Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da je forum Hronika izdvojen iz foruma Politika i sada je poseban forum u kategoriji "Društvo".

Oblasti i pokrajne sveta koje bi mogle pratiti kosovski put nezavisnosti

tko je sledeći? Za nezavisnost?

• Baskija (od Španjolske)

• Republika Srpska (od BiH)

• Južna Osetija i Adhazija (od Gruzije)

• Nagorno Karabah (od Azerbajdž)

• Sjeverni Kipar (od Kipra)

• Flandrija (od Belgije)

• Farski otoci (od Danske)

• Škotska (od Velike Britanije.)

• Čečenija (od Rusije)

• Tajvan (od Kine)

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Jumbolino

Zainteresovan član
Poruka
264
-Somaliland od somalije
-Zapadna Sahara od Maroka
-Turski Kipar da dobije medj. priznanje
-Nagorno Karabah medj. priznanje - od Azerbejdzana
-Pridnjestrovlje (Transnistria) - od Moldavije
-Deo BIH Sa Hrvatima da se pripoji Hrvatskoj (ako se RS odcepi)
-Cijapas od Meksika
-Shaba (Katanga) od D.R. Konga
-neka ostrva na Solomonovim Ostrvima
-R. Kina (Taiwan) da postane medj. priznat, vec je nezavisan
-Irian Jaya od Indonesie
-Neki regioni Sri Lanke koje kontrolisu Tamil Tigrovi

DukeofSerbia

Domaćin
Poruka
4.720
Baskija (od Španjolske)
Незванично ће расписати референдум ове године, али шпанска Влада саопштила председнику Баскије да се не игра.
Republika Srpska (od BiH)
Проблем су странци. Давно би се Српска одцепила.
Južna Osetija i Adhazija (od Gruzije)
Они су одавно де факто независни, сад што их нико не признаје.
Nagorno Karabah (od Azerbajdž)
Они су одавно де факто независни, сад што их нико не признаје..
Sjeverni Kipar (od Kipra)
Они су одавно де факто независни али их признаје само Турска.
Flandrija (od Belgije)
Ако се Фландрија одцепи, Белгија ће нестати јер су они федерална јединица.
Farski otoci (od Danske)
Не познајем ситуацију.
Škotska (od Velike Britanije.)
Тешко. Имам пријатеља Шкота националисту, али ни он не верује у то, јер не постоји већина за тако нешто, још увек.
Čečenija (od Rusije)
Сепаратисти једва да и постоје.
Tajvan (od Kine)
Они су де факто независни од НР Кине.
23. Katalonija (od Španjolske)
Две главне националистичке странке у Каталонији су за референдум, али је проблем закон у Шпанији који то забрањује. Ко распише иде у затвор.

SiIent Bob

Iskusan
Poruka
6.191
Moze da se zove Nisavija! Bohemiju i Moraviju ne osporavam. ne treba kvariti dobrosusedske odnose
Ne može se uvek računati na dobrosusedske odnose. Ja kad proglasim Veliku Sremsku Carevinu Bežanija, prvo ću da utvrdim granice sa Demokratskom Državom Surčin, jer su oni poznati po Velikosurčinskoj Agresiji, a i prevarilli su nas i izgradili Aerodorm na svojoj teritoriji, mamu im lopovsku.

nisliya

Iskusan
Poruka
6.510
Ne može se uvek računati na dobrosusedske odnose. Ja kad proglasim Veliku Sremsku Carevinu Bežanija, prvo ću da utvrdim granice sa Demokratskom Državom Surčin, jer su oni poznati po Velikosurčinskoj Agresiji, a i prevarilli su nas i izgradili Aerodorm na svojoj teritoriji, mamu im lopovsku.
Ne brigaj, Nisavija ce prva priznati Veliku Sremsku Carevinu Bezaniju, sve u duhu dobrosusedskih iznosa :)

kyo.

Elita
Poruka
22.686
Не познајем ситуацију.
eto sve si lijepo objasnio za ovih prvih 30ak

a za ovu ću ti ja kazati...

velika većina stanovnika Farskih otoka rado bi se odcjepili od Danske jer im je danska matica veoma daleko...
al opet s druge strane prije nego to urade trebali bi nać novog "sponzora" jer potpuno ovise o danskoj ekonomiji (nešto poput Kosova za vreme SFRJ)

s druge strane hrabrosti za taj podvig raste paralelno sa sektaštvom na Grenlandu koji je također pod Danskom

međutim situacija je sljedeća...

Danska nema nekakvih većih apetita za Farske otoke jer su mali i gotovo nebitni (financijski) za Dansku (stvar je samo prestiža Danske)
dok je Grenland svojom površinom nekoliko puta veći od Danske i time daleko važniji što geostrateški da ostane u Danskoj što privredno

eto nadam se da sam ti približio i ovu materiju:D

DukeofSerbia

Domaćin
Poruka
4.720
eto sve si lijepo objasnio za ovih prvih 30ak
Биће наставак, малко се стрпи ;). Чекао сам да видим да ли ћеш одговорити да не куцам у празан ветар.

a za ovu ću ti ja kazati...

velika većina stanovnika Farskih otoka rado bi se odcjepili od Danske jer im je danska matica veoma daleko...
al opet s druge strane prije nego to urade trebali bi nać novog "sponzora" jer potpuno ovise o danskoj ekonomiji (nešto poput Kosova za vreme SFRJ)

s druge strane hrabrosti za taj podvig raste paralelno sa sektaštvom na Grenlandu koji je također pod Danskom

međutim situacija je sljedeća...

Danska nema nekakvih većih apetita za Farske otoke jer su mali i gotovo nebitni (financijski) za Dansku (stvar je samo prestiža Danske)
dok je Grenland svojom površinom nekoliko puta veći od Danske i time daleko važniji što geostrateški da ostane u Danskoj što privredno

eto nadam se da sam ti približio i ovu materiju:D
Гренланд није у ЕУ, то знам. :mrgreen:

П.С.
Косово и даље економски јако зависи/овиси од Србије. ;)

DukeofSerbia

Domaćin
Poruka
4.720
12. Kašmir (od Indije)
Нема шансе, Кашмир је подељен између Индије и Пакистана, како онда да буде независтан?
13. Kurdistan (od Turske)
Док је Турска је од главних америчких савезника од тога нема ништа или док САД не доживи велику економску кризу...
14. Darfur (od Sudana)
Можда.
15. Sjeverna Irska (od Velike Britanije)
Дупли стандарди не важе за велике.
16. Korzika (od Francuske)
Смешно.
19. Sicilija (od Italije)
У рангу научне фантастике.
20. Transilvanija (od Rumunjske)
Тешко, мада би неки желели. Сами Мађари у Румунији немају снаге за то, јер је Румуна 10 пута више.
21. Rep.HercegBosna (od BiH)
Да су Хрвати паметни и да склопе савез с Србима, могли би и једни и други...
22. Sandžak-jug Srb. (od Srbije)
Нереално, мада би неки желели.
24. Novi Meksiko (od USA)
:)
25. Sjeverna Italija (od Italije)
Нереално, мада би неки желели.
26. Wales (od Velike Britanije)
27. Teksas (od USA)
28. Kalifornija (od USA)
29. Kavkavske rep. Dagestan,
То је руска република :). Нема шансе.
33. Sjever Vojvodine (od Srbije)
Неки би желели.
34. Istra (od Hrvatske)
Да ли је истина да Италијани и даље бирају градоначелника Заре? :)
35. Laponija (od Finske i Švedske)
Ово је врхунска будалаштина.

to je za one koje su aktualne u posljednjih par godina koliko sam upućen u svjetsku politiku...sigurno sam propustio još neke...slobodno nadopunite
А где је Квебек на листи? :mrgreen: Они су покушали, беше два пута на референдуму?

kyo.

Elita
Poruka
22.686
Биће наставак, малко се стрпи ;). Чекао сам да видим да ли ћеш одговорити да не куцам у празан ветар.

Гренланд није у ЕУ, то знам. :mrgreen:

П.С.
Косово и даље економски јако зависи/овиси од Србије. ;)
ajd pročitaj još jednom moj tekst:cool:

anarog

Ističe se
Banovan
Poruka
2.877
uistinu je mnogo regija, oblasti, pokrajna i republika koje bi mogle slediti primer Kosova pa da i one postanu nezavisne države

nameće mi se pitanje jel nakon 1. i 2. svjetskog koji je bio blokovski, pa sve preko hladnog ratza, suvremenog terorističkog rata...jel došao novi kriterijum za pravljenje podjela i izazivanje uistinu 3.svjetskog rata

u kojem će biti na jednoj strani zemlje (oštećene za svoj teritorij) a na drugoj strani zemlje koje su se svrstale uz USA (koja od pokrajine pravi državu i time direktno/indirektno daje za pravo i ostalim pokrajinama u svetu da slede njen primjer) & novonastale države

Evo popis oblasti i pokrajna koje imaju želju da nakon Kosova i one budu na redu za nezavisnost (idemo redom prvo od onih koji se tome najviše nadaju po meni):

1. Baskija (od Španjolske)
2. Rep.Srpska (od BiH)
3. Južna Osetija (od Gruzije)
4. Abhazija (od Gruzije)
5. Nagorno Karabah (od Azerbajdžana)
6. Sjeverni Cipar (od Cipra)
7. Flandrija (od Belgije)
8. Farski otoci (od Danske)
9. Škotska (od Velike Britanije)
10. Čečenija (od Rusije)
11. Tajvan (od Kine)
12. Kašmir (od Indije)
13. Kurdistan (od Turske)
14. Darfur (od Sudana)
15. Sjeverna Irska (od Velike Britanije)
16. Korzika (od Francuske)
17. Grenland (od Danske)
18. Sjeverna Osetija (od Rusije)
19. Sicilija (od Italije)
20. Transilvanija (od Rumunjske)
21. Rep.HercegBosna (od BiH)
22. Sandžak-jug Srb. (od Srbije)
23. Katalonija (od Španjolske)
24. Novi Meksiko (od USA)
25. Sjeverna Italija (od Italije)
26. Wales (od Velike Britanije)
27. Teksas (od USA)
28. Kalifornija (od USA)
29. Kavkavske rep. Dagestan,
30. K.-Balkarska,
31. Čerkezija
32. Adigeja (od Rusije)
33. Sjever Vojvodine (od Srbije)
34. Istra (od Hrvatske)
35. Laponija (od Finske i Švedske)

to je za one koje su aktualne u posljednjih par godina koliko sam upućen u svjetsku politiku...sigurno sam propustio još neke...slobodno nadopunite
Republika Srpska Krajina od tzv.Hrvatske
Istra od tzv.Hrvatske
Dalmacija od tzv.Hrvatske
Slavonija od tzv.Hrvatske

kyo.

Elita
Poruka
22.686
ovo je smesno malo. u republici u kojoj 99% ljudi REALNO glasa za "Jedinstvenu Rusiju' ti vidis deseto mesto po stremljenju ka nezavisnosti??? aha, odmah, cim texas stavis na deveto mesto...
greške i neke male nelogičnosti se kod ove liste mogu uzeti u obzir
pošto je rađena onako "iz rukava" kako sam se koje države i oblasti sjetio

evo dat ću si truda da to ispravim u sljedećem postu i da dodam ove koje sam zaboravio uvrstiti

eto moje isprike (obratite pažnju i kad je tema nastala, te podatak da sam ju napisao u doslovce 5 minuta)

inaće moje prethodne teme/ankete su daleko razrađenije

o tome govori podatak da sam do sada samo na ovom forumu dobio nekih 10 PP da dođem na neke druge forume kao forumaš a jedan forum mi je nudio i moderatorsko mjesto

ipak ostajem odan Krstarici i starim forumima

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.