Objektivna kritika....Mane...

Sta vam je fora sa tim "Zavisi od koga kritika dolazi"? Da vam je uputi neki 'ebac vi biste prihvatili, a? A ako je neki mucenik, onda bi bilo "Ma sta on zna!"...:confused:
Valjda bi samo trebalo razmisliti o kritici, bez obzira od koga je...

Uopšte se ne radi o tome.
Da mi je uputi najbolja drugarica, sigurno da bih je uzela u obzir, jer bih bila sigurna da je to dobronamerna kritika.
Da mi je uputi neko koga baš i ne mirišem i ko baš ne miriše mene, ne bih obraćala nešto puno pažnju (mada bih se opet preispitala da li možda u tome ima istine, ali verovatno ne bih tome pridala onoliko značaja koliko bih pridala kritici od osobe koja mi znači i kojoj ja značim)... Poenta je u nameri, i u razlogu iz koga se kritika upućuje. Neko kome značim će mi dati kritiku zbog mene, a neko kome ne značim, da mi nepravedno napakosti, recimo, ili da bi samo nahranila ego nakratko. Nije stvar u tome da li mi je upućuje neki bednik, pa da iz tog razloga ne uzmem kritiku u obzir.
Bar ja na to nisam mislila.
 
Uopšte se ne radi o tome.
Da mi je uputi najbolja drugarica, sigurno da bih je uzela u obzir, jer bih bila sigurna da je to dobronamerna kritika.
Da mi je uputi neko koga baš i ne mirišem i ko baš ne miriše mene, ne bih obraćala nešto puno pažnju (mada bih se opet preispitala da li možda u tome ima istine, ali verovatno ne bih tome pridala onoliko značaja koliko bih pridala kritici od osobe koja mi znači i kojoj ja značim)... Poenta je u nameri, i u razlogu iz koga se kritika upućuje. Neko kome značim će mi dati kritiku zbog mene, a neko kome ne značim, da mi nepravedno napakosti, recimo, ili da bi samo nahranila ego nakratko. Nije stvar u tome da li mi je upućuje neki bednik, pa da iz tog razloga ne uzmem kritiku u obzir.
Bar ja na to nisam mislila.

xDD sad pročitah ovo
sve sam ja rekla samo mnogo kraće :lol::lol:
 
Uopšte se ne radi o tome.
Da mi je uputi najbolja drugarica, sigurno da bih je uzela u obzir, jer bih bila sigurna da je to dobronamerna kritika.
Da mi je uputi neko koga baš i ne mirišem i ko baš ne miriše mene, ne bih obraćala nešto puno pažnju (mada bih se opet preispitala da li možda u tome ima istine, ali verovatno ne bih tome pridala onoliko značaja koliko bih pridala kritici od osobe koja mi znači i kojoj ja značim)... Poenta je u nameri, i u razlogu iz koga se kritika upućuje. Neko kome značim će mi dati kritiku zbog mene, a neko kome ne značim, da mi nepravedno napakosti, recimo, ili da bi samo nahranila ego nakratko. Nije stvar u tome da li mi je upućuje neki bednik, pa da iz tog razloga ne uzmem kritiku u obzir.
Bar ja na to nisam mislila.

Bitno je samo da je kritika konstruktivna, da uzima u obzir tvoje sposobnosti, ciljeve, nedostatke, tvoju situaciju i da je tebi stalo do nje.

Ima razlicitih kritika, ali ako koristis ovo pravilo onda mozes da napravis razliku izmedju ometajucih i onih korisnih.

Uostalom, niko ne treba da se opterecuje kritikama kao lud. Jeste da neko ko apsolutno ne obraca paznju na njih izgleda suvise egocentricno ali je moguce da naucis sta tebi treba, sta ti ne treba i jasno da stavis to do znanja sagovorniku.
 
Kritiku prihvatam u zavisnosti od toga da l' je dobronamerna ili nije... Generalno, jako je teshko biti konstruktivan kritichar, pa tako je i jako malo osoba koje znaju na nesto da mi skrenu paznju a da to nema prizvuk poruge, omalovazavanja...
Mane... imam ih... volim da mislim da ih je manje nego vrlina...
Kad bih mor'o da napravim listu, bile bi...
- stidljivost
- povucenost
- lenjost
- nesposobnost da nekim osobama kazem NE...
i verovatno josh mnogo njih...
 
Da li ste svesni svojih mana...?...i koje su vase mane...

Moja velika falinka je sto sam silom prilika u takvom okruzenju rasla ili sam izabrala da u takvom okruzenju rastem, da sam vremenom odnegovala neke predrasude koje su samo i jedino kobne po mene samu.
Cesto reagujem i pricam vodjena tim predrasudama, a to umnogome kvari moj polozaj i smanjuje mi sanse da delam pozitivno. Najtuznija stvar stvar je sto sam ja i u trenutku delanja/govorenja svesna da to radim pod pogrsnom parolom i da, cinjenicno, nisam u pravu. Ali ipak to radim, nesposobna da samu sebe sprecim.

Jos jedna mana koja me sputava, a tek ce se pokazati posledice, je sto nisam usitinu dobar covek, prirodno. Mogla bih da se trudim da to korigujem, ali znam da lazna misljenja i lazi uopste ne mogu da se dugo odrze tj. nece mi poci za rukom da dugo vremena izgledam dobra, ako to stvarno i nisam.

Mana mi je i sto sam prerano postala isuvise samosvesna da sagledam fakat da nisam dobra po uvrezenom kriterijumu vrednosti, a da to nisam spoznala ovako rano mozda me to ne bi lisilo potencijalnog uspeha. Ovako uzvesi u obzir da je to sto sam itekako samosvesna previse jaka kocnica, buducnost mi je neizvesna i neminovna.
 
ako si ti svesna da ti je predrasuda neistinita,onda ti sama predrasuda nije opravdanje,vec je to sto govoris proizvod ciste malicioznosti.

@tema-zestoka sam cepidlaka,pogotovo po pitanju delanja,ali to ne ide u korak sa tim da delam cisto koliko da zadovoljim minimalne norme.

uzasno hirovita,i po tom pitanju se ponasam kao malo dete.
 
Uostalom, moguce je da imas predrasude i da znas/saznas da ih imas.
Ali ne mozes protiv toga. Nesto slicno genetici, recimo, smejes se kao svoja majka, i mrzis to, ali ne mozes da promenis, jer je biga, zapisano ti je u genetskom kodu i zabelezeno u rutinskom.
 
Nadovezuju se jos dva naredna pasusa.I bas eto, o malicioznosti. Koincidencija
pa,za tu prvonavedenu manu krivis sredinu.
a sredina nema nikakve veze sa tim,vec samo ta potonja 2 pasusa.
Uostalom, moguce je da imas predrasude i da znas/saznas da ih imas.
Ali ne mozes protiv toga. Nesto slicno genetici, recimo, smejes se kao svoja majka, i mrzis to, ali ne mozes da promenis, jer je biga, zapisano ti je u genetskom kodu i zabelezeno u rutinskom.
Pa nije tako.
Predrasuda ti je u domenu shvatanja-msm,iako je to ponasanje gotovo refleksno,ako zaista zelis da ispravis to,mozes.
npr,ispeci pa reci,a ja verujem da ti puno peces,barem na forumu.

ali dobro,nije na meni da ti na to ukazjem.
 
Predrasuda ti je u domenu shvatanja-msm,iako je to ponasanje gotovo refleksno,ako zaista zelis da ispravis to,mozes.

Uzmi primer: Odrastas u porodici u kojoj je otac recimo, nacionalista i rasista. Ali ne ekstremni, ekstremni slucajevi obicno decu kad pocnu da misle svojom glavom jos i vise odvrate od pogresnih izbora familije, ali recimo izvesni nacionalista koji se time ne dici ali priznaje to.
Dete automatski odrasta pod tim uticajem, htelo ili ne, postaje delom nacionalista. I iako on jednog dana shvati da to nije shvatanje nekoga ko pripada coveku koji nesto kosta, on ce ipak i u svakom slucaju da se strese na pomen Cigana.

Primera radi , navela sam prvi banalni primer koji mi je pao na pamet. Zakljucak: i predrasuda je, uglavnom, urodjena ili bar stecena ali vrlo rano stecena da ju je tesko menjati u kasnijem dobu.
Mozes da pokusas i da pokusavas ali ja mislim da ce samo na pokusaju da ostane,
npr,ispeci pa reci,a ja verujem da ti puno peces,barem na forumu.
Cisto sumnjam da je "pecenje" karakteristika koja ide na dugme, pa peces na forumu, a ovako ne peces. Ko kalkulise kalkulise

ali dobro,nije na meni da ti na to ukazjem.
Dosta sto si to primetila onako, samo i za u sebe i svoje kljuse :)
 
zato sam i rekla ispeci pa reci.
To,i takvo dete,moze da se automatski sterese kad vidi ciganina,ali isto tako,ako je svesan da je to stvar predrasude,zacepice gubicu,pruziti mu ruku,i upoznati ga.
Rastko Petrovic lepo kaze da mrznja kao posledica predrasude traje do onog trenutka u kome objekat mrznje sedne sa tobom za sto i pogleda te u oci.

Sad,to sto ti bivas maliciozna iako znas da nisi u pravu,i ne zaustavljas se,pa,znaci da ne zelis da se izboris protiv toga,cak ni da sprecis iskazivanje istoga.

Pa,nit mogu,nit zelim da tvrdim kakvo ti je ponasanje u rl.
a na forumu je svakako lakse peci,bilo kakvu vrstu emocije.

pa,nisam te saletala na temama,i bacala ti u lice moj prikaz tvojih mana,samo zato sto me jutros sandala nazuljala:),i to je nesto
 
***,vezbaj:lol:
naravno,ukoliko to zelis da popravis.
post,vidim,
i ostatak,govoris u potencijalu.
a ako zelis:
kad hoces da zines,zatvori usta,i kazi nesto sasvim sesto.
msm,ovo mogu samo da podrazumevam,jer stvarno nemam nekih predrasuda,ali znam kako je kad ne mozes da umuknes,a hteo bi.
toooo znam.
 
Poslednja izmena:
što treče mudrica
predrasuda postoji dok je pasivna
dok ne učiniš nešto aktivno da je prevaziđeš
a ljudi mogu da prevaziđu sve
a negativnost je isto proizvod pasivnosti i sopstvenog negativnog osećaja i doživljaja

fazon je s kritikom
što su uglavnom kritičari
ono koji su 800 puta gori od onog što kritikuju
 

Back
Top