Quantcast

Objavljena CRNA lista poslodavaca u Srbiji

The Rise of Jagg

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.411
Ako radiš ti recimo I polomiš nogu, ne možeš da radiš dva meseca, učinak ti je nula za ta dva meseca jel treba da jedeš vazduh za to vreme.
Ne znam jel tebi uopšte jasan koncept zdravstvenog osiguranja i kako to funkcioniše
Da, ali treba da razgraničimo pojmove "zarađen novac" i "humanitarna pomoć."

Ako je trudnica zakovana za krevet 6 meseci i ne može da radi, onda se može pružati humanitarna pomoć, ali se ne može reći: "Isplaćuj zarađeno, stoko lopovska."

Jer ništa nije zarađeno, naime.

Dodola

Elita
Poruka
18.000
Da, ali treba da razgraničimo pojmove "zarađen novac" i "humanitarna pomoć."

Ako je trudnica zakovana za krevet 6 meseci i ne može da radi, onda se može pružati humanitarna pomoć, ali se ne može reći: "Isplaćuj zarađeno, stoko lopovska."

Jer ništa nije zarađeno, naime.
Lupaš sad
Kad polomiš nogu ne dobijaš humanitarnu pomoć nego platu koja se dobija kad si na bolovanju. Ovo je isto bolovanje.
E sad, kod preloma noge poslodavac će ti proslediti novac koji ti sleduje jer si osiguran zato što nisi sam rešio sebi da polomiš nogu.
Al ako se, kao zaposleni, drzneš da imaš potomstvo, iako osigurana, poslodavac (poneki) ti neće proslediti tvoj novac jer odakle ti smelosti da rađaš decu, robe

Seksi Gospodin

Domaćin
Poruka
4.455
Lupaš sad
Kad polomiš nogu ne dobijaš humanitarnu pomoć nego platu koja se dobija kad si na bolovanju. Ovo je isto bolovanje.
E sad, kod preloma noge poslodavac će ti proslediti novac koji ti sleduje jer si osiguran zato što nisi sam rešio sebi da polomiš nogu.
Al ako se, kao zaposleni, drzneš da imaš potomstvo, iako osigurana, poslodavac (poneki) ti neće proslediti tvoj novac jer odakle ti smelosti da rađaš decu, robe
Trudnoċa je zdravlje, ne znam zašto vode pod bolovanje?

The Rise of Jagg

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.411
Lupaš sad
Dobro, pretpostavićemo suprotno pa ćeš videti s te strane da je vaša pozicija apsurdna.

"Poslodavce niko ne pljačka, nego su oni rukovođeni pre svega mržnjom prema čovečanstvu, i novorođenčadi."

Kakva je to sad glupost? Sigurno i masa tih poslodavaca ima dece.

Dodola

Elita
Poruka
18.000
Dobro, pretpostavićemo suprotno pa ćeš videti s te strane da je vaša pozicija apsurdna.

"Poslodavce niko ne pljačka, nego su oni rukovođeni pre svega mržnjom prema čovečanstvu, i novorođenčadi."

Kakva je to sad glupost? Sigurno i masa tih poslodavaca ima dece.
Nisam ja rekla to, nemoj sad da me guraš u apsurd. Ja sam rekla da su alavi I svesni da će proći nekažnjeno. Poslodavci koji to rade su u manjini, rekoh već, obe trudnoće sam iznela kao zaposlena kod privatnika, naišla na razumevanje i normalno se vratila na posao, staž bez prekida.
Ta manjina uzima novac koji im ne pripada jer su u najmanju ruku kriminalci koji se vode mišljenjem koje je slično tvom 'nek je izdržava onaj koji je napunio, meni vajdica što mi njeno osiguranje poklanja njene pare'

Dodola

Elita
Poruka
18.000
U stvari se radi o jednom širem pokretu koji postoji danas, i kaže:

• Neću izvršitelje
  • Neću da vraćam kredit u CHF
  • Neću da radim
  • Daj pare

U stvari oni žele jednu uravnilovku gde niko ne radi ništa, i posledično niko nikada nema ništa.
Ok, sad karikiraš I spinuješ
Izjednačavaš neradnike sa pravom žene da zaradi svoju penziju i bude majka u isto vreme.
Kao što rekoh, lupetaš

Dodola

Elita
Poruka
18.000
Pa ne postoji to pravo, mora se napraviti neki trade-off.

Na primer ona radi 2008 da bi mogla 2009 da mirne duše bude majka sa prethodnom ušteđevinom.
Ili radi 2005-2010, da otkaz, rodi dete, dete napuni dve godine i krene u vrtić, ona krene da traži drugi posao jer kako joj je samo palo na pamet da pomisli da sme da se zaposli za stalno i da će prethodni posao da zadrži bestidnica kojoj je država od plate dok je radila uzimala pare za osiguranje koje treba da joj isplaćuje dok je na bolovanju, kakvo crno bolovanje, nek zadrži poslodavac pare

The Rise of Jagg

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.411
Ili radi 2005-2010, da otkaz, rodi dete, dete napuni dve godine i krene u vrtić, ona krene da traži drugi posao jer kako joj je samo palo na pamet da pomisli da sme da se zaposli za stalno i da će prethodni posao da zadrži bestidnica kojoj je država od plate dok je radila uzimala pare za osiguranje koje treba da joj isplaćuje dok je na bolovanju, kakvo crno bolovanje, nek zadrži poslodavac pare
Pa, ti shvataš radno mesto kao socijalnu pomoć.

"Ja sam se zaposlio, idem kući sad 40 godina, a ti vidi. Platu da šilješ."

Dodola

Elita
Poruka
18.000
Pa, ti shvataš radno mesto kao socijalnu pomoć.

"Ja sam se zaposlio, idem kući sad 40 godina, a ti vidi. Platu da šilješ."
Ne, shvatam da potpišeš ugovor kad počneš da radiš na 50 000 dinara, realno te pare napraviš firmi koja ti isplaćuje 35 000, a preostalih 15 000 ide u fond iz kog ti se isplaćuje 35 000 mesečno kad nisi u mogućnosti da radiš jer si trudna ili brineš o novorođenčetu. Onda se vratiš da radiš opet za deo koji trošiš I deo koji ide u fond.
I dalje ne razumeš šta je osiguranje i da su te pare zarađene unapred?

The Rise of Jagg

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.411
Ne, shvatam da potpišeš ugovor kad počneš da radiš na 50 000 dinara, realno te pare napraviš firmi koja ti isplaćuje 35 000, a preostalih 15 000 ide u fond iz kog ti se isplaćuje 35 000 mesečno kad nisi u mogućnosti da radiš jer si trudna ili brineš o novorođenčetu. Onda se vratiš da radiš opet za deo koji trošiš I deo koji ide u fond.
I dalje ne razumeš šta je osiguranje i da su te pare zarađene unapred?
Pa dobro, zašto su davali tom Problematičnom Poslodavcu da bude posrednik u tako važnom osiguranju.

Ja mislim da tu država nešto muti. "Vermut" što bi rekao ljuba moljac ("verujte mi, tu se nešto muti: Ver-Mut).

Dodola

Elita
Poruka
18.000
Pa dobro, zašto su davali tom Problematičnom Poslodavcu da bude posrednik u tako važnom osiguranju.

Ja mislim da tu država nešto muti. "Vermut" što bi rekao ljuba moljac ("verujte mi, tu se nešto muti: Ver-Mut).
Država tu poštuje pravila koja ne važe samo kod nas nego i u celom svetu (ne ulazim u to koliko se gde isplaćuje). Mute poslodavci sa kriminalnim sklonostima jer im se može, e tu država ima propust. Da par njih ozbiljnije kazni, zatvorska kazna recimo, ostali bi poštovali zakon i prosleđivali tuđi novac.
Ali, avaj, i zatvori su prepuni, ne može to

The Rise of Jagg

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.411
Država tu poštuje pravila koja ne važe samo kod nas nego i u celom svetu (ne ulazim u to koliko se gde isplaćuje). Mute poslodavci sa kriminalnim sklonostima jer im se može, e tu država ima propust. Da par njih ozbiljnije kazni, zatvorska kazna recimo, ostali bi poštovali zakon i prosleđivali tuđi novac.
Ali, avaj, i zatvori su prepuni, ne može to
Znači misliš da se ne radi sledeće:

1. Fuksa se zaposli i onda istog dana zatrudni
2. Broji keš smejući se sa svojim jebačem sledećih 6 godina
3. Onaj čije su pare (Gazda firme) čupa kosu i urla kako su ga zajebali

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.