Odakle učiti pravila saobraćaja nakon završetka auto škole?

Kupi drugar auto a mene poveo da ga pregledam.Kad ga je isplatio kaze da ga ja vozim a njegov auto ce njegov cale da odveze.
I vozim ja po ps-u i neki majmun kilavi pa kilavi a vozi VW Boru i ja krenem da ga obilazim a on ce po gasu. I nista ja vozim desnom trakom a on kraj mene levom. Idemo jos i on pocne da zaostaje i ja zmigavac i ubacim se u levu traku jer ispred mene je bio neki kamion.
Nailazimo na pesacki prelaz i ja skontam da ce auto ispred mene Skoda Kodiak da zakoci pesaku i to naglo na sta sam ja bio spreman ali ovaj bolid iza mene nije jer zakocio sam kako treba i gledao u retrovizor da vidim sta ce bolid koji maltene nije ni kocio a ja sam jos pustio kocnicu da se sto vise priblizim automobilu ispred ali dzaba kad je majmun majmun. Udari me od nazad i nabije na ovu Skodu.
Seicento procurio na hladnjaku i i malo iskocio prednji branik iz lezista.
Drugar koji je vozac gradskog autobuse vise od 20 godina izadje i besno ovome dobacuje svasta a ovaj ce na to " Ja sam profesionalac" a drugaru padnu roletne i samo sto ga nije prebio.
Uzmemo mu 200€ za stetu a kad smo doslepali auto kod mene ja ga nazad doteram da se nista ne vidi,narucim hladnjak za 2800 dinara,sipam nov antifriz i odvezem kod limara da ispravi gredu iza prednjek branika i da usteluje branik za sta je uzeo 50€. Sve u svemu jos smo ustekali 125€ od onih sto smo mu uzeli a Seicento ne izgleda nista drugacije od onog kad smo ga kupili samo sto jos ima novi hladnjak.
Eto sta vredi sto su neki profesionalci kad ne znaju da voze.
Kladim se da pola nas ne zna novi zakon o saobracaju i kad sam cuo kakve nebuloze su smislili na testovima samo sam rekao da ja to nista ne znam ali da vozim.
Zato je praksa najvaznija jer ja od teorije i to glupave nemam nista.
 
Vidim neki me pitaju šta me konkretno interesuje, pa... ono što ne znam, a ja na žalost ne znam (i ne mogu) da znam šta ne znam.

Šalu na stranu, hoću prosto da znam što više mogu, jer od kako sam počeo da vozim vidim da ljudi polovično poštuju pravila, neretko rade stvari i suprotno. I sad plaši me da ja ne izazovem neki udes svojom greškom. Briga me ako neko drugi izazove, njihov problem, ali neću da ja odgovaram nepotrebno, ili još gore, ne daj bože ugrozim nekog zbog svog ne znanja.

Možda i preterujem, ipak sam lagano završio polaganje bez ikakvih problema, i mnogi su mi rekli da vozim jako dobro za početnika, tako da je možda u pitanju samo neki moj strah. Ima i onih koji kažu "šta te briga, ni drugi ne poštuju ", ali nisam siguran da je to poenta i rešenje, ipak bi da budem što bolji vozač.Kao početnik naravno nekad i grešim kada se nadjem u potpuno novoj situaciji, pa je i do toga.
 
Vidim neki me pitaju šta me konkretno interesuje, pa... ono što ne znam, a ja na žalost ne znam (i ne mogu) da znam šta ne znam.

Šalu na stranu, hoću prosto da znam što više mogu, jer od kako sam počeo da vozim vidim da ljudi polovično poštuju pravila, neretko rade stvari i suprotno. I sad plaši me da ja ne izazovem neki udes svojom greškom. Briga me ako neko drugi izazove, njihov problem, ali neću da ja odgovaram nepotrebno, ili još gore, ne daj bože ugrozim nekog zbog svog ne znanja.

Možda i preterujem, ipak sam lagano završio polaganje bez ikakvih problema, i mnogi su mi rekli da vozim jako dobro za početnika, tako da je možda u pitanju samo neki moj strah. Ima i onih koji kažu "šta te briga, ni drugi ne poštuju ", ali nisam siguran da je to poenta i rešenje, ipak bi da budem što bolji vozač.Kao početnik naravno nekad i grešim kada se nadjem u potpuno novoj situaciji, pa je i do toga.
Mislio sam da stvarno nesto ne znas a ti mislis da ne znas zato sto drugi ne postuju pravila. Zar nisi primetio da se nigde pravila ne postuju do kraja pa tako ni u voznji?
 
Pravilo desne strane je skroz demode, ako imaš džip uvek si u prednosti jedino zazireš od tramvaja.
Ако ћеш да лудујеш онда ти није потребан џип, можеш то са било чиме.
Па ако те трефи други, исто са џипом, али који је имао предност... онда немаш на шта да се жалиш.
 

Back
Top