Oblasti i pokrajne sveta koje bi mogle pratiti kosovski put nezavisnosti

tko je sledeći? Za nezavisnost?

  • Baskija (od Španjolske)

  • Republika Srpska (od BiH)

  • Južna Osetija i Adhazija (od Gruzije)

  • Nagorno Karabah (od Azerbajdž)

  • Sjeverni Kipar (od Kipra)

  • Flandrija (od Belgije)

  • Farski otoci (od Danske)

  • Škotska (od Velike Britanije.)

  • Čečenija (od Rusije)

  • Tajvan (od Kine)


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
alo pravicu se da ovo nisam video budes li mi izostavio Belu krajnu predlozicu da te banuju .aha aj sad:gace:se

šta sa Belom Krajinom??? :think:
300px-Bela_krajina_v_Sloveniji.png


lupaš malo....aaa?
:think::think:
 
TEMA JE ODLICNA
kamo srece da nema i srpskih neandertalaca-neonacista ovde!

A nazalost ima ih stvarno!

@nikola pajic Наше време тек долази.СССС
Ovo je bio razlog za moj odgovor prosto nisam mogao da verujem http://forum.krstarica.com/threads/132134

Nemoj odmah pogresno da shvatis i VELIKI POZDRAV OD MENE!
 
Poslednja izmena:
@nikola pajic Наше време тек долази.СССС
Ovo je bio razlog za moj odgovor prosto nisam mogao da verujem http://forum.krstarica.com/threads/132134

Nemoj odmah pogresno da shvatis i VELIKI POZDRAV OD MENE!

pa nerazumam onda kritike na moj racun moja devojka je vlajna i srdacan pozdrav za nju :heart::heart::heart:.
aj sad pozdrav i za tebe.:D
 
pre nekoliko meseci sam otvorio ovu temu na kojoj smo raspravljali o tome koja sledeća oblast u svetu posle samoproglašene nezavisnosti Kosova će krenuti ""kosovskim putem"" da od pokrajine/oblasti postane državom (bilo podržana ili ne podržana od strane vlasti zemlje u kojoj je do tada bila sastavni deo....

i evo nam prve (koja je najbliža da postane suverena) :arrow:

Grenland od danas autonoman
Vlasti Grenlanda danas službeno preuzimaju široku autonomnu upravu nad najvećim svjetskim otokom, što je posljednji korak prije možebitne neovisnosti, javlja BBC. Široka autonomija rezultat je referenduma iz studenoga prošle godine kada je tri četvrtine stanovnika Grenlanda podržalo takvu mjeru. Lokalna vlada tako od danas formalno u svoje ruke preuzima pravosuđe i unutarnje poslove, a grenlandski, ili Kalaallisut, postaje službenim jezikom. Danskoj, koja najvećim svjetskim otokom vlada tristo godina, ostaje zadnja riječ u vanjskoj politici i obrani.


a na listi potencijalnih novih država zauzimala je relativno


1. Sever Kosova (od Kosova i pripojenje Srbiji)
2. Palestina (od Izraela)
3. Južna Osetija (od Gruzije)
4. Abhazija (od Gruzije)
5. Nagorno Karabah (od Azerbajdžana)
6. Rep.Srpska (od BiH i možebitno pripojenje kasnije Srbiji)
7. Baskija (od Španjolske)
8. Tamil (od Šri Lanke)
9. Škotska (od Velike Britanije)
10. Flandrija (od Belgije)
11. Kurdistan (od Turske i Iraka)
12. Tajvan (od Kine)
13. Kašmir (od Indije, Pakistana i Kine)
14. Sjeverni Cipar (od Cipra)
15. Rep.HercegBosna (od BiH)
16. Korzika (od Francuske)
17. Katalonija (od Španjolske)
18. Andaluzija (od Španjolske)
19. Sardinija (od Italije)
20. Pridnjestrovlje -Transnistria (od Moldavije)
21. Ganguzija (od Moldavije)
22. Dobrudza (od Rumunjske)
23. Sicilija (od Italije)
24. Severna Irska (od Velike Britanije i pripojenje Irskoj)
25. Južni Tirol (od Austrije)
26. Wales (od Velike Britanije)
27. Čečenija (od Rusije)
28. Zapadna Sahara (od Maroka)
29. Shaba -Katanga (od D.R. Konga)
30. Farski otoci (od Danske)
31. Transilvanija (od Rumunjske)
32. RSKrajina (od Hrvatske i možebitno kasnije pripojenje Srbiji)
33. Sjever Vojvodine (od Srbije)
34. Zapadna Makedonija -alb. (od Makedonije)
35. Jug Srbije -alb. (od Srbije)
36. Srpska Crna Gora (od Crne Gore i pripojenje Srbiji)
37. Sandžak (od Srbije)
38. Darfur (od Sudana)
39. Tibet (od Kine)
40. Irian Jaya (od Indonesie)
41. Kalistan (od Indije)
42. Cijapas (od Meksika)
43. Galicija (od Španjolske)
44. Kvebek (od Kanade)
45. Valonija (od Belgije)
46. Grenland (od Danske)
47. Otok Man (od Velike Britanije)
48. Istra (od Hrvatske)
49. Sjeverna Osetija (od Rusije)
50. Sjeverna Italija (od Italije)

i ne sećam se baš da su forumaši govorili o Grenlandu kao novoj državi...već su davali prednost Republici Srpskoj, Škotskoj, Južnoj Osetiji, a neki čak i RSK:cool: etc....
 
Nema Grenlanda ni u anketi...:mrgreen:

pa zato jer sam znao kakva "sorta" će najviše da tipka po anketi:per:...pa stavio šta sorta "voli":mrgreen::hahaha:


doduše ne sve (jer bih morao staviti i RSK):rumenko:...al pošto ovo nije pdf Naučna fantastika":mrgreen: ili pdf "Pričam ti bajku":mrgreen: nego :arrow: pdf Politika
:arrow: stavio ove za koje sam pretpostavio da će da dobiju koji glas:idea: kapiši!?:think:
 
kako nisam!?:dash:........ a ja sastavio listu:hahaha:
Nisi stavio u anketi. Da si tipovao na to da će Grenland prvi da se odvoji, valjda bi to stavio u anketu, makar zbog sebe...zar ne?
pa nisam ja ti, pa da svako malo telefoNIŠEM u ŠEVEningen:telefon: i da Fatam Šekijevu frekvenciJu u svojim postovima :rumenko:;):cool:

:bye:

Ja šešeljevac i patriJota, ti ***** i ustaša, to smo se već jednom dogovorili...:rumenko:;):cool:
Il' smo ono pričali o tome da prestaneš da me vrijeđaš, a ti odbio...?:bye:
 
Poslednja izmena:
Južni Sudan: 99,57 posto građana za nezavisnost

250px-LocationSouthernSudan.svg.png


'Za nezavisnost se izjasnilo 99,57 posto birača koji su izašli na birališta', rekao je u nedjelju predsjednik izbornog povjerenstva koje je 9. siječnja organiziralo tjedana dana dug referendum. Rezultati ne uključuju glasove birača sa sjevera Sudana i iz ostalih zemalja, no to je mali broj biračkog tijela. Konačni službeni rezultati očekuju se početkom idućeg mjeseca.

Bude li neovisnost službeno potvrđena, nova 193. država svijeta trebala bi biti utemeljena već u srpnju, kada po mirovnom sporazumu, s kojim je završio građanski rat u Sudanu, istječe prijelazno šestgodišnje razdoblje predviđeno mirovnim sporazumom. U građanskome ratu, koji je trajao dulje od dva desetljeća poginulo je dva milijuna ljudi, a četiri milijuna je izbjeglo iz svojih domova. Rat je vođen između Arapa, muslimana na sjeveru zemlje koji drže središnju vlast, i Afrikanaca na jugu koji su većinom kršćani i animisti.

Južni Sudan ima površinu 620.000 četvornih kilometara i između 7,5 i 9,5 milijuna stanovnika.


----------------------
imamo li to novu državu posle Kosova? :think:
 

Back
Top