Quantcast

OBESIO se glavni zdravstveni INSPEKTOR Republike Srpske

VOSTOK

Aktivan član
Poruka
1.521
ŠOK u Banjaluci: OBESIO se glavni zdravstveni INSPEKTOR Republike Srpske

NovostiOnline/O. M. | 13. mart 2020. 14:03 |

Desimir Miljić (64), glavni republički zdravstveni inspektor u RS, ubio se jutros u Banjaluci

Foto: Inspektorat RS

Foto: Inspektorat RS

Desimir Miljić (64), glavni republički zdravstveni inspektor u RS, ubio se jutros u Banjaluci.

Kako saznajemo Miljićevo telo je jutros oko 9.30 časova pronađeno obešeno o drvo na obali Vrbasa u blizini Lendrinog mlina u banjalučkom naselju Lazarevo. Uviđajem je utvrđeno da nema elemenata krivičnog dela, te da se radilo o samoubistvu. Motiv i razlozi zbog kojih je Miljić digao ruku na sebe nisu poznati i to je predmet dalje istrage.

Ova vest šokirala je celi Inspektorat RS, ali i druge institucije koji su u poslednje vreme pod velikim pritiskom zbog pandemije virusa korona.

Desimir Miljić rođen je u selu Obrovac kod Banjaluke. Diplomirao je 1982. godine na Medicinskom fakultetu u Sarajevu, specijalistički ispit iz epidemiologije položio 1990. godine. Tokom karijere radio je kao lekar opšte prakse, sanitarni inspektor u Ministarstvu zdravlja i socijalne zaštite RS, zdravstveno-sanitarni inspektor u Inspektoratu RS, a od 2007. godine je bio glavni republički zdravstveni inspektor u Inspektoratu RS.
https://www.novosti.rs/vesti/naslov...m_source=pushpushgo&utm_campaign=CampaignName

Ovi u BiH imaju vrhunsku forenziku kada za nekoliko sati utvrde uzrok smrti !?

Poruka
9.186
Ja i dan danas kupujem u Srbiji bensedin, a i ovde ga dobijam na recept, samo ne bih ja bila
sigurna da to funkcionise Kad sam uspavljivala svog psa veterinar mi je rekao da je to
ista supstanca koja je uspavala i M. Dzeksona ( zaboravila sam ime), samo sto on nije zeleo da se uspava zauvek.
Od nekih sam lekara ( privazno) cula da kad idu na duge letove uzmu to i onda su kontuzovani, kao u narkozi.
(Propofol).
I meni je cudno da nije lepo uzeo pistolj i ubio se, ali kako ti kazes ljudska je psiha nedokuciva.

Ovisi o tipu, no diazepami su praktički bezopasni kao sredstvo samoubojstva.

Kad sam svojedobno proučavao tu tematiku (Geo Stone: Suicide and Attempted Suicide: Methods and Consequences je najbolja, uz klasično djelo Final Exit, autor Derek Humphry) - vidio sam da od tih tableta za spavanje, ako netko misli okončati život- ništa. One jesu dobre za smirenje, spavanje.... no ni goleme doze, koje je praktički nemoguće nabaviti, pa kad bi ih netko i sklupljao dugo, duuugo.... od tog ništa.

Jedino barbiturati i sl., oni su pokosili dosta rockera 70ih, pa i početkom 80ih- no izbačeni su iz upotrebe baš zbog tog. U SAD i Nizozemskoj, eutanazija se obavlja intravenoznim puštanjem preko 4 g (mislim) nekih barbiturata i čovjek- zaspe. Slično je s životinjama, samo treba odvagati koliko po kg.

Amerikanci se dosta šalju na Ahiret BUM metodom, no i tu treba bi oprezan- bilo je likova upucanih u samu glavu, metak zaglavio u mozgu a lik preživio i onda životari kao invalid. Doista antiklimaks. Neki ljudi i ne vole da ih se nađe raznesene, bez pola glave ako naprave kao Hemingway.

Ja znam neke koji su pokušali suicid i tu nema pravila. Za jednog koji se ubio- nisam ga znao osobno, samo preko drugih: čovjek nije pokazivao nikakve znakove depresije, ništa
, nisu bile ni financije ni bolest. Otišao od kuće nonšalantno pozdravivši ženu i bacio se s mosta i ubio tako da se sav razbio.

Nikad ne znaš što je drugom u glavi....:kafa:.

Poruka
3.337
Lenv6PeGRsxNyUhYPydX8Fzk2TkKYNnu6HMk8Lv3sksvUlT-Yw-s6dstDDhnx3rdpxyHC-QsPRoGQKEIkdoFNVNIvhrGUUfAlv0Ygml_wiR01hCv_3Syg3-m8KFDkPKc71yU-g

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.