Odakle bivsem ministru iz redova DS-a 110 miliona eura?

Infostud

Primećen član
Banovan
Poruka
562
Ekonomija
Prijavila se tri kupca za IMT
Cepter ponudio 121 milion evra
Autor: Svetlana Vuković | 15.01.2008 - 08:23


Filip Cepter je, sa ponuđenom cenom od 121,11 miliona evra, prvi kandidat za kupovinu novobeogradske fabrike traktora IMT. Tolika ponuđena cena iznenadila je juče pri otvaranju ponuda u Agenciji za privatizaciju samo neupućene. Drugi kandidat bio je, takođe zvučnog imena, Goran Novaković, bivši ministar energetike, sa ponuđenom cenom od 109,3 miliona evra. A treći, Petar Matić preko MPC sa cenom od 76 miliona evra

http://www.blic.co.yu/ekonomija.php?id=26714

--------------------

Juce je na tenderu prodata fabrika traktora IMT za smesnih 120 miliona eura. I ako "demokratske novine" kazu da je to super cena, samo zemljiste koje ta fabrika zauzima , 35 hektara - vredi 3 puta vise. Sve u svemu cela prica je jos jedna pljackaska privatizacija u kojoj ce fabrika biti ugasena a na njenom mestu nici stambeno poslovni objekti pomocu kojih ce investitor zaraditi 3 puta vise od onoga sto je platio . 1100 radnika IMT-a ce posle godinu dana , koliko jos novi vlasnik mora da im garantuje posao - ostati bez posla.


E sad tu su stvari jasne a ono sto meni nije jasno odakle jednom bivsem ministru iz redova Demokratske Stranke 110 miliona eura? Kakvim se on to poslom bavio da je mogao da zaradi tolike pare?
 
komentar sa blica:

blu | Ponedeljak, 14 Januar 2008. 22:26h
Kvadratni metar gradjevniskog zemljista na Novom Beogradu prodaje se i po 1050 Evra (republicki geodetski zavod 29.11.2007. www.rgz.sr.gov.yu) Vrednost samo IMT-ovog zemljista je dakle 35 hektara (350000 m2) x 1050 evra = 367 miliona evra. A prodat je za 3 puta manje. Izmestice fabriku (to je onih 10 miliona "ulaganja") i posle godinu dana je ugasiti, radnike eliminisati i ova drzava nece videti P od proizvodnje, ali cemo za utehu imati bogatije ministre i ekipu iz Agencije a plus i hipermarket od 35 hektara da u njemu lepo kupujemo na kredit stranu robu i time damo svoj skroman doprinos zaduzivanju zemlje, rastu uvoza i deficita.
 
jos jedan komentar sa sajta blica:

srednjebosanski seljak | Ponedeljak, 14 Januar 2008. 16:14h
@SRBA>Iskreno, bivsi gigant poceo je da posustaje tokom embarga i prije naleta demokratskih privrednih"mrtvozornika".To ipak ne oduzima snagu niti jednom Vasem argumentu.Cifra od 10-tak mln evra investicionog programa pokriva samo troskove dislokacije Fabrike,da bi se oslobodio pravi resurs-gradjevinsko zemljiste.Radnici ce biti posebno tretirani:prvo deratizacija najjacim sredstvom,zatim dokusurivanje tvrdo ukoricenim Zakonom o radu i na kraju temeljita dezinfekcija objekata i terena. Ne zaboravite da je arogantna menadzerska elita koja kupuje i koja za nju ovdje radi rukovodjena,prema Manifestu business revolution, trima vodecim nemilosrdnim principima:down sizeing,out sourceing i reengeneering.Ni jedan pojedinacno,a kamoli sva tri zajedno ne daju nikakvu sansu niti zatecenim radnicima niti procedurama koje su postojale prije njihovog ulaska u fabrike.Zanimljivo je/mada nije,niti u poslovici koju pominjete, preporucljivo Boga dovoditi u vezu sa ovozemaljskim KUMOVIMA/da i oni slave nekakve partijske ili kompanijske krsne slave,drzeci da to moze da ih iskupi za ZIVOT OD NEDOSTATKA DOKAZA.Ranije sam pomenuo u vezi s ovom temom/i odrzacu obecanje/da cu otvoriti kafanu"Kod posljednjeg srpskog traktora". Siguran sam da ce jedan od prvih otvaranjem obradovanih gostiju biti onaj Amerikanac po imenu John Deer.
 
postoje privredni krediti, banke koje daju tolike pare za unosan biznis, ili je mozda samo zastupao nekoga ko ima te pare, otkud znam...
mada to nije ni vazzno, svakako to nije bilo dovoljno para :lol: :lol:

kredite niko ne daje bez debele garancije u nekretninama.

drugo novakovic nije zastupao nikoga vec je hteo da kupi fabriku za svoj racun.

znaci nemas odgovor odakle mu ovoliki novac?
 
pitanje nije u vezi imta nego ti meni reci odakle bivsem ministru energetike Bori Novakovicu 110 miliona eura? Kojim se on to biznisom bavi pa ima toliki novac?

prosvetli me?

E, vidiš, u tome i jeste problem u ovoj zemlji. Niko nikoga ne pita ono što je najvažnije: "odakle ti toliki novac"? Nema veze ko je u pitanju. Ovog puta je taj Novaković, a pre njega ih ima na stotine koji imaju isto toliko ili čak i daleko više, pa opet nema veze.

Poreklo imovine je u ovoj zemlji apsolutno nebitna stvar, hapse se "sitne ribe", pune novine "uspešnih policijskih akcija u kojima su pohvatali neke anonimuse za, uslovno rečeno, male pare, a "veliki" su i dalje nedodirljivi.

Najčešće objašnjenje koje sam čula kad sam i ja postavlja takva pitanja, bilo je da je to "prvobitna akumulacija kapitala". Zamisli to???

To se srpski zove - lopovluk i nikako drugačije. Počev od "vlasnika Srbije", zna se na koga mislim, pa redom.

E zato se ovoj vladi ne žuri da Srbija udje u EU.
 
gde ces deblju garanciju od 350000m2 u centru novog beograda
ne budi smeshan :)

eto kako mali perica zamislja ekonomiju. pa mali decace, da je to tako lako kao sto ti zamisljas ,nna ovom tenderu bi se prijavilo ne tri coveka nego 3 miliona i 3 . jer po tebi dovoljno je da odes u banku kazes ocu da kupim IMT i bankari odma ima da pocnu da se tuku ko ce prvi da ti da kredit.
 
E, vidiš, u tome i jeste problem u ovoj zemlji. Niko nikoga ne pita ono što je najvažnije: "odakle ti toliki novac"? Nema veze ko je u pitanju. Ovog puta je taj Novaković, a pre njega ih ima na stotine koji imaju isto toliko ili čak i daleko više, pa opet nema veze.

Poreklo imovine je u ovoj zemlji apsolutno nebitna stvar, hapse se "sitne ribe", pune novine "uspešnih policijskih akcija u kojima su pohvatali neke anonimuse za, uslovno rečeno, male pare, a "veliki" su i dalje nedodirljivi.

Najčešće objašnjenje koje sam čula kad sam i ja postavlja takva pitanja, bilo je da je to "prvobitna akumulacija kapitala". Zamisli to???

To se srpski zove - lopovluk i nikako drugačije. Počev od "vlasnika Srbije", zna se na koga mislim, pa redom.

E zato se ovoj vladi ne žuri da Srbija udje u EU.

pa vidis ja to pitanje postavljam , al nikako niko da mi da odgovor.

Cepter mi nije sporan, ziveo covek u inostranstvu , ima uspesnu firmu znaci koliko toliko pokrice za taj kapital od 100 i kusur miliona.

I za ovog vlasnika MPC-a Matica sam cuo da je uspesan biznismen i da ima pare, al postavlja se sad pitanje sta u tom drustvu trazi Borislav Novakovic za ciju je poslovnu biografiju jedina bitna stvar ta da je bio ministar energetike. Covek nema nikakvu firmu znaci odakle mu toliki novac?
 
Evo sta kazu na sajtu DS-a o Borislavu Novakovicu.

Рођен је 21. октобра 1964. у Новом Саду.

Дипломирао је на Катедри за социологију Филозофског факултета у Новом Саду.

Радио је као уредник Универзитетске трибине "Pro et contra", u listovima "Gaudeamus" и "Index" и уредник едиција "Социологија религије" и "Политичке филозофије" у Књижевној заједници Новог Сада. Од 1996. до 1998. био је асисент на Филозофском факултету у Новом Саду на Катедри за социологију.

Члан је ДС од 1990. Обављао је функције портпарола и потпредседника Градског одбора ДС Новог Сада, а у више мандата био је члан Главног одбора и потпредседник Извршног одбора ДС. Био је председник Покрајинског одбора ДС Војводине.

Биран је за градског одборника Новог Сада 1992, 1996. и 2000, а у септембру 1999. изабран је за потпредседника Скупштине града Новог Сада.

На изборима 2000. изабран је за председника Скупштине града Новог Сада и за посланика у покрајинској и републичкој Скупштини.

У октобру 2004. изабран је за потпредседника Скупштине АП Војводине.

Ожењен је Светланом, са којом има Александра, Михајла и Николу.


------------

znaci odakle jednom diplomiranom sociologu, koji nema nikakvu biznis istoriju - 110 miliona eura?
 
Evo sta kazu na sajtu DS-a o Borislavu Novakovicu.

Рођен је 21. октобра 1964. у Новом Саду.

Дипломирао је на Катедри за социологију Филозофског факултета у Новом Саду.

Радио је као уредник Универзитетске трибине "Pro et contra", u listovima "Gaudeamus" и "Index" и уредник едиција "Социологија религије" и "Политичке филозофије" у Књижевној заједници Новог Сада. Од 1996. до 1998. био је асисент на Филозофском факултету у Новом Саду на Катедри за социологију.

Члан је ДС од 1990. Обављао је функције портпарола и потпредседника Градског одбора ДС Новог Сада, а у више мандата био је члан Главног одбора и потпредседник Извршног одбора ДС. Био је председник Покрајинског одбора ДС Војводине.

Биран је за градског одборника Новог Сада 1992, 1996. и 2000, а у септембру 1999. изабран је за потпредседника Скупштине града Новог Сада.

На изборима 2000. изабран је за председника Скупштине града Новог Сада и за посланика у покрајинској и републичкој Скупштини.

У октобру 2004. изабран је за потпредседника Скупштине АП Војводине.

Ожењен је Светланом, са којом има Александра, Михајла и Николу.


------------

znaci odakle jednom diplomiranom sociologu, koji nema nikakvu biznis istoriju - 110 miliona eura?

HAHAHAHAHAHAHAHAHA
a040.gif
a040.gif
a040.gif

tutabane....
imaš Gorana Novakovića i Borislava Novakovića....
hahahahaha
 
eto kako mali perica zamislja ekonomiju. pa mali decace, da je to tako lako kao sto ti zamisljas ,nna ovom tenderu bi se prijavilo ne tri coveka nego 3 miliona i 3 . jer po tebi dovoljno je da odes u banku kazes ocu da kupim IMT i bankari odma ima da pocnu da se tuku ko ce prvi da ti da kredit.

znas kako se onaj obogatio u slobino vreme
kupovao marke po zvanicnom kursu...a sto i 3.3 miliona ostalih to nije radilo
pa ne moze tutubane
zna se ko moze, i zna se ko sve ne moze :)
 
Pomenuti gospodin je bio sef DS-ovske energetske mafije

Energetska mafija - vodič za početnike

Kako su nas ojadili Đinđićevi ''eksperti''
\

nastavak na

http://www.srpskapolitika.com/Tekstovi/Analize/2007/latinica/139.html


evo sta kazu tu o goranu novakovicu

''Ekspert" Goran Novaković
Jedan od brojnih ''eksperata'' koji su došli da nam ''pomognu'' Goran Novaković završio je geodeziju na Građevinskom fakultetu u Beogradu. To mu nije smetalo da postane ''ekspert'' za energetiku. Bio je i atletičar (kratkoprugaš) u AK "Crvena Zvezda" sve dok ga, zbog džeparenja svojih drugova po svlačionicama, nisu odatle izbacili. Malo zbog toga a više zbog problema s policijom usled krađe muzičkih uređaja po Dorćolu, napušta zemlju i radi sve i svašta. Sve dok ga firma ''Glenkor'', za koju je poslednju radio, nije uhvatila u prevari, jer je radio protiv nje a u korist Vuka Hamovića, te mu dala otkaz.
Gospodin Novaković, kao nezaposleno lice, odlazi na birou rada u Vašingtonu. Onda dolazi "peti oktobar", a nama u Srbiji stiže ''svršeni'' ekspert u januaru 2001. Šta je on dalje radio, vredi da bude opisano. Zanimljivo je da ga je Đinđić predstavio kao eksperta u januaru 2001, a smenio u junu 2002. godine. I to sa još zanimljivijim obrazloženjem - jer svojoj majci ne može da objasni ''previsok račun za struju''. Što bi rekao pokojni Vib u svom aforizmu: ' Koliko me rastuži saopštenje, toliko me zasmeje obrazloženje''.

Pravi razlog za to smenjivanje treba tražiti u ljutnji pokojnog Đinđića po povratku iz Amerike, što su gospoda Goran Novaković i Dimitrije Vukčević zaključili ugovor o uvozu sirove nafte preko svoje firme u kome su oni bili debelo ''ugrađeni''.
 

Back
Top