Obrenovići živi

Groucho Marx

Primećen član
Poruka
645
:D
U okolini Čačka pronadjeni su direktni potomci Jakova, Miloševog brata po majci. I to je nešto, kad Nemanjića više nema…
Šta mislite, da li postoji neka šansa da u doglednoj budućnosti na Surčinu ispratimo ove ‘Apisove’, nazad u Ameriku ili Englesku, odakle god da su došli?
 
то је стара вест...
ти си озбиљан?
могу донекле да разумем успостављање монархије на челу са александром,он има неке везе у свету,али неки ликови из чачка...
да ли ти знаш која је улога монарха у савременој парламентарној монархији?
 
Elvin:
то је стара вест...
ти си озбиљан?
могу донекле да разумем успостављање монархије на челу са александром,он има неке везе у свету,али неки ликови из чачка...
да ли ти знаш која је улога монарха у савременој парламентарној монархији?

1. da
2. ne

Tvrdili su da su potomci, ali im niko nije verovao. Juče je opštinski sud u Čačku presudio u njihovu korist. Tako da će imati pravo da kod francuskog suda traže pravo na blago kraljice Natalije.
 
па доста им је благо још би и краљеви да буду...

улога монарха је чисто протоколарна...са александром бисмо добили боље везе пре свега са енглеском,али и са другим европским монархијама,пошто се он од рођења креће тим круговима...

много би било да поставимо неке анонимусе,као да нам се већ не подсмевају довољно...
 
Ljudi...zar opet treba da sukobljavamo dve dinastije? Da li ste vi normalni...ALO SRBI...STOKO JEDNA!!!
Ako je sud presudio u njihovu korsit ja to postujem i naravno da imaju pravo da traze blago Kraljice Natalije i sve drugo sto je pripadalo Obrenovicima.
Imaju i pravo na presto,ali samo kada Karadjordjevici ne budu imali nijednog,pa makar i bochnog naslednika. Ja mislim da je to to.
Prestolonaslednik Alexandar je u daloko boljoj poziciji,medjunardnoj pre svega, od tih naslednika Obvrenovica. Tu se slazem sa Elvinom.
 
Pazi...ja nema nista protiv nijedne nashe dinastije! Ali pozicije dinastije Obrenovic u narodu u ovom trenutku su blago receno nikakve.
Da nam je samo jedan Milos danas da pregovara o svim sranjima koje smo napravili. Ne bih sumnjao u njega nijednog momenta!
Karadjordjevici su bundzije,a Obrenovici su diplomate. To je moje vidjenje dve srpske dinastije.
Zakleti sam monarhista!
 
PLESsitnihDEMONA:
Pazi...ja nema nista protiv nijedne nashe dinastije! Ali pozicije dinastije Obrenovic u narodu u ovom trenutku su blago receno nikakve.
Da nam je samo jedan Milos danas da pregovara o svim sranjima koje smo napravili. Ne bih sumnjao u njega nijednog momenta!
Karadjordjevici su bundzije,a Obrenovici su diplomate. To je moje vidjenje dve srpske dinastije.
Zakleti sam monarhista!

Pa i pozicije dinastije Karadjordjević su bile nikakve pre petnaest godina. Druga je stvar kad neko ima para pa živi u lepoj kući, ima lepa odela i negovanu decu... Ovi su sad seljaci, al' da vidiš kakvi će da bidnu kad se obuku ;)

Meni je najgluplje to što se onaj-koji-ne-zna-da-priča-srpski (sa nadimkom 'Onaj-od-kojeg-kinezi-bolje-pričaju-srpski) pretvara da je veliki Srpski ujedinitelj, a rastura svoju porodicu. Glumi da je domaćin, a toliko je daleko od toga...
 
To sa srpskim jezikom nema veze! I nemoj da pljujes po bilo kojoj srpskoj dinastiji! Dovoljno je sto se stranke i simpatrizeri njihovi pljuju medjusobom.
Ja nikad nista lose nisam i necu reci za Obranovice,a ni Karadjordjevice.
Ni Tito,lopov i ubica nije znao da kaze dve prostoproshirene recenice na srpsko-hrvatskom jeziku,pa to nikome nije smetalo da ih yebe u glavu.
Ne sej ponovo seme mrznje medju nama.
 
PLESsitnihDEMONA:
To sa srpskim jezikom nema veze! I nemoj da pljujes po bilo kojoj srpskoj dinastiji! Dovoljno je sto se stranke i simpatrizeri njihovi pljuju medjusobom.
Ja nikad nista lose nisam i necu reci za Obranovice,a ni Karadjordjevice.
Ni Tito,lopov i ubica nije znao da kaze dve prostoproshirene recenice na srpsko-hrvatskom jeziku,pa to nikome nije smetalo da ih yebe u glavu.
Ne sej ponovo seme mrznje medju nama.

Ne pljujem ja po dinastiji, samo sam rekao kakav je Aleksandar. A što, jel sam slagao nešto? Ako te zanima srpska sloga, što se ne obratiš princu sa pitanjem zbog čega je bio posvadjan sa bratom i zbog čega polovinu porodice ne prima u Dvor? Kako misliš da Srbi mogu da se ujedine pod krunom ako kruna ima problem u porodici.

A to za jezik... Pa nije nebitno. Da tebi sad dodje neko iz države Nepoznatije i da ti kaže da si njihov princ, da li bi njihov jezik naučio za samo jednu ili bi ti trebale čitave dve godine da ga savladaš. Stvar je u poštovanju naroda i predaka.
 
Heh, 12 pregleda, 11 odgovora na temu :D Izgleda da su odgovorili svi koji su je otvorili :)

I bre, PSD, stvarno ne pljujem ni po kome i ne želim da unosim razdor. Samo sam hteo da skrenem pažnu na nedolično ponašanje pojedinaca.
 
Naravno... ja sam protiv monarhije, a pogotovo protiv onih koji su nam sada u ponudi...
Ne sviđa mi se nikakva monarhija ili kraljevska porodica... sve je to deo nekog mračnog i davnog perioda, ne treba živeti u prošlosti. Mi nemam monarhiju kao Britanci koja može da nam donese velike prihode u vidu navale turista... nema nijedan argument za srpsku monarhiju, oni koji su pobegli... odrekli su se svo identiteta, a njihov identitet je država... ćao
 
ra-ta-tat:
... nema nijedan argument za srpsku monarhiju, oni koji su pobegli... odrekli su se svo identiteta, a njihov identitet je država... ćao

боље да су карађорђевићи остали на стрељању...:roll:

ја сам републиканац,али овај аргумент је:roll: :roll: :roll:
 
рекао сам да сам републиканац...тако да немој молим те мени фаце ит...

стрељан би одржао веру?

петар је сам себе скинуо са престола када је подржао ј.броза,а не д.михаиловића...мада ипак могу да подржим захтев за расписивање референдума,да решимо дилему...
 
Postoji samo jedna Dinastija koju Narod Podrzava.
A to je dinastija Karadjordjevic.

Miropomazana Drzavtvorna Kraljevska Dinastija Karadjordjevica.
da se zna od glave, da ce srbin da kara svakog ko mu se ispreci.
 
Slušaj... nemoj da izvrćeš moje reči, lepo sam rekla šta sam mislila. Nije naglasak na streljanju kao metodu okončanja nečije fizičke egzistencije, nego u begu kao metodu okončanja duhovne egzitencije. Oni više ne potoje, fizički ih ima, ali monarhija je mrtva.
 
не изврћем речи,само кажем да је алтернатива бегу била сигурна смрт...
овако је макар у иностранству могао да лобира за наше итересе...испоставило се безуспешно...па смо имали комунистичког монарха 40 година...то је његова историјска одговорност.

али не разумем противљење нво сектора и продемократских структура расписивању референдума(не мислим на тебе ниси се изјаснила по том питању).
 
Elvin:
па доста им је благо још би и краљеви да буду...

улога монарха је чисто протоколарна...са александром бисмо добили боље везе пре свега са енглеском,али и са другим европским монархијама,пошто се он од рођења креће тим круговима...

много би било да поставимо неке анонимусе,као да нам се већ не подсмевају довољно...

Не узбуђуј се Елвине, ово са Обреновићима је удбашка смицалица још за време Милошевића, е, не би ли багра комунистичка посвађала и поделила народ између две династије... глупости какви Обреновићи... можда имају на неко наследство али не и на престо... на жалост марксиста, самоуправљача и осталих изрода у вези династија и наследног права на престол - ВЛАДАЈУ САСВИМ ДРУГА ПРАВИЛА !

Идеално решење за нашу јадну земљу Србију, ако икада будемо стали на ноге је да успоставимо ПАРЛАМЕНТАРНУ МОНАРХИЈУ СА КАРАЂОРЂЕВИЋИМА - јер то би био прави начин да се помире интереси левичара и десничара, да се помире људи, да могу да живе заједно и монархисти и републиканци... и то би нам заиста донело статус међу царским и краљевским породицама света...
 
Nemoj ti da brines o tome. To sto mladje cerke prestolonaslednikovog strica oce ravnopravno nasledje to je sramota za njih. Kuca ostaje na NjKV Aleksandru, a posle toga na NJKV Petru.
Nasa monarhija se razlikuje od ostalih po tome sto nema PLEMSTVA. Nego samo kralj.
...
I tebi 1 iz nacionalne istorije.
 

Back
Top