Quantcast

Objavljena CRNA lista poslodavaca u Srbiji

Poruka
17.189
U saradnji sa Ministarstvom za rad, Centar za mame objavio je „crnu listu poslodavaca“ za decembar prošle godine.

Na tom spisku su firme koje krše prava trudnica i porodilja.

Na crnoj listi nalazi se petoro poslodavaca iz Niša, Zrenjanina, Zaječara i Novog Sada. Kršili su prava trudnica i porodilja zaposlenih uglavnom u prodavnicama, ugostiteljskim objektima, pekarama, frizerskim salonima, piše danas na sajtu Radio televizije Srbije.

„Najveći propust je da se porodiljama ne isplaćuje novčana nadoknada u momentu kada su radile ili se recimo obračun o primanju ne dostavlja, ili ima prekovremenog rada, u principu ima čak i otkaza. Od tih svih nadzora koje smo uradili, mi smo podneli i na sajtu izbacili 29 poslodavaca, 19 je u vezi sa tudnicama, a deset sa porodiljama“, rekao je Stevan Đurović iz Inspektorata za rad.

Kako bi stale na put kršenju njihovih prava, sve češće poslodavce prijavljuju i same trudnice i porodilje. Od septembra prošle godine, to im je omogućeno i posebnom telefonskom linijom. Od tada, SOS telefon zazvonio je 336 puta.

„Kako mame mogu poslodavce da prijave zbog crne liste i anonimno, verujemo da je veliki broj njih dodatno ohrabreno samim tim što zna da možda njihovo ime neće ući u slučaj, a nešto će se zaista desiti“, rekla je Jovana Ružić iz Centra za mame.

Ministarka zadužena za demografiju i populacinu politiku Slavica Đukić Dejanović rekla je da je „u 190 inspekcijskih nalaza konstatovano da je u 29 sve to bilo osnovano“.

„Prema tome linija jeste opravdala postojanje, izrečene su odgovarajuće mere, predlozi za pokretanje prekršajnog postupka, ukazi i druge mere.Od finansijskih izrečene su i kazne“, navela je Đukić Dejanović.

One mogu biti od 800.000 do dva miliona dinara. Sledeća crna lista poslodavaca koji su kršili prava trudnica i porodilja biće objavljena u prvoj nedelji februara.

https://www.krstarica.com/vesti/ekonomija/objavljena-crna-lista-poslodavaca-u-srbiji/

Kako ćemo saznati koje firme su vlasništvo tajkuna Vučića, Dačića i Đilasa?

Seksi Gospodin

Domaćin
Poruka
4.455
Nego batalimo šegu, ovde su znači problem firme koje ne uplaćuju porodiljsko, a firme koje kasne sa platama i nejebima nikom ništa? Pa onda firme koje zabranjuju bolovanje pa firme koje smanjuju broj dana za godišnji odmor... Sve "firme" moj do mojega... Rezultati po Srbiju ne pitaj! neplaćeno prekovremeno više ni ne računam ko ni stambeno što se više ne računa.

Dodola

Elita
Poruka
18.000
Nego batalimo šegu, ovde su znači problem firme koje ne uplaćuju porodiljsko, a firme koje kasne sa platama i nejebima nikom ništa? Pa onda firme koje zabranjuju bolovanje pa firme koje smanjuju broj dana za godišnji odmor... Sve "firme" moj do mojega... Rezultati po Srbiju ne pitaj! neplaćeno prekovremeno više ni ne računam ko ni stambeno što se više ne računa.
Ja skupljam bodove za stan, saću sednem u frižider da dobijem tuberkulozu, to je dvajes bodova a posle će firma da me vodi u Solun za osmi mart

Seksi Gospodin

Domaćin
Poruka
4.455
Ja skupljam bodove za stan, saću sednem u frižider da dobijem tuberkulozu, to je dvajes bodova a posle će firma da me vodi u Solun za osmi mart
bilo nekad, to su ti sve oni BeograDŽani sa NBGD, na feler skupljali poene, sad rdja stiže i gratis. Dodje iz pichkovtza gde kamen na kamenu nema a razume se u biznis čim otrese nos o ledinu na autobuskoj u Beogradu

The Rise of Jagg

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.411
Država ima tu sklonost da satire male, da im ne da da žive i rade, to stoji. Mislim da je ovo za trudnice više bezobrazluk tih malih da gaze nejač kojoj država svakako daje bedu
Baš debatujem o trudnjačama sa Natašom Rostovom na sekciji "ekonomija."

Naime, umesto da država direktno uplati tu pomoć dojiljama, ona maltretira male privrednike.

Seksi Gospodin

Domaćin
Poruka
4.455
Baš debatujem o trudnjačama sa Natašom Rostovom na sekciji "ekonomija."

Naime, umesto da država direktno uplati tu pomoć dojiljama, ona maltretira male privrednike.
pa ni taj "Privrednik" ne bi nastao da mu majka nije dobijala porodiljsko
Šta bi on? Da na njemu završe krug?
Bolje da ga pobacila ko što rade sve ostale majke u prirodi kad se rodi defektno.
I mama maca, i mama kuca i mama koka i mama krava...
Samo ovde "Miloje, rodi se Оeg, to je i tvoje dete"

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.