Obradović: Srbija "naučna zvezda u usponu"

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
NOVI SAD - Ministar prosvete i nauke Žarko Obradović izjavio je danas u Novom Sadu, na otvaranju trećeg Festivala nauke, da je Srbija "naučna zvezda u usponu" i ponovio da samo nova znanja i inovacije mogu da ubrzaju ukupni privredi i društveni razvoj zemlje.

"Srpska nauka ima čime da se pohvali. Prošle godine naša nauka je u stručnim publikacijama proglašena za zvezdu u usponu, što je zaista veliki uspeh.




Opredelili smo se za sveobuhvatne reforme, za primenu evropskih vrednosti i standarda u svim oblastima", rekao je ministar u holu Poljoprivrednog fakulteta.


Prema njegovim rečina, čvrsta rešenost naše zemlje da se priključi Evropskoj uniji i posebno promene koje preduzimamo u ukupnoj transformaciji drušstva daju uverenje da će Srbija krajem ove godine dobiti status kandidata.
"Put ka EU podrazumeva i reformu naučnog i istraživačkog sistema, kao i institucija", rekao je ministar.


Obradović je podsetio, pozivajući se na opšta iskustva, da su nauka i inovacije ključni faktori i generatori svakog ubrzanog društveno-ekonomskog i tehničko-tehnološkog progresa, odnosno ukupnog civilizacijskog razvoja.


"Zato je od izuzetne važnosti da se u našoj zemlji obezbede zakonske i materijalne pretpostavke, stvori odgovarajući ambijent kako bi naučno-istraživačka delatnost, zajedno s visokim obrazovanjem, postala jedna od glavnih nosilaca ukupnog privrednog i društvenog razvoja Srbije", istakao je on.


Ministar je ukazao da se mora imati u vidu da živimo u veoma složenom vremenu u kome je savremeni svet suočen s globalnom ekonomskom krizom, čije posledice i mi osećamo.


"Takođe moramo biti svesni da smo morali znatno više ulagati u nauku i tehnološki razvoj u godinama kada je za to bilo više novca", rekao je Obradović i dodao da neposredna primena znanja i inovacija u privredi, uslugama i društvenim delatnostima još uvek nije zadovoljavajuća. Obradović je ukazao i na problem "odliva mozgova", na odlazak mladih stručnjaka u inostranstvo gde će im biti pruženi bolji uslovi za dalji rad i rešenje egzistenzijalnih problema.
To, međutim, kako je rekao, može da ima i pozitivnu stranu ukoliko se ti stručnjaci kasnije vrate u domovinu i u njoj primene proširena znanja.


"Država treba u tom pogledu da učini mnogo toga da im obezbedi neophodne preduslove da se vrate i nastave sa istraživanjima. Uporedo radimo na uspostavljanju baze podataka o srpskim naučnicima koji žive i rade u inostranstvu, kako bi se sa njima povezali i uspostavili saradnju na zajedničkim projektima", naglasio je Obradović.


Oko 300 učesnika i nekoliko hiljada posetilaca Festivala nauke na Univerzitetu u Novom Sadu najpre je pozdravio rektor prof. dr Miroslav Vesković, a potom im se obratio i pokrajinski sekretar za nauku i tehnološki razvoj Dragoslav Petrović.
Vlada Vojvodine i Ministarstvo prosvete i nauke su pokrovitelji te sada već tradicionalne dvodnevne manifestacije, koja se ovoga puta održava u 85 radionica i osam laboratorija, a predviđeno je i 15 predavanja i dve tribine.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/252393/Obradovic-Srbija-naucna-zvezda-u-usponu

Када ће ови бузодовани на власти да склоне овог шарлатана сумњиве интелигенције и образовања са места министра просвете?
 
Када ће ови бузодовани на власти да склоне овог шарлатана сумњиве интелигенције и образовања са места министра просвете?


Kako misliš da ga sklone ?

Pa on im je najpametniji i najpismeniji.

Ako njega sklone ostaće samo kursisti, priučenjaci i osnovci svaki sa 3-4 fakultetske i doktorske diplome kupljene na ulici.
 
Kako misliš da ga sklone ?

Pa on im je najpametniji i najpismeniji.

Ako njega sklone ostaće samo kursisti, priučenjaci i osnovci svaki sa 3-4 fakultetske i doktorske diplome kupljene na ulici.
Он је све дипломе купио или добио по систему ја теби ти мени.Слушај га мало кад је на вестима,не уме ни да прича.
 
Када ће ови бузодовани на власти да склоне овог шарлатана сумњиве интелигенције и образовања са места министра просвете?

Poslednjih 10 ministara obrazovanja su šarlatani. Obradović samo održava kontinuitet.

Obrazovni sistem u Srbiji je u potpunom rasulu. Ni jedna civilizovana država ne bi sebi dopustila da do te mere devalvira obrazovanje kako je to Srbija učinila.
 
Poslednjih 10 ministara obrazovanja su šarlatani. Obradović samo održava kontinuitet.

Obrazovni sistem u Srbiji je u potpunom rasulu. Ni jedna civilizovana država ne bi sebi dopustila da do te mere devalvira obrazovanje kako je to Srbija učinila.

A pazi kad svaki put naglašavaju kako je resor prosvete najvažniji interes države, bla bla truć, a uporno na tom mestu gledamo morončine tipa Gašo, Žarko , Ljilja Darvinka i sl.
 
A pazi kad svaki put naglašavaju kako je resor prosvete najvažniji interes države, bla bla truć, a uporno na tom mestu gledamo morončine tipa Gašo, Žarko , Ljilja Darvinka i sl.

Da ne budemo nepravedni i propustimo da pomenemo Vuksu i njegovog mentora iz senke Radoša Ljušija.

Celo ministarstvo je pre svega toliko korumpirano i otuđeno da je to teško opisati.

Tamo svaki tajkun ima svog čoveka, kadrovski je zaposednuto neopevanim moronima, neopevanim! i kada im još instaliraju neku političku figuru poput tupavog Obradovića i njegovih prethodnika dobije se neobično efikasan štetočinski aparat.

Obrazovanje u Srbiji je SRAMNA kategorija.

Obrazovanje,znaje,umece,sposobnost?

Ako to sve imaš u Srbiji kakva je danas, najjebo si.

Kako se vrednuje covek kod nas? :per:

Samo kao rođak, kum, pobratim, burazer i tajkunski kandidat. Ostalo je stoka.
 
Poslednja izmena:
Poslednjih 10 ministara obrazovanja su šarlatani. Obradović samo održava kontinuitet.

Obrazovni sistem u Srbiji je u potpunom rasulu. Ni jedna civilizovana država ne bi sebi dopustila da do te mere devalvira obrazovanje kako je to Srbija učinila.
:ok:
Naravno da jeste. I nastavlja da propada, dok Obradovic i "eksperti" koriste svaku priliku da pljunu na obespravljene prosvetne radnike.
 
NOVI SAD - Ministar prosvete i nauke Žarko Obradović izjavio je danas u Novom Sadu, na otvaranju trećeg Festivala nauke, da je Srbija "naučna zvezda u usponu" i ponovio da samo nova znanja i inovacije mogu da ubrzaju ukupni privredi i društveni razvoj zemlje.

"Srpska nauka ima čime da se pohvali. Prošle godine naša nauka je u stručnim publikacijama proglašena za zvezdu u usponu, što je zaista veliki uspeh.




Opredelili smo se za sveobuhvatne reforme, za primenu evropskih vrednosti i standarda u svim oblastima", rekao je ministar u holu Poljoprivrednog fakulteta.


Prema njegovim rečina, čvrsta rešenost naše zemlje da se priključi Evropskoj uniji i posebno promene koje preduzimamo u ukupnoj transformaciji drušstva daju uverenje da će Srbija krajem ove godine dobiti status kandidata.
"Put ka EU podrazumeva i reformu naučnog i istraživačkog sistema, kao i institucija", rekao je ministar.


Obradović je podsetio, pozivajući se na opšta iskustva, da su nauka i inovacije ključni faktori i generatori svakog ubrzanog društveno-ekonomskog i tehničko-tehnološkog progresa, odnosno ukupnog civilizacijskog razvoja.


"Zato je od izuzetne važnosti da se u našoj zemlji obezbede zakonske i materijalne pretpostavke, stvori odgovarajući ambijent kako bi naučno-istraživačka delatnost, zajedno s visokim obrazovanjem, postala jedna od glavnih nosilaca ukupnog privrednog i društvenog razvoja Srbije", istakao je on.


Osnovno obrazovanje je preskocio; racuna covek kada njemu nije bilo potrebno da bi stigao do mesta ministra, razvijace se Srbija i bez toga.


Ministar je ukazao da se mora imati u vidu da živimo u veoma složenom vremenu u kome je savremeni svet suočen s globalnom ekonomskom krizom, čije posledice i mi osećamo.

A, evo i, njemu omiljenog, opsteg mesta spoticanja- "A, para nema!"

"Takođe moramo biti svesni da smo morali znatno više ulagati u nauku i tehnološki razvoj u godinama kada je za to bilo više novca", rekao je Obradović i dodao da neposredna primena znanja i inovacija u privredi, uslugama i društvenim delatnostima još uvek nije zadovoljavajuća. Obradović je ukazao i na problem "odliva mozgova", na odlazak mladih stručnjaka u inostranstvo gde će im biti pruženi bolji uslovi za dalji rad i rešenje egzistenzijalnih problema.
To, međutim, kako je rekao, može da ima i pozitivnu stranu ukoliko se ti stručnjaci kasnije vrate u domovinu i u njoj primene proširena znanja.


MEGATREND EPP.

"Država treba u tom pogledu da učini mnogo toga da im obezbedi neophodne preduslove da se vrate i nastave sa istraživanjima. Uporedo radimo na uspostavljanju baze podataka o srpskim naučnicima koji žive i rade u inostranstvu, kako bi se sa njima povezali i uspostavili saradnju na zajedničkim projektima", naglasio je Obradović.


Oko 300 učesnika i nekoliko hiljada posetilaca Festivala nauke na Univerzitetu u Novom Sadu najpre je pozdravio rektor prof. dr Miroslav Vesković, a potom im se obratio i pokrajinski sekretar za nauku i tehnološki razvoj Dragoslav Petrović.
Vlada Vojvodine i Ministarstvo prosvete i nauke su pokrovitelji te sada već tradicionalne dvodnevne manifestacije, koja se ovoga puta održava u 85 radionica i osam laboratorija, a predviđeno je i 15 predavanja i dve tribine.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/252393/Obradovic-Srbija-naucna-zvezda-u-usponu

Када ће ови бузодовани на власти да склоне овог шарлатана сумњиве интелигенције и образовања са места министра просвете?


Nece ga skloniti, savrseno im odgovara.
 
Poslednja izmena:
Da ne budemo nepravedni i propustimo da pomenemo Vuksu i njegovog mentora iz senke Radoša Ljušija.

Celo ministarstvo je pre svega toliko korumpirano i otuđeno da je to teško opisati.

Tamo svaki tajkun ima svog čoveka, kadrovski je zaposednuto neopevanim moronima, neopevanim! i kada im još instaliraju neku političku figuru poput tupavog Obradovića i njegovih prethodnika dobije se neobično efikasan štetočinski aparat.

Obrazovanje u Srbiji je SRAMNA kategorija.



Ako to sve imaš u Srbiji kakva je danas, najjebo si.



Samo kao rođak, kum, pobratim, burazer i tajkunski kandidat. Ostalo je stoka.

1. Zbog tog sam vec naebao :) Visestruko i bez visoke skole ;)
2. Budimo realni sto se tice vrednovanja... Vrednovanje u Srbiji je ostalo isto kao u doba komunista, odnosno jos zesce po njihovom sistemu, danas. Vrednuje se samo:
Ako ti tata bio komunista
Ako si spreman da krades i lazes kao "oni"
Ako si uspeo da nakrades unistivsi najmanje 100 porodica,pod uslovom da si "njima" dao za "clanarinu"
Obrazovanje stekao kupivsi diplomu
Da si spreman da e odredknes i sebe i Nacije,porodice,zarad "njihovih" ideja
ITD,ITD,ITD.....
 
Ministar osvete bi trebalo makar malo da umukne ili zamukne, cim zine slaze - pride pokaze koliko je glup i nepismen.
Kvaziministar u kvazidrzavi:( Na poslednjem smo mestu u Evropi (i sire) po procentu izdvajanja za obrazovanje, jedva nesto preko 3.odsto bruto nacionalnog dohotka, ostale zemlje od 7, do cak 9.odsto(Finska, npr.) O tome da smo poznati po najneuredjenijom i najasurdnijom mrezom skola u Evropi (odnosi se izmedju ostalog na broj ucenika u razlicitim skolama) pa do toga da 400 skola nema mokri cvor, a u ministarstvu uz kvaziministra sedi jos 700 dobro placenih parazita, dok mu nastavnici - evo danas- sede u skolama gde se ne pojavi nijedan jedini ucenik! Budi Bog s nama, nije normalno vise sta se desava!
 
1. Zbog tog sam vec naebao :) Visestruko i bez visoke skole ;)
Dovoljno je zadovoljiti i samo jedan od kriterijuma koje si prethodno naveo pa ćeš opet najjebati.

2. Budimo realni sto se tice vrednovanja... Vrednovanje u Srbiji je ostalo isto kao u doba komunista, odnosno jos zesce po njihovom sistemu, danas. Vrednuje se samo:
Ako ti tata bio komunista
Ako si spreman da krades i lazes kao "oni"
Ako si uspeo da nakrades unistivsi najmanje 100 porodica,pod uslovom da si "njima" dao za "clanarinu"
Obrazovanje stekao kupivsi diplomu
Da si spreman da e odredknes i sebe i Nacije,porodice,zarad "njihovih" ideja
ITD,ITD,ITD.....

Pa ovdašnja kvazidemokratija je u neku ruku otelotvorenje zamisli CK KPJ (pred njen raspad) kako bi se umesto višepartijskog sistema trebao uvesti jednopartijski pluralizam.

Mi danas imamo taj koncept u praksi, razne komunjarske političko-maroderske frakcije (poznatije kao partije) koje se finansiraju iz sličnih ili istih centara zajednički rade za dobrobit svojih poslodavaca. Cilj je osiromašenje i onepismenjavanje naroda jer je strateški plan domaćih teoretičara privrede i ekonomije stvaranje kaste jeftine radne snage koja ne razume ni svoja prava ali je dobro dresirana i manje jede.

Tako je i sa Ministarstvom za dresuru na čijem je čelu ovde opleteni puppet Obradović sa ostalom partijsko-tajkunskom svitom. Njima nije cilj unapređenje bilo čega već kontrola distribucije budžetskih i donatorskih sredstava i opet u zna se već u čiju korist. Floskula kako je demokratija vladavina naroda preko demokratskim putem izabranih predstavnika je cinizam.

Sve u svemu, ono što moramo da shvatimo jeste da smo vraćeni u neku vrstu okvira rimskog prava što podrazumeva trgovinu državnim i ostalim funkcijama, otkup robije i tako to. Jednostavno ovde se na na vlast dolazi tako što sebi kupiš mesto ili ga kupiš nekom ko zastupa tvoje interese.

Na sve to mi, miševi uglavnom možemo da se istrtljamo na nekom forumu, onako terapijski ali se sve više manje svodi na to.

Pravo žalbe je ukinuto.
 
Poslednja izmena:
images
 

Back
Top