Quantcast

Objavljena CRNA lista poslodavaca u Srbiji

nonaligned

Poznat
Poruka
8.468
Čekaj bre, kakav trošak ima privrednik oko trudnice? Isplati joj ono što dala država, u trudnoći država plaća doprinose, šta tu ima privatnik osim da joj uzme te pare
A odakle drzavi pare ?ahahahhahahhah

Drzava trosi ono sto je uplaceno preko akciza i poreza...itd
Ko placa poreze?

PRIVATNICI (izmedju ostalog).

U ovoj zemlji 80 % ljudi misli da drzava bere pare na drvetu...a privatnici su ruzni i zli....

jednom recju banana republjik

nonaligned

Poznat
Poruka
8.468
E vidiš u tome je fora, on je prijavi na minimalac, ostatak (do otprilike 35 iljada) joj daje na ruke. Kad otvori trudničko taj minimalac nastavlja da uplaćuje država kao i doprinose, privrednik zapošljava drugu na njeno mesto, al to drugoj daje minimalac koji mu država uplati za ovu prvu. Onda ga trudnica prijavi i eto ga na crnoj listi
Stvarno to rade? Idioti.

Dodola

Elita
Poruka
17.643
A odakle drzavi pare ?ahahahhahahhah

Drzava trosi ono sto je uplaceno preko akciza i poreza...itd
Ko placa poreze?

PRIVATNICI (izmedju ostalog).

U ovoj zemlji 80 % ljudi misli da drzava bere pare na drvetu...a privatnici su ruzni i zli....

jednom recju banana republjik
Brt, kako treba da vam se crta... Ja I ti uplaćujemo te pare. Zaradiš radeći određen iznos, jedan deo ti je plata, drugi deo uzima država. Doprinosi se to zove. To ti je i za penziju i zdravstveno osiguranje.
Ja sam poslednji put bila trudna 2003. Tad sam dobijala pare iz tog fonda. Posle toga sam nastavila da radim. I dalje deo para ide u taj fond. Za neku koja je posle mene trudna. Za penzionere. Kad ja odem u penziju onda će neko drugi zarađivati za moju penziju. I za trudnice i porodilje. One će kad se vrate na posao isto raditi. Za pare za taj fond. Pa nije to u Srbiji izmišljeno koji vam je *****

Felicity

Iskusan
Banovan
Poruka
5.718
Brt, kako treba da vam se crta... Ja I ti uplaćujemo te pare. Zaradiš radeći određen iznos, jedan deo ti je plata, drugi deo uzima država. Doprinosi se to zove. To ti je i za penziju i zdravstveno osiguranje.
Ja sam poslednji put bila trudna 2003. Tad sam dobijala pare iz tog fonda. Posle toga sam nastavila da radim. I dalje deo para ide u taj fond. Za neku koja je posle mene trudna. Za penzionere. Kad ja odem u penziju onda će neko drugi zarađivati za moju penziju. I za trudnice i porodilje. One će kad se vrate na posao isto raditi. Za pare za taj fond. Pa nije to u Srbiji izmišljeno koji vam je *****
Dobro to se tako kaže, a u stvarnosti nisu to bukvalno iste pare.

No, optužba glasi da poslodavac kaže sledeće: "Nećeš valjda uskoro biti porodilja?"

Čim se to njemu ne sviđa, sve ukazuje na to da će on osetiti Bol u džepu.

nonaligned

Poznat
Poruka
8.468
Znaci ti radis kod PRIVATNIKA
Ti si zaradila te pare kod PRIVATNIKA.
Kako onda mozes da kazes privatnik nema nista s tim ??? Da te nije zaposlio ne bi bilo doprinosa dakle tebi je u toj prici bitniji privatnik nego drzava.
Drzava NIKOM NISTA NE PLACA, ka sto si rekla nekoliko postova iznad.

Cak bi bilo blize istini da kazemo da ti to placa privatnik doprinose a ne drzava.
Mada je jedino tacno da ti sam radis i zaradjujes i uplacujes.

Dodola

Elita
Poruka
17.643
Znaci ti radis kod PRIVATNIKA
Ti si zaradila te pare kod PRIVATNIKA.
Kako onda mozes da kazes privatnik nema nista s tim ??? Da te nije zaposlio ne bi bilo doprinosa dakle tebi je u toj prici bitniji privatnik nego drzava.
Drzava NIKOM NISTA NE PLACA, ka sto si rekla nekoliko postova iznad.

Cak bi bilo blize istini da kazemo da ti to placa privatnik doprinose a ne drzava.
Mada je jedino tacno da ti sam radis i zaradjujes i uplacujes.
Jesi pao s marsa ti? Ja sam zaradila to što privatnik uplaćuje u fond, ostvarila sam toliki profit tom privatniku, morao bi da mi uplaćuje i da sam muško ili da nisam htela da rađam, šta lupaš bre

nonaligned

Poznat
Poruka
8.468
Jesi pao s marsa ti? Ja sam zaradila to što privatnik uplaćuje u fond, ostvarila sam toliki profit tom privatniku, morao bi da mi uplaćuje i da sam muško ili da nisam htela da rađam, šta lupaš bre
Necemo se vredjati. Vrati sa na nekoliko postova unazad gde si rekla da DRZAVA PLACA
Drzava nista ne placa i to moramo da izbacimo iz glava.
Mi sve skupo placamo u ovoj drzavi a usluga koju dobijamo nije ni za racku
Jer drzava je tu da sluzi narodu. U smislu sluzbe.

Ne obrnuto.
I onda imamo ljude koji misle da im drzava nesto placa, da imaju besplatno zdravstvo a zapravo sve placamo.......

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.