Објављена вест да су Тадићеве поруке службени став Србије

gost 186661

Elita
Poruka
24.166
Хрватски електронски медији пренели су изјаву из кабинета председника Бориса Тадића да је Тадић током посете Хрватској у четвртак износио ставове државе Србије, а не своје личне, реагујући тиме на тврдње неких хрватских странака и медија.

Хрватска новинска агенција Хина пренела је Танјугову вест да из Тадићевог кабинета наглашавају како посета шефа државе „није била лична, него радна” и да је све што је председник Србије рекао у Вуковару, на Овчари и у Паулин Двору службени став Србије.

„Танјуг је у Тадићевом кабинету затражио коментар тврдње дела хрватске јавности и Хрватске странке права да је Тадић у Хрватској боравио неслужбено и да су његове поруке и извињења заправо његов лични став”, наводи се у вести која је објављена на Хрватској телевизији (ХРТ) и на неким порталима.

„Тадић је супротно, како подсећа Танјуг, нагласио још током саме посете у четвртак, поручивши како лични гестови у процесу помирења нису довољне”.

Агенција додаје да део углавном неслужбене, хрватске јавности, за разлику од службеног Загреба, настоји да минимизира важност Тадићеве посете Овчари и релативизује његово извињење тумачењима да је реч о Тадићевом личном ставу”, наводи се у вести.

Тезу да је Тадићева посета неслужбена, а изјаве лични став пре или за време посете дали су поједини локални званичници десничарске Хрватске странке права (ХСП), као и једна новинарка Нове ТВ која је извештавала о посети.
http://www.politika.rs/vesti/najnov...-Tadiceve-poruke-sluzbeni-stav-Srbije.sr.html

Да не буде забуне.
Индивудуа је преузела улогу месије.
По сваку цену и у име свих.
Остало је још само да оде у Приштину.
Бог еуропске србије.
 

Ne znam šta je čudno u tome da predsednik zastupa "zvanični stav" zemlje. To je upravo njegova funkcija. A taj njegov obilazak Vukovara je posledica vašeg glupiranja tamo circa 1991.
Sledeći put nemojte da vodite međunarodne ratove, i onda niko neće morati da polaže vence na spomen-obeležja streljanima

Када га је Народна Скупштина Републике Србије овластила да заступа Републику Србију у Вуковару?

Прочитај Устав (од члана 98) и све ће ти бити јасно - Влада (у складу са одлукама Народнe Скупштинe Републике Србије) води политику земље, не председник државе.

За остало - не се*и.
 
  • Podržavam
Reactions: 27E

Ne znam šta je čudno u tome da predsednik zastupa "zvanični stav" zemlje. To je upravo njegova funkcija. A taj njegov obilazak Vukovara je posledica vašeg glupiranja tamo circa 1991.
Sledeći put nemojte da vodite međunarodne ratove, i onda niko neće morati da polaže vence na spomen-obeležja streljanima
Čije glupiranje 1991????
 

A taj njegov obilazak Vukovara je posledica vašeg glupiranja tamo circa 1991.
Sledeći put nemojte da vodite međunarodne ratove, i onda niko neće morati da polaže vence na spomen-obeležja streljanima
Ne bih to nazvao samo posledicom našeg glupiranja već mlakom reakcijom na diskriminatornu, i što se kasnije pokazalo tačnim, genocidnu politiku secesionističke Republike Hrvatske. U tom kontekstu se to i može nazvati glupiranjem.

Njegov odlazak tamo je odraz neviđene gluposti jer je HSP u pravu, odnosno Tadić je u ime naroda zapravo tamo izneo stav manjine.

Nije sporno njegovo izvinjenje, postoje u Hrvatskoj unesrećeni ljudi kojima ni jedno izvinjenje ne može biti zadovoljenje.

Reč je o pristajanju na cinizam Hrvatske i EU u relativizaciji genocida nad Srbima.

Ne samo da su Srbi istrebljani iz Hrvatske već se i dan danas nad njima sprovodi neviđena diskriminacija.

Hrvatska kakva je danas ne zaslužuje ništa bolje od prezira i gađenja. Tlačiti pripadnike naroda koji je prethodno temljito počišćen iz Hrvatske je odraz najdublje neceivilizovanosti i divljaštva.

Ponavljam po ko zna koji put: Srbija nema šta da traži u Evropi koja takvu Hrvatsku smatra prihvatljivom.
 
Када га је Народна Скупштина Републике Србије овластила да заступа Републику Србију у Вуковару?

Прочитај Устав (од члана 98) и све ће ти бити јасно - Влада (у складу са одлукама Народнe Скупштинe Републике Србије) води политику земље, не председник државе.

За остало - не се*и.

Predsednik drzave predstavlja zemlju u inostranstvo (ustav)
Sve sto on izjavi kad se nalazi u radnu ili sluzbenu posetu neke zemlje je zvanican stav Srbije.
 
Значи нема више потребе за референдумима,двотрећинск ом већином,одлукама скупштине.
Само изађе појединац и објави шта год му воља.
Баш дивна та демокрација, владавина народа.
 

Ne znam šta je čudno u tome da predsednik zastupa "zvanični stav" zemlje

Predsednik drzave predstavlja zemlju u inostranstvo (ustav)
Sve sto on izjavi kad se nalazi u radnu ili sluzbenu posetu neke zemlje je zvanican stav Srbije.

Nemate blage veze s mozgom. Naravno da nije sve sto vajnom predsedniku izadje iz usta - "stav drzave Srbije". Eto on rece pre neki dan da se budi uz Severinu, jel i to mozda "zvanicni stav Srbije"? lolcina bre
Nije na njemu da vodi spoljnu politiku i da je sam postavlja, on moze samo da predstavlja ustanovljene spoljnopoliticke direktive, a mi nismo imali nikakvu npr. rezoluciju Narodne skupstine koja bi se bavila Vukovarom.

Tadic je prdesednik, bas cudno da zastupa zvanican stav Srbije. :D

ti mucenice ne kapiras razliku izmedju "predstavljati zvanicni stav" i "uspotstavljati zvanicni stav", jel da?
 
A lažovčina je danima pre nego što je otišao u Vukovar govorio kako je to njegov lični ljudski gest koji mora da odradi.

Zbog ovoga sam morao da psujem na forumu i zbog toga dobijem "vitamin" i da mi obrišu poruke.

Eto kako "moj" predsednik deluje na mene. Na stranu što me bruka svako malo, kad god mu neko iz bivših repubika prinese mikrofon ... Bem ti funkciju. :dash:
 
Dakle, jadnik je lagao kad je *****o kako je u pitanju "privatna poseta" i "lični stav"?

Haha, tuga.

Господине кад дотични каже лични став,то значи у име једног комплетног народа.
Јер ОН је управник феудалног посједа његових пријатеља.
 
Stvarno, Boris Tadić je jedan od najjadnijih srpskih političara, čak i kad se uzme u obzir ceo dvadeseti vek.

Ja ga nikad nisam podržavao ali tako je jadan da je i mene na neki način sramota.

Moram samo da ti kazem da je ruzno da te bude od nekog sramota.

Sutra moze nekog i od tebe da bude sramota.
 
Poslednja izmena:
Господине кад дотични каже лични став,то значи у име једног комплетног народа.
Јер ОН је управник феудалног посједа његових пријатеља.

Da nije spomenuo i "ličnu" pomoć za obnovu Vukovara ? Onda smo ga još više naebali ... :sad2:
 
Да не буде забуне.
Индивудуа је преузела улогу месије.
По сваку цену и у име свих.
Остало је још само да оде у Приштину.
Бог еуропске србије.

Па, за сада испитује реакцију на дубину наклона.
Пази, уопште му не иде лоше.
 
Значи нема више потребе за референдумима,двотрећинск ом већином,одлукама скупштине.
Само изађе појединац и објави шта год му воља.
Баш дивна та демокрација, владавина народа.

Predsednik je izabran od naroda na demokratski i legalan nacin. Od tamo on crpi svoj legitimitet. Za svoje postupke i politiku koju vodi odgovara moralno i politicki.

Sacekajte nove izbore...
Do tada, on je predsednik Srbije i predstavlja Srbiju u inostranstvo. To mu Ustav garantuje.
 
Dokle cemo bre da ga trpimo?

On je uzurpirao svu vlast..predsednik vlade vise nista ne znaci, skupstinu ne pita ni za sta...narod ga ne interesuje.Ne znam kako drugi, ali on budi u meni najnize pobude...tako bih ga isamarala..

А најсмешније или најтужније је кад овде кажњавају форумаше због неких изјава о агресији.
Док се њихов изабрани нашироко извињава по свету и име свих за злочине једног народа.
Па шта мисле демокрацијска друштва или она остала кад неки месија изађе и упути колективно извињење,ко је кривац?
Док друге стране мудро ћуте?
 
Predsednik je izabran od naroda na demokratski i legalan nacin. Od tamo on crpi svoj legitimitet. Za svoje postupke i politiku koju vodi odgovara moralno i politicki.

Sacekajte nove izbore...
Do tada, on je predsednik Srbije i predstavlja Srbiju u inostranstvo. To mu Ustav garantuje.
Устав гарантује преимућство парламента над председником, што је овај н пута заборавио. Или погазио, од воље ти.
 
Predsednik je izabran od naroda na demokratski i legalan nacin. Od tamo on crpi svoj legitimitet. Za svoje postupke i politiku koju vodi odgovara moralno i politicki.

Sacekajte nove izbore...
Do tada, on je predsednik Srbije i predstavlja Srbiju u inostranstvo. To mu Ustav garantuje.

Ne mogu to oni da ukapiraju. :lol:
 

Back
Top