о знацима отпадије

Samson2009

Veoma poznat
Poruka
13.411
Свети Анатолије Оптински (Млађи)
О ЈЕРЕСИ У ПОСЉЕДЊИМ ВРЕМЕНИМА
И ХРАБРОМ ИСПОВЕДАЊУ ВЕРЕ

Јеретици ће завладати Црквом, свуда ће постављати своје слуге, а побожност ће бити занемарена. Али Господ неће оставити слуге Своје без заштите. Он је рекао: "По плодовима ћете их познати", тако и ти по плодовима, то јест по делеовању јеретика, настој да их разликујеш од правих (истинитих) пастира. Ти духовни лопови који разграбљују духовно стадо ''не улазе на врата у тор овчији него прелазе на другом мјесту'', као што је рекао Господ, то јест, ући ће на незаконит начин, уништавајући насиљем Божје уставе. Зато их Господ назива разбојницима (Јн. 10,1)

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Apokalipsa/O-Jeresima.htm

Шта мислите о овим речима пророштва?
 
"...Код старца су, међутим, долазили и такви људи, који ‘нису тражили поуку, него су само желели да удовоље својој радозналости’. Тако је један саровски брат уобразио да се приближио крај света и да наступа дан великог Другог доласка Господњег. Питао је и оца Серафима за мишљење, а старац му је смирено одговорио: ‘Радости моја! Ти имаш много лепо мишљење о убогом Серафиму! Зар ја да знам кад ће доћи крај овом свету и кад ће наступити онај велики дан, у којем ће Господ судити живима и мртвима и свакоме дати по делима његовим? Не, мени није могуће да то знам…

[B]Господ је Својим пречистим устима рекао: А о дану томе и о часу нико не зна, ни ангели небески, до Отаци Мој Сам. Јер како је било у дане Ноја, тако ће бити и долазак Сина Човечијега. Јер као што у дане пред потопом јеђаху и пијаху, жењаху се и удаваху до онога дана кад Ноје уђе у ковчег, и не схватише док не дође потоп и однесе све, тако ће бити и долазак Сина Човечијега (Мт. 24; 3639).[/B]’ При том је старац тешко уздахнуо и рекао: ‘Ми, који живимо на земљи, много смо одлутали од спасоносног пута. Гневимо Господа и не чувамо свете постове; хришћани сада једу месо и током велике Четрдесетнице, и током сваког поста. Среду и петак не држе. Црква, међутим, има правило: они, који не држе свете постове и не посте средом и петком, много греше. Господ се, међутим, неће до краја гневити, него ће нас опет помиловати. Ми имамо православну веру и Цркву, која нема никаквог порока..." .

Sa :
http://radiosvetigora.wordpress.com/2011/01/15/беседа-архимандрита-јована-крестјан-2/

Hajd` sad "budi pametan" , a ne kao "ove dve vrste zazjavalovih sorti ovaca" ... z;)
 
Свети Анатолије Оптински (Млађи)
О ЈЕРЕСИ У ПОСЉЕДЊИМ ВРЕМЕНИМА
И ХРАБРОМ ИСПОВЕДАЊУ ВЕРЕ

Јеретици ће завладати Црквом, свуда ће постављати своје слуге, а побожност ће бити занемарена. Али Господ неће оставити слуге Своје без заштите. Он је рекао: "По плодовима ћете их познати", тако и ти по плодовима, то јест по делеовању јеретика, настој да их разликујеш од правих (истинитих) пастира. Ти духовни лопови који разграбљују духовно стадо ''не улазе на врата у тор овчији него прелазе на другом мјесту'', као што је рекао Господ, то јест, ући ће на незаконит начин, уништавајући насиљем Божје уставе. Зато их Господ назива разбојницима (Јн. 10,1)

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Apokalipsa/O-Jeresima.htm

Шта мислите о овим речима пророштва?

Ко има иоле здраво и очувано духовно око, може да види да смо данас сведоци ових речи.Додуше, тек је почело код нас, а биће све јачи отпад и већа подела на фарисејтво и побожне људе.
 
(Истина) Очи има, а реклама није.

Истини не треба промоција већ објава, али лажима итекако треба заклон, маска и смуђење.

Залежи и сакриј се, стиже светлост истинољубља.

Ti ne spavaš? z:D

Koliko vidim, samo bi da stigne još jedna sekta. :confused:
 
Свети Анатолије Оптински (Млађи)
О ЈЕРЕСИ У ПОСЉЕДЊИМ ВРЕМЕНИМА
И ХРАБРОМ ИСПОВЕДАЊУ ВЕРЕ

Јеретици ће завладати Црквом, свуда ће постављати своје слуге, а побожност ће бити занемарена. Али Господ неће оставити слуге Своје без заштите. Он је рекао: "По плодовима ћете их познати", тако и ти по плодовима, то јест по делеовању јеретика, настој да их разликујеш од правих (истинитих) пастира. Ти духовни лопови који разграбљују духовно стадо ''не улазе на врата у тор овчији него прелазе на другом мјесту'', као што је рекао Господ, то јест, ући ће на незаконит начин, уништавајући насиљем Божје уставе. Зато их Господ назива разбојницима (Јн. 10,1)

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Apokalipsa/O-Jeresima.htm

Шта мислите о овим речима пророштва?

Mislimo da je dedica obican falsifikator onoga sto je odavno receno u Bibliji i sad on izmislio toplu vodu.Ovakve izjave mogu da daju deca od 12-13 godina cim prouce osnovne istine Biblije a ti to tozivljavas kao neku veliku mudrost.
 

Back
Top