Ocena iz vladanja ulazi u prosek ocena

Lagerta

Elita
Supermoderator
Poruka
16.023
Danas smo dobili dopis Ministarstva da ocena iz vladanja ulazi u prosek ocena. Šta to konkretno znači? Znači da će u mlađim razredima većina učenika biti odlični učenici. Na primeru to izgleda ovako : prema pravilnicima o ocenjivanju, većinu veština, tj likovnu k- , muzičku k. fizičko vaspitanje ocenjujemo prema mogućnostima učenika i retko ko ima trojku iz tih predmeta. Ako dodamo digitalni svet, koji je takođe na nivou prepoznavanja i pomalo usvajanja znanja, imaćemo još jednu ocenu koja će popraviti uspeh. Dakle, učenici koji imaju trojke iz matematike i srpskog jezika će bez problema biti odlčni. Opet fabrikujemo odlikaše, stvaramo osnovu za učenike koji imaju poluznanje ali dobar uspeh.
Ako neko od nas odluči da smanji ocenu iz vladanja iz opravdanih razloga, mora se organizovati bar 5 sastanaka nastavničkih veća, stručnih veća koja će izglasati i usvojiti predlog razrednog starešine da smanji ocenu a razredni starešina će morati da napiše još 18 izveštaja i otvoriti posebni folder gde će upisivati pojačani vaspitno obrazovni rad sa tim detetom. Je l moguće da prolaze ovakve nelogične stvari, je l moguće da niko ne vidi gde srlja ovaj sistem obrazovanja? Ili ćemo se za neku deceniju setiti kako smo sistematski uništeni od idota?

Meni ništa nije jasno šta ovime žele da postignu. Njihovo obrazloženje je da na ovaj način žele da kazne učenike koji imaju problem sa ponašanjem i time im smanje mogućnost da imaju dobar uspeh.
Ali, da sam učitelj, dobro bih razmislio da li nekome ko je odličan djak a malo nemiran da dam lošu ocenu iz vladanja. Dakle, treba da lažem.

Ali, da sam učitelj, dobro bih razmislio da li nekome ko je odličan djak a malo nemiran da dam lošu ocenu iz vladanja. Dakle, treba da lažem.
Ne moram da lažem, ne postoji osnov da malo nemirno dete kaznim, kažnjava se nasilništvo a ne nestašluci dece, priča na času ili gleda u svesku druga iza sebe, trčao za vreme odmora ;)

ja sam bio super djak ali su me u startu okarakterisali kao problematičnog i šikanirali zbog toga (a nisam bio nego su me nabedili). Da sam bio osetljiviji, sad bi sigurno pio šaku Bensedina na dan
Svaki dobar pedagog zna da su inteligentna deca nestašna, radoznala i aktivna.

Kada neko komentariše a nije baš upućen, pa ću ja pojasniti. Zahtevali smo izmene zakona o kažnjavanju i oni su prihvatili a onda nam servirali ovo....i šta bi sada trebali da uradimo, da štrajkujemo opet i očekujemo pljuvanje roditelja i javnosti jer zaboga, opet štrajkujemo ?

. Je l moguće da prolaze ovakve nelogične stvari, je l moguće da niko ne vidi gde srlja ovaj sistem obrazovanja? Ili ćemo se za neku deceniju setiti kako smo sistematski uništeni od idota?
Sve se pravi unaprijed isplanirano i ciljano.
Naravno da većina to vidiy ali mi smo postali mrtva masa, poslušna i preplašena

Više nas je, ali nismo svjesni toga da smo jači i da nas je više.
Zakonima i politikom nas drže kao u toru životinje

све 5ице осим владања, али увијек сам се морао бранити од силеџија (чак и физичким насиљем :mrgreen: )
било је случајева да су силеџије које су знале тући и гњавити сву дјецу, плачући објашњавали своју "жртву" пред педагогом и осталима а мене оцрнили ко врага
моји су ме учили - никад не започињи бој и проблеме, али ако неко други почме одма то заврши по кратком поступку

не би ни за шта мијењао моје одрастање:rotf:

To je dokaz da je škola sistem da napravi radnika, koji je poslušan, ne smije da razmišlja kritički, a misli da nešto zna kada je školovan.
Egoistični, a zapravo ograničeni ljudi.
Najlakše je upravljati takvima kasnije.
To što oni pokušavaju, ne prolazi kod nas, nastavnika jer posle godina iskustva, naravno da neću da se striktno pridržavam njihovih nebuloznih preporuka. Jedini problem nam je što i roditelji to ne primećuju pa otud pozivanje na prava dece i razmažene generacije bez pravog znanja.

све 5ице осим владања, али увијек сам се морао бранити од силеџија (чак и физичким насиљем :mrgreen: )
било је случајева да су силеџије које су знале тући и гњавити сву дјецу, плачући објашњавали своју "жртву" пред педагогом и осталима а мене оцрнили ко врага
моји су ме учили - никад не започињи бој и проблеме, али ако неко други почме одма то заврши по кратком поступку

Obično nasilna deca umeju biti i manipulativna, ništa novo..

Cekaj pa i u osnovnoj i u gimnaziji se uvek racunala ocena iz vladanja. Ulazila je u prosek
Od 6.razreda OŠ je do sada bilo, ja pričam i o mlađim razredima, gde i nema toliko slučajeva teškog nasilja, tako da realno, većina dece ima 5 iz vladanja, koje, kada uđe u prosek, pravi veštačke odlične učenike.Kasnije ta deca misle da znaju i kreću problemi kada nastavnici utvrde da oni i nisu za odličan uspeh.

Hahaha i ja sve 5ice.
Ali ja sam bila mirna, jer mi je otac prosvetni radnik i kolega profama. Zamjeram sebi so sam se plasila njihove sujete. Ali skontala sam bar svoju gresku 😁

Ali zato biraz je imao situaciju kao ti, jos kao dijete, napadao ga neki propalica stariji min 5god. Padao razrede jos u osnovnoj.
Buraz odluci da nikome nista ne kaze, sam odluci da ce se odbraniti. Uzme noz iz kuce i ovaj kad ga je napao, brat mu zaprijatio i nikad vise ovaj nije prisao bratu hahaha
A fazon brat tada imao 9-10 a ovaj 15-16

Hahaha

Hahaha i ja sve 5ice.
Ali ja sam bila mirna, jer mi je otac prosvetni radnik i kolega profama. Zamjeram sebi so sam se plasila njihove sujete. Ali skontala sam bar svoju gresku 😁

Ali zato biraz je imao situaciju kao ti, jos kao dijete, napadao ga neki propalica stariji min 5god. Padao razrede jos u osnovnoj.
Buraz odluci da nikome nista ne kaze, sam odluci da ce se odbraniti. Uzme noz iz kuce i ovaj kad ga je napao, brat mu zaprijatio i nikad vise ovaj nije prisao bratu hahaha
A fazon brat tada imao 9-10 a ovaj 15-16

Hahaha
и ја сам морао нож потезати 2 пута као дијете
једном на одраслу особу која ме је без разлога мислила изударати (мрш одавде као да сам пас луталица)
а други на дијете, старије од мене 4-5 година (имао сам 8)

мој стари није вјеровао у насиље тако да сам морао сам све ријешавати па макар и овакве екстремне ствари
али без тога свега не би био ја
и из његовог размишљања сам научио пуно да је најбољи бој онај који се избјегне (узело мије 30 година и рат)

Od 6.razreda OŠ je do sada bilo, ja pričam i o mlađim razredima, gde i nema toliko slučajeva teškog nasilja, tako da realno, većina dece ima 5 iz vladanja, koje, kada uđe u prosek, pravi veštačke odlične učenike.Kasnije ta deca misle da znaju i kreću problemi kada nastavnici utvrde da oni i nisu za odličan uspeh.
tih vestackih odlicnih ce uvek imati i u osnovnoj i u srednjoj nazalost

Back