Odakle moral.potice od ljudi ili boga

Kako sta ce? Pa usao je i zmiju da bi prevario Adama i Evu, jer ih je omrzo sto su oni najdraza Bozja stvorenja, kruna Bozjeg stvaranja. Od taada, pa do dan danas, djavo ratujs protiv Boga i coveka. Nazalost, covek vise puta, kao i tada, staje na stranu tog rata, nesvestan da protiv samog sebe ratuje.
I u Kuranu je slicno, iblis (pali andjeo) je pao jer nije hteo da se pokloni Adamu kako mu je Bog naredio. I tu se vidi da je uzrok sejtanove mrsnje i svega sto radi njegova sujeta o gordost.
po zadatku?

Nema nikakve opcinjenosti, ovaj klip sam postavio jer covek iznosi istorijske dokaze koji potkrepljuju Bibliju, a nigde nema promovisanja njegovih verskih uverenja.
ne znam sta da ti kazem... mislim da cu da pozovem @Glasnik. -a u pomoc, pa ako on kaze, ja cu da se pozabavim sa Miroljubom, a ti brate nisi merodavan... Glasniku verujem jer diskutujem sa njim odavno, a ne mogu brate svim subotarima da verujem, mnogo je kume... a i ruzan je skoro kao egw, valjda zato nikad nisam imao nerv da ga ispratim.

То је све настало из инстинктивних правила самог чопора. Еволутивно, чопори где се много гложило нису опстали.

Ако у чопору-комуни владају добри односи, јавља се осећај љубави међу члановима, боља је кохезија, већа шанса за опстанак.
I ko je sad taj u coporu u kome je vladao moral pa uspostavio ta pravila.Ispada je bog u odnosu na copor.

Zna Bibliju odlicno bolje od tebe 1000 puta
Види, нзм дали си удата,али да којим случајем ниси, а да си тако лепа ко твој аватар, ја би те одма женио. Наравно, морала би прво да се одрекнеш јеховистичких заблуда и да прихватиш Символ Вере и све Догмате Свете Цркве Божје Православне.

Али,невоља је што сам ја већ жењен, тако да од тога нема ништа. :(

Neki izvor postoji koji menja nasa srca.Za jevreje hriscane deset zapovesti iz starog zaveta su mesto za pocetak.Dakle za njih moral stize od boga odozgo prema dole.
Sta prisiljava i omogucava da se moral dogodi kod budista ateista gnostika njuejdzera masona.
Ako će neko biti moralan jedino iz straha od božije kazne, onda to nije neki moral za pohvalu.
Čovek instiktivno oseća šta je dobro, šta je loše i šta je nedopustivo.
Možda sam pogrešila ovim pisanjem na religiji.Nije moj teren.

Ipak mislim da potiče od ljudi.

Svakom razumnom čoveku je jasno da su i religije i moral ljudske kreacije. Nekim ljudima je potrebna duhovnost koja bi im odredila moral, drugima je potrebna ljudska osuda i fizička izolacija da ne predju granice morala i ugroze druge ljude....zajedno, religija i država čine civilizaciju....

Ako će neko biti moralan jedino iz straha od božije kazne, onda to nije neki moral za pohvalu.
Čovek instiktivno oseća šta je dobro, šta je loše i šta je nedopustivo.
Možda sam pogrešila ovim pisanjem na religiji.Nije moj teren.

Ipak mislim da potiče od ljudi.
Osećaš kad se radi o tvojoj grbini. A kad su drugi u pitanju e onda je to često samo neki tup i slabašan bol a često ga ni nema.

O svojoj grbini i pišem.
Svako za sebe zna da li je nešto moralno ili ne.
Neće ga 10 božijih zapovesti odvratiti, ako sam ne oseća da je nešto pogrešno.
Pa nije upitno da instinktivno osećaš da li je nešto dobro, loše ili užasno u odnosu na tebe samu. Ali ne bi imala sličan kompas i osećaj i prema drugima da moral ne postoji. To mu dođe kao ona "sit gladnom ne veruje" i to je živa istina i slika i prilika nemorala.

Морал је само оно што је најбоље за заједницу као такву, и потиче од идеје да припадници заједници не би требало да се гложе ако хоће да могу да сучвају слогу и супротставе се другим чопорима.

Морал дакле има еволутивну предност.

Зато све религије имају иста морална начела.

Zakon o nemoralnim odnosima levitski zakon
Preljuba blud homoseksulanost.
Kazne su bile izrecene za ove prestupe ali danas kazne nema.Da li to znaci da su pvi prestupi moralni.

Zakon o nemoralnim odnosima levitski zakon
Preljuba blud homoseksulanost.
Kazne su bile izrecene za ove prestupe ali danas kazne nema.Da li to znaci da su pvi prestupi moralni.

Не, значи да није нормално у 21. веку имати исте погледе на секс као у 20. пре нове ере.

Али генерална идеја "Не повреди ближњег свог" се није променила од кад је људи, јер је еволутивна предност и урођена.

Не, значи да није нормално у 21. веку имати исте погледе на секс као у 20. пре нове ере.

Али генерална идеја "Не повреди ближњег свог" се није променила од кад је људи, јер је еволутивна предност и урођена.
Izgleda se ljudi ne slazu sa tim bozijim zapovestima.U prevodu bludnicenje nije nemoralno.

Back