al bundy
Legenda
- Poruka
- 64.032
Pastor: Vojvodina bez ministra
Šef poslaničke grupe manjina Balint Pastor upitao tokom rasprave u parlamentu zašto u rekonstruisanoj Vladi nema nijednog ministra iz Vojvodine.
U raspravi o vladinim predlozima izmena zakona o vladi i o ministarstvima, Pastor je naveo da je zaprepašćen da u novoj vladi neće biti niko iz Vojvodine i upitao da li to znači da u pokrajini niko nije dovoljno stručan i dostojan da bude ministar u vladi.
Odgovarajući na dobacivanja poslanika da je zaboravio na ministra životne sredine i prostornog planiranja Olivera Dulića, Pastor je kazao da nije, ali da u njegovoj zvaničnoj biografiji stoji da je rođen u Beogradu, gde i živi, i zaključio da se "ni po čemu ne vidi da je sa teritorije AP Vojvodine".
http://www.google.rs/url?sa=t&sourc...sg=AFQjCNGNMIZ93M1yhj85RYh5HKA4bK_tkQ&cad=rja
Samo Madjar primetio da iz pokrajne od 2 milona stanovnika koja čini četvrtinu(ili trećinu kako se uzme ) teritorije Srbije, nema nijednog jedinog ministra,cak i ćopavi ćuti .
Mislim naravno da to ne bi nista bilo bolje sa ovom nesposobnom politickom elitom i da je pola vlade odavde , al se sve jedno ovim šalje zanimljiva simbolicka poruka beogradskih vlasti . 
Šef poslaničke grupe manjina Balint Pastor upitao tokom rasprave u parlamentu zašto u rekonstruisanoj Vladi nema nijednog ministra iz Vojvodine.
U raspravi o vladinim predlozima izmena zakona o vladi i o ministarstvima, Pastor je naveo da je zaprepašćen da u novoj vladi neće biti niko iz Vojvodine i upitao da li to znači da u pokrajini niko nije dovoljno stručan i dostojan da bude ministar u vladi.
Odgovarajući na dobacivanja poslanika da je zaboravio na ministra životne sredine i prostornog planiranja Olivera Dulića, Pastor je kazao da nije, ali da u njegovoj zvaničnoj biografiji stoji da je rođen u Beogradu, gde i živi, i zaključio da se "ni po čemu ne vidi da je sa teritorije AP Vojvodine".
http://www.google.rs/url?sa=t&sourc...sg=AFQjCNGNMIZ93M1yhj85RYh5HKA4bK_tkQ&cad=rja
Samo Madjar primetio da iz pokrajne od 2 milona stanovnika koja čini četvrtinu(ili trećinu kako se uzme ) teritorije Srbije, nema nijednog jedinog ministra,cak i ćopavi ćuti .
Mislim naravno da to ne bi nista bilo bolje sa ovom nesposobnom politickom elitom i da je pola vlade odavde , al se sve jedno ovim šalje zanimljiva simbolicka poruka beogradskih vlasti .




