27E
Legenda
- Poruka
- 52.561
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:306555-Ode-nam-sava-na-44-dinara
OVE nedelje u pojedinim velikim trgovinskim lancima poskupeo je hleb “sava” za oko 15 odsto. Vodeći prodavci podigli su cenu bele vekne sa 38 na 44 dinara. U većini trgovinskih lanaca “Delta maksiju”, “Idei”, “Rodi”, “Merkatoru” cena belog hleba, zavisno od dobavljača, poskupela je sa 38 dinara na oko 44 dinara.
POSLOVANJE VEĆINA trgovaca smatra da je apsurdno da država uređuje plaćanje računa i vraćanje robe. Time se direktno meša u poslovanje. Potrošačima je važno da hleba ima dovoljno, a naročito belog, koji kupuje veliki broj građana, ističu u trgovinskim lancima.
“Klas” i Beogradska pekarska industrija (BPI), cene su povećali još u avgustu, ali su velike trgovine na uštrb svoje marže sve do ove nedelje prodavale veknu “save” po ceni od 38 dinara. Ove pekare, inače, mahom snabdevaju beogradsko tržište, ali cene su podigle i pojedine privatne pekare, koje nisu pozajmile brašno iz rezervi.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
sve nesto razmisljam kako je kod nas vrlo skupa stvar biti siromah covek
kace te svakakava poskupljenja, nema izuzetka,
inflacija raste i kad poskupe lokomotive,
nahebes i kad kurs raste,
nehebes i kad kurs pada.
za miska je ispalo da nije odavde, bvec sa nekih ostrva, jer kad je porodao maxi pokazalo sa da gazda i nije bio odavde a i prodaja je bila napolju
ma, hleb ionako treba da jedu samo mladi, matorcima ne valja za holestrol i secer
OVE nedelje u pojedinim velikim trgovinskim lancima poskupeo je hleb “sava” za oko 15 odsto. Vodeći prodavci podigli su cenu bele vekne sa 38 na 44 dinara. U većini trgovinskih lanaca “Delta maksiju”, “Idei”, “Rodi”, “Merkatoru” cena belog hleba, zavisno od dobavljača, poskupela je sa 38 dinara na oko 44 dinara.
POSLOVANJE VEĆINA trgovaca smatra da je apsurdno da država uređuje plaćanje računa i vraćanje robe. Time se direktno meša u poslovanje. Potrošačima je važno da hleba ima dovoljno, a naročito belog, koji kupuje veliki broj građana, ističu u trgovinskim lancima.
“Klas” i Beogradska pekarska industrija (BPI), cene su povećali još u avgustu, ali su velike trgovine na uštrb svoje marže sve do ove nedelje prodavale veknu “save” po ceni od 38 dinara. Ove pekare, inače, mahom snabdevaju beogradsko tržište, ali cene su podigle i pojedine privatne pekare, koje nisu pozajmile brašno iz rezervi.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
sve nesto razmisljam kako je kod nas vrlo skupa stvar biti siromah covek
kace te svakakava poskupljenja, nema izuzetka,
inflacija raste i kad poskupe lokomotive,
nahebes i kad kurs raste,
nehebes i kad kurs pada.
za miska je ispalo da nije odavde, bvec sa nekih ostrva, jer kad je porodao maxi pokazalo sa da gazda i nije bio odavde a i prodaja je bila napolju
ma, hleb ionako treba da jedu samo mladi, matorcima ne valja za holestrol i secer




