Odakle mit o "miru tisini na selu" kad toga ima na groblju jedino?

Zauz

Buduća legenda
Poruka
34.776
Screenshot_20220627-222625_Chrome.jpg


Iz sume buka kad seku / kamioni sa drvecem buka / neki radovi na negde buka / traktor tamo traktor onamo buka.
/ cuje se nesto sta je kombajn buka buka buka.

Da li je ovo mozda prica o turizmu odmoru kad idu negde u hotel da setaju po planinama te je slucajno nastao mit o "miru plus tisini na "selu" " ?

Da li je to prica kao prica ostala iz davno proslog vremena (tipa pre pedeset sto godina) kada nije bilo buke kao danas tamo?
 
Poslednja izmena:
Pogledajte prilog 1178432

Iz sume buka kad seku / kamioni sa drvecem buka / neki radovi na negde buka / traktor tamo traktor onamo buka.
/ cuje se nesto sta je kombajn buka buka buka.

Da li je ovo mozda prica o turizmu odmoru kad idu negde u hotel da setaju po planinama te je slucajno nastao mit o "miru plus tisini na "selu" " ?

Da li je to prica kao prica ostala iz davno proslog vremena (tipa pre pedeset sto godina) kada nije bilo buke kao danas tamo?
Nema ni na groblju. Dođe nova sahrana i eto nema tišine.
 
Pogledajte prilog 1178432

Iz sume buka kad seku / kamioni sa drvecem buka / neki radovi na negde buka / traktor tamo traktor onamo buka.
/ cuje se nesto sta je kombajn buka buka buka.

Da li je ovo mozda prica o turizmu odmoru kad idu negde u hotel da setaju po planinama te je slucajno nastao mit o "miru plus tisini na "selu" " ?

Da li je to prica kao prica ostala iz davno proslog vremena (tipa pre pedeset sto godina) kada nije bilo buke kao danas tamo?
Da vidis kada su praznici,ljudi ne rade nista.Cujes samo gugutke i vrapce.Susti granje,pri pirkanju vetrica.Ne treba ni da bude muk i tisina,vec da se priroda cuje,da u7zivas u tome.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Treba osetiti razliku buke u gradu
Ovo je gadno . . .
kad komsijama niko nista ne moze . . .
psi plus ostale zivotinje plus masine koje se cuju...
Onda se shvati da nije mit. ( možda se shvati )
...moguce...ima sela u planinama sa par osoba tu jeste tiho ...kada setaju iz hotela na Kopaoniku po planinama te vikendice zovu selo...vrhovi planina jesu tihi...zavisi sta je kome "selo" (nekima to zovu mesto gde osobe od bivseg sela naprave vikend - naselje) bazene donesu odmaraju (jeste lepo ako muka natera nema para za bolje nije selo selo ne zive od rada tu)...
 
Ovo je gadno . . .
kad komsijama niko nista ne moze . . .
Milaković, faca!
Ne znam...
Ja ovde imam jednu drugaricu, bar je tako doživljavam, koja je svojevremeno izjavila da se ptice deru i da joj to ometa npr. san, i tako to.
Vi idete na neka žestoko mehanizovana sela koja doživljavaju ekonomsku i društvenu ekspanziju i to je neka druga priča. To je ultra selo.
Ja kad odem na moje selo, ljudi kose, skupljaju seno na izvorni način, vilom se to vije i skuplja, kupe se šljive ručno, čuva se stoka skroz tradicionalno, nema tu mehanizacije, nema se ni novca za to, a i da dobiju mašine preko noći niotkud... ma, nisu oni ljudi koji žele da profitiraju od svog rada, već samo da skromno žive.
Taj život je stvarno divan, požrtvovan ali divan. Zvuci koje tamo čujem nisu ''buka'', oni su borci protiv nervoze i nesanice, negativnih misli.
Tu i dan danas volim da se skotrljam nizbrdo kao nekakav balvan sa najviše tačke i budem ponovo dete, kompletno.
 

Back
Top