- Poruka
- 2.412
Обраћа Вам се пуковник Гадафи
Пише: Моамер Гадафи
У име Алаха, нашег заштитника милосрдног…
40 година, а можда и дуже, више се не сећам- све сам учинио да бих подарио свом народу: домове, болнице, школе, када су били гладни- хранио сам их. Чак сам и пустињу око Бенгазија претворио у плодну земљу. Супроставио сам се том каубоју Регану, у време када је убио моју усвојену ћерку- покушавао је да убије мене, али уместо тога убио је то сирото невино дете. Потом сам помогао финансијски моју афричку браћу и сестре да створе Афричку Унију.
Све сам учинио да покажем свом народу шта је то истинска демократија, када сам дозволио да нашом земљом управљају народни комитети. Али некима то није било довољно, као што су ми појединци пребацивали, чак и људи који живе у кућама са по десетак соба, скупим становима са новим намештајем, никада нису били задовољни- тако себични, увек су хтели више. Говорили су американцима и другим посетиоцима, да им је потребна „демократија“ и „слобода“, не схватајући да је то уствари један крволочни концепт, у коме велики пси једу остале. Али они су били опијени тим западним изразима, не схватајући да у Америци нема бесплатних лекова, нема бесплатних болница, нема бесплатног становања, нема бесплатног образовања и нема бесплатне хране- осим када људи просјаче и стоје у бесконачним редовима испред сиротишта да би добили тањир супе.
Што год да сам учинио, то никад није било довољно некима, али за многе друге који су знали да сам ја син Гамала Абдел Насера, јединог истинског Арапина и муслиманског лидера, кога смо имали још од Салах-Ал-Дина, када је успео да поврати Суецки канал у власништво своје нације- као што сам и ја вратио Либију у руке либијског народа. Управо је он био пример који сам ја пратио, да бих заштитио слободу свог народа од колонијалне доминације- од лопова који су хтели да је отму од нас.
http://english.pravda.ru/opinion/columnists/13-04-2011/117563-message_from_qaddafi-0/
Превод: Миодраг Новаковић
Наставиће се...
Пише: Моамер Гадафи
У име Алаха, нашег заштитника милосрдног…
40 година, а можда и дуже, више се не сећам- све сам учинио да бих подарио свом народу: домове, болнице, школе, када су били гладни- хранио сам их. Чак сам и пустињу око Бенгазија претворио у плодну земљу. Супроставио сам се том каубоју Регану, у време када је убио моју усвојену ћерку- покушавао је да убије мене, али уместо тога убио је то сирото невино дете. Потом сам помогао финансијски моју афричку браћу и сестре да створе Афричку Унију.
Све сам учинио да покажем свом народу шта је то истинска демократија, када сам дозволио да нашом земљом управљају народни комитети. Али некима то није било довољно, као што су ми појединци пребацивали, чак и људи који живе у кућама са по десетак соба, скупим становима са новим намештајем, никада нису били задовољни- тако себични, увек су хтели више. Говорили су американцима и другим посетиоцима, да им је потребна „демократија“ и „слобода“, не схватајући да је то уствари један крволочни концепт, у коме велики пси једу остале. Али они су били опијени тим западним изразима, не схватајући да у Америци нема бесплатних лекова, нема бесплатних болница, нема бесплатног становања, нема бесплатног образовања и нема бесплатне хране- осим када људи просјаче и стоје у бесконачним редовима испред сиротишта да би добили тањир супе.
Што год да сам учинио, то никад није било довољно некима, али за многе друге који су знали да сам ја син Гамала Абдел Насера, јединог истинског Арапина и муслиманског лидера, кога смо имали још од Салах-Ал-Дина, када је успео да поврати Суецки канал у власништво своје нације- као што сам и ја вратио Либију у руке либијског народа. Управо је он био пример који сам ја пратио, да бих заштитио слободу свог народа од колонијалне доминације- од лопова који су хтели да је отму од нас.
http://english.pravda.ru/opinion/columnists/13-04-2011/117563-message_from_qaddafi-0/
Превод: Миодраг Новаковић
Наставиће се...


ameri zbog otimacine tudje nafte i gasa,napravise od velikog coveka i rodoljuba zlikovca 
