Od aprila blokada Beograda i Srbije

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
BEOGRAD - Miting Srpske napredne stranke u subotu mogao bi da bude ozbiljan test snage naprednjaka da “zaustave ceo Beograd” i uvod u seriju protesta od aprila. Lideri SNS kažu da će vladi dati rok od dva meseca da raspiše vanredne izbore, a u slučaju da to ne uradi “izaći će ponovo na ulicu i tu ostati” sve do ispunjenja zahteva i to na “plišani način”.

Naprednjaci uvereni da će sve proći mirno i bez incidenata: Nikolić i Vučić

- U subotu ćemo uputiti jasne zahteve i ubeđen sam da će ih vlast ispuniti. Bolje bi im bilo da izađu ranije na izbore, nego kasnije, a ja iz iskustva mogu da im kažem da je neodrživo ostajanje na vlasti kad se izgubi podrška u narodu. Oni su je izgubili i to će videti i u subotu, bez obzira na hladno vreme - kaže za “Blic” Aleksandar Vučić, zamenik predsednika SNS.




Ukoliko Vlada Srbije u roku od dva meseca ne ispuni zahteve Srpske napredne stranke, među kojima je najvažniji raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora, naprednjaci će otpočeti proteste do ispunjenja tih zahteva, najavio je juče i lider te stranke Tomislav Nikolić i zapretio da će protesti trajati do ispunjenja zahteva.


Trivan: Opozicija na opasnom putu
Potpredsednica DS Jelena Trivan izjavila je da najava SNS da će “blokirati Beograd” svedoči o nezrelosti srpske opozicije.
- Opozicija nema nikakvu političku ponudu, oni se trude da na nasilan način produkuju probleme i sukobe. To je veoma opasan put. Srećom, oni za to nemaju podršku građana - izjavila je Trivan agenciji Tanjug.


Naprednjaci najavljuju dolazak najmanje 70.000 ljudi na miting koji će pored policije obezbeđivati još 1.000 članova SNS.



- Za nas je važno da sve prođe mirno, demokratski i uveren sam da neće biti nikakvih incidenata. Policija zna da ćemo sve snimati sa svojih sedam kamera - objašnjava Vučić.



Kako “Blic” saznaje u MUP, policija će za dva dana dati bezbednosnu procenu mitinga.



Pored raspisivanja vanrednih parlamentarnih izbora, naprednjaci od vlasti traže i da bude zaustavljen proces prodaje “Telekoma Srbije”, otkrivanje i kažnjavanje odgovornih za smrt Ranka Panića na protestu SRS pre nešto više od dve godine, da budu otkriveni odgovorni za izbornu krađu na lokalnim izborima u Boru, kao i promenu uređivačke politike RTS i Studija B.
 
I ja tako mislim....

Tesko da danas neka stranka u Srbiji moze na ulicu da izvede 70.000 ljudi.

Pa nisu stranke ...Crvena zvezda!
ti si matoriji, sećaš se onih vremena kad su SPS-ovci organizovali mitinge, kad su se delili sendviči, sokovi...za sirotinju iz unutrašnjosti...samo da se poveća broj ljudi...tada, dok su još pokoje fabrike i radile, radnici su dobijali slobodne dane, ili im se taj dan računao kao da su radili...
 
Ma glupi su ko ona stvar, ko jos mitinguje usred zime. Napolju je trenutno -8 a kazu da ce i u subotu biti slichno- tako da ce malo ljudi doci na taj miting. Ko je lud da se mrzne zbog politichara i njihovih interesa neka izadje - normalni ljudi ce ostati kuci i chekati djurdjevdan, a onda....

За суботу је најављено +10 степени...почиње пролеће....
 
Интересантно.
За сендвич на митинг.
Шта нам то говори о власти?

šta nam to govori o narodu...?

...trebalo bi da postoji neka granica, neka crta ispod koje se više ne može...pogledaj Francusku, Tunis, Egipat, Grčku...i druge ljude sa dostojanstvom...ali ne...ovde nema crta...:/
 
Poslednja izmena:

Back
Top