Od Adama na ovamo mi muskarci smo trebali

bilo da smo muški ili da smo
ženski
nece moci vise, sada ima ne znam tacno koliko polova, genders, a i ti koja soliras, u pravu si, kad si solo nema veze je l si musko ili zensko... ja sam dosao na religiju, trazili su neki bibliju, a sad bi vecina viceve, posalice i sl. Meni to mirise na kukavicluk, jer cim sam ja pomenuo odgovornost razbezase se svi kud koji, i uskocise u sta, nego u humor jer je najbolji zaklon, kad nemas pojma, samo udri viceve. Ti si bar postena, dosta ti mrvica cega god, vidi se tvoj defetizam, ni depresija nije daleko.
nego, kad smo kod polova, jel nema veze samo musko-zensko, a plus minus ima?
 
Poslednja izmena:
svesnaglista
ja utvrdjujuem odgovornost, to je nesto pozitivno,a ne trazim krivca,negativno, tj. da krivaca bude sto vise, ali polovina sveta koji nece odgovornost - odatle fokus na mene adama koji kazem da hocu, da sam imao odgovornost
1.da li sam je prebacio na evu
2.da li sam je PODELIO sa evom
3...ili sam je zadrzao, sta se desilo, zasto vas mrzi da citate o izvestaju iz raja, nije ovo istraga poturica ili cega vec, vec samo istraga adama, ja sam se postavio i ako smo zavrsili sa vicevima, sad bih ozbiljno, 1, 2, 3 sa obrazlozenjem
 
Poslednja izmena:
Tako je.
Spolja gledano, to izgleda kao da se ugledamo na druge. Kažemo,
e pa kad pola čovečanstva može da greši, mogu i ja.
Iznutra gledano, vibracija nam padne. Ponestaje volje. Samim tim
je i inteligencija u padu i slabije rasuđujemo.
I nema tu krivca. Kriv je Adam što je pao drugi ili Eva što je prva
pala. To je jednostavno tako. I sve je to sitnica u odnosu na ono
što se danas dešava.

Ono što sada možemo da uradimo, bilo da smo muški ili da smo
ženski, jeste da se budimo. Jedan budan više, više snage i volje
za ostatak čovečanstva. Možda mrvica, ali vredi.
E problem je u tome što i sve da hoćeš ne možeš jer te uvek neko vuče dole. Kao ona priča o kazanu u paklu što nema čuvara. Jer ako se uzdigneš, štrčiš. Ako ti i uspe kojim slučajem, šta ćeš tamo sam. Ako se probudiš, svi ostali spavaju, pokušaćeš da budiš ostale. Teško je nekog probuditi ako može još dugo da spava. I ti si sam ko na pustom ostrvu.
 
od naslova sam poceo o odgovornosti, pa sam dosao do etimologije ne bi li definisali odgovornost,
a vi mi nudite da smo svi i da niko nije kriv, kao da smo na sudu!
ja sam cak pisao u prvom licu jednine da se ne bi neko slucajno osetio prozvanim, ali ne, vama je samo sud i krivica na pameti, a necete da diskutujemo o odgovornosti dok jos krivice nije ni bilo...
ja moje najmladje dete ucim sta je odgovornost, i mislim da shvata, ali ona kao i ja nema taj vas smisao za humor, koji je nista drugo do bezanje od odgovornosti...
ma ne date mi ni da zinem o odgovornosti, odmah problemi, nerazumevanje, muke, jadanje, ismejavanje, i sta sve ne, do samog suda.
p.a. ali, ne zalim se, ako vi nista niste naucili, ja jesam, jer ucim non-stop, od raja i mnogih drveca
p.p.s. ali jeste cudo kako ja deteteu 1. razred mogu da objasnim sta je odgovornost bez krivice i zla, a vama ne mogu, uzeo sam na primeru kuceta da joj objasnjavam da smo mi ljudi odgovorni,a da kuce ne zna
 
Poslednja izmena:
da budemo odgovorni. Pa pogledajte samo istoriju. Em smo prvi stvoreni kao Adam, em smo imali u vlasti sve zivotinje, Adam im je nadenuo imena. Em ... pa nemojte ja da vam pricam da je ovo svet muskaraca, a zena tek ponekad...

Da li je moguce da je ceo zaplet, sva istorija [dobrim delom religiozna] trasirana zahvaljujuci tome sto je Eva bila prevarena? Zar je moguce da smo mi muskarci toliko glupi, ja nisam, da ne mozemo da prihvatimo tu JEDNU JEDINU odgovornost i u raju, jer ako ne preuzmemo odgovornost u raju, vec je prebacujemo na Evu, onda kako smo preuzeli odgovornost za svet i celokupnu istoriju? Nismo. Onda postojimo samo zahvaljujuci Bozjjoj odgovornosti. Dajte da vidimo ovu temu, ja imam dosta odgovora, ali kako vama ide to u glavu da je Eva kriva, a ovamo mi odgovorni za ceo svet i celu istoriju - meni je to nelogicno. Ili hocete muskarci da prihvatite odgovornost ili se nemojte, molim vas, javljati na ovu temu. I jos bih zamolio da se ne ubacuje ono sto nema biblijske osnove, tj. da diskutujemo na bazi izvestaja iz raja, da li je moguce da ste pogresno sve shvatili jer ste prebacili odgovornost?
Svaka ti čast, ozbiljno. Retki su muškarci koji za svaku svoju grešku neće uperiti prst u neku ženu. Nagledao sam se nepravdi prema ženama tokom celog svog života i uvek je kriva (najčešće ovim redosledom): žena (supruga), zatim majka, pa sestra pa sve redom.
Zato me uopšte ne čudi što je "za propast celog čovečanstva" kriva opet- žena.
Sam si rekao da je ovo muški svet, znaš kako se kaže "pobednici pišu istoriju", a Biblija je prepravljana na desetine puta.
Slažem se apsolutno sa tvojim načinom razmišljanja.
 
Svaka ti čast, ozbiljno. Retki su muškarci koji za svaku svoju grešku neće uperiti prst u neku ženu. Nagledao sam se nepravdi prema ženama tokom celog svog života i uvek je kriva (najčešće ovim redosledom): žena (supruga), zatim majka, pa sestra pa sve redom.
Zato me uopšte ne čudi što je "za propast celog čovečanstva" kriva opet- žena.
Sam si rekao da je ovo muški svet, znaš kako se kaže "pobednici pišu istoriju", a Biblija je prepravljana na desetine puta.
Slažem se apsolutno sa tvojim načinom razmišljanja.
Kriv je Adama sto je poslusao zenu a ne Boga.

Da je to uradio ne bi bio unisten i Bog bi mu nasao novu zenu.

Ovako je Adam prokockao pravo na vecni zivot.
 
Žena hoće da bude ravnopravna ako su u pitanju fotelje a kada treba džakovi da se nose onda su nežniji pol.
Kad nas nešto boli, ćuti kukavni ne znaš šta su porođajne muke. Ako bi kojim slučajem muškarci počeli da rađaju, bilo bi i to ste nam uzeli.
I Eva nije bila naivna, ona je svesno htela znanje, pa još kad probala i otvori oči pomisli e sad će i onaj moj da nahebe.
A muško ko muško više mu se isplati da se svađa s bogom nego sa ženom :D
Idi, čoveče, smejao sam se pola sata :lol:
Slažem se u suštini, ali lakše je nositi džakove nego nositi decu.
Ali odgovornost uvek preuzimam, pa čak i kad nisam odgovoran, kad sam bio mlađi da zaštitim sestru, a nisam krivio ni suprugu ni za šta (a kamoli majku. Ili babu.) Pa tako ni Evu. One rade što moraju. Eva je možda ispala podla, i žene se generalno podloscu i služe, zato što ne mogu drugačije. Ali ti treba to da predvidiš, a ne da dozvoliš. Ako te i zahebe, sâm si kriv što si dozvolio.
Pre nego što me neko napadne što sam izjavio da ne bih bio žensko da objasnim da ne bih bio ni niži, ni slabiji fizički, da mi je drago što nisam više dete nego odrastao muškarac. Nadam se da je ovakav stav ovde prihvatljiv ženama.
Kriv je Adama sto je poslusao zenu a ne Boga.

Da je to uradio ne bi bio unisten i Bog bi mu nasao novu zenu.

Ovako je Adam prokockao pravo na vecni zivot.
Nesvesno si opet optužila Evu.
"Bog bi mu našao novu ženu", ispade da žena ne valja. I da je potčinjena, drugog reda, manje bitna od njega itd. Ako su jednaki, zašto Bog ne bi Evi našao drugog muškarca?

Uostalom, Eva je već druga žena, prva je bila Lilit, ali da ne ispadnem satanista, manucu se sad priče o njoj.
 
Idi, čoveče, smejao sam se pola sata :lol:
Slažem se u suštini, ali lakše je nositi džakove nego nositi decu.
Ali odgovornost uvek preuzimam, pa čak i kad nisam odgovoran, kad sam bio mlađi da zaštitim sestru, a nisam krivio ni suprugu ni za šta (a kamoli majku. Ili babu.) Pa tako ni Evu. One rade što moraju. Eva je možda ispala podla, i žene se generalno podloscu i služe, zato što ne mogu drugačije. Ali ti treba to da predvidiš, a ne da dozvoliš. Ako te i zahebe, sâm si kriv što si dozvolio.
Pre nego što me neko napadne što sam izjavio da ne bih bio žensko da objasnim da ne bih bio ni niži, ni slabiji fizički, da mi je drago što nisam više dete nego odrastao muškarac. Nadam se da je ovakav stav ovde prihvatljiv ženama.
Nesvesno si opet optužila Evu.
"Bog bi mu našao novu ženu", ispade da žena ne valja. I da je potčinjena, drugog reda, manje bitna od njega itd. Ako su jednaki, zašto Bog ne bi Evi našao drugog muškarca?

Uostalom, Eva je već druga žena, prva je bila Lilit, ali da ne ispadnem satanista, manucu se sad priče o njoj.
Adam jeste poglavar Evi, to ne znaci da je potcinjena.

Nego je poenta da nije morao Adam da pogresi ako je vec pogresila zena.

Eva ocigledno nije valjal jer je pogresila a i Adam jos vise jer je sledio zenu umesto Boga.

Eva je prva pogresila pa kako da joj Bog ista da.

Da je Adam prvi pogresio, Evi bi onda Bog nasao novog muškarca.
U pitanju je redosled desavanja.
 
Poslednja izmena od moderatora:
@Arianna
Zmija je mogla da ponudi jabuku prvo Adamu, ishod bi bio isti jer su Adam i Eva oboje bili nevino-naivni, tako da je po mom mišljenju cela priča nameštena tako da je kriva žena, jer je ovo muški svet.
Ne mora da bi bio ishod isti,
Da je pogresio samo neko od njih bilo bi drugacije.

Zena nije kriva time sto je Adam svalio krivicu na nju.

Adam je vise kriv od nje jer je na njemu stojala sva odgovornost.
 
@vcbccbc vcbcvb Tema ti je genijalna. Nisam nikad razmisljao u tom pravcu. Ali realno si sto posto u pravu. Evu je prevario djavo. Sto se mozda moglo i ocekivati s obzirom da je superiorniji. A Adama je "prevarila" Eva. I opet ispade Eva vise kriva. I biva vise kaznjena.
Koji vrhunski spin.
Ja mislim da je bog muskarac, jedino tako ovo moze da ima smisla :)
Đavo je Evi ponudio, jer kod Adama ne bi mu prošlo. Adama ne zanima ni gledanje u šolju, ni horoskop...:D
 
vi se svi opet bavite krivicom, a ne odgovornoscu koju su imali da jedu sa svakog drveta, samo ne sa saznanja od dobra i zla

i sad imate razne konstrukcije, i ja vam se zahvaljujem sto ste se javili da mi kazete sta mislite ko je vise kriv ili ko je prvi kriv... opet ne razgovarate o odgovornosti, a da se biblije latite to mogu da sanjam

evo, nikad vam nije palo na pamet da je doslo do zabune, zamene, sa kog drveta su smeli da jedu, tj. sa kog nisu; eva je rekla da ne smeju da jedu sa drveta usred vrta, ali sa njega su smeli jer je usred drvo zivota

И учини Господ Бог, те никоше из земље свакаква дрвећа лепа за гледање и добра за јело, и дрво од живота усред врта и дрво од знања добра и зла.
Прва књига Мојсијева, глава 2, 9.

Али змија беше лукава (енглески КJV kaже "more subtile", а руски - "хитрее") мимо све звери пољске, које створи Господ Бог; па рече жени: Је
ли истина да је Бог казао да не једете са сваког дрвета у врту?
Прва књига Мојсијева, глава 3, 1.

А жена рече змији: Ми једемо род са сваког дрвета у врту;
Прва књига Мојсијева, глава 3, 2.
Само род с оног дрвета усред врта, казао је Бог, не једите и не дирајте у њ, да не умрете.
Прва књига Мојсијева, глава 3, 3.



1. Мојсијева, глава 2:
16. И запрети Господ Бог човеку говорећи: Једи слободно са сваког дрвета у врту;
17. Али с дрвета од знања добра и зла, с њега не једи; јер у који дан окусиш с њега, умрећеш.

ZABUNA, ZAMENA, ste culi ovo ikad ranije? A ni ovde nije prici kraj.
 
Nisu poslusali Boga da ne diraju to jedno jedino drvo koje pripada Bogu
znaci - neposlusnost; ok, pod
1. kako znas, i
2. u kom momentu su jeli?
3. kako znas da je prvo eva jela, [i da li je ona prvo jela], ili je samo ubrala, pa dala adamu da pojede prvi [ili drugi]
4. mozda je prva zmija pojela, sta mislis
5. vidi da ne trzimo krivca, da ne sudimo, vec da vidimo odgovornost gde je bila, ili kada se izgubila
6. kada je Bog rekao da se ne dira? rekao je da se ne jede, a da se ne dira, to nije rekao
7. mogu ja da se rukujem sa tobom J svedokinjo, ali to ne znaci da cu da jedem vas prevod, razumes
p.s. ovo sam tebi odgovorio 1-7, ali svi da se ukljuce ako hoce

Znaci, ako je adam bio odgovoran za sve zivotinje, onda je on poslao zmiju kod eve da proveri da li je eva naucila lekciju koje drvo ne sme da se jede.
 
Poslednja izmena:

Back
Top