Objavljen spisak sastanaka sa Putinom za 9. maj, Vučića nema

Poruka
21.572

Objavljen spisak sastanaka sa Putinom za 9. maj, Vučića nema​


Objavljen spisak sastanaka sa Putinom za 9. maj, Vučića nema 1
EPA-EFE/MIKHAIL METZEL / KREMLIN POOL / SPUTNIK MANDATORY CREDIT

Aleksandar Vučić, predsednik Srbije, po svemu sudeći, neće ove godine prisustvovati svečanoj paradi u Moskvi 9. maja, na obeležavanju Dana pobede u Drugom svetskom ratu.

Ruski mediji prenose izjavu Jurija Ušakova, pomoćnika Vladimira Putina, predsednika Rusije, da će ove godine parada biti održana bez vojne tehnike, i da će pre toga ruski predsednik i Robert Fico, premijer Slovačke, položiti cveće na grob Neznanog junaka u Aleksandrovskoj bašti.

Ušakov je istakao da će se Putin sastati sa predsednicima Belorusije, Laosa, Abhazije, Južne Osetije i rukovodstvom Republike Srpske. Osim toga, Putin će u petak imati tet-a-tet sastanak sa vrhovnim vladarom Malezije, sultanom Ibrahimom, najavio je Ušakov.

Na sajtu Kremlja objavljen je spisak gostiju. Delegaciju iz Republike Srpske, koja uključuje predsednika Narodne skupštine Republike Srpske Nenada Stevandića sa suprugom i predsednika Saveza nezavisnih socijaldemokrata Republike Srpske Milorada Dodika sa suprugom, predvodiće predsednik Siniša Karan.


„Ove godine nismo slali nikakve posebne pozive, ali su neki strani zvaničnici izrazili želju da posete Moskvu tokom ovih posebnih dana i učestvuju sa našim rukovodstvom u događajima posvećenim 9. maju“, istakao je Ušakov.

Osim toga, vojni atašei stranih zemalja pozvani su na paradu. Prema rečima Ušakova, program 9. maja biće uobičajen, samo neće biti prikaza vojne tehnike.

„Parada će se održati, vojnici će marširati, akrobatske grupe će preletati, a predsednik će govoriti“, objasnio je Ušakov.

Vučić se 6. maja sreo u Beogradu sa ambasadorom Rusije Aleksandrom Bocan Harčenkom i uručio mu pismo sa čestitkom za 9. maj, za Putina.


„Istakao sam da je naša obaveza da sačuvamo sećanje na sve žrtve koje su život izgubile na strani prava i pravde, kao i da Srbija neće dozvoliti pokušaje revizije istorije. Naglasio sam i da ćemo zauvek pamtiti ogromnu i presudnu ulogu Crvene armije u oslobađanju naše zemlje i Evrope“, preneo je Vučić šta je napisao u pismu Putinu.

Predsednik Srbije je prošle godine prisustvovao vojnoj paradi u Moskvi 9. maja, na kojoj je bio i kineski predsednik Si Đinping. Bila je to jubilarna 80. godišnjica od Dana pobede u Drugom svetskom ratu 1945.


Takođe, ranijih godina, Vučić je skoro redovno bio na proslavi Dana pobede u Moskvi.

Ove godine, pripreme za svečanost u Moskvi obeležilo je i upozorenje ruskih vlasti stranim misijama u Kijevu da evakuišu osoblje, jer će u slučaju da ukrajinska vojska izvrši napad 9. maja, biti masovne odmazde.

https://www.danas.rs/vesti/politika/vucic-putin-9-maj-2026-parada/

Католик Фицо већи руски брат, него Вучић. Да ли Вучић не може да опрости Путину што је рекао да су студенти патриоте.

Руски извор

А молодые люди в Сербии – даже те, кто на улицы выходят, – патриоты в целом, тоже об этом не нужно забывать. Надо с ними вести диалог, и, мне кажется, Президент Вучич пытается это сделать. Но они не должны забывать, что они прежде всего патриоты.
Мне кажется, что, если вести нормальный диалог с этими молодыми людьми, всё-таки можно с ними договариваться. Потому что они прежде всего патриоты, и они должны понять, что лучше для их страны: такие революционные преобразования либо эволюционные изменения – с их участием, конечно.
Но это, извините, всё-таки не наше дело – это всё-таки внутреннее дело самой Сербии.


И млади људи у Србији – чак и они који излазе на улице – су углавном патриоте; то не смемо заборавити. Морамо да водимо дијалог са њима, и мислим да председник Вучић покушава управо то да уради. Али не смеју заборавити да су пре свега патриоте.
Мислим да ако се упустите у нормалан дијалог са овим младим људима, ипак можете постићи договор са њима. Јер они су, пре свега, патриоте и морају да схвате шта је најбоље за њихову земљу: такве револуционарне трансформације или еволутивне промене — уз њихово учешће, наравно.
Али, извините, то нас се не тиче — то је унутрашња ствар саме Србије.

http://kremlin.ru/events/president/news/78134
 

Objavljen spisak sastanaka sa Putinom za 9. maj, Vučića nema​


Objavljen spisak sastanaka sa Putinom za 9. maj, Vučića nema 1
EPA-EFE/MIKHAIL METZEL / KREMLIN POOL / SPUTNIK MANDATORY CREDIT

Aleksandar Vučić, predsednik Srbije, po svemu sudeći, neće ove godine prisustvovati svečanoj paradi u Moskvi 9. maja, na obeležavanju Dana pobede u Drugom svetskom ratu.

Ruski mediji prenose izjavu Jurija Ušakova, pomoćnika Vladimira Putina, predsednika Rusije, da će ove godine parada biti održana bez vojne tehnike, i da će pre toga ruski predsednik i Robert Fico, premijer Slovačke, položiti cveće na grob Neznanog junaka u Aleksandrovskoj bašti.

Ušakov je istakao da će se Putin sastati sa predsednicima Belorusije, Laosa, Abhazije, Južne Osetije i rukovodstvom Republike Srpske. Osim toga, Putin će u petak imati tet-a-tet sastanak sa vrhovnim vladarom Malezije, sultanom Ibrahimom, najavio je Ušakov.

Na sajtu Kremlja objavljen je spisak gostiju. Delegaciju iz Republike Srpske, koja uključuje predsednika Narodne skupštine Republike Srpske Nenada Stevandića sa suprugom i predsednika Saveza nezavisnih socijaldemokrata Republike Srpske Milorada Dodika sa suprugom, predvodiće predsednik Siniša Karan.


„Ove godine nismo slali nikakve posebne pozive, ali su neki strani zvaničnici izrazili želju da posete Moskvu tokom ovih posebnih dana i učestvuju sa našim rukovodstvom u događajima posvećenim 9. maju“, istakao je Ušakov.

Osim toga, vojni atašei stranih zemalja pozvani su na paradu. Prema rečima Ušakova, program 9. maja biće uobičajen, samo neće biti prikaza vojne tehnike.

„Parada će se održati, vojnici će marširati, akrobatske grupe će preletati, a predsednik će govoriti“, objasnio je Ušakov.

Vučić se 6. maja sreo u Beogradu sa ambasadorom Rusije Aleksandrom Bocan Harčenkom i uručio mu pismo sa čestitkom za 9. maj, za Putina.


„Istakao sam da je naša obaveza da sačuvamo sećanje na sve žrtve koje su život izgubile na strani prava i pravde, kao i da Srbija neće dozvoliti pokušaje revizije istorije. Naglasio sam i da ćemo zauvek pamtiti ogromnu i presudnu ulogu Crvene armije u oslobađanju naše zemlje i Evrope“, preneo je Vučić šta je napisao u pismu Putinu.

Predsednik Srbije je prošle godine prisustvovao vojnoj paradi u Moskvi 9. maja, na kojoj je bio i kineski predsednik Si Đinping. Bila je to jubilarna 80. godišnjica od Dana pobede u Drugom svetskom ratu 1945.


Takođe, ranijih godina, Vučić je skoro redovno bio na proslavi Dana pobede u Moskvi.

Ove godine, pripreme za svečanost u Moskvi obeležilo je i upozorenje ruskih vlasti stranim misijama u Kijevu da evakuišu osoblje, jer će u slučaju da ukrajinska vojska izvrši napad 9. maja, biti masovne odmazde.

https://www.danas.rs/vesti/politika/vucic-putin-9-maj-2026-parada/

Католик Фицо већи руски брат, него Вучић. Да ли Вучић не може да опрости Путину што је рекао да су студенти патриоте.

Руски извор

А молодые люди в Сербии – даже те, кто на улицы выходят, – патриоты в целом, тоже об этом не нужно забывать. Надо с ними вести диалог, и, мне кажется, Президент Вучич пытается это сделать. Но они не должны забывать, что они прежде всего патриоты.
Мне кажется, что, если вести нормальный диалог с этими молодыми людьми, всё-таки можно с ними договариваться. Потому что они прежде всего патриоты, и они должны понять, что лучше для их страны: такие революционные преобразования либо эволюционные изменения – с их участием, конечно.
Но это, извините, всё-таки не наше дело – это всё-таки внутреннее дело самой Сербии.


И млади људи у Србији – чак и они који излазе на улице – су углавном патриоте; то не смемо заборавити. Морамо да водимо дијалог са њима, и мислим да председник Вучић покушава управо то да уради. Али не смеју заборавити да су пре свега патриоте.
Мислим да ако се упустите у нормалан дијалог са овим младим људима, ипак можете постићи договор са њима. Јер они су, пре свега, патриоте и морају да схвате шта је најбоље за њихову земљу: такве револуционарне трансформације или еволутивне промене — уз њихово учешће, наравно.
Али, извините, то нас се не тиче — то је унутрашња ствар саме Србије.

http://kremlin.ru/events/president/news/78134
Prvi red nikolina sinđelić
 
Obrukali smo se pred Rusijom iz vise razloga (i povrh i nekih njenih gresaka), i zato nema Vucica.

Ne bi me cudilo da i u Kini bude medju zadnjima u redu, kao prosle godine.

Ne mozes stajati na nepravednoj strani (Izrael, moljakanje da se udje u EU bez ikakvih prava), a ocekivati da te dojucerasnji pravedni prijatelji cene.
Немој ти да мешаш бабце и жабце.
Обрукао ти се вучић и вулин који качи лажно Ордење.
Србија се није обрукала,Ми смо 2 Света.
 
Немој ти да мешаш бабце и жабце.
Обрукао ти се вучић и вулин који качи лажно Ордење.
Србија се није обрукала,Ми смо 2 Света.
Fala Bogu te Rusi imaju razgraničenje u mozgu između Woo-Chlera i Srbije.
A za Vulketa ćemo da vidimo tek koja mu je uloga u svemu ovome.
Možda taj nije uopšte mutav ko što izgleda.
Počeo je da baca neke strelice .
Bio bi zanimljiv okršaj njega i Marka Đurića.
Kritikovao je on ono "pogrešno" glasanje najboljeg tapšača na ovim prostorima,
al to je bilo prema očekivanju i sasvim benigno, sad bi mohle da sevaju varnice.
 
Fala Bogu te Rusi imaju razgraničenje u mozgu između Woo-Chlera i Srbije.
A za Vulketa ćemo da vidimo tek koja mu je uloga u svemu ovome.
Možda taj nije uopšte mutav ko što izgleda.
Počeo je da baca neke strelice .
Bio bi zanimljiv okršaj njega i Marka Đurića.
Kritikovao je on ono "pogrešno" glasanje najboljeg tapšača na ovim prostorima,
al to je bilo prema očekivanju i sasvim benigno, sad bi mohle da sevaju varnice.
Неке торбуленције ће увек постоје,али ако Русије не буде било,нећемо ни Ми опстанемо..то да смо јасни.
Језик,Вера,Братство је то закантачено Вековима уназад и не смемо дозволимо да нас неки зли Дуси поремете са тог Пута.

 
Baksuz je Vucic, krenuli bi dronovi na Moskvu da je on tamo.
Zar da Ukri napadnu svog zaslužnog dobavljača municije?
Jao, sad ukapirah, ti misliš da bi ga Rusi... ono, pa da posle okrive Ukre...
tačno bi to moglo da se desi. Nego, bilo bi možda malo providno.
U svakom slučaju, Woo-Chleru u horoskopu piše da se kloni otvorenih prozora i toplih napitaka.
Na neodređeno vreme.
 
Немој ти да мешаш бабце и жабце.
Обрукао ти се вучић и вулин који качи лажно Ордење.
Србија се није обрукала,Ми смо 2 Света.
Kad vas pogledam kakvi ste, puni mrznje i jedni i drugi, ne uocavam razliku.

Valjajte se u tom blatu, sta da vam kazem...

________________

Uzgred, tek sad vidim da niko vazan nije ni pozvan, niti da ce to biti parada kao sto je bila.
 

Back
Top