Objavljena CRNA lista poslodavaca u Srbiji

I jel to onda problem te firme, ili problem represivnog aparata i sudstva?
Kakve su to pizdarije, sad su firme krive jer krše zakon i stavljaš ih na neku idiotsku listi?
Zapečati ih, zatvori i kazni tako da to više ne rade. Di je točno problem?

И једно и друго братац! Па да видимо који ће поштен да послује са таквима..
 
Nije uopće dublja problematika, nego mi objasni logiku objavljivanja nekakvih crnih listi i, kao, stavljanje nekoga na stup srama zato jer - krši zakon?
Potpuna idiotarija.
Jeste
Da ali ovde mora da Izdržava tuđu porodicu, kužiš.
Naravno. Žena koja misli da rađa ne treba da radi nigde? I ako će da rađa nek da otkaz?
 
Da budemo jasni, ovakve liste služe pacificiranju ovaca koje slijepo i bespogovorno vjeruju svemu što im vlast servira.
Bilo je sličnih listi u RH, tipa "poreznih dužnika". Potpuna idiotarija, pa svako bi bio porezni dužnik da ne mora platiti porez - ja prvi. Onda, jel moram ili ne moram platiti porez? Ako moram, čemu lista, ako ne moram, čemu lista?
Ova odvratna pizdarija je izgovor da nesposobnost države prebaci na teren "nemoralnosti pojedinca". A najgore od svega je što se ogroman broj retarda ulovi na te liste i fantazira o lopovluku tih na listi, a ne razmišlja o pravom razlogu: a to je disfunkcionalna država s potpunim debilima u sistemima vlasti.
 
Pa loše je I u francuskoj i u nemačkoj, nigde otprilike nećeš dobiti porodiljsko dve godine za drugo dete ko ovde
Ovde se radi o tome da privrednik zadrži za sebe pare koje nisu njegove
Sa tim uplatama država kasni par meseci ja mislim
Ja sam imala sreću 2003 da radim kod privatnika koji nije čekao da meni država uplati pa da mi prebaci nego je davala meni platu od svojih para a njoj država refundira posle par meseci (žena direktor je u pitanju), suprotno od nje su ovi što ne daju trudnici ni posle par meseci, jednostavno joj ne daju ništa, kao da je ta nadoknada za njih što su je zaposlili. Ima doprinose trudnjača I knjižicu overenu šta će joj više

Porodiljsko nema nikakve veze sa poslodavcem. Od prvog do poslednjeg dana porodiljsko isplaćuje direktno država na tekući račun porodilje.

Trudničko bolovanje je to koje država refundira poslodavcu ili mu uplati na poseban tekući račun bolovanja i on je dužan da prebaci sredstva.
 
Porodiljsko nema nikakve veze sa poslodavcem. Od prvog do poslednjeg dana porodiljsko isplaćuje direktno država na tekući račun porodilje.

Trudničko bolovanje je to koje država refundira poslodavcu ili mu uplati na poseban tekući račun bolovanja i on je dužan da prebaci sredstva.
Snošaj Efendija nam je pričao da neke žene namerno dobiju posao pa odmah zatrudne, da bi tako dobijale Besplatan Keš.

Nije loša fora; mada jeste loša za nedužne prolaznike (poslodavce) na čiju grbaču idu ti troškovi tuđeg šenlučenja.
 
Snošaj Efendija nam je pričao da neke žene namerno dobiju posao pa odmah zatrudne, da bi tako dobijale Besplatan Keš.

Nije loša fora; mada jeste loša za nedužne prolaznike (poslodavce) na čiju grbaču idu ti troškovi tuđeg šenlučenja.

Ne idu. Kao što rekoh trudničko se refundira ili plaća na poseban račun bolovanja koji se prosleđuje trudnici a porodilja direktno dobija od države na račun pare i uplatu doprinosa u pio i to nikakve veze sa poslodavcem više nema. Dakle ni dinara ne košta poslodavca direktno. Jedino što refundacija kasni ohoho ponekad.

Problem nastaje uglavnom u manjim firmama gde se mora zaposliti zamena,obučiti zamena,prilagoditi a posle opet porodilja dok se vrati i prilagodi, pa onda izostajanje zbog deteta, još ako ima vezu pa malo malo na kraćem bolovanju....
Često se zamena ispostavi bolji radnik ili se čovek jednostavno navikne i onda jbg.
 
Nema. Samo su stoka. Ja sam te zaposlio, ti mi zabila nož u leđa jer si rešila da rađaš, sad moram da tražim drugog radnika, e sad ti ne dam tvoje pare
Da ali neki to predstavljaju kao "Bezrazložnu, patološku mržnju prema produženju vrste."

A u stvari je "Reakcija na fintu za pljačkanje, koju upražnjavaju parovi sumnjivog morala."
 
Da ali neki to predstavljaju kao "Bezrazložnu, patološku mržnju prema produženju vrste."

A u stvari je "Reakcija na fintu za pljačkanje, koju upražnjavaju parovi sumnjivog morala."
Ne možeš generalizovati jebemumater sad
Naravno da ima budala koje naprave treće dete u sirotinju samo da bi uzeli od države 150.000 dinara ili tako neku cifru
I takvi uglavnom ne rade nigde, I otac i majka se izdržavaju od dečjeg dodatka za čopor dece koje su bezglavo napravili nesposobni da im obezbede kvalitetan život. Imbecili.
Ja ti pričam o ženama koje rade, zarađuju i zajedno sa mužem pune kućni budžet, ostanu trudne i to što su bile zaposlene padne u vodu jer im je poslodavac alavi majmun koji vidi da može da ih zajebava I uzima njihove pare a da mu pritom država neće skinuti dlaku s glave.
 
Ne možeš generalizovati jebemumater sad
Naravno da ima budala koje naprave treće dete u sirotinju samo da bi uzeli od države 150.000 dinara ili tako neku cifru
I takvi uglavnom ne rade nigde, I otac i majka se izdržavaju od dečjeg dodatka za čopor dece koje su bezglavo napravili nesposobni da im obezbede kvalitetan život. Imbecili.
Ja ti pričam o ženama koje rade, zarađuju i zajedno sa mužem pune kućni budžet, ostanu trudne i to što su bile zaposlene padne u vodu jer im je poslodavac alavi majmun koji vidi da može da ih zajebava I uzima njihove pare a da mu pritom država neće skinuti dlaku s glave.
Ali to nisu njihove plate, ako se tih 6 meseci ne pojavljuju na poslu. Uradili su posao vredan 0 dinara naime
 

Back
Top