Quantcast

Obracanje starozavetnim herojima

Сале

Legenda
Poruka
51.986
Pa nije filozofsko vise od svih onih pitanja kad ne znamo da li nesto treba da se tumaci bukvalno ili simbolicno.
Isus kaze budite bezazleni kao golubovi. Sto nije rekao budite kao golubovi. Pa da mi onda mozemo da filozofiramo sta to znaci biti kao golub. Ali je zato rekao budite kao deca. I ostavljen je prostor za filozofiranje, i tumacenje toga sta je on u stvari hteo da kaze.
Moram da vidim stihove

Сале

Legenda
Poruka
51.986
Pa nije filozofsko vise od svih onih pitanja kad ne znamo da li nesto treba da se tumaci bukvalno ili simbolicno.
Isus kaze budite bezazleni kao golubovi. Sto nije rekao budite kao golubovi. Pa da mi onda mozemo da filozofiramo sta to znaci biti kao golub. Ali je zato rekao budite kao deca. I ostavljen je prostor za filozofiranje, i tumacenje toga sta je on u stvari hteo da kaze.
reče im: Zaista vam kažem, ako se ne povratite i ne budete kao deca, nećete ući u carstvo nebesko.
A koji sablazni jednog od ovih malih koji veruju mene, bolje bi mu bilo da se obesi kamen vodenični o vratu njegovom, i da potone u dubinu morsku.
Kao deca bez sumnje i računa

Bogomolj@c

Aktivan član
Poruka
1.005
...budalastina............
...nenormalan...........
........

Budalaš si ti..... kad si već prvi počeo....
Neka ti taj rečnik bude dika s kojom
u svom verskom udruženju napreduješ.

*
Nije lepo da ti to kažem, ali pisano je:
ne bacaj biser pred svinje.
Pogaziće ga i uvaljati u blato.

Ne diskutujemo mi.
Pravoslavac izlaže svoj biser, svoju veru.
Pravoslavci veruju u Boga, Boga obožavaju.
Njemu se klanjaju, mole Ga i ne odmiču se od Njega.

A tvoji biblijski citatotražitelji i citatoljubci, proučavaoci, naučavaoci, istraživači...
obožavaju Bibliju, verski priručnik.
KOLIKO... je to siromašnije od obožavanja Boga?
Nedojamno siromašnije!

Bogomolj@c

Aktivan član
Poruka
1.005
Decu krasi mnogo osobina. A glavna je da nisu mentalno dovoljno razvijeni i da rastu. Jel to sto ne razaznaju dobro od zlog njih cini blizim bogu? Ne mogu da skontam odakle potpora za takvo razmisljanje.

Ja sam prvi pomenuo decu i kako Bog njihovu molitvu ispunjava radije nego našu, pa se stoga sada javljam opet.
Ne radi se ovde o mentalnom stanju ili zrelosti dece. O drugome se radi - o dečjem čistom srcu. To je bitno različito. A znamo iz nz (blaženstva), da je čisto srce navedeno kao najdragocenija osobina. A nije ni pomenuta mentalna / racionalna / umna zrelost. Ili sposobnost razlikovanja dobra i zla.

Dе Sisti

Legenda
Poruka
56.261
Knjiga Tovitova

1. Када их одвоји насамо, Анђео им рече: “Благосиљајте Бога, прослављајте Га, признајте величину Његову и исповедајте пред свима живима, због оног што је Он урадио за вас. Добра дела – благосиљајте Бога, узвишујте име Његово, и причајте о делима Божјим; и не будите лењи да Га прослављате.
  2. Тајну цареву је добро чувати, о делима Божјим је добро причати. Радите добро, и зло вас неће достизати.
  3. Добро дело – молитва са постом и милостињом и праведношћу. Боље је мало са праведношћу, него много са неправдом; боље давати милостињу, него скупљати злато,
  4. јер милостиња од смрти избавља и може очистити сваки грех. Творење милостиње и праведна дела су дуговечна.
  5. Грешници су непријатељи живота свога.
  6. Нећу узети од вас ништа; јер сам већ рекао: ‘Тајну цареву је добро чувати, о делима Божјим добро је причати.’
  7. Када се молисте ти и снаја твоја Сара, ја узносах помен молитве ваше пред Светога, и када си сахрањивао мртве, ја сам такође био са тобом.
  8. И када ти није било тешко устати и оставити јело своје, како би сахранио мртвога, твоје добро дело није било скривено од мене, него сам ја био с тобом.
  9. И сада ме Бог послао да излечим тебе и снају твоју Сару.
  10. Ја сам Рафаило, један од седам светих Анђела, који узноси молитве светих и излазим пред славу Светога.”

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.