Uysal
Elita
- Poruka
- 16.872
Istog dana na istom mjestu okupit će se i članovi Udruženja "Bosnae - Zelene beretke"
Dok iz RS najavljuju da će se 3. maja ove godine u Sarajevu okupiti još brojnija delegacija da obilježi, kako navode, 19. godišnjicu stradanje vojnika JNA u Dobrovoljačkoj ulici, u FBiH navode da ne žele odgovarati na takve provokacije.
Žele sukob
Predsjednik Patriotske lige Avdo Hebib navodi da je najavljeno okupljanje delegacije iz RS ponovna provokacija, koja će se očigledno ponavljati svake godine.
- Haški tribunal dao je odgovor šta se desilo u slučaju "Dobrovoljačka", što je potvrdio i general Milutin Kukanjac. To je bio obračun vojske iz druge države s legalnom vojskom BiH. Ta delegacija nema nikakve veze s poginulima. Ovi ljudi iz RS kao da žele izazvati sukob - kazao je Hebib.
Delegacija iz manjeg entiteta, predvođena Pododborom za obilježavanje značajnih istorijskih događaja RS, traži da ove godine centralno mjesto obilježavanja bude na, kako kažu, samom mjestu stradanja, u ulici Hamdije Kreševljakovića, a ne kao prošle godine niže od mosta Drvenija.
Uplakane majke
Lani im to nije dozvoljeno s obzirom na to da su istog dana na tom mjestu počast stradalim civilima i braniocima Sarajeva kod Srednje poljoprivredno-veterinarske škole u ulici Hamdije Kreševljakovića počast odavali pripadnici Udruženja "Bosnae - Zelene beretke".
- I ove godine okupiti ćemo se kao i uvijek i ne interesira nas da li će istovremeno tu biti neka delegacija iz RS. Na to obilježavanje neće doći uplakane majke ili sestre, nego taj skup organizira Vlada RS, a naši političari ih prešutno podržavaju, što je sramotno - kazao nam je Muhamed Švrakić, predsjednik Udruženja.
Dolijevanje ulja na vatru
Saud Kulosman, predsjednik Koordinacionog odbora boračkih organizacija, saveza i udruženja u FBiH, navodi da provokacije nisu dobre bez obzira na to s koje strane dolaze.
- Ukupna politička, ali i ekonomska situacija takva je da ne treba dolijevati ulje na vatru. Neka obilježe, ali neka ne pričaju da su tu poginuli ljudi koji nisu - kaže Kulosman.
Policija spremna
Iz MUP-a KS ističu da će poduzeti sve da obilježavanje 19. godišnjice u Dobrovoljačkoj ulici, zakazano za 3. maj od 9.30 do 11 sati, prođe bez ikakvih incidenata.
- Organizatori su dužni zabraniti pristup i učešće na skupu osobama pod utjecajem alkohola i osobama koje su sklone incidentima i provokacijama. U Sarajevu nisu najavljeni protesti protiv organizovanja obilježavanja stradanja vojnika JNA - kazao je Irfan Nefić, portparol MUP-a KS.
Gradonačelnik šuti
Gradonačelnik Sarajeva Alija Behmen, koji je prošle godine zatražio da se zabrani obilježavanje stradanja pripadnika JNA, što je podržalo i Gradsko vijeće Sarajeva, ove godine nije želio komentirati bilo šta vezano uz najavljeni skup.
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/te...-rs-dolazi-brojnija-delegacija-nego-lani.html
Dok iz RS najavljuju da će se 3. maja ove godine u Sarajevu okupiti još brojnija delegacija da obilježi, kako navode, 19. godišnjicu stradanje vojnika JNA u Dobrovoljačkoj ulici, u FBiH navode da ne žele odgovarati na takve provokacije.
Žele sukob
Predsjednik Patriotske lige Avdo Hebib navodi da je najavljeno okupljanje delegacije iz RS ponovna provokacija, koja će se očigledno ponavljati svake godine.
- Haški tribunal dao je odgovor šta se desilo u slučaju "Dobrovoljačka", što je potvrdio i general Milutin Kukanjac. To je bio obračun vojske iz druge države s legalnom vojskom BiH. Ta delegacija nema nikakve veze s poginulima. Ovi ljudi iz RS kao da žele izazvati sukob - kazao je Hebib.
Delegacija iz manjeg entiteta, predvođena Pododborom za obilježavanje značajnih istorijskih događaja RS, traži da ove godine centralno mjesto obilježavanja bude na, kako kažu, samom mjestu stradanja, u ulici Hamdije Kreševljakovića, a ne kao prošle godine niže od mosta Drvenija.
Uplakane majke
Lani im to nije dozvoljeno s obzirom na to da su istog dana na tom mjestu počast stradalim civilima i braniocima Sarajeva kod Srednje poljoprivredno-veterinarske škole u ulici Hamdije Kreševljakovića počast odavali pripadnici Udruženja "Bosnae - Zelene beretke".
- I ove godine okupiti ćemo se kao i uvijek i ne interesira nas da li će istovremeno tu biti neka delegacija iz RS. Na to obilježavanje neće doći uplakane majke ili sestre, nego taj skup organizira Vlada RS, a naši političari ih prešutno podržavaju, što je sramotno - kazao nam je Muhamed Švrakić, predsjednik Udruženja.
Dolijevanje ulja na vatru
Saud Kulosman, predsjednik Koordinacionog odbora boračkih organizacija, saveza i udruženja u FBiH, navodi da provokacije nisu dobre bez obzira na to s koje strane dolaze.
- Ukupna politička, ali i ekonomska situacija takva je da ne treba dolijevati ulje na vatru. Neka obilježe, ali neka ne pričaju da su tu poginuli ljudi koji nisu - kaže Kulosman.
Policija spremna
Iz MUP-a KS ističu da će poduzeti sve da obilježavanje 19. godišnjice u Dobrovoljačkoj ulici, zakazano za 3. maj od 9.30 do 11 sati, prođe bez ikakvih incidenata.
- Organizatori su dužni zabraniti pristup i učešće na skupu osobama pod utjecajem alkohola i osobama koje su sklone incidentima i provokacijama. U Sarajevu nisu najavljeni protesti protiv organizovanja obilježavanja stradanja vojnika JNA - kazao je Irfan Nefić, portparol MUP-a KS.
Gradonačelnik šuti
Gradonačelnik Sarajeva Alija Behmen, koji je prošle godine zatražio da se zabrani obilježavanje stradanja pripadnika JNA, što je podržalo i Gradsko vijeće Sarajeva, ove godine nije želio komentirati bilo šta vezano uz najavljeni skup.
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/te...-rs-dolazi-brojnija-delegacija-nego-lani.html