Od 34 evropske zemlje, Srbija prva po siromaštvu!

Petar_Petrovic

Veoma poznat
Poruka
10.836
:mrgreen:

Tom Bergeron Dwts GIF by Dancing with the Stars

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.054
treba ovako reci....u srbiji su ljudi srecniji sto ovako zive nego u bilo kojoj zemlji u eu...
sad da pitas kako zive nemci , vecina srba ce ti reci bedno , nemaju ni osnovnu zdravstvenu zastitu , mnogo su gore prosli nego srbi po broju obolelih i umrlih, i da smo medju najboljima u eu po zdravstvu...
i to ovi sto nisu sns, nego razmisljaju da li su sns ili protiv sns..

Sns ima jos zanimljivije price...
jos ako neko od sns ovaca radi kao policajac ili u opstinskim sluzbama, tek je tad Grim ugrozen u tituli najbolji pisac bajki...

Zanimljiva je situacija sada....Srbija je samoproglasena kao medijski najotvorenija zemlja za istok i zapad, jer plasira i nato i varsavski ili ima sad novi naziv za drugu stranu , istok....
A istovremeno je najzatvorenija medijski za sopstvenu realnost...
ne jednom sam naleteo da sve stanice , osim jedne, nekad lokalna nekad globalna pustaju ama bas isti prenos....Tereze Kesovije, ili Kesica, ma jok naravno , nego Vucica...jednom je to bila neka ciganska lokalna tv, a jednom B92 sa svojim filmskim crtanim ili igranim programom.

Ali zato B92 sa osvrtom i fokusom je ubedljivo najsmrdljivija stvar koju sam video u modernim medijima...i zacudo vole to srbi...

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.054
Ne bih se baš složio da smo prvi po siromaštvu u Evropi, ali da je dobro - definitivno nije.
Nevolja je i što je sad ukrajinska kriza dala opravdanje vlastodršcima jer realno sad i u mnogim drugim evropskim zemljama ne cvetaju ruže.
daleko je to necvetanje.....i ovog meseca ljudi odlaze za nemacku , uopste se ne predomisljaju....i kad stignu , i dalje ne bude uuuuu al smo se zaebali...

Duzan sam da kazem da ipak primecujem malo vise tinejdzerki i napupelih omladinki nego prosle godine u isto vreme , kad sam negde oko kraja marta bio svedok masovnog odlaska usled kovida i muskih i zenskih post srednjoskolaca....masivno nevidjeno...za mesec dana skoro pola naselja....

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.054
oglas od juce, auto na koriscenje za domarski posao , plata 45000.
oglas od juce, rad na kiosku 57000
oglas od juce, trazi se vozac autobusa plata 120 000 u bg...
oglas od juce traze se beraci malina za prijepolje ili pljevlja ili p, ono trece mesto tu blizu....u brzini sam video ....1500 din dnevnica...ali iz nisa...
oglas od juce, trazi se radnik na otpadu , 300 din satnica....lupanje po pertinaxu...
oglas od juce trazi se cuvarkuca i bejbi siterka satnica 300 dinara.(koliko sam shvatio nocu spava na objektu gde ne cuva dete, tu je cuvarkuca, a danju cuva dete u drugoj kuci....nocni cuvar i dnevni bejbi siter, zensko...

Frederick_

Zainteresovan član
Poruka
344
Jos nisu gladni u Srbiji, jer su ljudi navikli da glad utole jeftinim sava hlebom, a ne dobrim komadima mesa.
A mi smo narod koji vise od svega voli kad komsiji crkne krava, pa makar mu taj komsija davao besplatno mleko od te krave, te im zato SNS sekta i podmeće lažne vesti o stanju na zapadu.

A obozavam kad mi neko iz Srbije objasnjava kako je u Nemackoj los zdravstveni sistem, kako nas drma kriza, kako se ekonomija raspada.... 😁

Samo kazem "jeste, u pravu ste" 😁

A istina je da dve prosecne zarade u Nemackoj mogu da isprate bez problema da sve poskupi 5 puta :)

Motorcyclist

Stara legenda
Poruka
79.486
Jos nisu gladni u Srbiji, jer su ljudi navikli da glad utole jeftinim sava hlebom, a ne dobrim komadima mesa.
A mi smo narod koji vise od svega voli kad komsiji crkne krava, pa makar mu taj komsija davao besplatno mleko od te krave, te im zato SNS sekta i podmeće lažne vesti o stanju na zapadu.

A obozavam kad mi neko iz Srbije objasnjava kako je u Nemackoj los zdravstveni sistem, kako nas drma kriza, kako se ekonomija raspada.... 😁

Samo kazem "jeste, u pravu ste" 😁

A istina je da dve prosecne zarade u Nemackoj mogu da isprate bez problema da sve poskupi 5 puta :)
Istina, Srbijanci obozavaju da zderu taj jeftini hleb kao da je neka svetinja...
Poruka je automatski spojena:

oglas od juce traze se beraci malina za prijepolje ili pljevlja ili p, ono trece mesto tu blizu....u brzini sam video ....1500 din dnevnica...ali iz nisa...
oglas od juce, trazi se radnik na otpadu , 300 din satnica....lupanje po pertinaxu...
oglas od juce trazi se cuvarkuca i bejbi siterka satnica 300 dinara.(koliko sam shvatio nocu spava na objektu gde ne cuva dete, tu je cuvarkuca, a danju cuva dete u drugoj kuci....nocni cuvar i dnevni bejbi siter, zensko...
:rotf::rotf::rotf:

Reefer

Starosedelac
Poruka
156.351

image-1648113085-347756.png

Izvor: https://www.glas-javnosti.rs/vesti/...astvu?utm_source=youtube&utm_medium=marketing

Iako često slušamo priče da imamo jednu od najbrže rastućih ekonomija u regionu, zvanični rezultati Evrostata o siromaštvu pokazuju zabrinjavajuće rezultate.

Problem siromaštva u Srbiji je oduvek bio prisutan, kao i neadekvatna preraspodela finansijskih sredstava. Sa jedne strane je veoma bogat sloj stanovništva, dok su sa druge siromašni koji jedva preživljavaju.

Siromaštvo je manjak materijalnih dobara potrebnih za zadovoljenje najvažnijih potreba svakog pojedinca, porodice ili veće društvene grupe. Prema definiciji OUN, siromašni su svi oni čiji je način života, komfor i dostojanstvo ispod standarda koji se smatraju normalnim u društvu u kojem žive.

Iako postoje različite definicije ovog pojma, siromaštvo podrazumeva onaj stadium u kome pojedinac nema mogućnosti da obezbedi sebi iole normalan život, odnosno živi u neuslovima ili nema krov nad glavom, nema tri obroka, nema mogućnosti da sebi kupi odeću.

Prema podacim Evrostata, od 34 zemlje u Evropi, Srbija je daleko na prvom mestu prema stopi siromaštva koja iznosi 24,5 odsto. Na drugom mestu je Rumunija sa 22,4 odsto, pa Letonija sa 22,2 odsto.

Kada su naše komšije u pitanju, Hrvatska je na devetom mestu sa stopom od 19,8 odsto, a odmah za njom Makedonija sa 19,7 odsto. Daleko najmanju stopu siromaštva od bivših jugoslovenskih republika ima Slovenija (14,3 %) koja se nalazi na 21. mestu. Izraženi procenti predstavljaju udeo siromašnih u ukupnoj populaciji neke zemlje.

Od 34 zemlje koje su uključene u istraživanje, najmanju stopu siromaštva beleži Češka (8,6%). Od suseda, u istraživanje nisu uključene Crna Gora, Bosna i Hercegovina i Albanija.

Неки одавде много воле да се баве статистиком и економским показатељима,а будући да је "Eurostat" (статистичка канцеларија Европске Уније на коју се власти често позивају) радила истраживање, не треба да сумњате и доводите у питање аутентичност података... Александар Вучић и његови следбеници на апаратима ...:rida:
Tema za pališe koji jedino ako oči i mozak nemaju u ovo mogu da poveruju.

AleksaJ

Elita
Poruka
23.822

image-1648113085-347756.png

Izvor: https://www.glas-javnosti.rs/vesti/...astvu?utm_source=youtube&utm_medium=marketing

Iako često slušamo priče da imamo jednu od najbrže rastućih ekonomija u regionu, zvanični rezultati Evrostata o siromaštvu pokazuju zabrinjavajuće rezultate.

Problem siromaštva u Srbiji je oduvek bio prisutan, kao i neadekvatna preraspodela finansijskih sredstava. Sa jedne strane je veoma bogat sloj stanovništva, dok su sa druge siromašni koji jedva preživljavaju.

Siromaštvo je manjak materijalnih dobara potrebnih za zadovoljenje najvažnijih potreba svakog pojedinca, porodice ili veće društvene grupe. Prema definiciji OUN, siromašni su svi oni čiji je način života, komfor i dostojanstvo ispod standarda koji se smatraju normalnim u društvu u kojem žive.

Iako postoje različite definicije ovog pojma, siromaštvo podrazumeva onaj stadium u kome pojedinac nema mogućnosti da obezbedi sebi iole normalan život, odnosno živi u neuslovima ili nema krov nad glavom, nema tri obroka, nema mogućnosti da sebi kupi odeću.

Prema podacim Evrostata, od 34 zemlje u Evropi, Srbija je daleko na prvom mestu prema stopi siromaštva koja iznosi 24,5 odsto. Na drugom mestu je Rumunija sa 22,4 odsto, pa Letonija sa 22,2 odsto.

Kada su naše komšije u pitanju, Hrvatska je na devetom mestu sa stopom od 19,8 odsto, a odmah za njom Makedonija sa 19,7 odsto. Daleko najmanju stopu siromaštva od bivših jugoslovenskih republika ima Slovenija (14,3 %) koja se nalazi na 21. mestu. Izraženi procenti predstavljaju udeo siromašnih u ukupnoj populaciji neke zemlje.

Od 34 zemlje koje su uključene u istraživanje, najmanju stopu siromaštva beleži Češka (8,6%). Od suseda, u istraživanje nisu uključene Crna Gora, Bosna i Hercegovina i Albanija.

Неки одавде много воле да се баве статистиком и економским показатељима,а будући да је "Eurostat" (статистичка канцеларија Европске Уније на коју се власти често позивају) радила истраживање, не треба да сумњате и доводите у питање аутентичност података... Александар Вучић и његови следбеници на апаратима ...:rida:

Време је за национализацију

Poruka
8.567
To su bruto ili neto iznosi plaće?

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.054
Време је за национализацију
pa izvrsitelji su ti nacionalizacija, oduzmi od siromasnih, i daj bogatim.....kapitalizam nacionalizacija, nece biti partizanska, kad je kapitalizam....
Srbija je i nastala kao drzava feudalnom , tj tacnjije knezevskom nacionalizacijom, milana obrenovica, od svih ostalih, pa se covek obogatio da moze da baca pare, pola srbije imao , a malo mu bilo pa jos ubijao zbog politike, ebiga , stalo mu da nema turaka iznad sebe, i to donelo rep da i njega mogu da ubiju zbog politike.....pa onda omeksao par godina pre smrti...

Srbi obozavaju porodicno , generacijama tu nacionalizaciju a i ratove......metez u kome se ponovo obnovi bogatstvo porodice otimanjem koje niko ne primeti...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.