Objesio psa

zendeli

Veoma poznat
Moderator
Poruka
14.475
Vjerujem da ste svi čitali o ovom da ne tražim sad link.
Čovjeku u dvorište medju djecu upao komšijski pit. Da li je htio da se igra, da li da napadne ko zna. Otac je u strahu za djete presudio psu.
Kako vi vidite ovo? Sad ljudi komentarišu nije pas napao, od kud mu pravo da ubije psa i slično?
Da li je trebao stajati i čekati da nekog ujede pa reagovati? Reakcija jeste preterana ali ko ima kontrolu kad su djeca u pitanju?

800px-000_American_Pit_Bull_Terrier.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
Vjerujem da ste svi čitali o ovom da ne tražim sad link.
Čovjeku u dvorište medju djecu upao komšijski pit. Da li je htio da se igra, da li da napadne ko zna. Otac je u strahu za djete presudio psu.
Kako vi vidite ovo? Sad ljudi komentarišu nije pas napao, od kud mu pravo da ubije psa i slično?
Da li je trebao stajati i čekati da nekog ujede pa reagovati? Reakcija jeste preterana ali ko ima kontrolu kad su djeca u pitanju?

pas je pitbul, to ne znači da su ti psi zli iz temelja, ali imaju lošu reputaciju jer mnogi ljudi zloupotrebljavaju ovu rasu kao oružje.
Ovo takođe znači da vlasnik ove rase mora to da zna i ne sme da pusti svog psa da trči bez nadzora i mora da obezbedi da ne napusti imanje sam
 
Vjerujem da ste svi čitali o ovom da ne tražim sad link.
Čovjeku u dvorište medju djecu upao komšijski pit. Da li je htio da se igra, da li da napadne ko zna. Otac je u strahu za djete presudio psu.
Kako vi vidite ovo? Sad ljudi komentarišu nije pas napao, od kud mu pravo da ubije psa i slično?
Da li je trebao stajati i čekati da nekog ujede pa reagovati? Reakcija jeste preterana ali ko ima kontrolu kad su djeca u pitanju?
Nisam roditelj, ne znam kako ću se razmišljati kad budem, ali ovo što je ovaj čovjek napravio je horor. On ima nesređene komšijske odnose sa vlasnikom ubijenog psa i vjerovatno mu je pukao film pa je tako reagovao čim je pas utrčao u njegovo dvorište. Pas nije povrijedio nikoga pa ni njegovo dijete, a preventivno objesiti psa pred očima djece sigurno nije normalno. Mislim da mu dijete ima veće traume od viđenog nego što bi imalo i da ga je napao pas. :(
 
to je tačno, s druge strane ako čekaš da ti pit ujede dete biće mnogo ozbiljnije traume a možda više nećeš ni imati dete
zašto je ova tema na porodici? zar sada i kućne ljubimce tretiramo kao familiju?
Treba ići i redom sklanjati svaku moguću opasnost po naše dijete? Vješanjem? To "spašeno" dijete već smatra da je normalno ubiti životinju u dvorištu kuće, vješanjem. Dijete nije napadnuto, nije. Da jeste možda bih i našla neko opravdanje za ovaj bolesni čin.
 
trebala bi da kopiras ovde celu vest jer ima jedna velika nepoznanica.
da li je pas samo usao u dvoriste, mahao repom i setkao se ili je rezao i lajao?
 
i otkud komsijin pas u njegovom dvoristu?
ruku na srce kako god okrenemo, taj pas nije mogao/smeo da se sam bez gazde nadje u tudjem dvoristu.
problem kod ovakvih borbenih pasa je cesto taj da ga imaju neodgovorne osobe kojima je to trofejni pas..da se pokazu kako ga imaju,kako su opasni.

bez ulazenja u dublju analizu oko samog cina vesanja, najodgvorniji i najveci krivac je vlasnik psa koji je dozvolio da se pas sam useta u tudje dvoriste.

zato i kazem da fali puna vest da vidimo sta se zaista desilo i otkud pas u tudjem dvoristu.
 
i otkud komsijin pas u njegovom dvoristu?
ruku na srce kako god okrenemo, taj pas nije mogao/smeo da se sam bez gazde nadje u tudjem dvoristu.
problem kod ovakvih borbenih pasa je cesto taj da ga imaju neodgovorne osobe kojima je to trofejni pas..da se pokazu kako ga imaju,kako su opasni.

bez ulazenja u dublju analizu oko samog cina vesanja, najodgvorniji i najveci krivac je vlasnik psa koji je dozvolio da se pas useta u tudje dvoriste.

zato i kazem da fali puna vest da vidimo sta se zaista desilo i otkud pas u tudjem dvoristu.
https://srpskainfo.com/novi-detalji...o-sa-lanca-i-prelazio-u-dvoriste-kod-komsija/
 
Treba ići i redom sklanjati svaku moguću opasnost po naše dijete? Vješanjem? To "spašeno" dijete već smatra da je normalno ubiti životinju u dvorištu kuće, vješanjem. Dijete nije napadnuto, nije. Da jeste možda bih i našla neko opravdanje za ovaj bolesni čin.
kao što ti rekoh tačno je to što pričaš
ali poučeni iskustvom i raznim situacijama u kojima su pitovi trajno nakazili decu da nije bilo prevencije u ovom slučaju trauma deteta bi bila dalekosežnija i nepopravljiva. ako ne reaguješ unapred a znaš s kim imaš posla neće biti kriv ni komšija ni njegov pas.

ne ne odobravam čin nasilja čak ni u prevenciji, moglo je to mnogo elegantnije rešiti, no balkanski narod je sirov i na niskom civilizacijskom nivou
 
znaci vlasnik psa je najodgvorniji..pas moze jednom da ti se skine sa lanca, ali ako to ponovi tvoja je krivica sto ne umes da ga vezes..
i gde je tu uopste ograda dvorista? :think:
pas skinut sa lanca moze slobodno da se krece u sopstvenom dvoristu, kako je preasao ogradu od komsije?
 
kao što ti rekoh tačno je to što pričaš
ali poučeni iskustvom i raznim situacijama u kojima su pitovi trajno nakazili decu da nije bilo prevencije u ovom slučaju trauma deteta bi bila dalekosežnija i nepopravljiva. ako ne reaguješ unapred a znaš s kim imaš posla neće biti kriv ni komšija ni njegov pas.

ne ne odobravam čin nasilja čak ni u prevenciji, moglo je to mnogo elegantnije rešiti, no balkanski narod je sirov i na niskom civilizacijskom nivou
Da, slušala sam i izjave oca, ovog koji je ubio psa. Bar mu je žao, a reagovao je kako jeste, strah je čudo :( Da se barem nije ni desilo
 
kao što ti rekoh tačno je to što pričaš
ali poučeni iskustvom i raznim situacijama u kojima su pitovi trajno nakazili decu da nije bilo prevencije u ovom slučaju trauma deteta bi bila dalekosežnija i nepopravljiva. ako ne reaguješ unapred a znaš s kim imaš posla neće biti kriv ni komšija ni njegov pas.

ne ne odobravam čin nasilja čak ni u prevenciji, moglo je to mnogo elegantnije rešiti, no balkanski narod je sirov i na niskom civilizacijskom nivou
pre 20..30 godina u borci je jedan pas lutalica napao i ujeo dete nekog lovca.
ovaj se organizovao sa drugarima i narednog dana su ranom zorom krstarili borcom i pobili sve lutalice na koje su naisli.
 
znaci vlasnik psa je najodgvorniji..pas moze jednom da ti se skine sa lanca, ali ako to ponovi tvoja je krivica sto ne umes da ga vezes..
i gde je tu uopste ograda dvorista? :think:
pas skinut sa lanca moze slobodno da se krece u sopstvenom dvoristu, kako je preasao ogradu od komsije?
Vlasnik je narkoman, incidentna osoba, imao je dva takva psa.
 
Razapeće me kerovodje ali ja bih uradio isto samo što bih skrcao i vlasnika.Psa bih ubio u afektu da zaštitim dete od eventualne mogućnosti da bude ugroženo a vlasnika bih polomio ko lešnik sa namerom da mu više nikada ne padne na pamet da gaji pse i ugrožava druge.
a sta ako je vlasnik jaci od tebe ili spremniji, vestiji, ono brus li u opancima :D
ljudi po internetu olako tuku druge.
 
pre 20..30 godina u borci je jedan pas lutalica napao i ujeo dete nekog lovca.
ovaj se organizovao sa drugarima i narednog dana su ranom zorom krstarili borcom i pobili sve lutalice na koje su naisli.
o lutalicama bi trebalo da brine država, ali već smo na nekoliko tema diskutovali o ovoj problematici
zna se da se psi lutalice usled nebrige države pakuju u prevozna sredstva i iz cele Srbije isporučuju po obodima beograda na brigu građanima prestonice.
kako da ti kažem postoje sistemske greške, žrtve ovakvih situacija se tretiraju kao kolateralna šteta.
 
o lutalicama bi trebalo da brine država, ali već smo na nekoliko tema diskutovali o ovoj problematici
zna se da se psi lutalice usled nebrige države pakuju u prevozna sredstva i isporučuju po obodima beograda na brigu građanima prestonice.
kako da ti kažem postoje sistemske greške, žrtve ovakvih situacija se tretiraju kao kolateralna šteta.
nije samo krivica drzave
moj dobar drugar je svojevremeno bio odbornik u jednoj velikoj opstini.
pricao mi je koje probleme imaju sa udruzenjima za zastitu zivotinja.
dodju nocu i pale sinterske kombije.
 
znaš pit je pas opasnog izgleda čak i da je hteo da se mazi nema šta da traži kod komšije. da je komšija hteo pita imao bi već jednog u dvorištu.
slazem se sa tobom.
ali ovde je najmanje kriv pas ako je bio miran. mozda je samo hteo da se igra.
ovde je problem vlasnik psa

e sad dolazimo do onog tvog prethodnog posta i uloge drzave.
da je drzava dobra onda bi ovaj prijavio tog vlasnika, ovaj platio kaznu da godinama ne moze da izadje iz dugova ili posteno omirisao zatvor na duzi period i ovakve stvari se ne bi vise desavale.
 
Volim sve pse, ali me niko nece ubediti da ne postoje agresivnije rase kao sto je ova.
Da li je iko cuo da je labrador nekoga napao? Sumnjam.

Onaj ko drzi potencijalno agresivnog psa, duzan je da ga obezbedi. Sto je uopste bio na lancu? Mogao je da ogradi deo dvorista i tu da ga drzi.

Taj pas je vec jednom napao dete.

Ne znam kako bih reagovala. Iskreno. Sigurno ga ne bih obesila. Ne znam sta bih radila u afektu.
 
Da, slušala sam i izjave oca, ovog koji je ubio psa. Bar mu je žao, a reagovao je kako jeste, strah je čudo :( Da se barem nije ni desilo
pa jeste
evo pre nekoliko dana imamo situaciju u kojoj je otac od straha zaronio instinktivno da spasi sebe a ostavio dete u vodi da ga samelje gliser.
te reakcije u strahu obično nisu objašnjive uz pomoć hladne logike.
adrenalin koji proradi zamuti čistu svest i ljudi urade nešto sšto nisu ni sanjali da mogu da urade
 

Back
Top