Quantcast

Oče naš koji si na nebesima?

Bog je

• sveprisutan

glasova: 15 93,8%
  • biće na nebesima

glasova: 1 6,3%

• Ukupno glasova
    16

hm337

Domaćin
Poruka
3.851
Па исти, Ану је прво име ѕа JHVH. Postao sam ovde sva njegova imena u *razliчitim* religijama kao tablicu.
Pa i prelaz sa sumerkskog na hebrejski pa ne engleski naziv i obratno.
možda su Anu i Jahve isto biće, ali to je onda neki reptilski kralj koji je vladao ljudima na bliskom istoku a ne pravi Bog. Inače po meni etimologija imena Jahve dolazi iz Egipta od lunarnog božanstva po imenu Jah. I Al Ah ima istu etimologiju ..tu prefiks Al znači Bog

bmaxa

Veoma poznat
Poruka
12.441
možda su Anu i Jahve isto biće, ali to je onda neki reptilski kralj koji je vladao ljudima na bliskom istoku a ne pravi Bog. Inače po meni etimologija imena Jahve dolazi iz Egipta od lunarnog božanstva po imenu Jah. I Al Ah ima istu etimologiju ..tu prefiks Al znači Bog
nismo reptili to su izmiшљотине. Рекох има са ZVEZDA i od MAJMUNA.
Majmuni imaju pozitivnu a ovi sa zvezda NEGATIVNU krvnu grupu.
Dakle A-,B-,AB- su dnk sa zvezda.
Kada je жена негативна дакле са звезда, а мушкарац позитиван, дакле мајмун, код ванземаљке се стварају
антитела и одбацује дете DA BI SE SPREЧILO meшање gena. E sad РОГАМ се прави од крви трудница
са ANTiTELiMA, tako da МЕШАЊЕ МОЖЕ ДА ПРОЂЕ.

hm337

Domaćin
Poruka
3.851
nismo reptili to su izmiшљотине. Рекох има са ZVEZDA i od MAJMUNA.
Majmuni imaju pozitivnu a ovi sa zvezda NEGATIVNU krvnu grupu.
Dakle A-,B-,AB- su dnk sa zvezda.
Kada je жена негативна дакле са звезда, а мушкарац позитиван, дакле мајмун, код ванземаљке се стварају
антитела и одбацује дете DA BI SE SPREЧILO meшање gena. E sad РОГАМ се прави од крви трудница
са ANTiTELiMA, tako da МЕШАЊЕ МОЖЕ ДА ПРОЂЕ.
baš se gordiš tim vanzemaljskim poreklom.Ti vanzemaljci u Sumeru su bili reptili. Bolje izvedi svoje zvezdano poreklo od Peruna. Sloveni su došli iz svemira mnogo pre nego što su se reptili ulogorili u Sumeru i počeli da mešaju svoj DNK sa majmunskim da bi napravili robove..

Uzgred, jesi nekad u duhovnom svetu naleteo na reptile? Ako jesi verovatno su te ubeđivali da si i sam reptil. Jesu te napadali i ujedali? Jesu te učili kako da uđeš u četvrtu dimenziju? Jesu ti nudili da budeš član reptilske agenture? Jesu igrali s tobom igru ubacivanja u tebe belog ili crnog krokodila?

Poslednja izmena:

bmaxa

Veoma poznat
Poruka
12.441
baš se gordiš tim vanzemaljskim poreklom.Ti vanzemaljci u Sumeru su bili reptili. Bolje izvedi svoje zvezdano poreklo od Peruna. Sloveni su došli iz svemira mnogo pre nego što su se reptili ulogorili u Sumeru i počeli da mešaju svoj DNK sa majmunskim da bi napravili robove..

Uzgred, jesi nekad u duhovnom svetu naleteo na reptile? Ako jesi verovatno su te ubeđivali da si i sam reptil. Jesu te učili kako da uđeš u četvrtu dimenziju? Jesu ti nudili da budeš član reptilske agenture? Jesu igrali s tobom igru ubacivanja u tebe belog ili crnog krokodila?
Чуј мушкарац са звезда може да направи дете и звездаљки и мајмуници док мајмун може само мајмуници, у томе. је фора.
Наравно ту је РОГАМ да се и тако може.

hm337

Domaćin
Poruka
3.851
da se vratimo na temu...za sad se svih 6 glasova u anketi slaže da je Bog sveprisutan a niko ne misli da je Bog biće na nebesima. Kako to sad svi znaju, a Isus to nije znao nego je sledeći jevrejsku veru mislio da je Bog biće na nebesima? Zato što je Isus odrastao u jevrejskoj kulturi koja je Jahvea doživljavala kao biće na nebesima, a ljudi danas intuitivno osećaju da je pravi Bog sveprisutan. Drugim rečima Jahve je lažni Bog a Isus je lažni Mesija. Priznajem mu da je ispravno insistirao na značaju ljubavi i na značaju odbacivanja gordosti. Sve ostalo je ideologija.

Poslednja izmena:

bmaxa

Veoma poznat
Poruka
12.441
Ne bih se saglasio sa tim da je sveprisutan jer to bi značilo da je u prostoru i vremenu.
Свеприсутан је, он је Дух, Енергетско поље које обавија Земљу и може се приметити у вишем стању
свести као сила која вуче конце одоѕго и као нека светлост.

Poslednja izmena:

hm337

Domaćin
Poruka
3.851
Ali čim kažeš to da je u prostoru ili vremenu, izjednačiš ga sa tvorevinom. Onda ispade, ne da Hristos nije Mesija, nego po tebi ništa i nije stvoreno. Odakle ti to?
Ne izjednačavam Boga sa tvorevinom. Bog je mnogo više od tvorevine, ali je i tvorevina. On je tvorac mnogih svetova a ne samo ovog koji mi poznajemo. On je Izvor svega što postoji i sve što postoji, u svim svetovima. Od sebe je načinio sve te svetove, od sebe je odvojio sve duše. Bog je jednostavno život..

Tom Jones 1

Aktivan član
Poruka
1.591
Ne izjednačavam Boga sa tvorevinom. Bog je mnogo više od tvorevine, ali je i tvorevina. On je tvorac mnogih svetova a ne samo ovog koji mi poznajemo. On je Izvor svega što postoji i sve što postoji, u svim svetovima. Od sebe je načinio sve te svetove, od sebe je odvojio sve duše. Bog je jednostavno život..
Izjednačavaš ga, boldovao sam ti. Po tome, ako ti napraviš šupu, ti si onda i mnogo više od šupe ali si i šupa? To mislim da nije hrišćansko stanovište.

hm337

Domaćin
Poruka
3.851
Izjednačavaš ga, boldovao sam ti. Po tome, ako ti napraviš šupu, ti si onda i mnogo više od šupe ali si i šupa?
ti praviš od tuđe materije. Bog pravi od svoje materije. Ne postoji ništa osim Boga.
Napravi šupu u mašti. Ta šupa postoji u tvojoj mašti. Ti si mnogo više od te šupe, ali si i ta šupa. Ta šupa je načinjena od tvoje mašte.
Kad sanjaš ili maštaš tvoj mozak pravi razne likove i objekte, ali si to sve samo ti, samo konstrukti tvoga uma. Tako i Bog sanja ili mašta ovaj svet i sve ostale svetove.
Kad pišeš knjigu ti si i taj ko piše knjigu i ti si i ono što si zamislio u knjizi. Život je Božija knjiga.

Tom Jones 1

Aktivan član
Poruka
1.591
ti praviš od tuđe materije. Bog pravi od svoje materije. Ne postoji ništa osim Boga.
Napravi šupu u mašti. Ta šupa postoji u tvojoj mašti. Ti si mnogo više od te šupe, ali si i ta šupa. Ta šupa je načinjena od tvoje mašte.
Kad sanjaš ili maštaš tvoj mozak pravi razne likove i objekte, ali si to sve samo ti, samo konstrukti tvoga uma. Tako i Bog sanja ili mašta ovaj svet i sve ostale svetove.
Kad pišeš knjigu ti si i taj ko piše knjigu i ti si i ono što si zamislio u knjizi. Život je Božija knjiga.
Ne On je stvorio materiju ali on nije ta materija u prostoru koji je takođe stvoren i u vremenu da bi materija mogla da postoji pa da bi bio "sveprisutan" u njoj.

I mi posedujemo ideje i maštu o idealnoj šupi, ali čim se šupa materijalizuje, to više nije nešto u nama ni deo nas.

hm337

Domaćin
Poruka
3.851
Ne On je stvorio materiju ali on nije ta materija u prostoru koji je takođe stvoren i u vremenu da bi materija mogla da postoji pa da bi bio "sveprisutan" u njoj.

I mi posedujemo ideje i maštu o idealnoj šupi, ali čim se šupa materijalizuje, to više nije nešto u nama ni deo nas.
materija ne postoji...sve je energija..što fizika dublje ide u subatomske čestice to od materije sve manje ostaje..Univerzum je hologram...sve je u mašti Boga
zar misliš da je Bogu nemoguće da stvori virtuelni svet koji će nama izgledati kao materjalan?

Tom Jones 1

Aktivan član
Poruka
1.591
Pazi, Sunce i planete su svesni i Imaju inteligenciju. Čovek može samo da šalje sonde, ali radijacioni pojas oko Zemlje
ne dozvoljava živom čoveku da napusti orbitu i preživi. Misli o tome. Inače Mesec, NANNA, Luna ili to se hrani životom
na Zemlji
Ma shvatam načelno šta želi da kaže ali čak i na nivou ideja i mašte, postoji razlika između onog ko zamislja i onog što se zamišlja. Zato nije sveprisutan, jer je to prostorni koncept. A On nije koncept.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.