Обећање испуњено - почиње терор над грађанима

Poruka
27.468
Прошле године подпредседник Владе Србије, Александар Вучић, враћајући се са ''консултација''
у Вашингтону, поручио је грађанима да их очекује тешко време, стезање каиша, глади и одрицања...
Обећање је испуњено:

БEOГРAД - Свечаним полагањем заклетве, пред министром правде и државне управе
Николом Селаковићем, 20 извршитеља данас jе ступило на дужност.
Mинистар правде изразио jе задовољство што се та професиjа постепено
развиjа и усавршава, што се повећава њен квалитет и чува образ професиjе.


Усрећитељ српског народа Александар Вучић, који тврди да му популарност расте, обрадовао је и
70 хиљада домаћинстава. Само у Београду, уручењем одлуке ЕПС-а о искључењу струје, и то пред зиму,
због неплаћених десет хиљада динара дуга, живеће у као бескућници.
Да ли грађани Србије имају и теоретске шансе да преживе само нападе комуналних предузећа?
Јер они, против којих се ове мере предузимају, скоро да немају никаквих прихода.

У Средњем веку када су ТИРАНИ слали на народ своје утериваче пореза, постојало је правило
да се не могу ОТЕТИ кућа и окућница.

КО СУ ОВИ НЕМОРАЛНИ ЉУДИ КОЈЕ СЕ БАВЕ НАЈНЕМОРАЛНИМ ПОСЛОМ ОТИМАЊА ОД
НЕЗАШТИЋЕНИХ СТАРАЦА У БЕОГРАДУ И СРБИЈИ?

:think:
 
Бла, бла...опет иста прича по хиљадити пут.

Сиротиња увек редовно плаћа струју. Струју не плаћају бахате свиње, које никад ништа у животу не плаћају другима, па зато и имају. Плате, тек кад буду натерани, на крају. А и онда уз смешак (а кад је реч о струји, и уз опрост дела дуговања).
 
Бла, бла...опет иста прича по хиљадити пут.

Сиротиња увек редовно плаћа струју. Струју не плаћају бахате свиње, које никад ништа у животу не плаћају другима, па зато и имају. Плате, тек кад буду натерани, на крају. А и онда уз смешак (а кад је реч о струји, и уз опрост дела дуговања).

Upravo tako :aha2:

Kada bi prvo platili svi koji mogu - oni koji ne mogu bi lako ostvarili popust na koji imaju pravo. Koliko mi se cini, prave te nekakve "socijalne karte" koje upravo tome i sluze. Treba ostro i surovo da pocnu sa ganjanjem bahatih, neka idu i sa tenkovima ako treba ne zanima me. Neka pokupe barem vozni parko koji zateknu, parodaju na aukciji, neka struja bude placena a ostatak neka im bude poslat na racun. To je sasvim uredjena procedura koja na zapadu postoji vec decenijama.
 
Upravo tako :aha2:

Kada bi prvo platili svi koji mogu - oni koji ne mogu bi lako ostvarili popust na koji imaju pravo. Koliko mi se cini, prave te nekakve "socijalne karte" koje upravo tome i sluze. Treba ostro i surovo da pocnu sa ganjanjem bahatih, neka idu i sa tenkovima ako treba ne zanima me. Neka pokupe barem vozni parko koji zateknu, parodaju na aukciji, neka struja bude placena a ostatak neka im bude poslat na racun. To je sasvim uredjena procedura koja na zapadu postoji vec decenijama.
НИЈЕ!
По члану 3 Закона о полицији, она приликом извршења пружа помоћ државним органима,
али не и приватним лицима.
 
НИЈЕ!
По члану 3 Закона о полицији, она приликом извршења пружа помоћ државним органима,
али не и приватним лицима.

Znaci, da prestanem da placam struju, jer mi ne moze niko nista? :roll:
 
NE! Ugovorna obaveza je da u slučaju spora između građanina i Elektodistribucije odlučuje sud, a ne uterivači!

:hahaha: Sud?!? U Srbiji? Ma daj... Hajde sto je ceo taj sistem podmitljiv i grozomorno neefikasan, nego su i nesposobni. Koga ce oni da nadju, ikada? Mogu da dodju na vrata od tih bahatih i zdravo... da zauvek dobiju obavestenje da vlasnik nije tu. To u uredjenim zemljama nije tako, ali Srbija nije uredjena zemlja.
 
НИЈЕ!
По члану 3 Закона о полицији, она приликом извршења пружа помоћ државним органима,
али не и приватним лицима.

Извршитељи су службена лица.


Узгред, приватни су далеко ефикаснији од државних.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Tan2013-11-20_95339217_7.jpg


Челичан поглед и воља...
 
Pa ako je objavljeno u kuriru mora da je istina...

Ма иди бре .... ове демократе и напредњаци су заиста почели да ме забрињавају. Ако овако наставе још мало, потпуно сам убеђен да ће сасвим деградирати хомосапиенса и да ће убрзо заменити Рудоњу и Зекоњу када се оре њива.
 
Poslednja izmena:
Бла, бла...опет иста прича по хиљадити пут.

Сиротиња увек редовно плаћа струју. Струју не плаћају бахате свиње, које никад ништа у животу не плаћају другима, па зато и имају. Плате, тек кад буду натерани, на крају. А и онда уз смешак (а кад је реч о струји, и уз опрост дела дуговања).

Bas tako.Juce na radiu ceo dan palamoode o radu na crno da bi se na kraju javila slusateljak koja je radila u zavodu za statistiku bez upisanog staza.Drzte lopova a drzava sama je ...Nego ova pasivnost ce da nas pojede.
 
Бла, бла...опет иста прича по хиљадити пут.

Сиротиња увек редовно плаћа струју. Струју не плаћају бахате свиње, које никад ништа у животу не плаћају другима, па зато и имају. Плате, тек кад буду натерани, на крају. А и онда уз смешак (а кад је реч о струји, и уз опрост дела дуговања).

Gresis, sirotinja ne placa struju, ali nije problem u tome sto ce jednom doci na red za iskljucenje, problem je u tome sto ce oni prvi doci na red za iskljucenje.
 
Gresis, sirotinja ne placa struju, ali nije problem u tome sto ce jednom doci na red za iskljucenje, problem je u tome sto ce oni prvi doci na red za iskljucenje.

Добро. 'ајде да претпоставимо да је та измишљотина тачна. Шта то значи? Да сиротиња треба да троши струју али не треба да је плаћа?

А да ли то значи и да треба да се греје на струју, јер је ионако не плаћа, или да пређе на угаљ (који би морала да плати)?

Да ли то значи да сиротиња треба да плаћа са попустом?

Да ли то значи да сиротиња треба да буде ослобођена и куповине хлеба и млека, јер је то још важније од струје? Мсм...само да ушета у продавницу, покаже потврду издату од стране надлежног органа и да узме хлеб и млеко без плаћања трговцу?

Да ли то значи да сва сиротиња треба да има посебан статус, или ипак постоје категорији сиротиње. Тотална сиротиња, мало мања сиротиња, морална сиротиња, сиротиња која је на папиру сиротиња у пракси нас све шије с парама, тешка сиротиња, делимична сиротиња, повремена сиротиња.... јер, верујем бар да ћеш с овим да се сложиш, постоје различите категорије сиротиње, нису сви у истом рангу, па не иде да баш свима њима поклањамо струју.
 
Да ли ти стварно верујеш да ниси толики имбецил?

Ne, ali duboko veruje u to da će Turci biti proterani nazad u Horezm (doduše nije baš znao kako da pravilno napiše ime te bivše kraljevine), odakle su ih Mongoli potisnuli prema Vizantiji, sve na nagovor Pape, kako bi se napakostilo pravoslavcima. Mislim da je zapravo to pomenuo nekoliko puta, samo pod ovim novim nikom.
 
Trebalo je da krenu od 18. maja 2012. godine... Nisam bas ispratio da li su zaista krenuli, ali takav propis je zaista postojao.

krenuli su izvršitelji ima više od godinu dana,

to je posao za privatnu firmu koja plaća porez državi kao i svaki drugi posao pružanja usluga,

jasno je da svako mora da plati svoj dug jer ako jedni plaćaju, a drugi ne to je onda povreda načela ravnopravnosti,
a takođe kada se nađeš u ulozi poverioca (kada tebi nešto duguju) i te kako želiš da se to odradi u brzom roku
i da se uopšte odradi ..


+ ovo nije politička tema :)
 
Али како неко у обичној кућној потрошњи струје направи дуг од 100.000 динара?
Чак иако се греје, то је у зимским месецима 6-7 хиљада, потребне су две година да дође до 100.000.

možda i kraće sa kamatama,

lično mislim da su to oni što duguju godinama sa kamatama,
ali uvek plaćaju po malo pa im ne isključuju
 
Meni je veci teror to sto su uveli ekolosku taksu i od nedavno dimnicarinu!!!:kletva:
Zamislite da tu dimnicarinu placaju i oni koji zive u zgradi i imaju gradsko centralno grejanje!?
I to ljudi placaju jer je cifra mala tj. dinar po kvadratu a ne razmisljaju da ce sledece godine placati 2 dinara ako sad budu placali jer ce vlast da ustanovi da je narod prihvatio placanje!
Molim lepo sve da pogledaju svoj racun od informatike i da ustanove da je tacno sto sam rekao.
Ja koji sam redovno placao sve pa cak i TV pretplatu sam konacno resio da necu da placam novi namet i jednostavno sam otisao u Informatiku i rekao da hocu sve da platim ali dimnicarinu ne!
I zena mi lepo izdala nove racune bez dimnicarine i ja platio ostalo.
Pitam se sta ce meni da iskljuce kad se nagomila cifra od 360 dinara za godinu dana neplacanja? :rotf:
Jel ce da mi sruse odzak sram da ih bude!!!
E to je terorisanje nad gradjanjima a ovi sto nemaju "kao" da plate struju ,njih i treba stisnuti jer mogu da je plate u vecini slucajeva ali nece.|Na kraj krajeva nek se odreknu cigara i eto resenja jer za cigare mogu da imaju ali za struju ne.Pazi molim te kako vecina razmislja.
 
Извршитељи су службена лица.
Узгред, приватни су далеко ефикаснији од државних.
После прве смрти неког приватног извршитеља на пленидби, нужно ће се догодити да
остали отимачи и пљачкаши подвију реп, и потраже неки пристојнији посао за живот. ;)
 

Back
Top