela jedino kada sam osisala kosu na paz.

Kad se mali rodio sam kupila rancic na fazon onoga sa prve manastirkine fotke.
Mali kozni.
Mislim da sam takav osjecaj slobode dozivjela jedino kada sam osisala kosu na paz.
Ja ne mogu da nosim na leđima bilo šta.
Naročito mi smeta u prevozu kad ljudi nemaju kontrolu nad svojim rancevima.
Znam,komplikovana sam. Ja bih stalno mislila neko će mi izvaditi sve sto imam u rancu.
Torba pa ukoso i sve vidim.

Znam,komplikovana sam. Ja bih stalno mislila neko će mi izvaditi sve sto imam u rancu.
To sam i ja mislila u početku,...sad na putovanjima i u gužvi okrenem samo ranac napred (na grudi) i boli me uvce.😁

Zanimljivo je kako ljudi udju u prevoz a ostave ranac na ledjima.
Ovi mali ne smetaju, oni se obicno nose malo nize i nisu glomazni, problem moze biti laka dostupnost dzeparosima, pa i njih ljudi skinu.
Ali stvarno ulaze, narocito momci sa onim glomaznim torbetonama sa laptopovima

Нисам ја носила тако, носила сам преко левог рамена. Неки ранчеви су и имали само један каиш. Али је био облик ранца.

Pogledajte prilog 1457913

Ponekad i iskusnije žene znaju da pogreše kada je u pitanju izbor odeće. Ponekad novi trendovi i društvo koje nas okružuje mogu da nas zbune
i da nas navedu da nosimo nešto što je "pogrešno" i što ne pristaje našim godinama.

Prozirna odeća
Prozirna odeća je oduvek činila jedan deo našeg ormana i nije nimalo čudno da je i vi imate u vašem. Međutim, kako dizajneri kažu, prozirna odeća je manje - više namenjena mlađoj populaciji. Doduše, sa ovakvom vrstom odeće treba uvek biti oprezan bez obzira na godine. Nikada, naravno ne treba preterivati, ali prozirni gornji delovi odeće su "dozvoljeni" mlađim devojkama, dok na damama u 40. mogu da izgledaju isuviše vulgarno.
Pored ovoga, stoji i još jedna činjenica: muškarci više vole zagonetnost! Tako da je bolje da birate polu - prozirnu odeću kao što su na primer, suknje sa čipkanim delovima, maksi suknja sa jednim prozirnim delom, bluza sa čipkastim rukavima itd. U ovakvoj odeći ćete izgledati super - privlačno!

Kratke majice
Nebitno od toga da li vam je telo, a pogotovo stomak, u savršenom stanju, kratke majice u kojima će vam se videti stomak ipak nisu napravljene za sve žene. Opredelite se za majice koje će istaći vašu vitku figuru, ili za majice koje imaju otvor na leđima ili skroz gola leđa. Umereno dekoltirana majica je takođe vrlo poželjna. Istaćićete seksipilnost i prefinjenost jednim udarcem.

Uske i iscepane farmerke
Verovatno ćete se složiti da uske, a još i iscepane farmerke nikako ne idu uz iskustvo i izgled žene u ovim godinama. Ostavite opušten izgled devojkama kojima se još uvek ne uzima za ozbiljno način oblačenja. Vama pristaju malo ženstveniji modeli farmerki, kao što su pantalone dubokog struka ili klasične pantalone sa ravnim ili malo širim nogavicama koje odlično idu uz štikle.

Previše nakita
Kako mnogi stilisti kažu, ne sme se preterivati sa nakitom posle četrdesete, jer tada treba da vlada umerenost, a pregomilavanje može samo da vam doda godine!

Prevelike tašne
U ovim godinama, vodite računa da ne preterujete sa veličinom tašni koje kupujete. Što ste stariji - to bi torbe trebalo da budu manje i elegantnije.
Ipak vam ne treba mnogo stvari, a i znate šta vam konkretno treba kada izađete negde.
link

Volim siroke iscepane farmerice i uske neiscepane.

Ne volim na 40+ mini duzinu na bose noge.
Na grilonke mogu pa negde i volim ali na bose ne mirisem osim na plazi. Draze mi je da tinejdz bucka navuce kratko na boso nego mrsava moja ispisnica.

Ne volim ni da se vidi grudnjak kod nesto starijih.

Volim prozirno ali sa kamisolom ispod ili ako je suknja da ima iznad providnog podsuknju u delu oko butkica i guze, da zadrzi pristojnost.

Ne volim ni sportske helanke pa u setnju ili na igraliste, to mi je opet kod gimnazijalke bucke vise okej nego kod mene. Ili ono ups, vide mi se gacice ili ups, grudi, uopste te granicne duzine su mi za bas mlad svet.

Sve ostalo mi dodje stil i okej mi je.

To sam i ja mislila u početku,...sad na putovanjima i u gužvi okrenem samo ranac napred (na grudi) i boli me uvce.😁

Meni je tesko iz ranca da vadim novcanik, labello, telefon.
Mahom nema ni mnogo pregrada pa moram da kopam.

Mada ja volim pamucne i lanene torbe za kupovinu neutralne boje, njih nosim kao dnevnu tasnu vec dve, tri godine.
Idu mi odlicno na siroke farmerice visokog struka i mornarsku majicu, recimo. Ili uz siroke kapute i patike.

Skoro stalno nosim ranac. Nisu sportski, ni veliki, nego ženski, mali.
Nosim ga na jednom ramenu, ruka mi je uvek na njemu. Može biti i kožni. Bitno je da mi lepo legne ispod ruke, da mi ne smeta, da nije glomazan. Da je pun đžepova i pregrada.
Volim kada ima duge kaiševe koji landaraju ispod njega, treba mi nešto takvo, neuglađeno. Nepravilno vezana marama ili šal, duga, pri dnu raskopčana košulja, razbarušeni pramenovi kose, nehajno prebačen pulover preko ramena...

Jedino što ne bih nosila sa 40, 50+ su mini suknje, to mi je baš phiii. Retke su žene koje i tada imaju zategnutu kožu, tako da nešto ne verujem ni da ću ja imati takve noge..
Јеси ти то унапређена или је моја моћ опажања уобичајено слаба?
О ногама...ја сам у 30. години престала да носим миниће, колена ми се више нису свиђала, била су другачија.
А ја нисам поборник онога шта те брига, види како ова. И имам огледало и очи.

О ногама...ја сам у 30. години престала да носим миниће, колена ми се више нису свиђала, била су другачија.
Upravo,samo treba imati oči.

A nisam nikad ni bila u fazonu, vidi kako ova, ja furam neki svoj stil u kome se osećam ok. Sa godinama taj stil naginje ka udobnosti, glamur sačuvam samo za neke prilike ;)

A nisam nikad ni bila u fazonu, vidi kako ova, ja furam neki svoj stil u kome se osećam ok. Sa godinama taj stil naginje ka udobnosti, glamur sačuvam samo za neke prilike ;)
Немој се правиш шунтава, кад си унапређена :mmmm:
И честитамооооо :super:

Pogledajte prilog 1457913

Ponekad i iskusnije žene znaju da pogreše kada je u pitanju izbor odeće. Ponekad novi trendovi i društvo koje nas okružuje mogu da nas zbune
i da nas navedu da nosimo nešto što je "pogrešno" i što ne pristaje našim godinama.

Prozirna odeća
Prozirna odeća je oduvek činila jedan deo našeg ormana i nije nimalo čudno da je i vi imate u vašem. Međutim, kako dizajneri kažu, prozirna odeća je manje - više namenjena mlađoj populaciji. Doduše, sa ovakvom vrstom odeće treba uvek biti oprezan bez obzira na godine. Nikada, naravno ne treba preterivati, ali prozirni gornji delovi odeće su "dozvoljeni" mlađim devojkama, dok na damama u 40. mogu da izgledaju isuviše vulgarno.
Pored ovoga, stoji i još jedna činjenica: muškarci više vole zagonetnost! Tako da je bolje da birate polu - prozirnu odeću kao što su na primer, suknje sa čipkanim delovima, maksi suknja sa jednim prozirnim delom, bluza sa čipkastim rukavima itd. U ovakvoj odeći ćete izgledati super - privlačno!

Kratke majice
Nebitno od toga da li vam je telo, a pogotovo stomak, u savršenom stanju, kratke majice u kojima će vam se videti stomak ipak nisu napravljene za sve žene. Opredelite se za majice koje će istaći vašu vitku figuru, ili za majice koje imaju otvor na leđima ili skroz gola leđa. Umereno dekoltirana majica je takođe vrlo poželjna. Istaćićete seksipilnost i prefinjenost jednim udarcem.

Uske i iscepane farmerke
Verovatno ćete se složiti da uske, a još i iscepane farmerke nikako ne idu uz iskustvo i izgled žene u ovim godinama. Ostavite opušten izgled devojkama kojima se još uvek ne uzima za ozbiljno način oblačenja. Vama pristaju malo ženstveniji modeli farmerki, kao što su pantalone dubokog struka ili klasične pantalone sa ravnim ili malo širim nogavicama koje odlično idu uz štikle.

Previše nakita
Kako mnogi stilisti kažu, ne sme se preterivati sa nakitom posle četrdesete, jer tada treba da vlada umerenost, a pregomilavanje može samo da vam doda godine!

Prevelike tašne
U ovim godinama, vodite računa da ne preterujete sa veličinom tašni koje kupujete. Što ste stariji - to bi torbe trebalo da budu manje i elegantnije.
Ipak vam ne treba mnogo stvari, a i znate šta vam konkretno treba kada izađete negde.
link
glupost.nema pravila.ako žena hoce da nosi karirane kosulje i starke,to je skroz ok.

Back