Од данас је Србија у правном вакууму и безакоњу: 3. јуна 2020. истекао је мандат скупштини и влади Србије

Што је баби мило - то јој се и снило.

Знаш шта комшо,
попричекаћете мало тај џепарошко-разбојнички сан,
у коме се угасе светла - а они, сецикесе, тада плеве без да их неко види !

Има све своје,
чак и да је заиста наступио неки правни вакуум ( а није )
народ чува ову државу, разумеш ?!

Не бих ти саветовао да кренеш са пљачком, нити да друге наводиш на то !
Pa dobro, ima još 2 i po nedelje.
 
Pa dobro, ima još 2 i po nedelje.

Има.
И расподелиће се посланички мандати у складу са квалитетом странака.

У Србији има и савести.
На изборима не учествују они који су сами схватили да то не заслужују !!!
 
Има.
И расподелиће се посланички мандати у складу са квалитетом странака.

У Србији има и савести.
На изборима не учествују они који су сами схватили да то не заслужују !!!
#🦶
 
Има.
И расподелиће се посланички мандати у складу са квалитетом странака.

У Србији има и савести.
На изборима не учествују они који су сами схватили да то не заслужују !!!
На изборима учествују само они који имају интереса, најгори примерци негативне селекције.
 
На изборима учествују само они који имају интереса, најгори примерци негативне селекције.

Нећеш ми веровати,
најбољи хирурзи су они који воле да сецкају људско месо.

То ти тако функционише,
извини, али морам да те будим ...
 
Нећеш ми веровати,
најбољи хирурзи су они који воле да сецкају људско месо.

То ти тако функционише,
извини, али морам да те будим ...
Ово нису хирурзи, ово су неспособни дилетанти којима је једини циљ паратизирање и крађа.
 
Ово нису хирурзи, ово су неспособни дилетанти којима је једини циљ паратизирање и крађа.

Видим да ти је лоше,
и када би лепо изнео проблем који те мучи,
вероватно бих те подржао.

Дакле,
шта теби фали,
немаш посла,
експроприисали су ти дедовину,
на робији си невин ...
Шта ?

Мојне само да ми причаш како је твој проблем
што Бошкића нема довољно на телевизији.

Па он се не скида са ње !
 
zBynj.gif
 
Мој проблем је што живим у колонији у којој ми на власт доводе одабране од стране колониста. Што немам права у својој земљи, што нам је цела политичка сцена болесна, што су нам институције окупиране и нефункционалне...и мрзи ме даље да набрајам, али све, буквално све је сјебано. А Бошкић је очигледно поремећен као и сви на тој сцени. Зато ме заобиђи са причом о хирурзима.Ови кољу на живо.
 
Dragas je redovno ponavljao da je IZUZETNO VAZNO da ne dodje do sukoba i da ne udari Srbina na Srbina, jer je to plan onih koji nam i tako rade o glavi.
Па на страни напредњака и нема Срба, вођа им Шиптар, премијерка Хрватица, остало је стока на две ноге, то се не рачуна у народ.
 
Мој проблем је што живим у колонији у којој ми на власт доводе одабране од стране колониста. Што немам права у својој земљи, што нам је цела политичка сцена болесна, што су нам институције окупиране и нефункционалне...и мрзи ме даље да набрајам, али све, буквално све је сјебано. А Бошкић је очигледно поремећен као и сви на тој сцени. Зато ме заобиђи са причом о хирурзима.Ови кољу на живо.

Сад видим да ти није ништа.
Много си читао Маркса и сад размишљаш уместо да крешеш.
 
03. jun 2020. |Izvor: Tanjug Istekao mandat parlamenta, poslanicima sva prava do novog saziva
BEOGRAD -
Poslanici ovog saziva skupštine više neće sesti u poslaničke klupe, jer je četvorogodišnji mandat Narodne skupštine istekao danas.

Profesor Ustavnog prava Slobodan Orlović objašnjava da to po Ustavu znači da do konstituisanja novog skupštinskog saziva parlament ne radi, te da bi se u tom periodu ovaj saziv mogao sastati samo kada bi se ponovo stekli uslovi za proglašenje vanrednog stanja.

Potpredsednik Narodne skupštine Vladimir Marinković pojasnio je ranije Tanjugu da i ubuduće narodni poslanici ovog saziva imaju pravo da koriste skupštinske prostorije, skupštinske službe, a naravno - i da primaju i plate.

"Kada se izbori završe, onda po Ustavu moramo da se konstituišemo u roku od 30 dana od kada se proglase konačni rezultati izbora i tada tim činom prestaju mandati poslanika iz prethodnog saziva", rekao je Marinković i ponovio da do tada poslanici imaju pravo na prinadležnosti koje im pripadaju.
 
Па на страни напредњака и нема Срба, вођа им Шиптар, премијерка Хрватица, остало је стока на две ноге, то се не рачуна у народ.

He, he, svidja mi se kako razmisljas!!! :per:
 
03. jun 2020. |Izvor: Tanjug Istekao mandat parlamenta, poslanicima sva prava do novog saziva
BEOGRAD -
Poslanici ovog saziva skupštine više neće sesti u poslaničke klupe, jer je četvorogodišnji mandat Narodne skupštine istekao danas.

Profesor Ustavnog prava Slobodan Orlović objašnjava da to po Ustavu znači da do konstituisanja novog skupštinskog saziva parlament ne radi, te da bi se u tom periodu ovaj saziv mogao sastati samo kada bi se ponovo stekli uslovi za proglašenje vanrednog stanja.

Potpredsednik Narodne skupštine Vladimir Marinković pojasnio je ranije Tanjugu da i ubuduće narodni poslanici ovog saziva imaju pravo da koriste skupštinske prostorije, skupštinske službe, a naravno - i da primaju i plate.

"Kada se izbori završe, onda po Ustavu moramo da se konstituišemo u roku od 30 dana od kada se proglase konačni rezultati izbora i tada tim činom prestaju mandati poslanika iz prethodnog saziva", rekao je Marinković i ponovio da do tada poslanici imaju pravo na prinadležnosti koje im pripadaju.

Imam jedno pitanje - ali bih voleo da mi odgovori neko ko zna (pravnik ili tako nesto): da li ovo znaci da vise Bosko Obradovic, ali i svi drugi poslanici, NEMAJU poslanicki imunitet?
Da li ovo znaci da sad mogu biti hapseni za ono sto su radili dok su bili poslanici, ili se gleda status imuniteta u VREME izvrsenja krivicnog ili prekrsajnog dela?

Cisto me interesuje, ne zbog Boska, on se i odrekao imuniteta, vec zbog one druge bagre.

I jos jedno pitanjce: jel' ovo znaci da (sad vec) BIVSI :cool: poslanici nemaju vise plate?
 
Има.
И расподелиће се посланички мандати у складу са квалитетом странака.

У Србији има и савести.
На изборима не учествују они који су сами схватили да то не заслужују !!!
А на власти су они који то нису схватили.
 
~ АУТОРСКА ТЕМА ~

Од данас је Србија у правном вакууму и безакоњу: 3. јуна 2020. истекао је мандат скупштини и влади Србије


Pogledajte prilog 707278
Илустрација


Данас, 3.јуна 2020, пробијен је законски рок у коме је требала да се конституише нова скупштина. То значи да је данас Србија ушла у правни вакуум и безакоње, јер ако је истекао мандат скупштини, истекао је мандат и влади пошто влада не може да постоји без скупштине - небитно што је за нама (неуставно проглашено) ванредно стање због Циркуса Корона.

Закон о избору народних посланика је јасан. У члану 27. Закона о избору народних посланика пише да се избори за народне посланике одржавају најкасније 30 дана пре истека мандата народних посланика којима истиче мандат. С обзиром да се народни посланици по истом закону бирају на четири године, те ако знамо да су народни посланици у садашњем сазиву скупштине преузели своје мандате 3.јуна 2016. године, њихов мандат је истекао данас, 3.јуна 2020 године; то стоји и у њиховим посланичким легитимацијама.

Пошто се у члану 26. Закона о избору народних посланика јасно каже да од дана расписивања до дана одржавања избора не може да протекне мање од 45 ни више од 60 дана, а с обзиром да је Александар Вучић изборе расписао 4.марта, последњи термин када су избори могли да се одрже био је 3.мај о.г.
Овим су прекршена два кључна члана Закона о избору народних посланика.
Формално-правно гледано, од данас је у нашој земљи - анархија, и ово је тема о тој бизарној ситуацији у коју је Србију увео председник Српске напредне странке Александар Вучић.
Kako bezakonje? Zakoni postoje i postoji izvrsna vlast koja ih izvrsava. Samo nemamo zakonodavnu vlast. Ona donosi zakone. Dakle nije bezakonje u pitanju nego bezdnosenje zakona.

Dakle prava je ideja da se nalazimo u bezdonosinjsko zakonskom periodu.
 
Kako bezakonje? Zakoni postoje i postoji izvrsna vlast koja ih izvrsava.

Не постоји легална влада од јуче. Има само група превараната који се лажно представљају као "влада Србије" што је тешко кривично дело злочиначког удруживања ради преваре грађана. А влада је извршна власт.

Samo nemamo zakonodavnu vlast. (...)
Немате ни законодавну власт зато што је сазиву Скупштине истекао мандат. На посланичким легитимацијама им пише "... важи до 03/06/2020". А Скупштина је законодавна власт (без које нема ни извршне власти тј. владе, мсм за оне "који су се касније укључили")

~~~~~~~

Боте седи један!
 
Иначе овим се доказало да је Александар Вучић заправо анти-политичар.

@Slaven777

Другу Ивици Дачићу, као талентованом политичару, никада се не би десило да са позиција апсолутне власти овако глупо и без икакве потребе уведе земљу у уставну кризу и безакоње.
 
Не постоји легална влада од јуче. Има само група превараната који се лажно представљају као "влада Србије" што је тешко кривично дело злочиначког удруживања ради преваре грађана. А влада је извршна власт.

Genije, otvori ustav Srbije i pročitaj šta piše kako posluje vlada kojoj je istekao mandat.

Izgleda da si i ti slušao Nogove gluposti na YouTube. Ili Janka Veselinovića.
 
(...)

Izgleda da si i ti slušao Nogove gluposti na YouTube. Ili Janka Veselinovića.
Па не кажу "земљаче" то само СмрдиНога и Џанко Веселиновић. Кажу многи то. Каже и Цвијетин Миливојевић. А да, он је безвезе, ахахаха..

 

Back
Top