Obezbeđenje u školama skuplje do 400 odsto

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
329.470
Iznosi se razlikuju od škole do škole, u zavisnosti od odluke Saveta roditelja, a kreću se oko 2.000 dinara za đački dinar, ako je uračunata i bezbednost

Našoj redakciji su se javili roditelji iz jedne osnovne škole koje su iz Saveta roditelja pozvali da se izjasne da li će obezbeđenje da plaćaju 500, 1.000 ili 1.500 dinara godišnje. Na osnovu kojih kriterijuma je određena ova cena ne znaju. Prošle godine, istu uslugu su plaćali 300 dinara. Poskupljenje je sada od 67 do čak 400 odsto, u zavisnosti koji iznos izglasaju.

Iako se iz godine u godinu ponavlja kako su novčana davanja roditelja isključivo na dobrovoljnoj bazi, neke obrazovne ustanove to izgleda zaborave. S obzirom na cene udžbenika, pribora, ovaj dodatni izdatak je zaista prevelik za kućne budžete. Tako su roditelji jedne beogradske gimanzije dobili poruku sa već popunjenom uplatnicom sa imenom deteta, brojem žiro računa sa naznakom "uplata za đački dinar" sa upisanim iznosom od 2.000 dinara. U cenu je uračunato i obezbeđenje.

Kako kažu u školama, najbolje "platiše" su učenici prvog i drugog razreda, dok je u završnim godinama procenat naplate znatno manji. Prikupljeni novac koristi se za fotokopiranje testova, osiguranje, kupovinu knjiga za odlične učenike, futrole za diplome, neke potrepštine za nastavu.

https://www.novosti.rs/beograd/vest...itelje-obezbedjenje-skolama-skuplje-400-odsto

269490_prvidanskole-prvaci0209201901_f.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
a dobro to i nije neki iznos posto je na godisnjem nivou, ali sta se u stvari placa tim obezbedjenjem?
secam se u moje vreme je policajac svracao i obilazio i po potrebi ostajao u skolskom dvoristu.
jel ovo privatno obezbedjenje?

Naše obezbeđenje bude 12h u školi na ulazu, nadglega dešavanja u dvorištu, obilazi hodnike.
Reaguje verbalno na neka dešavanja, zove policiju ako je potrebno.
Mi plaćamo po polugodištu.
 
zvanicno nije obavezno da se plati ali roditelji placaju da njihova deca ne bi bila razlicita od drugie dece
mislim da je to ono na šta škole racunaju pa unapred salju uplatnice
ima roditelja kojima je 2000 dinara veliki iznos uz sve ono sto su morali da kupe za pocetak nove skolske godine
 

Back
Top