Odakle nam ovoliki novac? Srbija evidentno ima vise novca

Gradi se, popravlja,trosi,povecanja plata i penzija? Cesto se pitam ,odakle? Imam neke pretpostavke,jedno su krediti ali to nije dovoljno za ovolika ulaganja.Odakle novac?
-Prošle godine smo uzeli kredit od tri ipo milijardi od koje smo uzeli jednu tranšu , ostalo još dve .
- mala crkavica od deviznih rezervi u inostranstvu
- dotacija spolja od radnika
- Nema štampanja para
-- Privreda loša pa od viškova minimalac
- Krediti za stanogradnju od stranih poslovnih banaka, građani od istih uzimaju kredite za iste stanove za kupovinu, potrošački krediti.
I to je tp .

Da li su nam Rusi i Ukrajinci doneli neku milijardu evra? Za Ruse se i ne zna koliko ih ima,mozda 100 000 ,plus ili minus dok se zna da ima 43 000 Ukrajinaca koji imaju neka prava pa su se prijavili kao korisnici.
Uopste nije mali broj.
A kako Rusi spavaju, jedu i oblace se u Srbiji ako ne placaju te usluge ili dobra? Uneli su oni veliki novac u Srbiju i zato je recimo rentanje dvosobnog stana na zemunskom keju 600 eura iako je pre samo 2,5 godine bilo 300.

A kako Rusi spavaju, jedu i oblace se u Srbiji ako ne placaju te usluge ili dobra? Uneli su oni veliki novac u Srbiju i zato je recimo rentanje dvosobnog stana na zemunskom keju 600 eura iako je pre samo 2,5 godine bilo 300.
Ne staj mi na muku. Pre 5 god. sam prodao stan u soliteru sto gleda na Lido,za 54 000evra. Misleci dobar posao a sada? Zato niko nece da radi,renta nekretninu ima slobodno vreme,ipak i to ce kad tad stati.
Taj stan nikada vise necu moci da kupim. Nikakav u Beogradu.

Ne staj mi na muku. Pre 5 god. sam prodao stan u soliteru sto gleda na Lido,za 54 000evra. Misleci dobar posao a sada? Zato niko nece da radi,renta nekretninu ima slobodno vreme,ipak i to ce kad tad stati.
Сад би узео три пута више.

Сад би узео три пута више.
Sad i ti. Dobro, znas kako razmisljam,nisam potrosio na lekove. Iskreno ko je verovao da ce plate biti 1000evra u Srbiji? Srbiji na Balkanu,zemlji korupcije gde od malena nosis kafu ili cokoladu lekaru ili u opstinu da te bolje pogledaju? Trazis vezu za bilo sta sto im je posao.

Peru se pare.

Iz 'crnog' sektora se ubacuju u 'beli sektor'.

Isto tako, imamo dosta i 'sivog' sektora, koji negde ubere PDV, samo u manjoj meri nego kada bi svaka transakcija bila 'na belo', sa cim se povecava ekonomska aktivnost.

Zvanicne ekonomeske statistike su uglavnom zamajavanje male dece, jer ljudi su kroz vekove iznalazili milion nacina kako da zaobidju Drzavu.

Sto je Drzava jaca, ljudi su originalniji u zaobilazenju iste.
све стручњак до стручњака на крсти...

Izvini prijatelju ja ponekad radim i 17 sati dnevno. Hvala Gospodaru gde čuo i ne čuo. E vidiš pare to vole i padaju s neba ...

Videćeš jednom kad izvadiš prste iz guzice i zapneš sa poslom !
Prijatelju, ne radi se ovde o tvom i mom POJEDINACNOM slucaju nego o UKUPNOJ novcanoj masi oko nas (i objasnjenju te pojave).
Ali, izgleda da si od onih ljudi koji nisu u stanju da razmisljaju o apstraktnim pojavama vec svet filtriraju iskljucivo kroz licno iskustvo... Mozda zato i radis 17 sati dnevno i, logicno, zahvaljujes *gospodaru*.
Takodje, mozda ces jednom shvatiti i da je *drzanje prsta u guzici* tj. obilje slobodnog vremena jedna od najvecih privilegija koje vecina ljudi na ovoj planeti, nazalost, ne moze da ima nikad... Bas zato jer zele ili MORAJU (sto je, nazalost, mnogo cesce) da rade po 15, 16, 17 sati

Sad i ti. Dobro, znas kako razmisljam,nisam potrosio na lekove. Iskreno ko je verovao da ce plate biti 1000evra u Srbiji? Srbiji na Balkanu,zemlji korupcije gde od malena nosis kafu ili cokoladu lekaru ili u opstinu da te bolje pogledaju? Trazis vezu za bilo sta sto im je posao.
па ти си мислио да ће увије клијепа ваша да буде испред...

кад оно...

Ma ti nam objasni kako se u Srbiji postuje zakon i tako te fore iz Sremske Kamenice.
са господом из сремске каменице је било другачије а не безнађе ко данас.
знао се ред а и закони.

прво ти се опале два шамара па тек онда се тражи лична карта.

хтели су демократију, ето им је.

Види, у животу нисам носила понуде лекарима. Чекам као и сви остали.

I ja sam razmisljao pre 13-14 godina da prodam stan na Retenziji sa idejom da mi to bude ucesce za kredit ovde u iseljenistvu. Nisam, na nagovor i kukanje oca (mislio je da cemo ako to uradim zauvek prekinuti konekciju sa Srbijom). Izdavali su ga oni preko 10 godina, pa kad je doslo vreme za adaptaciju poceli smo da se razmisljamo kako/koliko i eto stoji vec 2 godine prazan i izgubili ko zna koju kintu. No, dodje po par meseci godisnje u njega sin nam koji sad zivi i radi u Nemackoj, to mu baza iz koje se provodi po BGDu.

са господом из сремске каменице је било другачије а не безнађе ко данас.
знао се ред а и закони.

прво ти се опале два шамара па тек онда се тражи лична карта.

хтели су демократију, ето им је.
Znao se red u doba dok smo bili suvereni, a ne kao sada zapadna kolonija, da. Da prodje sleper iz Makedonije 600 maraka, iz Madjarske 1000, sve lepo red, pravila i sistem, a ne kao danas anarhija, ne zna se vise nista.

I ja sam razmisljao pre 13-14 godina da prodam stan na Retenziji sa idejom da mi to bude ucesce za kredit ovde u iseljenistvu. Nisam, na nagovor i kukanje oca (mislio je da cemo ako to uradim zauvek prekinuti konekciju sa Srbijom). Izdavali su ga oni preko 10 godina, pa kad je doslo vreme za adaptaciju poceli smo da se razmisljamo kako/koliko i eto stoji vec 2 godine prazan i izgubili ko zna koju kintu. No, dodje po par meseci godisnje u njega sin nam koji sad zivi i radi u Nemackoj, to mu baza iz koje se provodi po BGDu.
Istina je da te vezu roditelji,bliska familija. Kad umru sve je drugacije. Familija u Kanadi nikada nije imala svoju nekretninu,nenormalne cene a tek poslednjih 7godina su dobrostojeci,20godina muka ziva a 2008 kad je bila svetska ekonomska kriza slali smo im novac odavde.Izgubili posao.

Istina je da te vezu roditelji,bliska familija. Kad umru sve je drugacije. Familija u Kanadi nikada nije imala svoju nekretninu,nenormalne cene a tek poslednjih 7godina su dobrostojeci,20godina muka ziva a 2008 kad je bila svetska ekonomska kriza slali smo im novac odavde.Izgubili posao.
Jeste, ali sem roditelja imas i druge bliske ljude. Ja sam recimo sa bratom bas blizak, cujemo se i dan-danas na 3-4 dana, iako zivimo na razlicitim kontinentima, iako imamo svoje zivote, porodice... a imam i par drugova od pre 40-50 godina jos, kao da nikad nismo prekidali ta druzenja iako se ne vidimo ni po godinu dana. To sto ona dodjoskinja koju sam stavio na ignore ne razume o druzenju po Zemunu, mestima po Zemunu...

Cuo sam da smo izvezli oruzija i municije bruka jedna . Ogromni kontigent za Izrael,prozivaju nas Hrvati,pokusavajuci da nas posvadjaju sa arapskim svetom.
Кипар,Бангладеш,Француска,Абу-Даби,чак и Америка(да не поверујеш)....
свуда тамо се простиру Путеви нашег наоружања и Технике.

Back