Obdanište ili kod babe i dede

Socijalizacija, uklapanje u sistem, ostavljanje da se snalazi i pravi prve korake bez specijalne ljubavi. Normalno da dete više voli da je uz dedu i babu i da neće u obdanište upravo zbog ovog poslednjeg. Kao vojska za mladiće tako i obdanište za dete.
Pitam se nešto već neko vreme, pa me zanima tvoje mišljenje.
Da li misliš da postoje deca koja nisu za obdaništa - tipa da su neuklopiva u takvo okruženje?
 
Da li misliš da postoje deca koja nisu za obdaništa - tipa da su neuklopiva u takvo okruženje?
Postoje, ali u tome je i fora, posebno njima je potrebna ta vrsta socijalizacije sa peer-evima, da prebrodi i izbori se sa tim.

Ovo ne vazi jedino ako dete ima neke bas zdravstvene probleme, sto fizicke, sto mentalne itd.

Ako to nije u pitanju- samo i jedino obdanista.
 
Pitam se nešto već neko vreme, pa me zanima tvoje mišljenje.
Da li misliš da postoje deca koja nisu za obdaništa - tipa da su neuklopiva u takvo okruženje?
Ne, ne postoje deca koja nisu za obdaništa. Dete koje nije za obdanište nije ni za školu.

Bez obzira da li dete ne može da se brzo uklopi u tu sredinu, ukoliko nema baka/deka servis, roditelja koji može da ostane kod kuće i čuva ga ili mogućnost da roditelji plaćaju siterku - izbor nema. Adaptacija će ići sporije ali će morati da se prilagodi.
 

Back
Top