Od Adama na ovamo mi muskarci smo trebali

vcbccbc vcbcvb

Iskusan
Poruka
6.888
da budemo odgovorni. Pa pogledajte samo istoriju. Em smo prvi stvoreni kao Adam, em smo imali u vlasti sve zivotinje, Adam im je nadenuo imena. Em ... pa nemojte ja da vam pricam da je ovo svet muskaraca, a zena tek ponekad...

Da li je moguce da je ceo zaplet, sva istorija [dobrim delom religiozna] trasirana zahvaljujuci tome sto je Eva bila prevarena? Zar je moguce da smo mi muskarci toliko glupi, ja nisam, da ne mozemo da prihvatimo tu JEDNU JEDINU odgovornost i u raju, jer ako ne preuzmemo odgovornost u raju, vec je prebacujemo na Evu, onda kako smo preuzeli odgovornost za svet i celokupnu istoriju? Nismo. Onda postojimo samo zahvaljujuci Bozjjoj odgovornosti. Dajte da vidimo ovu temu, ja imam dosta odgovora, ali kako vama ide to u glavu da je Eva kriva, a ovamo mi odgovorni za ceo svet i celu istoriju - meni je to nelogicno. Ili hocete muskarci da prihvatite odgovornost ili se nemojte, molim vas, javljati na ovu temu. I jos bih zamolio da se ne ubacuje ono sto nema biblijske osnove, tj. da diskutujemo na bazi izvestaja iz raja, da li je moguce da ste pogresno sve shvatili jer ste prebacili odgovornost?
 
Poslednja izmena:
U tome i jeste citava tuga covecanstva, sto je ovo muski svet, a tek ponekad zenski nazalost, ali na srecu to ponekad sve cesce prestaje da bude ponekad...
pa da, ali mi to konstatujemo da je muski svet, pa ako je muski, gde je nasa odgovornost, kako je moguce da kada dodjemo do odgovornosti mi se vadimo na Evu? ako sam ja glava porodice, pa ja sam glava i u dobru i u zlu, ako neko napadne sa spolja ja sam kriv ako ne odbranim, jer ja sam glava, ja sam odgovoran, a nije moja eva kriva, vec sam ja adam kriv, eva je tek deo mog rebra, a ja sam glava. Gde sam kriv, u cemu je moja krivica? Procitajte opet izvesatj iz raja, ja sam vam naznacio da je Adam dao imena svim zivotinjama, znaci imao ih je u vlasti. Pazite, jer i ja sam sprva napravio greske, pa sam se ispravljao, i to vise puta, a uspelo mi je jer sam isao za mojom - Adamovom odgovornoscu dok nisam nasao gde je izvrdana. Znaci, nije eva kriva, adam je kriv jer je ovo muski svet, njemu je Bog sve poverio.

I nisam ja adam napravio samo 1 gresku u raju, nego vise njih; taman sam se ponadao, evo resenja, ali ni ti nije bio kraj mojoj odgovornosti... samo molim nemojte vise da ubacujemo likove kojih nema u izvestaju iz raja.
 
Poslednja izmena:
pa da, ali mi to konstatujemo da je muski svet, pa ako je muski, gde je nasa odgovornost, kako je moguce da kada dodjemo do odgovornosti mi se vadimo na Evu? ako sam ja glava porodice, pa ja sam glava i u dobru i u zlu, ako neko napadne sa spolja ja sam kriv ako ne odbranim, jer ja sam glava, ja sam odgovoran, a nije moja eva kriva, vec sam ja adam kriv, eva je tek deo mog rebra, a ja sam glava. Gde sam kriv, u cemu je moja krivica? Procitajte opet izvesatj iz raja, ja sam vam naznacio da je Adam dao imena svim zivotinjama, znaci imao ih je u vlasti. Pazite, jer i ja sam sprva napravio greske, pa sam se ispravljao, i to vise puta, a uspelo mi je jer sam isao za mojom - Adamovom odgovornoscu dok nisam nasao gde je izvrdana. Znaci, nije eva kriva, adam je kriv jer je ovo muski svet, njemu je Bog sve poverio.

Mislim da je citava civilizacija u kojoj smo ziveli milenijumima okrenuta naglavacke i pogresno postavljena, zahvaljujuci velikim delom i "izvestaju iz raja" i bibliji koja je u sustini samo jedan od spisa u kojima je manifestovana anahrona i zaostala civlizacija zasnovana na patrijarhalnim pravilima. U njoj je muskarac za sve odgovor jer je on uracunljiv, sposoban i pametan, a zena nema odgovornost jer se od nje svakako nista ni ne ocekuje posto je glupa i nesposobna, sto rece neko submisivna jelte.
Postoje odgovorni i neodgovorni ljudi, a ne odgovorni muskarci i neodgovorne zene, to je pogresna podela. Odgovornost nije vezana za pol.
 
I sta je tema?

Da Adam nije bio odgovoran, prebacio je odgovornost na zenu

to je lekcija.

Biti odgovoran pred Bogom za sve.
Ne prebacivati odgovornost ni na koga.
Da su muskarci stoke :D

salim se
vidite vas dve, ja hocu da budem konstruktivan
predocio sam sta je nasa stvarnost, da je ovo muski svet, te logicno i odgovornost PRVO treba da bude muska, ... i sad odmotavam da vidim kada smo mi, tj. adam propustili da budemo odgovorni, kada je 1. muskarac, adam, prva glava prebacio odgovornost na prvu covecicu, deo njega, na rebro

znaci glava je odgovorna, a ne rebro, tako bi trebalo da bude, a ovo stoka cu da se pravim da nisam cuo, a pravio sam se i u raju, pa mogu i sad... ako budete dobre reci cu vam kada sam se pravio i kako, kao adam, nisam hteo da budem neodgovoran tada, samo sam se pravio jer me je eva uvredila kao vas dve - posvadjali smo se malkice, nista strasno, ali tako je sve krenulo, a ja jadni adam sam mislio da sam josn uvek odgovoran, tj. da dzrim sve konce u svojim rukama, jer ja sam glava, eva je tek bila od mog rebra
 
Priča o Adamu i Evi je priča o metafizičkim principima, ne bukvalnim osobama koje reprezentuju muško i žensko, opustite se i o'ladite sa tom metafizičkom krivicom, to vam je crkva isprala mozgove da biste bili strašljivi i pokorni.

Priča o padu iz Raja je priča o rađanju svesti, o individuaciji. Gde se uvek izostavlja onaj detalj kada je rečeno da ćemo, ako jedemo sa drveta saznanja, razlikovati dobro i zlo, i biti kao bogovi.
 
da budemo odgovorni. Pa pogledajte samo istoriju. Em smo prvi stvoreni kao Adam, em smo imali u vlasti sve zivotinje, Adam im je nadenuo imena. Em ... pa nemojte ja da vam pricam da je ovo svet muskaraca, a zena tek ponekad...

Da li je moguce da je ceo zaplet, sva istorija [dobrim delom religiozna] trasirana zahvaljujuci tome sto je Eva bila prevarena? Zar je moguce da smo mi muskarci toliko glupi, ja nisam, da ne mozemo da prihvatimo tu JEDNU JEDINU odgovornost i u raju, jer ako ne preuzmemo odgovornost u raju, vec je prebacujemo na Evu, onda kako smo preuzeli odgovornost za svet i celokupnu istoriju? Nismo. Onda postojimo samo zahvaljujuci Bozjjoj odgovornosti. Dajte da vidimo ovu temu, ja imam dosta odgovora, ali kako vama ide to u glavu da je Eva kriva, a ovamo mi odgovorni za ceo svet i celu istoriju - meni je to nelogicno. Ili hocete muskarci da prihvatite odgovornost ili se nemojte, molim vas, javljati na ovu temu. I jos bih zamolio da se ne ubacuje ono sto nema biblijske osnove, tj. da diskutujemo na bazi izvestaja iz raja, da li je moguce da ste pogresno sve shvatili jer ste prebacili odgovornost?
Muskarci uglavnom i preuzimaju odgovornost ali se u zadnje vreme povecava broj zena koje isto to rade pa se malo smanjuje dominacija muskaraca sto se toga tice ali i dalje je velika.Inace to o cemu ti pricas nije da muskarci ne preuzimaju odgovornost nego sve veci broj zena hoce da da bude vodja u svakom smislu sto je u sustini uloga muskarca ali nece to da prihvate jer onda misle da ako to muskarci rade one su ugrozene i beskorisne pa moraju da se bore protiv toga i onda ti cela ta prica ode u rodnu ravnopravnost
 
Žena hoće da bude ravnopravna ako su u pitanju fotelje a kada treba džakovi da se nose onda su nežniji pol.
Kad nas nešto boli, ćuti kukavni ne znaš šta su porođajne muke. Ako bi kojim slučajem muškarci počeli da rađaju, bilo bi i to ste nam uzeli.
I Eva nije bila naivna, ona je svesno htela znanje, pa još kad probala i otvori oči pomisli e sad će i onaj moj da nahebe.
A muško ko muško više mu se isplati da se svađa s bogom nego sa ženom :D
 
Žena hoće da bude ravnopravna ako su u pitanju fotelje a kada treba džakovi da se nose onda su nežniji pol.
Kad nas nešto boli, ćuti kukavni ne znaš šta su porođajne muke. Ako bi kojim slučajem muškarci počeli da rađaju, bilo bi i to ste nam uzeli.
I Eva nije bila naivna, ona je svesno htela znanje, pa još kad probala i otvori oči pomisli e sad će i onaj moj da nahebe.
A muško ko muško više mu se isplati da se svađa s bogom nego sa ženom :D
Zene i jesu ravnopravne pred Bogom kao duhovna bica
a neznije su gradje samo.
A posto su jace od muskaraca u svakom drugom pogledu zato one i radjaju

Muskarac samo treba da nauci da mu Bog bude na prvom mestu a ne zena. :D
 
Zene i jesu ravnopravne pred Bogom kao duhovna bica
a neznije su gradje samo.
A posto su jace od muskaraca u svakom drugom pogledu zato one i radjaju

Muskarac samo treba da nauci da mu Bog bude na prvom mestu a ne zena. :D
Aj sad, navedi jednu Dalaj lamicu, matrijarhatinju, papinicu, u tom tvom rukovodstvu... što znači da vas ič ne ferma bog da budete duhovne vođe, zato u svetovnom ebete pa rasturate :hahaha:
 
Žena hoće da bude ravnopravna ako su u pitanju fotelje a kada treba džakovi da se nose onda su nežniji pol.
Kad nas nešto boli, ćuti kukavni ne znaš šta su porođajne muke. Ako bi kojim slučajem muškarci počeli da rađaju, bilo bi i to ste nam uzeli.
I Eva nije bila naivna, ona je svesno htela znanje, pa još kad probala i otvori oči pomisli e sad će i onaj moj da nahebe.
A muško ko muško više mu se isplati da se svađa s bogom nego sa ženom :D

u principu, ravnopravnost, za žene je da one rade ono što mogu a muškarci da rade sve
 
Kod Boga su i zene medju odabranima.
misliš u onih 144000?
to su oni koji se ne opoganiše ženama kaže Otkrivenje

Otkrivenje 14,1I vidjeh, i gle, jagnje stajaše na gori Sionskoj, i s njim sto i četrdeset i četiri hiljade, koji imahu ime oca njegova napisano na čelima svojima.
Otkrivenje 14,2I čuh glas s neba kao glas voda mnogijeh, i kao glas groma velikoga; i čuh glas gudača koji guđahu u gusle svoje.
Otkrivenje 14,3I pjevahu kao novu pjesnu pred prijestolom i pred četiri životinje i pred starješinama: i niko ne mogaše naučiti pjesne, osim onijeh sto i četrdeset i četiri hiljade koji su otkupljeni sa zemlje.
Otkrivenje 14,4Ovo su koji se ne opoganiše sa ženama, jer su djevstvenici, oni idu za jagnjetom kud god ono pođe. Ovi su kupljeni od ljudi prvenci Bogu i jagnjetu.
 

Back
Top