Quantcast

Od Adama na ovamo mi muskarci smo trebali

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
Naravno da pise.
kako bi se inace to znalo
(Otkrivenje 12:9) I bio je zbačen veliki zmaj, prazmija, koji se zove Đavo i Sotona, koji zavodi sav svijet. Bio je zbačen na zemlju, a s njim su bili zbačeni i anđeli njegovi.
14. Тада рече Господ Бог змији: Кад си то учинила, да си проклета мимо свако живинче и мимо све звери пољске; на трбуху да се вучеш и прах да једеш до свог века.
Zmija ne moze da jede jer je ta zmija - Satana Djavo - duhovno bice - pali andjeo
lepo ti kazem, pusti nas laznog otkrivenja, bar na ovoj temi, i daj da diskutujemo o izvestaju iz raja, jer postoje jos mnogi odgovori na primer-
Ja Adam sam tek posle pada u greh, nadenuo ime Evi, kada joj postadoh MUZ I GOSPODAR.

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
Adam je vise kriv, a isto su kaznjeni????
Jesam vise kriv, ali ni tu nije kraj mojoj krivici.Kao sto sam trebao da naucim Evu autoritetu koji sam imao kod zivotinja, a nisam, tako i nasa deca. Kajin, koga sam ja naucio da radi zemlju u znoju lica, Eva je naucila Avelja da hrani zivotinje, on, Kajin usta na brata svojega Avelja, tesko meni, i kao roditelj sam omanuo, te mojom krivicom se useli djavo-covekoubica u ljude, BRATOUBISTVOM, tesko meni Adamu.

Ali, molim vas vratimo se u raj, tamo imamo jos odgovora, npr. kad se zace ljubomora.

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
Ja Adam sam tek posle pada u greh, nadenuo ime Evi, kada joj postadoh MUZ I GOSPODAR.
20. И Адам надеде жени својој име Јева, зато што је она мати свима живима.
16. А жени рече: Теби ћу многе муке задати кад затрудниш, с мукама ћеш децу рађати, и воља ће твоја стајати под влашћу мужа твог, и он ће ти бити господар.

Jel vi shvatate da je ona postala majka - hraniteljka jer je hranila zivotinje u raju, a ja njen gospodar jer sam imao autoritet nad zivotinjama koje su za vreme mog zivoita bez nje u raju - same jele? Vratite se molim vas na vreme kada sam svakoj zivotinnji nadenuo ime, pa da analiziramo od tog momenta do momenta kada sam Evi nadenuo ime - tu su svi odgovori.

Mr.Infinity

Ističe se
Poruka
2.888
20. И Адам надеде жени својој име Јева, зато што је она мати свима живима.
16. А жени рече: Теби ћу многе муке задати кад затрудниш, с мукама ћеш децу рађати, и воља ће твоја стајати под влашћу мужа твог, и он ће ти бити господар.

Jel vi shvatate da je ona postala majka - hraniteljka jer je hranila zivotinje u raju, a ja njen gospodar jer sam imao autoritet nad zivotinjama koje su za vreme mog zivoita bez nje u raju - same jele? Vratite se molim vas na vreme kada sam svakoj zivotinnji nadenuo ime, pa da analiziramo od tog momenta do momenta kada sam Evi nadenuo ime - tu su svi odgovori.
I to je izvor mizogenije u muško ženskim odnosima i psiho trip kod mnogih muškaraca da je žena njihovo privatno vlasništvo i da mora da im služi. Oni muškarci koji tako gledaju na ženu za mene su teški primitivci i ne baš normalne osobe.

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
Čekajte ljudi, ako sam dobro razumeo, @.Gogilli. ti si ženskog pola?
@Mr.Infinity je muškarac
Zašto si ti ljuta na njega, baš je totalno anti-seksticki stav zauzeo rekavši da su muškarci koji na žene gledaju kao svojinu i maltretiraju ih primitivci, ja sam se složio i nadovezao rekavši da su + sadisti.
ja ne citam gosn. inferionitija, ali sad si me ti naterao; elem, polazna teza je da zivimo u muskom svetu, bar ga ja tako shvatam uceci istoriju, sa tek nekim izuzecima tipa amazonki. E sad, muskaraca ima svakakvih, ali mislim da je glupo da se bavimo ovde psihopatama umesto da analiziramo zasto je ovo muski svet iduci u najdalju istoriju, od Adama, jer nisu psihopate uredile ovaj svet, niti ce. Kda sam naveo bibliju - njen gospodar - nisam racunao da cete me ubrojati u te psihopate, prosto to gospodar je upotrebljeno u kontekstu ovog muskog sveta.

Poslednja izmena:

.Gogilli.

Domaćin
Poruka
3.941
Izvini, ali stvarno tako izgleda. Možda niste, možda nisi konkretno ti, ali gde god se okrenem, vidim žene svedene na uglavnom sledeće:
-seksualni objekat
-hodajuci inkubator
-oboje
To što doživljavate uvrede zamaskirane u zadirkivanja na radnom mestu neću ni da racunam.
Ja ovde još nzm ko je ko, ali ovog čoveka bi trebalo malo više da poštujes jer je stvarno vise nego fer prema ženama i prema tebi.
Izvini što se mešam, jbg.
nema zbog cega da se izvinjavas ovo je forum
ja znam ko je ko a ti polako naucices
rekoh svako kome je hitler idol ne zasluzuje moje postovanje, tu je tacka kraj sto se mene tice
e sad sve je kako se postave stvari
ako zena sebe predstavi kao seksulani objekat takvu povratnu informaciju ce i dobiti
jeste svet muskaraca ali nema to veze sa biblijom vec sa time da mame svoje sinove od malena uce da su mali bogovi i prinose im sve na tacnu dok sve vreme gundjaju kako su im muzevi nesposobni jer ih njihove mame tj svekrve razmazile i raspekmezile
a ovo hodajuci inkubator je tako odvratno receno ... treba da se lose osecam sto sam mama?
biblija govori da zena treba da brine o deci bog joj dao da bude brizna a muskarac da se pobrine da obezbedi svojoj porodici sta treba i sve je stvar shvatanja muskarac treba zenu da voli kao samog sebe a ako je tako voli nece joj misliti nista lose jer prvenstveno sebi ne mislimo lose
a ako imas takvu osobu pored sebe zasto bi zena onda takvom muzu prkosila i isla protiv njega
zasto bi se osecala ponizenom?

Poslednja izmena:

Antihejter

Zainteresovan član
Poruka
160
Naravno da ne treba da se osećaš loše zato što si mama, imam i ja dete, kćerku.
Nego sam mislio na tipove muškaraca koji se ožene samo, ponavljam samo da bi produžili "dinastiju" :lol:
(Takoreći im nije bitno kim se žene, samo da otarase to, jer "tako treba", "vreme je" itd)
Da ne spamujem:
Od Adama na ovamo mi muškarci smo trebali
-Vise pažnje da obratimo na vaspitanje sopstvene dece, a ne da ih prepustimo 100% suprugama. "Dete je majčina briga", "Otac-kolac" i druge nebuloze. Dete je više vezano za majku dok je jako malo, oko 5-6- te godine već počinje da pita gde je tata.
- Da naučimo istim stvarima i kćerke i sinove, da nikad ne kažemo ženskoj deci "Šta će to tebi, ti si žensko", niti da tretiramo sinove što reče žena "kao male bogove" koji sutra neće znati jaje da isprze.
- Da ne dopustimo da žene dođu u situaciju da moraju da abortiraju/ ili da moraju da rode - ključna reč je: moraju
-Da prvu bračnu noć držimo u intimi a ne da divljački iznosimo krvave čaršave pred masu ljudi
- Da ne bijemo ženu ako je nešto pogrešila, grešimo i mi, pa one ne biju nas (čast izuzecima :lol: )

Mr.Infinity

Ističe se
Poruka
2.888
nema zbog cega da se izvinjavas ovo je forum
ja znam ko je ko a ti polako naucices
rekoh svako kome je hitler idol ne zasluzuje moje postovanje, tu je tacka kraj sto se mene tice
e sad sve je kako se postave stvari
ako zena sebe predstavi kao seksulani objekat takvu povratnu informaciju ce i dobiti
jeste svet muskaraca ali nema to veze sa biblijom vec sa time da mame svoje sinove od malena uce da su mali bogovi i prinose im sve na tacnu dok sve vreme gundjaju kako su im muzevi nesposobni jer ih njihove mame tj svekrve razmazile i raspekmezile
a ovo hodajuci inkubator je tako odvratno receno ... treba da se lose osecam sto sam mama?
biblija govori da zena treba da brine o deci bog joj dao da bude brizna a muskarac da se pobrine da obezbedi svojoj porodici sta treba i sve je stvar shvatanja muskarac treba zenu da voli kao samog sebe a ako je tako voli nece joj misliti nista lose jer prvenstveno sebi ne mislimo lose
a ako imas takvu osobu pored sebe zasto bi zena onda takvom muzu prkosila i isla protiv njega
zasto bi se osecala ponizenom?
Ovo je demokratski forum samo što ti to ne prihvataš.

Mita Komita

Primećen član
Poruka
866
I jos bih zamolio da se ne ubacuje ono sto nema biblijske osnove, tj. da diskutujemo na bazi izvestaja iz raja, da li je moguce da ste pogresno sve shvatili jer ste prebacili odgovornost?
Не мож ти то тако да упростиш кад сама библија врда.
У првој књизи Мојсијевој каже, Бог ствари и човека и жену, па онда животиње да им ови владају.
У другој књизи Мојсијевој каже Бог створи прво човека, па животиње (без помена да им он влада, не пристајем на аналогију што им је наденуо имена јер му је Бог реко да их он именује јер ће он са њима да се бакће), па тек онда жену.
Различита хронологија догађаја мења тотално концепт.
Коју си ти причу узео за основ своје одговорности?

anajade

Ističe se
Poruka
2.466
У првој књизи Мојсијевој каже, Бог ствари и човека и жену, па онда животиње да им ови владају.
У другој књизи Мојсијевој каже Бог створи прво човека, па животиње (без помена да им он влада, не пристајем на аналогију што им је наденуо имена јер му је Бог реко да их он именује јер ће он са њима да се бакће), па тек онда жену.
a gde u drugoj mojsijevoj knjizi kaze da je prvo stvorio coveka pa posle zivotinje

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
ne citas pazljivo, - u post. 2,18-20 objasnjava zasto nije dobro da je covek sam, jer sve te zivotinje mu nisu drustvo koje mu je Bog DOVEO, A NE - STVORIO U TOM MOMENTU... seti se, sve te zivotinje su postojale pre nego im je adam nadenuo imena, jer ni evi nije odmah nadenuo ime, vec posle, to sam vam vec naveo - citiraj, pa ces videti da nisi pazljivo citao, ja sam sad proverio

Poslednja izmena:

anajade

Ističe se
Poruka
2.466
ja ne citam gosn. inferionitija, ali sad si me ti naterao; elem, polazna teza je da zivimo u muskom svetu, bar ga ja tako shvatam uceci istoriju, sa tek nekim izuzecima tipa amazonki. E sad, muskaraca ima svakakvih, ali mislim da je glupo da se bavimo ovde psihopatama umesto da analiziramo zasto je ovo muski svet iduci u najdalju istoriju, od Adama, jer nisu psihopate uredile ovaj svet, niti ce. Kda sam naveo bibliju - njen gospodar - nisam racunao da cete me ubrojati u te psihopate, prosto to gospodar je upotrebljeno u kontekstu ovog muskog sveta.
da nema muskog sveta mi zene jos bi prale ves u potoku..ustvari ne bi ni imale sta da peremo..ne bi upitrebila tu rec gispodar ali jeste muskarac glava ove nase zemlje

Mr.Infinity

Ističe se
Poruka
2.888
Da je samo to problem. Biblija je puna takvih primera.

Mita Komita

Primećen član
Poruka
866
pa taj drugi izvestaj je pojasnio prvi ..malo vise opisano stvaranje coveka i taj sesti dan
У првој глави нема помена о забрањеном воћу. Значи небитно. Помињу се само битне ствари, Бог урадио ово, Бог урадио оно а људи су споредни као и животиње и биљке. А после се у другој глави сетио да помене како је морао да кажњава непослушне и безобразне?

anajade

Ističe se
Poruka
2.466
У првој глави нема помена о забрањеном воћу. Значи небитно. Помињу се само битне ствари, Бог урадио ово, Бог урадио оно а људи су споредни као и животиње и биљке. А после се у другој глави сетио да помене како је морао да кажњава непослушне и безобразне?
da je mojsije hteo da napise knjigu o stvaranju sveta bilo bi nam jasno i kako i sta ali to nije misija petoknjizja..