Obrušila se nadstrešnica od 40 metara na šetalištu

  • Začetnik teme Začetnik teme Neno
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Neno

Buduća legenda
Poruka
28.693

UŽAS U NEMAČKOJ: Obrušila se nadstrešnica od 40 metara na šetalištu​

BETONSKA nadstrešnica od 40 metara srušila se na šetalište na nemačkom ostrvu Silt, preneo je Bild.​

1780414153112.png
Betonska nadstrešnica od 40 metara srušila se na šetalište na nemačkom ostrvu Silt, preneo je Bild.

Betonska nadstrešnica stambene zgrade, u kojoj se nalazi i nekoliko lokala, srušila se na trotoar sinoć oko 18.30 preko puta popularnog bazena za rekreaciju "Silter Vele", na samo nekoliko koraka od plaže.

Hitna pomoć, vatrogasci i Agencija za tehničku pomoć (THW) izašli su na mesto obrušavanja nadstrešnice kako bi ustanovili da li su betonske ploče pale na ljude. Zgrada, sa koje se obrušila nadstrešnica, je poslovno-stambeni kompleks.

Prema podacima policije, pukom srećom niko nije povređen.

Jon Makentun imao je anđela čuvara, jer je napustio objekat u okviru zgrade, kako kaže, samo delić sekunde pre obrušavanja nadstrešnice.
Zgrada je evakuisana iz predostrožnosti, a stanarima će biti dozvoljeno da se kasnije vrate u stanove. Međutim, smeštaj je ponuđen svima koji se ne osećaju bezbedno.

Statičar je pregledao zgradu i zaključio da nema opasnosti po objekat ili njene stanare. Policija je pokrenula istragu u vezi strukturnih nedostataka kao mogući uzrok urušavanja.
Inače, fasada zgrade je renovirana tek pre oko godinu dana. Prema portalu SHZ veza sa nadstrešnicom više nije bila u dobrom stanju. Sajt je objasnio da je u nju prodrla kišnica.

- Primetili smo da se kišnica sliva iza fasade. O tome je trebalo da se razgovara na sledećem sastanku kućnog saveta. To je sada rešeno - rekao je Makentun za Bild.

Novosti
 
Koji "jadnici"?
Ko to "jedva čeka da padne negdje nešto u svijetu"?

Šta lupaš ti?
Kako te nije sramota? Vrijedjaš moralnu i svaku drugu inteligenciju normalnog čovjeka.

Sendvičarski jadnici, jedva čekaju da padne negdje nešto u svetu nebil meketali ovde kako se tamo niko ne buni.
Za sramotu neću da te pitam, jasno mi kako stojiš s tim.
 

UŽAS U NEMAČKOJ: Obrušila se nadstrešnica od 40 metara na šetalištu​

BETONSKA nadstrešnica od 40 metara srušila se na šetalište na nemačkom ostrvu Silt, preneo je Bild.​

Pogledajte prilog 1909614
Betonska nadstrešnica od 40 metara srušila se na šetalište na nemačkom ostrvu Silt, preneo je Bild.

Betonska nadstrešnica stambene zgrade, u kojoj se nalazi i nekoliko lokala, srušila se na trotoar sinoć oko 18.30 preko puta popularnog bazena za rekreaciju "Silter Vele", na samo nekoliko koraka od plaže.

Hitna pomoć, vatrogasci i Agencija za tehničku pomoć (THW) izašli su na mesto obrušavanja nadstrešnice kako bi ustanovili da li su betonske ploče pale na ljude. Zgrada, sa koje se obrušila nadstrešnica, je poslovno-stambeni kompleks.

Prema podacima policije, pukom srećom niko nije povređen.

Jon Makentun imao je anđela čuvara, jer je napustio objekat u okviru zgrade, kako kaže, samo delić sekunde pre obrušavanja nadstrešnice.
Zgrada je evakuisana iz predostrožnosti, a stanarima će biti dozvoljeno da se kasnije vrate u stanove. Međutim, smeštaj je ponuđen svima koji se ne osećaju bezbedno.

Statičar je pregledao zgradu i zaključio da nema opasnosti po objekat ili njene stanare. Policija je pokrenula istragu u vezi strukturnih nedostataka kao mogući uzrok urušavanja.
Inače, fasada zgrade je renovirana tek pre oko godinu dana. Prema portalu SHZ veza sa nadstrešnicom više nije bila u dobrom stanju. Sajt je objasnio da je u nju prodrla kišnica.

- Primetili smo da se kišnica sliva iza fasade. O tome je trebalo da se razgovara na sledećem sastanku kućnog saveta. To je sada rešeno - rekao je Makentun za Bild.

Novosti
ajde blokaderi, prekomanda.
 
Koji "jadnici"?
Ko to "jedva čeka da padne negdje nešto u svijetu"?

Šta lupaš ti?
Kako te nije sramota? Vrijedjaš moralnu i svaku drugu inteligenciju normalnog čovjeka.
Ti si uvreda za svakog normalnog coveka.

Kako tebe nije sramota sto pokusavas da relativizujes zlocin i ubistva.

Je l' ti znaju roditelji sta ti radis.
 
Saće sendvičari da kažu "eto, i u Nemačkoj padaju nadstrešnice".
Možda padaju, ali ne zbog korupcije.
Чини ти се, тамо већ тридесетак година грађевину држе Балканци.
Подизвођачке фирме су у власништву Балканаца који запошљавају Балканце а не ретко им и папирологију одрађују ако не Балканци онда Левантинци.
 
Чини ти се, тамо већ тридесетак година грађевину држе Балканци.
Подизвођачке фирме су у власништву Балканаца који запошљавају Балканце а не ретко им и папирологију одрађују ако не Балканци онда Левантинци.

Nema veze ko šta drži, država ima jake zakone i funkcionalne institucije i znaju se pravila.
 
Koji "jadnici"?
Ko to "jedva čeka da padne negdje nešto u svijetu"?

Šta lupaš ti?
Kako te nije sramota? Vrijedjaš moralnu i svaku drugu inteligenciju normalnog čovjeka.
СНС ботови, са класичним "несреће се дешавају свуда по свету" како би направили релавитизацију бахатости, немара и корупције СНС Владе.
 
Nema veze ko šta drži, država ima jake zakone i funkcionalne institucije i znaju se pravila.
Tu živiš u oblacima mala, što bi rekao Zdravko Čolić, šalu na stranu, da li ti znaš koliko je koripcijskih skandala bilo u Nemackoj od 2015. do danas, gde su se milionske provizije u dzepove političara trpale?
Ok ne pratiš dešavanja tamo, to je ok, ne tiče te se, ali da toliko možeš da se praviš slep kod očiju je neverovatno.
Da korupcija postoji u Nemačkoj, da Nemačka ima jake zakone, intuicije au vec siva zona, pravila se znaju, ali se krše ko i svugde.
Nije Nemačka to kako je ti idealizuješ.
Pri tom u u Nemačkoj imaš štoša dnevno politički sto se kosi sa zdravim razumom i stvara ogromno nezadovoljstvo.
I imas diktaturu dve partije i ajd zeleni koji uvedu zelene nebuloze koje se kose sa iq, a za narod ih boli uvo...
 
Poslednja izmena:

Nemačku je potresla slična tragedija koja se desila u Srbiji, kad se obrušila nadstrešnica. Uprkos tome, dok blokaderi u Srbiji zloupotrebljavaju žrtve u političke svrhe, u Nemačkoj nema nikakvih blokada i protesta.​

1780463529098.png

I dok je u Srbiji tragedija u Novom Sadu postala jedna od centralnih političkih tema, u Nemačkoj se nakon urušavanja nadstrešnice fokus za sada nalazi pre svega na utvrđivanju tehničkih uzroka incidenta i eventualne odgovornosti za stanje objekta.

Slučaj sa ostrva Silt pokazuje da problemi sa građevinskim konstrukcijama nisu specifičnost nijedne države i da se mogu dogoditi i u zemljama koje važe za sinonim visokih građevinskih standarda. Upravo zato će istraga nemačkih organa biti od ključnog značaja za utvrđivanje kako je došlo do urušavanja konstrukcije na objektu koji je nedavno renoviran.

Za razliku od Novog Sada, gde je tragedija imala katastrofalne posledice po ljudske živote, na nemačkom ostrvu Silt ovog puta presudnu ulogu odigrala je sreća. Međutim, pitanje koje se sada postavlja jeste isto kao i nakon svakog sličnog incidenta - da li su upozorenja postojala i da li je nesreća mogla da bude sprečena?

prenosi Informer
 

Back
Top