Quantcast

Oblasti i pokrajne sveta koje bi mogle pratiti kosovski put nezavisnosti

tko je sledeći? Za nezavisnost?

• Baskija (od Španjolske)

• Republika Srpska (od BiH)

• Južna Osetija i Adhazija (od Gruzije)

• Nagorno Karabah (od Azerbajdž)

• Sjeverni Kipar (od Kipra)

• Flandrija (od Belgije)

• Farski otoci (od Danske)

• Škotska (od Velike Britanije.)

• Čečenija (od Rusije)

• Tajvan (od Kine)

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

timmy

Ističe se
Poruka
2.760
mislite li da stvarno eventualno otcepljenje ovih "drzava" zavisi od Kosovskog pitanja?

mudraci koji su prvi priznali Kosovo vec su se ogradili od "greske" tvrdeci da je ovo jedinstven slucaj

aha, jedinstven je, samo zato sto ste ga priznali
upravo tako,to su samo nase zelje u stilu"evo sad imate sranja"
samo nista od toga,svet ide dalje.......

kyo.

Elita
Poruka
22.686
----------------------------
obnovljen popis i preuređen

uistinu je mnogo regija, oblasti, pokrajna i republika koje bi mogle slediti primer Kosova pa da i one postanu nezavisne države

nameće mi se pitanje jel nakon 1. i 2. svjetskog koji je bio blokovski, pa sve preko hladnog ratza, suvremenog terorističkog rata...jel došao novi kriterijum za pravljenje podjela i izazivanje uistinu 3.svjetskog rata

u kojem će biti na jednoj strani zemlje (oštećene za svoj teritorij) a na drugoj strani zemlje koje su se svrstale uz USA (koja od pokrajine pravi državu i time direktno/indirektno daje za pravo i ostalim pokrajinama u svetu da slede njen primjer) & novonastale države

Evo popis oblasti i pokrajna koje imaju želju da nakon Kosova i one budu na redu za nezavisnost (idemo redom prvo od onih koji se tome najviše nadaju po meni):

1. Sever Kosova (od Kosova)
2. Baskija (od Španjolske)
3. Rep.Srpska (od BiH)
4. Južna Osetija (od Gruzije)
5. Abhazija (od Gruzije)
6. Nagorno Karabah (od Azerbajdžana)
7. Sjeverni Cipar (od Cipra)
8. Flandrija (od Belgije)
9. Farski otoci (od Danske)
10. Škotska (od Velike Britanije)
11. Tamil (od Šri Lanke)
12. Pridnjestrovlje -Transnistria (od Moldavije)
13. Dobrudza (od Rumunjske)
14. Irian Jaya (od Indonesie)
15. Zapadna Sahara (od Maroka)
16. Tajvan (od Kine)
17. Kašmir (od Indije)
18. Shaba -Katanga (od D.R. Konga)
19. Kurdistan (od Turske)
20. Darfur (od Sudana)
21. Tibet (od Kine)
22. Kvebek (od Kanade)
23. Sjeverna Irska (od Velike Britanije)
24. Korzika (od Francuske)
25. Grenland (od Danske)
26. Kalistan (od Indije)
27. Cijapas (od Meksika)
28. Transilvanija (od Rumunjske)
29. Rep.HercegBosna (od BiH)
30. Sjeverna Osetija (od Rusije)
31. Čečenija (od Rusije)
32. Sicilija (od Italije)
33. Zapadna Makedonija -alb. (od Makedonije)
34. Sandžak/jug Srb. (od Srbije)
35. Albanski dio Crne Gore (od Crne Gore)
36. Katalonija (od Španjolske)
37. Novi Meksiko (od USA)
38. Južni Tirol (od Austrije)
39. Sjeverna Italija (od Italije)
40. Wales (od Velike Britanije)
41. Teksas (od USA)
42. Kalifornija (od USA)
43. Kalinjingradska oblast (od Rusije)
44. Kavkavske rep. Dagestan,
45. K.-Balkarska,
46. Čerkezija
47. Adigeja (od Rusije)
48. Sjever Vojvodine (od Srbije)
49. Istra (od Hrvatske)
50. Laponija (od Finske i Švedske)

to je za one koje su aktualne u posljednjih par godina koliko sam upućen u svjetsku politiku...sigurno sam propustio još neke...slobodno nadopunite

kyo.

Elita
Poruka
22.686
baš gledam vijesti na EuroNews a prije toga na CNNu i BBCu

mislim stvarno kako političari u Srbiji vode pogrešnu politiku...eto da se mene pita kad bi zemlje NATOa i EUa priznale recimo nezavisnost Istre ja nebih povlačio svoje diplomate...već bi jasno usvojio nacionalnu rezoluciju kojom bi se međunarodno obvezao da ću također priznat PRVI svaku novu težnju pokrajne zemalja koje su priznale moju i prije službenog njihovog odvajanja od matice

eto nije mi jasno zašto Srbija ne prizna recimo buduću nezavisnuŠkotsku, Kurdistan, Kvebek, Sjevernu Irsku, Korziku , Grenland, Siciliju, Novi Meksiko, Južni Tirol , Sjevernu Italiju, Wales, Teksas i Kaliforniju

pitate se koja shvrha?

aaaa pustite ima ima itekakve svrhe:

1. to će biti dodatni vjetar separatistima u tim zemljama
2. neki od njih će u tome najvjerojatnije u veoma bližoj budućnosti i uspeti a vi ćete i njihovim očima biti veoma cjenjen prijatelj jer ste ih maltene priznali prije nego su proglasili nezavisnost
3.svakom novom umjetno stvorenom državom pokreće se kotač i drugima da to isto učine
time se destabilizira svjetski poredak i time jasno signalizirate kakoje ono što je urađeno vama bilo nepravednoa da za to su upravo krivci velike sile

nisliya

Iskusan
Poruka
6.510

mislim stvarno kako političari u Srbiji vode pogrešnu politiku...eto da se mene pita kad bi zemlje NATOa i EUa priznale recimo nezavisnost Istre ja nebih povlačio svoje diplomate...već bi jasno usvojio nacionalnu rezoluciju kojom bi se međunarodno obvezao da ću također priznat PRVI svaku novu težnju pokrajne zemalja koje su priznale moju i prije službenog njihovog odvajanja od matice

eto nije mi jasno zašto Srbija ne prizna recimo buduću nezavisnuŠkotsku, Kurdistan, Kvebek, Sjevernu Irsku, Korziku , Grenland, Siciliju, Novi Meksiko, Južni Tirol , Sjevernu Italiju, Wales, Teksas i Kaliforniju

pitate se koja shvrha?

2. neki od njih će u tome najvjerojatnije u veoma bližoj budućnosti i uspeti a vi ćete i njihovim očima biti veoma cjenjen prijatelj jer ste ih maltene priznali prije nego su proglasili nezavisnost
3.svakom novom umjetno stvorenom državom pokreće se kotač i drugima da to isto učine
time se destabilizira svjetski poredak i time jasno signalizirate kakoje ono što je urađeno vama bilo nepravednoa da za to su upravo krivci velike sile

konacno jedan konkretan post

porazavajuce da niko od nasih ne razmislja u ovom pravcu

ako se ista od ovoga dogodi, idem u HR na more

kyo.

Elita
Poruka
22.686
Škotska (Velika Britanija) je već najavila referendum o nezavisnosti do 2010 ...pa lepo ju priznate i prije nego što ona objavi nezavisnost (i time date jasno na znanje službenom Londonu da se "dobro dobrim vraća")

a ako ode Škotska velika je vjerovatnost da sličnim putem nešto sporije krenu i Sjeverna Irska i Wales

separatisti na Korzici (Francuska) također su danas bili u stranim medijima...dakle nije tako bezazleno (zašto i njih ne priznati i podržati?)

Kvebek (Kanada) je par puta al bezuspješno da dođe do nezavisnosti (možda se sad malo više ohrabre kad čuju da je nezavisnost dobila zemlja sa 50% nezaposlenih i najsiromašnija zemlja Evrope...pa kad se oni ne boje čemu da se bogati Kvebek boji)

Sicilija i Sjeverna Italija?
Čini vam se nemoguće?
veoma moguća misija
na Siciliji vladaju decenijama mafije kojima je dosta pogleda iz službenog Rima, a u Sjevernoj Italiji već postoji stranka Liga za Sjever koja želi da se bogata i civilizirana Sjeverna Italija odvoji od siromašne, divlje i mafijaške Južne Italije

Južni tirol (nisam toliko upoznat s materijom)

Teksas i Novi Meksiko?
Nemoguća misija?
ukoliko li dođe do kakvih demonstracija stanovništva koje je španjolskog govornog područja u ostvarivanju većih prava....to bi bila prva stepenica a to je veoma moguće...ukoliko li dođe u svijetu do masovnog odvajanja pokrajina na osnovi nacionalnosti pa čak i rase i jezika...njima bi to sigurno bio poticaj

dakle sve je moguće

kyo.

Elita
Poruka
22.686
konacno jedan konkretan post

porazavajuce da niko od nasih ne razmislja u ovom pravcu

ako se ista od ovoga dogodi, idem u HR na more
pa samo kažem što bih ja uradio da Amerika, Britanija, Italija, Austrija i Francuska priznaju nezavisnost primjerice Istri ili tzv. RSK ili bilo kom dijelu Hrvatske države

ja sam žestok protivnik o tome da se dijeli neka zemlja (evo primjerice BiH) pa onda s druge strane bi bilo licemjerno da budem zagovornik nezavisnost Kosova (mada rekoh kad bih Kosovu dao nezavisnost u slučaju da je napadnuto od strane Srbije ili ako bi im se ukinula autonomnost i počinio genocid nad Albancima - što se nažalost i desilo 90ih)

zato se u slučaju Kosova jednostavno ne mogu odlučiti jer kad se sve tavi na vagu imam argumente i ZA i Protiv nezavisnosti Kosova

promenio sam misljenje o kyoatia-i
u kom smislu?:cool:

kyo.

Elita
Poruka
22.686
Palestinci kažu da će i oni slijediti primjer Kosova

Pomoćnik palestinskog predsjednika Yasser Abed Rabo izjavio je da Palestinci trebaju slijediti primjer Kosova i jednostrano proglasiti neovisnost ako mirovni pregovori s Izraelom propadnu.

“Kosovo nije ništa bolje od nas. Mi više zaslužujemo neovisnost od Kosova te tražimo od SAD-a i EU da nas podupru u tome”, izjavio je Rabo.

Palestinski predsjednik Mahmoud Abas odbacio je takvu mogućnost u skoro vrijeme.

PLO je davne 1988. godine proglasio neovisnost Palestinske države koja, međutim, nije naišla na priznanje ikoga iz međunarodne zajednice.
--------------------------
evo počelo je počelo! Sad ću morat i Palestinu uvrstiti na listu...

pa bi TOP TEN izgledao ovako:

1. Sever Kosova (od Kosova)
2. Palestina (od Izraela)
3. Južna Osetija (od Gruzije)
4. Abhazija (od Gruzije)
5. Nagorno Karabah (od Azerbajdžana)
6. Rep.Srpska (od BiH)
7. Baskija (od Španjolske)
8. Sjeverni Cipar (od Cipra)
9. Flandrija (od Belgije)
10. Farski otoci (od Danske)

klikk

Iskusan
Poruka
6.426

pitate se koja shvrha?

:rotf::rotf::rotf:

jel ti ovo ozbiljno?:?:

aj nemoj zaj@bavat ljude, zamisli sebe u njihovoj situaciji.

gdzd968

Primećen član
Poruka
942
uistinu je mnogo regija, oblasti, pokrajna i republika koje bi mogle slediti primer Kosova pa da i one postanu nezavisne države

nameće mi se pitanje jel nakon 1. i 2. svjetskog koji je bio blokovski, pa sve preko hladnog ratza, suvremenog terorističkog rata...jel došao novi kriterijum za pravljenje podjela i izazivanje uistinu 3.svjetskog rata

u kojem će biti na jednoj strani zemlje (oštećene za svoj teritorij) a na drugoj strani zemlje koje su se svrstale uz USA (koja od pokrajine pravi državu i time direktno/indirektno daje za pravo i ostalim pokrajinama u svetu da slede njen primjer) & novonastale države

Evo popis oblasti i pokrajna koje imaju želju da nakon Kosova i one budu na redu za nezavisnost (idemo redom prvo od onih koji se tome najviše nadaju po meni):

1. Baskija (od Španjolske)
2. Rep.Srpska (od BiH)
4. Abhazija (od Gruzije)
6. Sjeverni Cipar (od Cipra)
7. Flandrija (od Belgije)
8. Farski otoci (od Danske)
9. Škotska (od Velike Britanije)
10. Čečenija (od Rusije)
11. Tajvan (od Kine)
12. Kašmir (od Indije)
13. Kurdistan (od Turske)
14. Darfur (od Sudana)
15. Sjeverna Irska (od Velike Britanije)
16. Korzika (od Francuske)
17. Grenland (od Danske)
18. Sjeverna Osetija (od Rusije)
19. Sicilija (od Italije)
20. Transilvanija (od Rumunjske)
21. Rep.HercegBosna (od BiH)
22. Sandžak-jug Srb. (od Srbije)
23. Katalonija (od Španjolske)
24. Novi Meksiko (od USA)
25. Sjeverna Italija (od Italije)
26. Wales (od Velike Britanije)
27. Teksas (od USA)
28. Kalifornija (od USA)
29. Kavkavske rep. Dagestan,
30. K.-Balkarska,
31. Čerkezija
32. Adigeja (od Rusije)
33. Sjever Vojvodine (od Srbije)
34. Istra (od Hrvatske)
35. Laponija (od Finske i Švedske)

to je za one koje su aktualne u posljednjih par godina koliko sam upućen u svjetsku politiku...sigurno sam propustio još neke...slobodno nadopunite

E, ovo si baš lepo napisao. Čini mi se i korektno jer si čak pomenuo i Hrvatsku.... možda si mogao dodati još koji deo Hrvatske :) al' nema veze...

John Preston

Obećava
Banovan
Poruka
77
Ma boli me tuki za tamo neke Laponije i Abhazije.Kosovo treba na dva dela i kineski zid.Dovidjenja.
Нема компромиса. Цело Косово мора бити Српско и очишћено од шиптарског смећа. Историја ће показати да је запад признањем Космета направио грешку као многа велика царства пре њих. Овде почиње нестанак империјалистичког савеза са запада!

kyo.

Elita
Poruka
22.686
:rotf::rotf::rotf:

jel ti ovo ozbiljno?:?:

aj nemoj zaj@bavat ljude, zamisli sebe u njihovoj situaciji.
pa upravo sam tim postom i zamislio...izgleda da ti logika nije jača strana

a to kako bih volio da moja država reagira u slučaju primjera Srbije
sve sam objasnio...moj prijedlog možda nije efikasan u cjelosti...al je daleko efikasniji od sadašnje srbijanske politike povlačenja veleposlanika...samo si radi nepotrebne troškove...

ovako bi svakoj zemlji ponaosob vratila istom mjerom("zabila nož u leđa") baš kao što su te zemlje njoj priznavši Kosovo...i čist račun duga ljubav...kako se kaže

kyo.

Elita
Poruka
22.686
E, ovo si baš lepo napisao. Čini mi se i korektno jer si čak pomenuo i Hrvatsku.... možda si mogao dodati još koji deo Hrvatske :) al' nema veze...
ja korektno pišem i pričam od prvog dana kad sam došao ovdje...samo eto neki to prije a neki kasnije shvate:D
a što se tiće Hrvatske...
dodao bih i još koji dio, al to bi onda već pomalo graničilo s znanstvenom fantastikom...8)

ako si mislio na RSK...teško moguće jer ono Srba što se vratilo su uglavnom starije pućanstvo (čitaj: penzioneri) koji su došli u Hrvatsku jer ovdje mogu ostvariti veća mirovinska i socijalna prava nego u Srbiji, a država im još gradi nove i ljepše kuće nego što su imali (za ovo se uvjerio na vlastite oči...a i logično je kad se nešto gradi ponovno, nemožeš izgraditi da izgleda staro, jel?):mrgreen:

pa onda pitam ja tebe zašto bi ti Srbi nakon svega toga podigli ruku na Hrvatsku

da su priznali Hrvatsku još 1991. kako ju danas priznavaju ...ne bi im se ništa dogodilo...al šta ćeš najlakše je nas balkance napumpat ideologijama za razularene široke mase...:lol:

rdeki

Elita
Poruka
17.890

1. Baskija (od Španjolske)
2. Rep.Srpska (od BiH)
4. Abhazija (od Gruzije)
6. Sjeverni Cipar (od Cipra)
7. Flandrija (od Belgije)
8. Farski otoci (od Danske)
9. Škotska (od Velike Britanije)
10. Čečenija (od Rusije)
11. Tajvan (od Kine)
12. Kašmir (od Indije)
13. Kurdistan (od Turske)
14. Darfur (od Sudana)
15. Sjeverna Irska (od Velike Britanije)
16. Korzika (od Francuske)
17. Grenland (od Danske)
18. Sjeverna Osetija (od Rusije)
19. Sicilija (od Italije)
20. Transilvanija (od Rumunjske)
21. Rep.HercegBosna (od BiH)
22. Sandžak-jug Srb. (od Srbije)
23. Katalonija (od Španjolske)
24. Novi Meksiko (od USA)
25. Sjeverna Italija (od Italije)
26. Wales (od Velike Britanije)
27. Teksas (od USA)
28. Kalifornija (od USA)
29. Kavkavske rep. Dagestan,
30. K.-Balkarska,
31. Čerkezija
32. Adigeja (od Rusije)
33. Sjever Vojvodine (od Srbije)
34. Istra (od Hrvatske)
35. Laponija (od Finske i Švedske)

Čini mi se da si zaboravio Republiku Srpsku Krajinu.

kyo.

Elita
Poruka
22.686
Čini mi se da si zaboravio Republiku Srpsku Krajinu.
:arrow:
a što se tiće Hrvatske...
dodao bih i još koji dio, al to bi onda već pomalo graničilo s znanstvenom fantastikom...8)

ako si mislio na RSK...teško moguće jer ono Srba što se vratilo su uglavnom starije pućanstvo (čitaj: penzioneri) koji su došli u Hrvatsku jer ovdje mogu ostvariti veća mirovinska i socijalna prava nego u Srbiji, a država im još gradi nove i ljepše kuće nego što su imali (za ovo se uvjerio na vlastite oči...a i logično je kad se nešto gradi ponovno, nemožeš izgraditi da izgleda staro, jel?):mrgreen:

pa onda pitam ja tebe zašto bi ti Srbi nakon svega toga podigli ruku na Hrvatsku

da su priznali Hrvatsku još 1991. kako ju danas priznavaju ...ne bi im se ništa dogodilo...al šta ćeš najlakše je nas balkance napumpat ideologijama za razularene široke mase...:lol:

rdeki

Elita
Poruka
17.890
Popalili, pobili, proterali... a sada starcima grade novo i lepše... Da nije tragično još bi zvučalo i smešno.

Da Hrvatska 1990 i kasnije nije klala, proterivala, i na razne načine maltretirala Srbe....????

A isti oni koji su predvodili ustaške koljače danas su na vlasti u istoj toj Hrvatskoj. Odnos prema Srbima se promenio kada se njihov broj bitno smanjio...

Da li se možeš složiti sa mnom da je to vrhunsko licemerje?

rdeki

Elita
Poruka
17.890
Kao što rekoh, zaboravio si Republiku Srpsku Krajinu. Verujem da se to tebi, jednom prema Srbima krajnje dobronamernom Hrvatu, sasvim slučajno desilo.

Na kraju krajeva, ako Albanci na Kosovu imaju pravo na otcepljenje od Srbije, isto takvo pravo su imali i Srbi u Krajini. Zar ne?

Ili tu ima nekih razlika? Na primer, Srbi su u SFRJ bili narod, a Albanci narodnost...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.