Da li je neko pitao i Srbe i Hrvate, a još manje Slovence,
kad je Jugoslavija smišljena tamo negde u toku prvog svetskog rata, a moguće i pre?
Teško, rekao bih.
Možda se stari kralj Petar nešto i protivio toj ideji,
ali princ Aleksandar je svim srcem bio za nju.
Znam ko je sigurno bio protiv - onaj kome je po starešinstvu išla kruna,
no oteraše čoveka u ludaru.
Kolko je on stvarno bio lud, to je vrlo diskutabilno.
Još jedna stvar u vezi njega je sigurna - teško bi i Srbiji samoj bilo s njim.
Ne znam kako bi se gradili međunarodni odnosi sa njegovom prekom naravi?