Quantcast

Očekuje se poskupljenje kineske robe u Srbiji - zašto?

Cosmopolite

Legenda
Poruka
72.601
Kinezi su na B.brdu u glavnoj ulici pre desetak godina zakupili ogroman prostor za prodaju u kome je nekada bila robna kuca
Juce prolazim I vidim da su se iselili
Ovo je kolaps I njihove ekonomije
Docicemo ponovo na realno, da evropske brendove kupujemo na evropskom trzistu po realnoj vrednosti
Mislim da su u prethodnoj godini svi naucili lekciju
Meni iz zapadne Evrope stize uvoz
Transportna kuca je probila rok za isporuku, jer su 4 paketa stigla, a jedan je u drugom kamionu..a za sve je isti I posiljalac I primalac..kazu da im je juce avionski tovar bio prazan, jer nije bilo radnika za utovar na aerodromu
Dive delim tvoj optimizam ali malo će teško Evropa preuzeti od Kine bilo šta u trgovini, Kina još uvek ima tu globalnu moć i dominaciju da će još žešće snabdevati svet pogotovo kada prodje ovo čudo.
Ja mislim da nisu naučili lekciju i da tek treba da je nauče mnogi.

dive

Legenda
Poruka
60.325
Dive delim tvoj optimizam ali malo će teško Evropa preuzeti od Kine bilo šta u trgovini, Kina još uvek ima tu globalnu moć i dominaciju da će još žešće snabdevati svet pogotovo kada prodje ovo čudo.
Ja mislim da nisu naučili lekciju i da tek treba da je nauče mnogi.
Ja mislim da jesu I da su svi shvatili da jeftinije proizvod mogu da naprave u evropskom regionu, a da je dil sa kinezima skupa igracka..na stranu sto ukoliko proizvodnju prepuste kineskom standardu shvate da kvalitet nije ni deseti deo onog koji je evropski standard
Kinezi su najvece zlo 20. I 21.veka., oni su pogibija za ovu planetu.

Cosmopolite

Legenda
Poruka
72.601
Ja mislim da jesu I da su svi shvatili da jeftinije proizvod mogu da naprave u evropskom regionu, a da je dil sa kinezima skupa igracka..na stranu sto ukoliko proizvodnju prepuste kineskom standardu shvate da kvalitet nije ni deseti deo onog koji je evropski standard
Kinezi su najvece zlo 20. I 21.veka., oni su pogibija za ovu planetu.
Imaš predrasude prema Kinezima, naime oni mogu da naprave kvalitetno ako se to od njih i zahteva.
Jedan apple se vidim ne buni, foxconn decenijama npr stanca vrhunsku elektroniku za tržište celog sveta.

Ali svakako podržavam ideju da Evropa poradi na tome da malo ublaži uticaj Kineza...
Samo znaju oni što su im prepustili dominaciju svih ovih godina...sva prljavština je tamo i sebe truju a ne EVropu ili Ameriku.
Problem je što se probijaju uveliko na Balkan i tu koriste priliku.

Cosmopolite

Legenda
Poruka
72.601
Kinez ne pravi konkurentnu robu, jer ne moze da ima kalkulaciju
Nisu najveca stavka u ceni proizvoda troskovi radne snage
Kinez zaradjuje tako sto zakine na kvalitetu materijala, pa zakine na zastiti zivitne sredine, pa zakine na svemu na cemu jos moze da bi rekao - eto, vas proizvod kosta 10eu, a ja ga pravim za 1eu..bolji sam.
Nisi majstore, samo si mnogo pokvaren.
😁 Znaci da ako ide od ruke..
Ne vidim da su propali čak šta više...

dive

Legenda
Poruka
60.325
Imaš predrasude prema Kinezima, naime oni mogu da naprave kvalitetno ako se to od njih i zahteva.
Jedan apple se vidim ne buni, foxconn decenijama npr stanca vrhunsku elektroniku za tržište celog sveta.

Ali svakako podržavam ideju da Evropa poradi na tome da malo ublaži uticaj Kineza...
Samo znaju oni što su im prepustili dominaciju svih ovih godina...sva prljavština je tamo i sebe truju a ne EVropu ili Ameriku.
Problem je što se probijaju uveliko na Balkan i tu koriste priliku.
Tamo gde kinez samo proizvodi po svim standardima koje zahteva proizvodjac, mala je razlika u ceni
Moji dobavljaci su imali sa kinezima jako lose iskustvo
Prihvatili su da baterijske lampe kinez pravi..to im je stedelo nekoliko evra..na masovnu proizvodnju koha se plasira u celom svetu, znacajna usteda
Onda je kinez ponudio da on napravi sam identican proizvod za njih, po njegovom standardu
Doneo im prototip, oni pregledali, nikakvih razika, a cena za polovinu niza
Isporuci im kinez, oni distribuiraju svuda po svetu I kao odgovor dobiju da od 10 kupljenih 8 ima reklamaciju..na spoju naboja sve puknu kad se ubaci bareija I zavije
Posledica - prihvatili su sve reklamacije, povukli proizvod sa trzista I sledecih 5god nisu smeli da izbace nov doj se epizoda nije zaboravila
Jer su onda citav brend, poceli da vezuju uz taj kiks
A brend postoji od 1934.god I diktira standarde opreme u citavom svetu.
Drogi proizvodjac kojeg sam zastupala je usao u isti dil sa kinezima I njega sam prestala da radim jer nije mogao da ispostuje reklamacije, a bilo je previse bofla..a ja kao distributer ne mogu da pokrivam te reklamacije, jer su greske nastale u samoj proizvodnji

Cosmopolite

Legenda
Poruka
72.601
Sve je to meni jasno ali ja nisam imao tako ružna iskustva valjda zato što sam kupovao i koristio proverenu robu.
Ja BiH najviše voleo da vidim robu iz Japana ,Nemačke i Amerike.
Meni Hitachi alati npr nikada nisu zakazali ali je skupo bilo...
Ne očekuješ valjda da ćes dobiti PARKSIDE po znatno nižoj ceni i da će sahraniti dobru Makitu ili Hitachi?! Neće, različite su klase.
Kod tih kineskih sajtova poput AliExpress najvažnije je da pogledaš utiske drugih ljudi,kupaca...to što kažeš za garanciju to možeš da se oprostila pošto je roba inače jeftina.
Kod Kineza ne bi kupovao ništa što ima veliku vrednost ali da mi treba nešto šta da radim ako ne mogu ovde da nađem ili u Madjarskoj...morao bih, posao ne sme da čeka.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.