Odakle moral.potice od ljudi ili boga

Na bilo koju gastro entero kliniku....samo kazi da hoces da dokazes da je moguce nejesti 10 dana za starog coveka a da ce biti zdraviji...
ti si pričao o postu ne o totalnom gladovanju....
autofagija počinje posle 12 sati nejedenja... pa ko koliko izdrži...tokom procesa autofagije organizam se oslobađa starih ćelija , malignih ćelija, masnog tkiva...sve se to reciklira i stvaraju se nove zdrave ćelije.... Hunza narod koji najduže živi ima običaj da tokom dužeg perioda ne jedu ništa samo piju sok od kajsija...

Krenes od sebe.Ko ti dao zapovesti jos dok si bio dete da ovo valja a ovo ne valja.Bez drugog ucitelja vaspitaca roditelja nista.Dakle bog je taj koji je uso u istoriju i reko ovo da ovo ne.
mala deca tipično imaju više ljubavi i empatije pre nego što počne taj proces pripitomljavanja od strane roditelja i učitelja tokom kojeg ih uče da trebaju da budu bolji da više vrede tj. tokom kojjeg im se razvija gordost..bebe su pune ljubavi, deca od sedam godina nisu

mala deca tipično imaju više ljubavi i empatije pre nego što počne taj proces pripitomljavanja od strane roditelja i učitelja tokom kojeg ih uče da trebaju da budu bolji da više vrede tj. tokom kojjeg im se razvija gordost..bebe su pune ljubavi, deca od sedam godina nisu
Mala beba tovari u potpunoj bespomocnosti u dremezu insktikta.Tek jaci i dublji utisci izvlace ga iz tog stanja.Ako su utisci blagosni i nezni i bice nesto od njega.

Mala beba tovari u potpunoj bespomocnosti u dremezu insktikta.Tek jaci i dublji utisci izvlace ga iz tog stanja.Ako su utisci blagosni i nezni i bice nesto od njega.
Beba instiktivno traži ljubav da bi se mogla razviti...i da bi dobila ljubav daje ljubav...imaš eksperiment u psihologiji gde su majnmunice odgajane u žičanim majkama sa bočicom mleka kad su porasle i imale mladunce ubijale svoje bebe...ali sa svakom sledećom bebom imale su u sebi više ljubavi za svoje mladunce...zato što ih ljubav svake bebe malo promeni, probudi malo ljubavi u njima...

Beba instiktivno traži ljubav da bi se mogla razviti...i da bi dobila ljubav daje ljubav...imaš eksperiment u psihologiji gde su majnmunice odgajane u žičanim majkama sa bočicom mleka kad su porasle i imale mladunce ubijale svoje bebe...ali sa svakom sledećom bebom imale su u sebi više ljubavi za svoje mladunce...zato što ih ljubav svake bebe malo promeni, probudi malo ljubavi u njima...
Ja se samo secam da sam jurila maminu sisu .Gde mama sisa tu i ja.Ne secam se da sam trazila ljubav.

to baš i ne funkcioniše kad pogledamo kako starci glasaju...starost ne donosi automatski mudrost nego samo ako se neko tokom života trudio da stekne mudrost...
znaš nekog u tridesetoj da je mudar (pa i danas). pošto je ranije bio plemenski model, starešine su bile stariji ljudi. to ti je u svim narodima.
a taj lapot je neistražen, postojalo je u cg da se preljubnica mlatne macolom u glavu.

Moral je ono sto se mora. Na primjer, moralno je piskiti. Mora se, i to je od Boga. Moral je od Boga.
Ali nije moralno piskiti na sred ulice, ne mora se to, nego to treba obaviti u WC-u. To nije moral, to je etika, opsta pristojnost, i to nije od Boga. To je od Eve i zmije, i drveta spoznaje, ako cete po jevrejskoj bibliji, ovako to je od majke, od drustva, to je od nasih.

Neki izvor postoji koji menja nasa srca.Za jevreje hriscane deset zapovesti iz starog zaveta su mesto za pocetak.Dakle za njih moral stize od boga odozgo prema dole.
Sta prisiljava i omogucava da se moral dogodi kod budista ateista gnostika njuejdzera masona.
ljudi sa engl. govornog podrucja bi preveli MORAL, dok bi zapadnjaci preveli uspravljenost

And there will be ceaseless light, and to a limit of days, they will not come, for darkness will have been destroyed previously. And the light will endure in front of the Lord of Spirits, and the light of uprightness will endure in front of the Lord of Spirits, forever.

И биће свјетлост која никада не престаје, и дани неће бити ограничени. Јер ће тама прво бити уништена, и свјетлост морала успостављена заувијек испред Господара Духова.

What is a word for uprightness?
Some common synonyms of upright are conscientious, honest, honorable, just, and scrupulous. While all these words mean "having or showing a strict regard for what is morally right," upright implies a strict adherence to moral principles.

What is moral with the meaning?
Moral comes from the Latin word mores, for habits. The moral of a story is supposed to teach you how to be a better person. If moral is used as an adjective, it means good, or ethical. If you have a strong moral character, you are a good member of society.

What does it mean to be moral?
moral, ethical, virtuous, righteous, noble mean conforming to a standard of what is right and good. moral implies conformity to established sanctioned codes or accepted notions of right and wrong

daklem, imamo ispravno, tj drustveno/coporativno prihvatljivo/pozeljno, i uspravno, Bozije, jel po cemi se razlikujemo kao ljudska vrsta, kao homoerectus, neki starozavetni prorok ima u svom imenu da je Bog uspravio, zaboravih sad koji.

ali mislite o tome i da je ISPRAVIO

Poslednja izmena:
Ma ako dulesrbenda sa Krste nema pravi odgovor pa ja ne znam ko ima.. 😁
Evo ja verujem da je moral doneo nevidljivi svemirski rakun Pera pre ravno 18601. godina.
Moguce je da si u pravu nego daj nam ti ipak malo vise detalja o tom Peru,sta je radio,jel imao neka postignuca u zivotu,mozda neke sledbenike i dali je generalno imao neki uticaj na globalna svetska desavanja...

Back