OBESIO se glavni zdravstveni INSPEKTOR Republike Srpske

nesko101

Elita
Poruka
18.168
ŠOK u Banjaluci: OBESIO se glavni zdravstveni INSPEKTOR Republike Srpske

NovostiOnline/O. M. | 13. mart 2020. 14:03 |

Desimir Miljić (64), glavni republički zdravstveni inspektor u RS, ubio se jutros u Banjaluci



 Foto: Inspektorat RS

Foto: Inspektorat RS

Desimir Miljić (64), glavni republički zdravstveni inspektor u RS, ubio se jutros u Banjaluci.



Kako saznajemo Miljićevo telo je jutros oko 9.30 časova pronađeno obešeno o drvo na obali Vrbasa u blizini Lendrinog mlina u banjalučkom naselju Lazarevo. Uviđajem je utvrđeno da nema elemenata krivičnog dela, te da se radilo o samoubistvu. Motiv i razlozi zbog kojih je Miljić digao ruku na sebe nisu poznati i to je predmet dalje istrage.

Ova vest šokirala je celi Inspektorat RS, ali i druge institucije koji su u poslednje vreme pod velikim pritiskom zbog pandemije virusa korona.

Desimir Miljić rođen je u selu Obrovac kod Banjaluke. Diplomirao je 1982. godine na Medicinskom fakultetu u Sarajevu, specijalistički ispit iz epidemiologije položio 1990. godine. Tokom karijere radio je kao lekar opšte prakse, sanitarni inspektor u Ministarstvu zdravlja i socijalne zaštite RS, zdravstveno-sanitarni inspektor u Inspektoratu RS, a od 2007. godine je bio glavni republički zdravstveni inspektor u Inspektoratu RS.
https://www.novosti.rs/vesti/naslov...m_source=pushpushgo&utm_campaign=CampaignName
 
Ovo je ubistvo - 100%.

Glavni inspektor - znaci da je otkrio neku zescu muvacinu u zdravstvu Srpske i hteo da obavesti ili tuzilastvo ili javnost i taj ko je muvao ga je sredio.

Videce se vrlo brzo ko jer ce se posredno, po poslovima i tokovima novca, videti sta se zapravo desilo.

Ja kad bih hteo da se ubijem popio bih pilule za spavanje u svom stanu a ne da idem da se vesam o neko drvo na obali reke - prosto je komplikovano i "neudobno" samoubistvo, da budem vrlo direktan i malo morbidan.

Znaci ovo je UBISTVO.
 
Ovo je ubistvo - 100%.

Glavni inspektor - znaci da je otkrio neku zescu muvacinu u zdravstvu Srpske i hteo da obavesti ili tuzilastvo ili javnost i taj ko je muvao ga je sredio.

Videce se vrlo brzo ko jer ce se posredno, po poslovima i tokovima novca, videti sta se zapravo desilo.

Ja kad bih hteo da se ubijem popio bih pilule za spavanje u svom stanu a ne da idem da se vesam o neko drvo na obali reke - prosto je komplikovano i "neudobno" samoubistvo, da budem vrlo direktan i malo morbidan.

Znaci ovo je UBISTVO.

I ja to tako vidim. Koji iole normalan, a i nenormalan covek, ide da trazi drvo pored reke da se besi?
Ako se vec neko i besi ( ima i toga) to radi u svojoj kuci, stanu, podrumu, tavanu.
 
Људи оваквог кова се не убијају, јер ретко себе стављају у безизлазан положај. У питању је породичан човек, 100%.
Чак и да је баш решио да дигне руку на себе, узео би пиштољ, који је имао, и убио се ко човек.
А не да га пси њушкају док се њише на ветру.
...
Али, употреба пиштоља би подразумевала обавезно покретање истраге, а то би проширило круг људи, који су можда умешани у ово све, а то никако није добро.
Тако да, ако је у питању убиство, а мирише да јесте, одлучили су се за стару сељачку опробану методу, "о шљиву".
....
Тако сељачки су убили и Бранка Ћопића, који баш није имао где да се убије, већ баш о бетон испод моста, да га сви виде!
Ако је....а мирише да јесте, убиство.
 
I ja to tako vidim. Koji iole normalan, a i nenormalan covek, ide da trazi drvo pored reke da se besi?
Ako se vec neko i besi ( ima i toga) to radi u svojoj kuci, stanu, podrumu, tavanu.

Kod tragedija treba biti oprezan.

Tablete- tog više nema, ljudi su se ubijali do 1970ih barbituratima, no diazepami koji su ih zamijenili su praktički bezopasni (lexaurin, apaurin, oxazepam,..).
Tabletama se više nitko ne može ubiti- za razliku od Janis Joplin i dr. barbituratima (koji se upotrebljavaju za eutanaziju- 4 g barbija intravenozno).

Vješanje- znam za bar dvije osobe koje su se išle ubiti van, samo da ne "okaljaju" dom. Nije nemoguće.

Kod ove osobe mi je malo neobično što nije uporabio vatreno oružje- no, to ovisi o "ukusu" pojedinca.

Bilo kako bilo, ne suditi i ne ići u preuranjene zaključke.
 
Kod tragedija treba biti oprezan.

Tablete- tog više nema, ljudi su se ubijali do 1970ih barbituratima, no diazepami koji su ih zamijenili su praktički bezopasni (lexaurin, apaurin, oxazepam,..).
Tabletama se više nitko ne može ubiti- za razliku od Janis Joplin i dr. barbituratima (koji se upotrebljavaju za eutanaziju- 4 g barbija intravenozno).

Vješanje- znam za bar dvije osobe koje su se išle ubiti van, samo da ne "okaljaju" dom. Nije nemoguće.

Kod ove osobe mi je malo neobično što nije uporabio vatreno oružje- no, to ovisi o "ukusu" pojedinca.

Bilo kako bilo, ne suditi i ne ići u preuranjene zaključke.

Praljak u Hagu
 
Kod tragedija treba biti oprezan.

Tablete- tog više nema, ljudi su se ubijali do 1970ih barbituratima, no diazepami koji su ih zamijenili su praktički bezopasni (lexaurin, apaurin, oxazepam,..).
Tabletama se više nitko ne može ubiti- za razliku od Janis Joplin i dr. barbituratima (koji se upotrebljavaju za eutanaziju- 4 g barbija intravenozno).

Vješanje- znam za bar dvije osobe koje su se išle ubiti van, samo da ne "okaljaju" dom. Nije nemoguće.

Kod ove osobe mi je malo neobično što nije uporabio vatreno oružje- no, to ovisi o "ukusu" pojedinca.

Bilo kako bilo, ne suditi i ne ići u preuranjene zaključke.

Ja i dan danas kupujem u Srbiji bensedin, a i ovde ga dobijam na recept, samo ne bih ja bila
sigurna da to funkcionise Kad sam uspavljivala svog psa veterinar mi je rekao da je to
ista supstanca koja je uspavala i M. Dzeksona ( zaboravila sam ime), samo sto on nije zeleo da se uspava zauvek.
Od nekih sam lekara ( privazno) cula da kad idu na duge letove uzmu to i onda su kontuzovani, kao u narkozi.
(Propofol).
I meni je cudno da nije lepo uzeo pistolj i ubio se, ali kako ti kazes ljudska je psiha nedokuciva.
 

Back
Top